Skoči na vsebino

Uvoz, homologacija in registracija rabljenega motorja iz tujine


NikolaTesla

Priporočene objave

živjo,

 

ali je zakon še vedno isti, da se ob uvozu motorja z euro 3 normo , ki je starejši od 6mes i ima več kot 6000km ter več kot 1000ccm plača

 

DMV = koliko(3% ali 5%)

luksuz= 5%

homologacija = cca 100€

 

ali je še kakšna dodatna obremenitev morda?

 

hvala ... jernej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo,

 

ali je zakon še vedno isti, da se ob uvozu motorja z euro 3 normo , ki je starejši od 6mes i ima več kot 6000km ter več kot 1000ccm plača

 

DMV = koliko(3% ali 5%)

luksuz= 5%

homologacija = cca 100€

 

ali je še kakšna dodatna obremenitev morda?

 

hvala ... jernej

 

dmv 5%

in dodatni 5% ZDMV nad 1000ccm

L.P. SIMPLE MEN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ali kdo ve če je možno iz italije uvoziti rabljeno hondo deauville l.1998.

Nikjer ne najdem podatka o euro razredu emisij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

pozdravljeni,

meni pa me zanima kaj naredijo s slikami, ko ti poslikajo motor pri homologaciji? a te slike obdržijo oni ali te slike pošljejo na davčno? je možno da jih sam neseš na davčno? kaj pa vse piše na izjavi o emisijki ustreznosti vozila?

 

lp matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da slik od homologacije ne pošljejo na davčno, tudi če bi jih, a ni enako če jih oni pošljejo ali pa če jih sam neseš? Razen če seveda nameravaš slike kakorkoli prirediti za gospode na davčni, ampak kot pravim, mislim da davčna teh slik ne vidi.

 

Na izjavi o emisijski ustreznosti vozila pa so navedeni osnovni podatki o vozilu (znamka, tovarniška oznaka, VIN, kategorija, vrsta motorja, delovna prostornina, moč) in pa izpust trdih delcev, CO2 ter stopnja izpusta EURO. V mojem primeru so na RTi pozabili pripisati to zadnjo, EURO stopnjo in so na davčni kar vzeli EURO1, tako da preveri ko ti izdajo to izjavo, da slučajno niso česa izpustili in si prihrani nepotrebno skakanje okoli DU in ostalih...

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da slik od homologacije ne pošljejo na davčno, tudi če bi jih, a ni enako če jih oni pošljejo ali pa če jih sam neseš? Razen če seveda nameravaš slike kakorkoli prirediti za gospode na davčni, ampak kot pravim, mislim da davčna teh slik ne vidi.

 

Na izjavi o emisijski ustreznosti vozila pa so navedeni osnovni podatki o vozilu (znamka, tovarniška oznaka, VIN, kategorija, vrsta motorja, delovna prostornina, moč) in pa izpust trdih delcev, CO2 ter stopnja izpusta EURO. V mojem primeru so na RTi pozabili pripisati to zadnjo, EURO stopnjo in so na davčni kar vzeli EURO1, tako da preveri ko ti izdajo to izjavo, da slučajno niso česa izpustili in si prihrani nepotrebno skakanje okoli DU in ostalih...

 

LP

hvala za pojasnila!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še neki me zanima, kako pol na davčni vedo kolko km ima res motor?? sprašujem zato, ker bi rad kupil motor s čim manj km pod 6000km in nebi rad plačeval ddv-ja

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Število km ki jih ima vozilo vpišeš na vlogo ki jo oddaš na davčni, v mojem primeru št. prevoženih kilometrov ni nihče z davčne preverjal. Tudi na homologaciji mojstri niso dali niti kontakta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

imam hitro vprašanje, sigurno ste to že napisali ampak me vseeno zanima kako je z uvozom motorja it italije.

 

Ena firma v IT prodaja motor letnik 2010 za 5000e. Sedaj pa me zanima kaksne papirje moram jaz dobit oz kaj vse plačat da lahko ta motor v sLO registreram. Ce sem prav razumel je dmv okol 5% od cene pa homoligacja ene 100e. Glede papirjev pa ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plačal boš:

- homologacijo - 100€

- DMV - nekaj % vrednosti motorja

(in seveda stroške registracije pri nas)

 

Prodajalec v Italiji ti mora dati:

- odjavljeno prometno dovoljenje, ki je pri njih iz dveh delov/dokumentov

- račun

 

 

Tukaj:

 

http://www.durs.gov.si/si/davki_predpisi_in_pojasnila/davek_na_motorna_vozila_pojasnila/

 

na prvi povezavi si prenesi Excel fajl za izračun DMVja. Seveda ne pozabi stroška prevoza v Italijo in nazaj ter vsega časa in letanja okoli naših vrlih uradnikov :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa kaksna kupoprodajna pogodba? Ni potrebna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pav primeru da motot kupimod fizicne osebe v italiji? Vem da je za motor 5% davka, 100e homoligacija. Najbolj me skrbiji papirji. Vejetno rabim odjavljrno prometno in nekaksno pogodbo???recimo overjena kupoprodajna pogodba?;)nebi rad kaj zaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pav primeru da motot kupimod fizicne osebe v italiji? Vem da je za motor 5% davka, 100e homoligacija. Najbolj me skrbiji papirji. Vejetno rabim odjavljrno prometno in nekaksno pogodbo???recimo overjena kupoprodajna pogodba?;)nebi rad kaj zaj...

 

V primeru če kupiš motor pri dealerju, ti le-ta izda račun, če kupiš od fizične osebe, potrebuješ namesto računa kupoprodajno pogodbo z overjenim podpisom prodajalca in poleg tega vse ostalo kot že našteto (odjavljena prometna).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Iz UK bi od fizične osebe kupil in registriral 850cc 83KM, verjetno euro1, motocikel.

Ali bi to bilo možno izpeljat, glede na deljena mnenja o euro normah, miljskih števcih itd.

Če mi kdo lahko pomaga, vključno s prevozom, komot na PM.

Samo ni nič obvezujočega, ker še ne vem, če je prodajalec zaineresiran za prodajo v tujino in kakšna bi bila sum-a stroškov.

V vsakem primeru pa se te mašine, trx 850, drugje kot v tujini ne da dobit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da euro norma ni več važna za sigurno pokliči na lpp in vprašaj števec more imet v km/h (samo hitrost- v najslabšem primeru sprintaš novo ozadje za števce v km/h ali pa dobiš kje na ebayu kako podobno zadevo) števec prevoženih km ni važno. Prevoz ti pa lahko tudi zrihtam če bi želel če bom imel kak kamion v bljižini 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kupu bi klasično motorno kolo (starodobnika) mal za šravfat, ki bi ga potem prodal. Pa me zanima če je to mogoče brez da bi ga prej registriral na sebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ludiluka vidim, da imaš kar precej izkušenj z uvažanje motorjev z Italije pa tudi Italjansko znaš.

 

Torej zanima me če si pripravljen ( v kolikor se za to odločim ) iti z mano v Italijo pogledt par motorjev.

 

Sam znam osnovno Italjansko, pojma nimam o strokovnih izrazih, kaj šele, da bi zbival ceno. Seveda, bi ti plačal pivo in kosilo :)

 

Gre se pa za dotične motorje:

 

http://www.subito.it/moto-e-scooter/honda-hornet-600-udine-65961829.htm

 

http://www.subito.it/moto-e-scooter/honda-hornet-gorizia-65808040.htm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je mogoče

To kot fizična oseba? Kaj je pa potrebno narest?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ludiluka vidim, da imaš kar precej izkušenj z uvažanje motorjev z Italije pa tudi Italjansko znaš.

 

Torej zanima me če si pripravljen ( v kolikor se za to odločim ) iti z mano v Italijo pogledt par motorjev.

 

Sam znam osnovno Italjansko, pojma nimam o strokovnih izrazih, kaj šele, da bi zbival ceno. Seveda, bi ti plačal pivo in kosilo :)

 

Gre se pa za dotične motorje:

 

http://www.subito.it/moto-e-scooter/honda-hornet-600-udine-65961829.htm

 

http://www.subito.it/moto-e-scooter/honda-hornet-gorizia-65808040.htm

Oj sej moja italijanščina tudi ni briljantna zastopim dosti povem bolj malo :D  tako da za take stvari jaz fotra s sabo vlačim 

To kot fizična oseba? Kaj je pa potrebno narest?

Pač ko boš motor kupil boš dobil dokumente in kupoprodajno in ko boš motor prodal boš naredil z novim kupcem naredil novo kupoprodajno pogodbo vendar mu boš moral dati tudi tudi kupoprodajno pododbo med tabo in osebo ki ti je motor prodala. Če je pa starodobnik brez dokumentov ga pa moreš nujno nase registrirat+ se včlanit v klub ter narediti certifikat vendar se bo to dalo narediti samo še do konca leta (baje )

Popravljeno . Popravil ludiluka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!