Skoči na vsebino

Uvoz, homologacija in registracija rabljenega motorja iz tujine


NikolaTesla

Priporočene objave

Boj z mlini na veter se nadaljuje.

 

Dobil certifikat o emisijski ustreznosti in se podal na davčno.

 

Gospa mi je dala obrazec, katerega sem izpolnil ter vzela zgoraj omenjeni certifikat, ACI, italiansko prometno in kupoprodajno pogodbo.

Povedala mi je da naj v roku 30 dni pričakujem odločbo, ter da bo davek odmerjen po evrotaksu.

Da, evrotaksu, ne po ceni ki je navedena v kupoprodajni pogodbi.

 

Plačal sem tistih 8€ ker me je zanimalo kolko je cenitev po evrotaxu in izvedel da je:

Izračunana prodajna* vrednost z davkom po Eurotax-u: 3.500,00€

Izračunana odkupna* vrednost z davkom po Eurotax-u: 2.690,00€

 

Mislim da ni dvoma katero vrednost bodo upoštevali pri obračunu DMVja... :/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj imaš na strani dursa xls programček za izračun davka. Odvisno od mašine (euroX) boš plačal določen odstotek nakupne vrednosti, v praksi je to največkrat 5%. Pol pa če je mašina nad 1000 ccm, boš plačal še 5% zraven, ker je treba uravnotežit državni proračun.

No, če so vrednosti eurotaxa kot si navedel, pol bolje zate, ker boš imel osnovo nižjo od cene, ki si jo dejansko plačal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem Gkeko.

 

Meni je pa rekla tako kot sem napisal. Na prvo kar sem pomislil je,  da niti ne ve kako to odmerijo in tudi če ve, se me je hotela samo nahitro rešit, da je potem lahko nadaljevala klepet s sodelavko.

 

Ja dilcen, vem za programček in da bo 5% dmvja. To bi lahko tudi ona takoj tam uporabila in odmerila. Ampak zgleda bi bilo preveč hitro.

Popravljeno . Popravil lajbn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še dobro da je v tem našem bananastanu deževna pomlad.

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, kakšni so stroški za uvoz Kawasaki Ninje GPZ 900R iz DE. Letniki so od 1984-1987, 900cc,72kW, 50,000km-100,000km (majo nemci na mobile.de polno 72kW verzij verjetno posebej omejene tudi oni, zaradi cenejše registracije, kot je tudi pri nas. Tako da bom raje 72kW že vzel, čeprav so original 84kW) Cene pa se gibljejo okoli 1500€ Zanima me če se mi sploh splača? Je pa res, da jo je pri nas izjemno težko dobiti, sploh pa obnovljeno in omejeno na 72kW.

 

primer:http://suchen.mobile.de/motorrad-inserat/kawasaki-gpz-900r-celle/191355709.html?lang=en&pageNumber=2&__lp=2&scopeId=MB&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=13100&makeModelVariant1.modelDescription=gpz+900r&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&maxPowerAsArray=85&maxPowerAsArray=KW&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&minPrice=1000&maxPrice=3000&negativeFeatures=EXPORT

Popravljeno . Popravil Blaž Cigale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do 84´ lahko zadevo uvoziš kot starodobnika - cena cca. 150 eur

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do 84´ lahko zadevo uvoziš kot starodobnika - cena cca. 150 eur

Če pa bi vzel 87' bi bili stroški znatno večji? npr. 200€ ali precej več?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

plačat bi mogu DMV - pomoje kr precej (starodobniki so ga oproščeni) + starodobniki imajo konkreten popust pri zavarovanju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

plačat bi mogu DMV - pomoje kr precej (starodobniki so ga oproščeni) + starodobniki imajo konkreten popust pri zavarovanju

 

Aha, hvala za tele informacije.

Bom potem res raje starodobnika uzel :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, samo včlanit se moraš v nekk oldy klub, pa plačat za izdelavo certifikata, pa................ 

Mene zanima koliko cca. dajatev bi me "opalilo" za enga 1000 kubičnega od letn 85 do 2000.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Saga se nadaljuje.

 

Danes dobil  položinco za plačilo DMVja. Vlogo sem dal noter 30.4. Se pravi so za to potrebovali 16 dni, s tem da je bilo nekaj praznikov vmes.

 

Dobro da je deževna pomlad :P

 

Gkeko, a potem ko si plačal DMV si kam nesel potrdilo ali to ni potrebno?

Katere papirje pa pošljejo po pošti? Italiansko prometno pa aci tudi vrnejo ali zadržijo?

Popravljeno . Popravil lajbn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse dokumente ti vrnejo po pošti in z vsemi dokumenti in potrdilom o plačilu davka greš nazaj na tehnične kjer ti izdajo homologacijo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je iz davčne klical referent, sva se zmenila, da mi pošlje položnico po mailu, plačal sem takoj preko neta in mu poslal nazaj elektronsko bančno potrdilo (pdf). Rešeno takoj.

Potem ti po pošti pošljejo potrdilo, da si plačal, kupoprodajno z njihovim žigom, da si plačal in vse dokumente motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj so pa vas klicali in po mailih poslali nas pa nategujejo s to posto iz kamene dobe?

se morem prou jezit na to davkarijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cika sej veš ku je v slo odvisno koga poznaš ;) drugače sm se pa tud jst tko zmenu da pošljejo ker na email znesek in sm ga nakazu po bankanetu ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ne poznam prav nobenega, pa so me vseeno klicali, če mi lahko pošljejo na mail. Očitno je odvisno od referenta. Drugače pa davčni urad v Kopru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sej bomo docakali, smo ze blizu :P

je pa res zanimivo da so ti tolko let nazaj lahko obracunali ta davk takoj in si sou placat in pol seveda takoj tudi dubu potrdilo, zdej pa meckajo. zdej pa razumi ce lahko. se dobro da je sam dez.

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

Prvič pišem tu in ker sem slišal da ste sami strokovnjaki tu, me zanima če kdo ve ali bi se dalo te: http://www.ebay.com/itm/Halo-Eye-HID-Projector-Custom-Headlight-Assembly-for-Kawasaki-Z800-13-14-Blue-/301169476181?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&fits=Make%3AKawasaki&hash=item461f198255&vxp=mtr luči homologirat (kako se sploh slovnično pravilno napiše?) kaj bi potreboval in kje bi to lahko opravil.

 

Hvala za odgovore, LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!