Skoči na vsebino

Uvoz, homologacija in registracija rabljenega motorja iz tujine


NikolaTesla

Priporočene objave

Ima kdo izkušnje, kako  uvoziti ,če se sploh da, ameriški motor(HD), kateri je že registriran v Litvi.?

 

Isto kot Japonski motor :). Potrebuješ kupoprodajno pogodbo (po novem ni potrebna overovitev) ter prometno. Pri nas narediš homologacijo, plačaš DMV in registriraš motor. Če je motocikel starejši od 30 let imaš možnost pridobitve mnenja o starodobnem vozilu (oz. certifikat starodobnika) - s tem si oproščen DMV.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem.

 

No za moj prvi post bi kar tukaj postavil vprašanje.

 

Ali lahko kot fizična oseba kupim od druge fizične osebe (recimo v Nemčiji) motor kar preko interneta.

Glede na to, da ni potrebno overjanje kupoprodajne pogodbe bi bil postopek tak:

-Kontaktiram prodajalca in se dogovorim o stroških ''pošiljanja''.

-On odjavi motor in mi ga skupaj z dokumenti in kupoprodajo pogodbo brez mojega podpisa vendar z mojimi podatki pošlje.

- V Sloveniji vse prevzamem in potem ustaljeno naprej DMV, registracija....

 

Ali je to tako mogoče in katere korake sem izpustil - oziroma kako bi vi izvedli brez vožnje v obe smeri na sever Nemčije in brez dragih stoškov ki jih zaračunajo določena podjetja (imam ponudbo za cca 500€ (prevoz + urejanje dokumentov))?

 

Hvala že v naprej.

 

Lep pozdrav

Bogdan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem.

 

No za moj prvi post bi kar tukaj postavil vprašanje.

 

Ali lahko kot fizična oseba kupim od druge fizične osebe (recimo v Nemčiji) motor kar preko interneta.

Glede na to, da ni potrebno overjanje kupoprodajne pogodbe bi bil postopek tak:

-Kontaktiram prodajalca in se dogovorim o stroških ''pošiljanja''.

-On odjavi motor in mi ga skupaj z dokumenti in kupoprodajo pogodbo brez mojega podpisa vendar z mojimi podatki pošlje.

- V Sloveniji vse prevzamem in potem ustaljeno naprej DMV, registracija....

 

Ali je to tako mogoče in katere korake sem izpustil - oziroma kako bi vi izvedli brez vožnje v obe smeri na sever Nemčije in brez dragih stoškov ki jih zaračunajo določena podjetja (imam ponudbo za cca 500€ (prevoz + urejanje dokumentov))?

 

Hvala že v naprej.

 

Lep pozdrav

Bogdan

Če je v ceno 500€ vključeno, da ti uredijo papirje do registracije(DMV,Homologacija) Potem se mi zdi kr spremenljiva cena. Ko sem se jaz zanimal za avtomobil so bile cene okrog 1500-2000.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je v ceno 500€ vključeno, da ti uredijo papirje do registracije(DMV,Homologacija) Potem se mi zdi kr spremenljiva cena. Ko sem se jaz zanimal za avtomobil so bile cene okrog 1500-2000.

Cena se mi zdi glede na cano motorja nesorazmerna (motor je oldi za 800€).

 

Lp

Bogdan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne če sem prav prebral kot si napsial na začetku je v teh 500€ pošiljanje odjava v "v recimo nemčiji" in pogodba za prepis, še vendo moreš v sloveniji plačat DMV oziroma če je oldtajmer ne.

Tako da to so stroški samo da motor pride dot ebe, karkoli je treba še uredi v slo je treba še plačat, in če ti je to pretirana cena pojdi sam po motor in bojo stroški cca 200€ (torej prepis in odjava " v recimo nemčiji") in potem moreš dodat še najem kombija in prikolice + recimo 800km v eno smer gorivo cestnine ...... 

Vprašaj še kakšno podjetje ki se stem ukvarja koliko stane le prevoz če bi se ti recimo pokvaril motor v nemčiji da ti ga pripeljejo v slovenijo in k temu dodaj še stroške prepisa pa poglej če prideš pod 500€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No vidim, da se oddaljujete od teme. Vprašanje je, kako papirje uredit, ker motor dobim dostavljen za 150€ (torej je kar nekaj rezerve do 500€), zanima me samo kako s papirji, brez da špediter motor na sebe vmes prepiše?

Lp

Bogdan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No vidim, da se oddaljujete od teme. Vprašanje je, kako papirje uredit, ker motor dobim dostavljen za 150€ (torej je kar nekaj rezerve do 500€), zanima me samo kako s papirji, brez da špediter motor na sebe vmes prepiše?

Lp

Bogdan

Obrni se na ALL-WAY Logistics ti zadevo uredijo v nulo....ostalo pri nas pa  moraš vse po predpisih uredit, da lahko registriraš. 

Popravljeno . Popravil royal
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljam o nakupu motocikla iz DE. Gre za Zephyr 1100  .) letnik 92´. Zadeva pomoje ne dosega EURO 98 norme-se da tako stvar pri nas homologirat? pa koliko % DMW ja bi plačal? Motor ima 68Kw

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljam o nakupu motocikla iz DE. Gre za Zephyr 1100  .) letnik 92´. Zadeva pomoje ne dosega EURO 98 norme-se da tako stvar pri nas homologirat? pa koliko % DMW ja bi plačal? Motor ima 68Kw

Hvala!

Razen starodobnikov se iz DE "ne" izplača pripeljat motorja,(odvisno kaj hočeš imet) če zadostuje normam direktive 98  boš plačal 5+5% davka ker presega 1000ccm  KW nima veze (to so pogruntali naši birokratski veleumi)+ vse ostalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšni teden sma z kolegom šla na Novi Marof, motorja sta bila na prikolici, oba 2 sta zgledala "street legal" na pogled, vendar so naši policaji ter HR tečnaril glede registracije. Jaz sem mislil da rabiš samo met papirje o lastništvu, kako je zdaj z tem? Na motosvetu sem večkrat prebral da ni potrebno imeti registriranega,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pr nas je čisto vse po starem, edino po koncu vsega skupaj pošlješ fotokopijo prometne in italjansko tablico prejšnjemu lastniku po pošti in potem ima še on mal heca pr njih.

 

Kaj pa ce ti ne posljes tablice nazaj? Kako pol on prekine zavarovanje? to je nelogicno. Jest recimo nikomur ne bi pustil svojega zavarovanja. bi ti? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo Majstri!

 

A mi zna kdo,tko,čist na kratko razložit,kaj vse je potrebno,če želim kupit in pripeljat motor iz Italije kot fizična oseba.Se nakup motorja v Italiji,ali eni izmed drugih držav v EU sploh splača,glede na to,da je treba uredit goro papirjev,ali so se pri nas kaj modernizirali glede tega.

Ali je res,če vzameš,oz.kupiš rabljen motor,da ni treba plačat nobenega davka!?

Skratka,hvaležen bom za vsako informacijo;)

Cene motorjev v Italiji so za enak model tudi do 3.000€ nižje,res pa je,da je treba pregledat vse dokumente in stanje motorja,da ne vzameš glih mačka v žaklju:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo Majstri!

 

A mi zna kdo,tko,čist na kratko razložit,kaj vse je potrebno,če želim kupit in pripeljat motor iz Italije kot fizična oseba.Se nakup motorja v Italiji,ali eni izmed drugih držav v EU sploh splača,glede na to,da je treba uredit goro papirjev,ali so se pri nas kaj modernizirali glede tega.

Ali je res,če vzameš,oz.kupiš rabljen motor,da ni treba plačat nobenega davka!?

Skratka,hvaležen bom za vsako informacijo;)

Cene motorjev v Italiji so za enak model tudi do 3.000€ nižje,res pa je,da je treba pregledat vse dokumente in stanje motorja,da ne vzameš glih mačka v žaklju:P

 

odgovor se skriva samo par strani nazaj

 

http://www.motosvet.com/tabla/topic/25189-nakup-uvoz-homologacija-in-registracija-rabljenega-motorja-iz-tujin/?p=2090913

 

še updejt glede odjave v italiji

 http://www.motosvet.com/tabla/topic/25189-nakup-uvoz-homologacija-in-registracija-rabljenega-motorja-iz-tujin/?p=2103774

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obrni se na ALL-WAY Logistics ti zadevo uredijo v nulo....ostalo pri nas pa  moraš vse po predpisih uredit, da lahko registriraš. 

 

Pozdravljen!

 

Lahko napišeš kaj več o tvoji izkušnji z ALL-WAY (kaj si nabavljal, od, kod, stroški ipd.), sem brskal po netu, pa nič pametnega. 

 

Hvala in lp,

Z

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen!

 

Lahko napišeš kaj več o tvoji izkušnji z ALL-WAY (kaj si nabavljal, od, kod, stroški ipd.), sem brskal po netu, pa nič pametnega. 

 

Hvala in lp,

Z

To je bila ena od opcij, vendar nazadnje ni bilo nič, ker se mi je zdel kljub vsem zagotovilom rizik prevelik...mislim predvsem na finačni del, ker so hoteli plačilo vnaprej, čeprav bi prodajalec plačal prevoz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Mogoče kdo ve, kako je z nakupom novega motorja iz tujine, recimo iz nemčije, Avstrije, Italije, kako je z plačilom DDVja ?

 

Nekak sem dobil iz našega davčnega urada informacije, da bi mogu pri nas plačati 10% DMV-ja, (5 % ker ima motor več kot 74 KW + 5% ker ima motor več kot 1000ccm), + 22 % našega DDV-ja. In rekel mi je , da obstaja možnost, če se prodajalec strinja, da se da pri njih kupit motor brez ddvja ,ker ga bi itak izvozil in davek plačal v naši državi.  Sem dobil prave informacije?

 

Najbolj me zanima,  glede na to, da moraš pri nas plačat naš 22% DDV  , ali se da kupiti v tujini nov motor po njihovi netto ceni, torej brez njihovega 19% davka ??   Ali moraš plačat njihov ddv in naš ddv ? V tem primeru se absolutno ne splača uvoz motorja.

 

Hvala

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To verjamem da placas samo en ddv. To mi j tudi nekak logicno.

Ampak, ali so prodajalci v trgovini motorjev pripravljeni prodat motor brez njihovega DDV-ja, torej po neto ceni?

Ali je to njihova dobra volja, ali je to pogojeno z zakonom, da v primeru izvoza novega motorja, kupis pri njih motor brez ddvja?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

No bom še tukaj povprašal.

 

Zanima me, ali imajo Italjani kakšno stran, kjer bi lahko preveril zgodovino motorja.

 

Nekaj takega kot je naš emrvl...vpišeš številko prometnega, tablice ( mogoče še šasije ) in dobiš osnovne podatke.

 

Za vse informacije se vnaprej zahvaljujem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No bom še tukaj povprašal.

 

Zanima me, ali imajo Italjani kakšno stran, kjer bi lahko preveril zgodovino motorja.

 

Nekaj takega kot je naš emrvl...vpišeš številko prometnega, tablice ( mogoče še šasije ) in dobiš osnovne podatke.

 

Za vse informacije se vnaprej zahvaljujem :)

 

Ne da bi vedel. Imajo pa vse prejšnje lastnike vpisane v prometno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo ve, kako je z nakupom novega motorja iz tujine, recimo iz nemčije, Avstrije, Italije, kako je z plačilom DDVja ?

 

Nekak sem dobil iz našega davčnega urada informacije, da bi mogu pri nas plačati 10% DMV-ja, (5 % ker ima motor več kot 74 KW + 5% ker ima motor več kot 1000ccm), + 22 % našega DDV-ja. In rekel mi je , da obstaja možnost, če se prodajalec strinja, da se da pri njih kupit motor brez ddvja ,ker ga bi itak izvozil in davek plačal v naši državi.  Sem dobil prave informacije?

 

Najbolj me zanima,  glede na to, da moraš pri nas plačat naš 22% DDV  , ali se da kupiti v tujini nov motor po njihovi netto ceni, torej brez njihovega 19% davka ??   Ali moraš plačat njihov ddv in naš ddv ? V tem primeru se absolutno ne splača uvoz motorja.

 

Hvala

 

Lp

DDV se plača za nova in rabljena vozila, ki imajo manj kot 6.000 km ali so mlajša od 6 mesecev.

Če kupuješ nov motor, lahko eventuelno kupiš brez njihovega DDV, pri rabljenih pa je to težje (čeprav nekateri ponujajo tudi ceno brez DDV). V vsakem primeru pa moraš plačat naš DDV, kar pomeni, da si na izgubi, če je njihov DDV nižji.

Pa ne se jezit na državo, ker je sprejela tak butast predpis, to je samo odgovor na preprodajo en dan rabljenih vozil s katerimi so nategovali državo in se izogibali davkom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!