Skoči na vsebino

Uvoz, homologacija in registracija rabljenega motorja iz tujine


NikolaTesla

Priporočene objave

kako plačati motor po neto ceno? kajti rad bo uvozil nov motor....kaka ideja?  nihče mi tega ne zna povedat, sem že spraševal, en diler mi je rekel da to ni mogoče

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdrav!

Imam problem, skoraj 2 leti si neuradno lastim motorno kolo znamke Suzuki letnik 95, ki v Sloveniji ni bilo nikoli registrirano, pripeljano nekje leta 2007 iz Italije.

Tipu od katerega sem ga kupil ga je nekdo poiskal in ga pripeljal v Slo, ne vem kaksen prepis pa je ta naredil z lastnikom v Italiji...

Imam neke italijanske papirje in mislim da overjeno pogodbo med posrednikom in tipom od katerega sem ga kupil, nisem pa siguren to moram se preverit... 

Vprasanje je kako naj motor uradno napisem nase, zrihtam homologacijo in registriram?

Je mozno da tega ne morem drugace kot poiskat lasnika v Italiji da se prepise ali kaj takega?

Pozdrav!

Imam problem, skoraj 2 leti si neuradno lastim motorno kolo znamke Suzuki letnik 95, ki v Sloveniji ni bilo nikoli registrirano, pripeljano nekje leta 2007 iz Italije.

Tipu od katerega sem ga kupil ga je nekdo poiskal in ga pripeljal v Slo, ne vem kaksen prepis pa je ta naredil z lastnikom v Italiji...

Imam neke italijanske papirje in mislim da overjeno pogodbo med posrednikom in tipom od katerega sem ga kupil, nisem pa siguren to moram se preverit... 

Vprasanje je kako naj motor uradno napisem nase, zrihtam homologacijo in registriram?

Je mozno da tega ne morem drugace kot poiskat lasnika v Italiji da se prepise ali kaj takega?

Pozdrav!

Imam problem, skoraj 2 leti si neuradno lastim motorno kolo znamke Suzuki letnik 95, ki v Sloveniji ni bilo nikoli registrirano, pripeljano nekje leta 2007 iz Italije.

Tipu od katerega sem ga kupil ga je nekdo poiskal in ga pripeljal v Slo, ne vem kaksen prepis pa je ta naredil z lastnikom v Italiji...

Imam neke italijanske papirje in mislim da overjeno pogodbo med posrednikom in tipom od katerega sem ga kupil, nisem pa siguren to moram se preverit... 

Vprasanje je kako naj motor uradno napisem nase, zrihtam homologacijo in registriram?

Je mozno da tega ne morem drugace kot poiskat lasnika v Italiji da se prepise ali kaj takega?

Pozdrav!

Imam problem, skoraj 2 leti si neuradno lastim motorno kolo znamke Suzuki letnik 95, ki v Sloveniji ni bilo nikoli registrirano, pripeljano nekje leta 2007 iz Italije.

Tipu od katerega sem ga kupil ga je nekdo poiskal in ga pripeljal v Slo, ne vem kaksen prepis pa je ta naredil z lastnikom v Italiji...

Imam neke italijanske papirje in mislim da overjeno pogodbo med posrednikom in tipom od katerega sem ga kupil, nisem pa siguren to moram se preverit... 

Vprasanje je kako naj motor uradno napisem nase, zrihtam homologacijo in registriram?

Je mozno da tega ne morem drugace kot poiskat lasnika v Italiji da se prepise ali kaj takega?

Pozdrav!

Imam problem, skoraj 2 leti si neuradno lastim motorno kolo znamke Suzuki letnik 95, ki v Sloveniji ni bilo nikoli registrirano, pripeljano nekje leta 2007 iz Italije.

Tipu od katerega sem ga kupil ga je nekdo poiskal in ga pripeljal v Slo, ne vem kaksen prepis pa je ta naredil z lastnikom v Italiji...

Imam neke italijanske papirje in mislim da overjeno pogodbo med posrednikom in tipom od katerega sem ga kupil, nisem pa siguren to moram se preverit... 

Vprasanje je kako naj motor uradno napisem nase, zrihtam homologacijo in registriram?

Je mozno da tega ne morem drugace kot poiskat lasnika v Italiji da se prepise ali kaj takega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni 

Prosil bi za mnenje. V italiji sem zaaral motor in sedaj urejam vse papirje. Vse lepo in prav, dokler mi danes lastnik ne pove, da je bil na ACI-ju in ko je poskušal odjaviti motor je imel na njemu policijsko prijavo. Napisal je "Motorcycle is denounced" , ker so se očitno enkrat po gmajni vozil pa jih je nekdo prijavil.

Se da to kako preklicati, bo moral plačati kakšno kazen in ali bo motor sploh kdaj mogoče pripeljati v Slovenijo...?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 12. 2015 at 18:09, Aleš Krmavnar pravi:

Pozdravljeni 

Prosil bi za mnenje. V italiji sem zaaral motor in sedaj urejam vse papirje. Vse lepo in prav, dokler mi danes lastnik ne pove, da je bil na ACI-ju in ko je poskušal odjaviti motor je imel na njemu policijsko prijavo. Napisal je "Motorcycle is denounced" , ker so se očitno enkrat po gmajni vozil pa jih je nekdo prijavil.

Se da to kako preklicati, bo moral plačati kakšno kazen in ali bo motor sploh kdaj mogoče pripeljati v Slovenijo...?

Hvala

Čudno, da ni že dobil kazni, če je bil prijavljen. Vsekakor, če hoče prodajalec prodat motor, je to njegova stvar da uredi. V nasprotnem primeru zahtevaj, da ti vrne aro, saj ni prišlo do izvedbe kupoprodaje.

Srečno in poročaj, kako si uredil.

LP

Igor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 11. 2015 at 3:30, dihur pravi:

Pozdrav!

Imam problem, skoraj 2 leti si neuradno lastim motorno kolo znamke Suzuki letnik 95, ki v Sloveniji ni bilo nikoli registrirano, pripeljano nekje leta 2007 iz Italije.

Tipu od katerega sem ga kupil ga je nekdo poiskal in ga pripeljal v Slo, ne vem kaksen prepis pa je ta naredil z lastnikom v Italiji...

Imam neke italijanske papirje in mislim da overjeno pogodbo med posrednikom in tipom od katerega sem ga kupil, nisem pa siguren to moram se preverit... 

Vprasanje je kako naj motor uradno napisem nase, zrihtam homologacijo in registriram?

Je mozno da tega ne morem drugace kot poiskat lasnika v Italiji da se prepise ali kaj takega?

Za uspešno homologacijo uvoženega motorja pri nas rabiš kupoprodajno pogodbo (če je še potrebna overitev ne vem točno) ali originalni račun, odjavljeno prometno dovoljenje, COC dokument (ni nujno). Potrebno pa je motor prijavit za homologacijo najkasneje 14 dni po izdanem računu oz. datumu na kupoprodajni pogodbi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni zdej (že neki časa) neki onemogočeno uvažanje motorjev iz Italije za fizično osebo, je kdo v kratkem kakšen motor uvozil kot fizična oseba, so bli kakšni problemi mogoče ali kaj podobnega??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, boych pravi:

Potrebno pa je motor prijavit za homologacijo najkasneje 14 dni po izdanem računu oz. datumu na kupoprodajni pogodbi ...

Od kdaj pa to? Prvič slišim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 24. 10. 2015 at 0:52 AM, klerikalec said:

kako plačati motor po neto ceno? kajti rad bo uvozil nov motor....kaka ideja?  nihče mi tega ne zna povedat, sem že spraševal, en diler mi je rekel da to ni mogoče

Men tudi to zanima. Ma kdo kake informacije?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Joker pravi:

Od kdaj pa to? Prvič slišim...

Tudi jaz sem to prvič slišal sedaj, ko sem urejal homologacijo ... povedal pa mi je človek, ki je sprejemal papirje ... v prilogi .pdf v katerem to tudi piše (15 dni)

Osebna_vozila.pdf

Popravljeno . Popravil boych
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Najbrž je že kje 100-krat  napisano, a vseeno:

Ali je pri starosti motorja kakšna omejitev. Zanima me namreč motor letnik 1990 do 1999 npr.
Včasih je nekaj bilo kot vem. Kako je pa sedaj s tem ? Oz. kje je to zapisano, da sam pregledam.

 

Hvala, LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem prav razumel pojasnila iz  pdf-a  potem je pri nakupu novega motorja potrebno plačati DDV, DMV in okoljsko dajatev pri nas v Sloveniji, ko motor uvoziš. Prodajalec v EU bi ti moral potem takem motor prodati po "neto" ceni oziroma ceni, ki ne vsebuje navedenih dajatev, ki se obvezne v državi nakupi. Sem pravilno interpretiral zadevo? To bi bilo vprašanje za kakega švercerja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

5 hours ago, Kölm said:

Pozdravljeni!

Najbrž je že kje 100-krat  napisano, a vseeno:

Ali je pri starosti motorja kakšna omejitev. Zanima me namreč motor letnik 1990 do 1999 npr.
Včasih je nekaj bilo kot vem. Kako je pa sedaj s tem ? Oz. kje je to zapisano, da sam pregledam.

 

Hvala, LP

Starost ni omejena. V bistvu se ti z davčnega vidika najbolj izplača uvoziti veterana.

1 hour ago, Bosti1904 said:

Če sem prav razumel pojasnila iz  pdf-a  potem je pri nakupu novega motorja potrebno plačati DDV, DMV in okoljsko dajatev pri nas v Sloveniji, ko motor uvoziš. Prodajalec v EU bi ti moral potem takem motor prodati po "neto" ceni oziroma ceni, ki ne vsebuje navedenih dajatev, ki se obvezne v državi nakupi. Sem pravilno interpretiral zadevo? To bi bilo vprašanje za kakega švercerja...

Ja, to velja ob nakupu novega.

"Švercerji" ne plačujejo davkov in carin, v tem je bistvo šverca..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, motolover pravi:

 

Starost ni omejena. V bistvu se ti z davčnega vidika najbolj izplača uvoziti veterana.

 

 

Kaj pa  motor da je EuroX ali pa kaj takega? Kje bi te stvari lahko izvedel kako so v zakonu zapisane? LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 10. 12. 2015 at 6:37 PM, Hytech said:

A ni zdej (že neki časa) neki onemogočeno uvažanje motorjev iz Italije za fizično osebo, je kdo v kratkem kakšen motor uvozil kot fizična oseba, so bli kakšni problemi mogoče ali kaj podobnega??

Letos konec avgusta sem uvozil motor iz Italije brez problemov.

On 11. 12. 2015 at 7:19 PM, Kölm said:

Pozdravljeni!

Najbrž je že kje 100-krat  napisano, a vseeno:

Ali je pri starosti motorja kakšna omejitev. Zanima me namreč motor letnik 1990 do 1999 npr.
Včasih je nekaj bilo kot vem. Kako je pa sedaj s tem ? Oz. kje je to zapisano, da sam pregledam.

 

Hvala, LP

Uvozil sem motor letnik 1998 (Euro 1) - baje ni problem uvoz motorja v primeru, da je že bil registriran kjerkoli v EU.

12 hours ago, Kölm said:

Kaj pa  motor da je EuroX ali pa kaj takega? Kje bi te stvari lahko izvedel kako so v zakonu zapisane? LP

Za informacije se obrni na Zajec Franca, ki dela homologacije na AMZS Ljubljana, Dunajska ... . Glede na to, da se ukvarja samo z uvoženimi vozili + motorji verjetno praktično pozna odgovor na tvoja vprašanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 12. 2015 at 8:50, Kölm pravi:

Kaj pa  motor da je EuroX ali pa kaj takega? Kje bi te stvari lahko izvedel kako so v zakonu zapisane? LP

Če je motor EURO1 ali EURO2 ti naša država poleg DMV pribije še 5% davka ... od EURO3 naprej tega davka več ni ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

letnik 2015 , 1900km , poškodovan - cena 900e.. 

pogoja da je motor rabljen - najmanj pol leta in najmanj 6000km ..

se komu kaj sanja kaj se plača tukaj ? in finta da ne moreš v 14 dneh popravit motorja da bi ga lahko peljal na homologacijo ..

šzevec mi je najmanjši problem ga zavrtim naprej - itak bi imel motor zase pa povrh vsega se ne prodajajo pri nas ... uvoz iz italije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Važno je, da motor prijaviš organu za homologacijo najkasneje 15 dni po datumu na računu, pregled lahko opraviš kasneje po dogovoru. Ne vem pa kako se potem obračuna DMV glede na to, da je motor stal samo 1900 EUR, če se uradniku na finančnem uradu zdi cena prenizka, ti DMV obračuna kar po Eurotaxu ... 
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-900e je .. s slikami poškodovanega mogoče .. če nebi bilo to 700km daleč bi se mogoče še menil da počakamo z računom ene pol leta - pač napišemo kupoprodajno čez pol leta pa samo datum vpiše .. eh ja ... bom zgleda kar starga 400 taka peš kurblal..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej ponovimo oz se prav razumel?

- Italija:

- kupoprodajna pogodba v italiji nato prevoz motorja kjer bo delana homologacija

- Slika motorja na lokacji kjer se homologira ali pa transportni dokument in v Italijo na aci kjer se odjavi vozilo v italiji (da v izvoz)

- Sprožim postopek za homologacijo in s papirji na davčno da mi ko se jim zazdi storijo plačat 5% dmv (več kot 6000km, starejši od pol leta, euro 3).

Se načakam, plačam in nato lahko normalno prijavim vozilo ter plačam vse potrebno?

oz. popravite me kjer sem zafunflal.

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala. :) 900ccm bo. Tej lopovski državi še teh 5% dmv-ja nebi dal. Čudno da ni DMVG (Davek na Meglo V Glavi). Neverjetno da moram homologirat nekaj že homologiranega v originalnem stanju in uvoženega iz EU. To veselje je nekje 100€ ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, NARGOTH said:

-kupoprodajna (ne rabiš overjat),

 

To je res in ni res. Mislim, da gre za neko nedorečenost v zakonu, mislim, da je nekoč bilo obvezna overitev, po novem pa to ni izrecno napisano, ne spomnim se točno... Kakorkoli, meni na AMZS Srmin brez overjene pogodbe niso hoteli narediti nič. Kljub zatrjevanju, da ni več potrebno, nema. Na A+ so malo čudno gledali, potem sem malo grozil, pa so me pol spustili skozi. Tako je bilo pred dvema letoma, morda se je kaj spremenilo. Če imaš možnost, overi pogodbo, sploh če je razlika v ceni samo nekaj kolekov. Ti zna prihranit nekaj živcev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 12. 2015 at 15:37, StaraFeltna pravi:

Torej ponovimo oz se prav razumel?

- Italija:

- kupoprodajna pogodba v italiji nato prevoz motorja kjer bo delana homologacija

- Slika motorja na lokacji kjer se homologira ali pa transportni dokument in v Italijo na aci kjer se odjavi vozilo v italiji (da v izvoz)

- Sprožim postopek za homologacijo in s papirji na davčno da mi ko se jim zazdi storijo plačat 5% dmv (več kot 6000km, starejši od pol leta, euro 3).

Se načakam, plačam in nato lahko normalno prijavim vozilo ter plačam vse potrebno?

oz. popravite me kjer sem zafunflal.

 

 

 

 

Če si pod 75 kW plačaš samo 3% DMV ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
pred 10 urami, hdbeast pravi:

Čisto na kratko, uvozu bi iz nemčije 1200 ccm(od fizične osebe), kaj potrebujemo od prodajalca?

Hvala za info..

LP

 

Odjavljena oba dela prometnega dovoljenja, kupoprodajno pogodbo (če še more biti notarsko overjena naj kdo drug pove), priporočljivo je še imeti COC dokument ... to je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!