Skoči na vsebino

Uvoz, homologacija in registracija rabljenega motorja iz tujine


NikolaTesla

Priporočene objave

Po moje prej znoriš s to našo birokracijo,never ending story with paperology war,preden spraviš motor na naše ceste z vsemi potrebnimi dokumenti.

Res se da najt cenejše in dobre rabljene motorje iz Italije ali Nemčije,sam ko vidim,koliko ping pong efekta pri urejanju dokumentacije me čaka,me hitro mine volja kupit motor izven Slovenije.

Se mi zdi,kot da še vedno nismo v EU,kr neki nooo:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje prej znoriš s to našo birokracijo,never ending story with paperology war,preden spraviš motor na naše ceste z vsemi potrebnimi dokumenti.

Res se da najt cenejše in dobre rabljene motorje iz Italije ali Nemčije,sam ko vidim,koliko ping pong efekta pri urejanju dokumentacije me čaka,me hitro mine volja kupit motor izven Slovenije.

Se mi zdi,kot da še vedno nismo v EU,kr neki nooo:P

 

Ma v bistvu sploh ni neke panike. Še najbolj so zakomplicirali Italjani, ki zahtevajo dokument o tem, da je motor uradno v drugi državi. Drugo pa je zgolj čakanje davčne, da ti izda odločbo o plačilu DMV.

 

V bistvu greš na homologacijo, da ti dajo en papir za na davčno => davčna => čakanje => plačilo DMV => registracija.

 

Tako da bolj zgleda komplicirano, kot dejansko je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma v bistvu sploh ni neke panike. Še najbolj so zakomplicirali Italjani, ki zahtevajo dokument o tem, da je motor uradno v drugi državi. Drugo pa je zgolj čakanje davčne, da ti izda odločbo o plačilu DMV.

 

V bistvu greš na homologacijo, da ti dajo en papir za na davčno => davčna => čakanje => plačilo DMV => registracija.

 

Tako da bolj zgleda komplicirano, kot dejansko je.

Pa sej to Igor,čakanje davčne,da ti izračunajo ta dmv ti naredi sive lase,ker se mi zdi,kot da imajo za izračunat ne vem kakšno zaj....enačbo,katastrofa:P

pa tud italijani ja s temi odjavami,prijavami,pa spet neki,tko,da te kr mine na koncu uvozit motor,čeprav so nekateri modeli občutno cenejši kot pri nas,sam tud pr nas se da s potrpežljivostjo najt dober motor za dobro ceno;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej to Igor,čakanje davčne,da ti izračunajo ta dmv ti naredi sive lase,ker se mi zdi,kot da imajo za izračunat ne vem kakšno zaj....enačbo,katastrofa:P

pa tud italijani ja s temi odjavami,prijavami,pa spet neki,tko,da te kr mine na koncu uvozit motor,čeprav so nekateri modeli občutno cenejši kot pri nas,sam tud pr nas se da s potrpežljivostjo najt dober motor za dobro ceno;)

 

Mene ni.  ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej to Igor,čakanje davčne,da ti izračunajo ta dmv ti naredi sive lase,ker se mi zdi,kot da imajo za izračunat ne vem kakšno zaj....enačbo,katastrofa:P

pa tud italijani ja s temi odjavami,prijavami,pa spet neki,tko,da te kr mine na koncu uvozit motor,čeprav so nekateri modeli občutno cenejši kot pri nas,sam tud pr nas se da s potrpežljivostjo najt dober motor za dobro ceno;)

ma ni take panike res ne. kot pravijo najslabs je dacarje cakat. ampak to je pa tudi max 14dni. tko da za nas k smo blizu meje, k jezik načeloma ni nek problem, se splača it še v furlanijo pogledat za kak moped. sploh ce isces takrga katerih je pri nas malo. recimo italijanske znamke.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, da je pizdenje čez državno upravo jako v modi, ampak glih tukaj pa kakšne hude krize res ni (nikoli je ni, ko mora država pobrat denar).

Meni so obračunali v enem tednu, je pa res, da sem jim takoj dobavil vse potrebne papirje, pa informativni izračun iz spletne strani in še printscreen izvirnega oglasa, če bi si slučajno izmišljevali, da je prodajna cena prenizka... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napaka! Nemškega DDV ne odšteješ in ga zato pri nas ne plačaš(še posebej ne zato ker je višji)!!!Ostalo štima!

 

Kot sem napisal nekaj postov nazaj je to izjava iz mariborskega FURS-a. Tudi meni se je zdelo nelogično, a po vnovičnem klicanju so to potrdili (natančneje to je bila ženska, baje vodja tega oddelka, ki že kao zelo dolgo to počne in kar ona reče naj bi zagotovo držalo). Če pa širijo neresnice, je to druga stvar - bi bilo očitno treba prevetriti delovna razmerja ...

 

Morda to velja le za NOVE (pod 5000km) motocikle ... saj ko sem pred 3 leti rabljenega sam uvozil, ni bilo nobenega govora o DDV-ju ...

Popravljeno . Popravil tosemjaz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ni take panike res ne. kot pravijo najslabs je dacarje cakat. ampak to je pa tudi max 14dni. tko da za nas k smo blizu meje, k jezik načeloma ni nek problem, se splača it še v furlanijo pogledat za kak moped. sploh ce isces takrga katerih je pri nas malo. recimo italijanske znamke.

 

...ponovno izjava iz mariborskega FURS-a: "za izdajo odločbe ... imamo čas 30 dni"  :glare:  :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se uvoz ni zdel neki kompliciran. Je pa res, kot omenjate zgoraj, je ta 30 dnevni rok za izračun DMV-ja nekoliko ogromen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Zanimam se za nakup  rabljenega motorja iz DE, vzel bi nekaj starejšega saj gre to za moj prvi resen motor. Zanimam se predvsem za KLE500 itd, tam do 1000€ saj bi ga imel le kako sezono oz max 3. 
Motor bi naj bil brez kakih predelav. Torej ne rabim COC ?

Torej tam naredim kupo prodajno pogodbo, rabim še kaj druga?
Ko ga pa pripeljem v slo ( verjetno os avtom in sosedovo prikolico za motor) sem pa izgubljen kaj morem narediti ? Kako je z dmw?
Sem pa iz Prlekije tudi MB mi ni daleč tako da bi prosil za kake informacije.
Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če leti na mene se en hecam.. Zanima me predvsem kawasaki kl 650 tengai ki ga prinas težko zaslediš oz ga jaz še nisem zasledli :) v DE jih je pa precej zaradi tega sem tudi razmišljal o tem :)

 
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Če leti na mene se en hecam.. Zanima me predvsem kawasaki kl 650 tengai ki ga prinas težko zaslediš oz ga jaz še nisem zasledli :) v DE jih je pa precej zaradi tega sem tudi razmišljal o tem :)

 

 

Najbrž je bilo mišljeno, da si preberi vse za nazaj, kjer je postopek uvoza objasnjen in velikokrat predebatiran. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha ok tenx saj sem prebiral od tukaj nazaj proti začetku pa sem našel samo o uvozu novih motornih koles in o uvozu iz italije pa sem obupal :D
bom prebral :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha ok tenx saj sem prebiral od tukaj nazaj proti začetku pa sem našel samo o uvozu novih motornih koles in o uvozu iz italije pa sem obupal :D

bom prebral :)

Uvozni postopek je enak za motorje iz vseh držav članic EU. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Glih včeraj ga je en na FB šimfal kak drek mu je prodal. Osebno ga ne poznam. Poglej facebook, skupina MOTORISTI.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jaz pa za motor nimam izkušenj, sem pa kupil pri njemu rabljen zadnji kovček treaker 47. Zadevo je imel na avtonetu, in ko ga kličem je bila po njegovih besedah zadeva kot nova brez praske in znakov uporabe. Ko pa sem kovček dobil pa je imel na strani udrtino, ko pa sem ga dal na motor in je bil zapet na plošči pa je imel še približno pol centimetra lufta do plošče. To je bilo letos v februarju, v tistem ko sem kovček naročil in ga probal pa sem bil še 10 dni odsoten, in stvari nisem mogel takoj probat. Ko ga pokličem kako je s kovčkom pa, takoj odgovor da sem vmes z motorjem padel in podobne stvari. Pa mu rečem poglej skozi okno pa boš videl sneg in v takem se ne vozim. Ja pravi sej zato si pa tudi lahko padel. Pa mu povem še nekaj lepih in se mu lepo zahvalim za nateg. Tako da za mene je velik nategun. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

za uvoz rabljenega motorja, letnik 2012 iz avstrije, se plača kakšen poseben davek, ki se npr. pri uvozu iz italije ne plača? hvala

Po moje je enako... vedno se gleda uvoz iz EU.

Extra davek je če je nad 1000 ccm in pribitek če ni EURO3 motor...

 

Če se motim naj me popravijo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

hojla fantje.

 

iz DE bi uvozil adventure GSa. zdaj ko tole berem se bojim da bom plačal 10% DMV (5+5) zadnje upanje je da drugih 5% velja samo za nove?? Mi lahko kdo to odgovori?

 

Sicer sem na amzs izvedel da komot kupim od fizične osebe izpolnit je treba samo pogodbo in zraven mi mora dat oba dela prometne. 

 

Hvala za odgovore.

 

Lp,

Gustav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gustav, vse je precej obširno razloženo v preteklih postih, pa tudi na spletnih straneh državne uprave (mislim da FURS) je natančno razloženo.

In ja, plačal boš 10%.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hojla fantje.

 

iz DE bi uvozil adventure GSa. zdaj ko tole berem se bojim da bom plačal 10% DMV (5+5) zadnje upanje je da drugih 5% velja samo za nove?? Mi lahko kdo to odgovori?

 

Sicer sem na amzs izvedel da komot kupim od fizične osebe izpolnit je treba samo pogodbo in zraven mi mora dat oba dela prometne. 

 

Hvala za odgovore.

 

Lp,

Gustav

Se pravi, da sedaj več ne potrebuješ notarsko overjene kupoprodajne pogodbe, če kupiš od fizične osebe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!