Skoči na vsebino

Uvoz, homologacija in registracija rabljenega motorja iz tujine


NikolaTesla

Priporočene objave

pred 17 urami, ZED pravi:

Ja...to vem...zanima me potem za homologacijo, kjer sem prebral, da je potrebna overjena pogodba?

LP

Pred leti je bila potrebna overjena pogodba, če si kupil od fizične osebe, sedaj zadostuje podpisana kupoprodajna pogodba. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi, če prav razumem.

Grem v Nemčijo do fizičnega prodajalca.

Napiševa kupoprodajno pogodbo(predvidevam, da nemško, ki jo zrihta prodajalec)

Greva na upravno enoto, kjer prodajalec motor odjavi in jaz kupim začasne tablice. (cena 39 eur)

Se peljem z motorjem proti Sloveniji.

Pri nas motor registriram in je to to.

Ali še moram kakšen davek plačat.

PS

Motor je letnik 2015 in ima prevoženih cca 20000km

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor moraš pri nas najprej peljati na homologacijo, kjer ti najprej določijo emisije. Na podlagi tega ti DURS obračuna DMV in ko le tega poravnaš, ti na homologacijah izdajo homologacijski kartonček. Šele potem pa lahko motor tudi registriraš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uvoz iz D je dokaj enostaven:

Če kupuješ od fizične osebe je potrebna kupoprodajna pogodba (ni potrebno, da je overjena), Odjavljena prometna (teil1 in teil 2), COC certifikat (izdan s strani proizvajalca motorja) in je to od papirologije , ki je potrbna namkraju predaje motorja vse. Pri nakupu od trgovine je pač namesto kupoprodajne račun.

Pri nas pa najprej opraviš obisk pri theničarjih oz. tam kjer opravljajo homologacije, da si prisdobiš potrdilo o skladnoti motorja. Izpistu NIMAJO veze(razen EURO stopnje)! S tem potrdilom greš na DURS, kamor moraš v roku 15 DNI od datuma izdaje računo oz. kupoprodajne pogodbe, vložiti zahtevo za odmero DMV (Lestvica je na DURSOVI spletni strani). Najkasneje 30 dni dobiš Plačini nnalog, katereg  moraš poravnat v 8 dneh. Ko prispejo iz DURS-a vsi papirji (nekje 7dni) greš na tehničnega, kjer oddaš nemško prometno, predložiš dokazila o plačilu DMV, registriraš in GAAAAAAASSSSSS .....

Tako je bilo v mojem primeru.

LP

Popravljeno . Popravil Marjanček
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo kot opomba, jaz sem ravno prejšnji teden pripeljal motor iz Avstrije in nisem dobil COC-ja (Prodajalec ga ni imel). Vendar, ker je bil motor že registriran v EU, ga tudi nisem potreboval. Imel sem neoverjeno kupoprodajno pogodbo in dve odjavljeni prometni. To je bilo dovolj za homologacijo in za furs. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Še ena opomba, v 15 dneh je potrebno prijaviti uvoženi motor pri organu za homologacijo, zahtevek za odmero davka lahko vložiš tudi pozneje ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24. 9. 2018 ob 15:22, boych pravi:

Še ena opomba, v 15 dneh je potrebno prijaviti uvoženi motor pri organu za homologacijo, zahtevek za odmero davka lahko vložiš tudi pozneje ... 

Kaj šteje za datum uvoza? Datum na računu / pogodbi ali datum prijave na homologacijo? Nikjer ni naveden datum uvoza v Slovenijo.

Lahko motor kupim v nedeljo in ga pripeljem čez 14 dni, ko uredim prevoz. Ali ga pripeljem sam in se vozim, dokler še velja tuja registracija (jaz sem v Angliji dobil motor z njihovo plastično tablico in okroglim lističem, pripetim v okvirček ob zadnjem kolesu, kjer je bil datum registracije), vmes naredim še nekaj kilometrom (npr. do 6000, če mi manjka) in ga potem prijavim na carino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so rekli da naj bi gledali datum na kupoprodajni vlogi, ampak če imaš kakšen račun prevoznika bi lahko bil tudi tisti datum OK. Jaz sem malce zamudil, rabil točno 3 teden ker sem se malce lovil s certifikatom (da sva se z oglednikom dobila) pa mi kljub temu da je minilo 20 dni od datuma na pogodbi niso nič komplicirali.

Ne odlašat preveč.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 10. 2018 ob 21:25, Darko3g pravi:

Kaj šteje za datum uvoza? Datum na računu / pogodbi ali datum prijave na homologacijo? Nikjer ni naveden datum uvoza v Slovenijo.

Lahko motor kupim v nedeljo in ga pripeljem čez 14 dni, ko uredim prevoz. Ali ga pripeljem sam in se vozim, dokler še velja tuja registracija (jaz sem v Angliji dobil motor z njihovo plastično tablico in okroglim lističem, pripetim v okvirček ob zadnjem kolesu, kjer je bil datum registracije), vmes naredim še nekaj kilometrom (npr. do 6000, če mi manjka) in ga potem prijavim na carino.

Uradno velja datum na kupoprodajni pogodbi,  sem pa slišal, da če kakšen dan zamudiš, tudi ni panike ... ampak, če naletiš na kakšnega uradnika, ki je vstal z levo nogo ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, boych pravi:

Uradno velja datum na kupoprodajni pogodbi,  sem pa slišal, da če kakšen dan zamudiš, tudi ni panike ... ampak, če naletiš na kakšnega uradnika, ki je vstal z levo nogo ... 

 

Tudi po dveh letih ni problema. Zanesljivo. Samo da lahko pokasirajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Imam vprasanje kako je z lastnistvom na motorjih za pisto. 

Zanimam se za en motor pri katerem sem ob ogledu ugotovil da ima samo prometno iz arizone(usa) in pogodbo iz prejsnjega lastnika(at) na trenutnega(slo) nekaj podobnega kot smo pisali pri krosarjih vcasih. Zanima me kako urediti prepis na mene da nebom imel v prihodnosti težav glede dokazovanja lastništva(Policija/cariniki). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, norc 16 pravi:

Imam vprasanje kako je z lastnistvom na motorjih za pisto. 

Zanimam se za en motor pri katerem sem ob ogledu ugotovil da ima samo prometno iz arizone(usa) in pogodbo iz prejsnjega lastnika(at) na trenutnega(slo) nekaj podobnega kot smo pisali pri krosarjih vcasih. Zanima me kako urediti prepis na mene da nebom imel v prihodnosti težav glede dokazovanja lastništva(Policija/cariniki). 

to tudi mene zanima.

namrec sem kupil motor v avstriji. samo za na pisto. imam kupoprodajno pogodbo ter COC dokument. odjavljeno prometno mi mora se poslati.

kaj potem?? ne nameravam motorja nikoli registrirat. vendar vseeno rabim neko dokazilo o lastnistvu ce grem cez mejo. kako to urejajo nevem. vem pa da mora nekaj obstajati saj tudi CROSS motorji nek papri dobijo o lastnistvu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš kupoprodajno pogodbo, so na njej oznake motorja in to velja kot potrdilo o lastništvu. Saj tudi za picikl nimaš nič druga kot račun, da si ga kupil.

Ne vem pa kakšne so zahteve za vožnjo po pisti (nekaj varnosti že mora imeti vsaj zavore) ali se lahko na dirko spravi kdorkoli, ki plača pristojbino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

Kako je z nakupom rabljenega motorja v Italiji in sicer od privat lastnika?

  1. Papirji, ki mi jih mora dati
  2. postopki v Italiji (odjava, amzs,...) - v SLO so mi jasni
  3. Kaki posebni stroški?

Nekje sem prebral (verjetna nazaj na temule forumu), da je ravno ta nakup (Italij in privat) neki kompliciran/dražji. No, morda se tudi motim, samo za boga nisem našel tega zapisa.

Dagobert

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 10. 2018 ob 11:31, maus pravi:

Če je kupec fizična oseba, se od pridobitve rabljenega vozila DDV praviloma obračuna v državi članici EU-ja, iz katere prihaja prodajalec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo v Sloveniji, ki se ukvarja z uvozi iz Nemčije po naročilu, uredi vse papirje, da potem samo prepišeš nase in registriraš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, skalar36 said:

Je kdo v Sloveniji, ki se ukvarja z uvozi iz Nemčije po naročilu, uredi vse papirje, da potem samo prepišeš nase in registriraš?

Mogoce Autobroker....sicer primarno avtomobile....vprasaj za motor!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Roger G. Jagger pravi:

Mogoce Autobroker....sicer primarno avtomobile....vprasaj za motor!

lp

Sem že gledal ja. Nikjer ne piše, da motorje tudi. Bom povprašal. Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 minutes ago, skalar36 said:

Sem že gledal ja. Nikjer ne piše, da motorje tudi. Bom povprašal. Hvala.

Sigurno tudi motorje. Nimajo pa nizke cene

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!