Skoči na vsebino

Naletel na radar - ni zapisnika !!! posledice ???


alexigor

Priporočene objave

zdravo !

pred dnevi sem v naselju prehiteval počasi vozeč traktor, pa so mi z ročnim laserskim merilnikom namerili 94 km/h - se pravi 44 km prekoračitve. Normalno da sem še moral opravit alkotest, ki je pokazal 0,0.

Po nekajminutnem prijetnem pogovoru o okoliščinah prekrška mi stric policaj ni dal v podpis nobenega zapisnika, je pa rekel da bo dal predlog k sodniku za prekrške.

Zanima me kakšne bi lahko posledice za moj proračun in pa prevsem ali zadeva pri sodniku za prekrške brez zapisnika sploh vzdrži. (500€ + 5 točk ??? , odvzem ???)

Kakšne imate kaj izkušnje s sodniki za prekrške glede pojasnjevanja olajševalnih okoliščin - koliko jih upoštevajo.

Na primer-jaz sem začel prehitevati še izven naselja kjer je omejitev 70km/h ,... res počasno vozilo pred menoj , ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da je bilo vozilo res počasno jaz sploh ne bi omenjal, ker ni nobenega razloga, da bi moral letet potem mimo tega počasnega vozila 94km/h :)

Prekoračitev v naselju nad 30km/h pa do 50km/h ureja d odstavek 32. člena ZVCP-1:

d) če prekorači hitrost za več kot 30 km/h, z najmanj 120.000 tolarjev. Enako se kaznuje voznik, ki za več kot 20 km/h prekorači dovoljeno hitrost v območju za pešce ali v območju umirjenega prometa. Vozniku motornega vozila se izreče tudi najmanj 5 kazenskih točk in prepoved vožnje motornega vozila.

Koliko časa bo prepoved trajala, pa določi sodnik.. Ni pa to trajni odvzem vozniškega dovoljenja, ko se rok izteče, npr 3 mesece, dobiš izpit nazaj.

In ne, zapisnik ni potreben. Se verjame policistu.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem imel podobno izkušnjo, brez zapisnika o prekršku, ker ga naj bi dobil naknadno kakor mi je rekel policst... no res sem ga dobil šele skupaj z vabilom na sodišče... Ne vem če je to čisto regularno sam v mojem primeru sem potegnil krajšo kljub pregovrjanju sodnice... Mogoče bi bila stvar drugačna če bi se pojavl z odvetnikom samo se mi ni splačalo, ker znesek plačila nebi opravičil stroška odvetnika...Se pa splača pozanimat..pa veliko sreče pri reševanju .)

Popravljeno . Popravil margo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..pa veliko sreče pri reševanju .)

Tudi jaz ti to želim, sem prej pozabil napisat :) Vem kako hitro se lahko spozabiš in je pizdarija tu.. Sploh kjer je kakšno bolj odprto naselje ali so prisotne table 70

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj ti sploh ne napiše več zapisnika sem imel isti primer 98kmh v naselju kazen 500 eur+2 meseca odvzema +5 kazenskih.

še nasvet

pojej kar si si skuhal tukaj nimaš kaj vsako pritoževanje te bo samo še bolj udarilo po denarnici

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zapisnik za hitrost itak da ne pišejo, kar se pa alkohola tiče ti pa zapisnika ni izdal ker nisi nič napihal!!

Lahko se pa vložiš zahtevek za sodno varstvo pa noter napišeš da si napihal? :lol1: :ninja:

Popravljeno . Popravil Marjanček
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!