Skoči na vsebino

Tunizija 2008


BoBo

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...
Ne!

Gremo že konc aprila :naughty:

Lahko malo vec napises kako greste dol in kaksen imate kaj plan...

LP;R

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko malo vec napises kako greste dol in kaksen imate kaj plan...

LP;R

zaenkrat je plan motorje(hard enduro) dat na kamion, ki bi bil tudi naš suport, mi pa verjetno čim več ljudi v en avto pa na trajekt.

termin je 19.3-3.5, plan pa čim več peska

Popravljeno . Popravil GULI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Če koga slučajno še zanima...

Kot sta Mladen in Guli že pisala, gremo 4 motoristi (no, jaz sem ATVjevec) v Tunizijo od 19.4. do 3.5.

V ponedlejek se dobimo z italijanskim kamionistom (ki bo naložil vse motorje/atvja), da dorečemo vse okoli avanture po pesku. Načeloma pa naj bi on naložil vse motorje in robo, mi bi pa šli z avtom do Tunizije. Tam se vse razloži, kamion daje celoten "support" na poti (bencin, hrana, pijača, mehanika pa še kaj), mi pa uživamo. Kalkulacija cene: celotna avantura (prevoz, trajekti, spanje, hrana, pijača, bencin, zavarovanje, dovoljenja, transferji in še kaj) naj bi bila cca. 1.200 EUR.

Če koga še kaj več zanima, naj me kontaktira na PM ali telefon.

Za osvežitev spominov na pesek... :whistle:

post-53-1205195318_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ja, Tunizija je res lepa, posebej slana jezera.

Ampak za kaj kamion kot spremljevalno vozilo?

Za 4 motoriste?

Tam sem bil 10 dni in jo kar dobro prevozil...

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, Tunizija je res lepa, posebej slana jezera.

Ampak za kaj kamion kot spremljevalno vozilo?

Za 4 motoriste?

Tam sem bil 10 dni in jo kar dobro prevozil...

lp

bv

Tudi jest sem bil že lansko leto samo z motorjem, samo z naloženim motorjem se ne moreš vozit po off roadih.

V štartu je bil naš cilj Borj el-Khadra in tudi ostati v sipinah južno od El Borme cca 4 dni (najlepši del tunizije), za sem pa rabiš support.

Na žalost pa zaradi dogotkov v tuniziji nismo dobili dovolilnic za južni del države, tako da smo čakali par dni v ksar ghilane, potem pa šli proti severu ob alžirski meji.

Če bi prej vedeli da dovolilnic ne bomo dobil, sigurno nebi šli.

post-9009-1213425608_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo šli na jug do Velikega slanega jezera in se vozili po njem, potem pa še na jug do sipin, torej cca 200 km južno do Tozerja.

Za ta del nismo potrebovali nobenih dovoljenj, južneje pa nismo niti nameravali.

Če ocenim, naredili ste cca 3000 km?

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo šli na jug do Velikega slanega jezera in se vozili po njem, potem pa še na jug do sipin, torej cca 200 km južno do Tozerja.

Za ta del nismo potrebovali nobenih dovoljenj, južneje pa nismo niti nameravali.

Če ocenim, naredili ste cca 3000 km?

lp

bv

Po pravici povedan nevem kok je blo kilometrov ker nimam števca na motorju, drugače se pa na fotki vid do kje smo šli.

Par kilometrov južneje že rabiš dovolilnice, sicer če pičiš direkt po sipinah vojaških postojank sicer ni, ampak z avionom kr preletavajo celotno območje.

Kot sem že napisal, smo imeli namen iti do Bordj el Khadre, ki je od naše najbolj južne pozicije odaljena še cca 300km zračne linije.

Lahko pa pogledaš lansko tunizijo in vidiš kako daleč se da priti samo z motorjem, brez suporta. Prišli smo do El Borme. :naughty:

LP T.

PS Še ena slika iz El Borme

Popravljeno . Popravil GULI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

2 in 3 teden v sepembru :whistle:

[/quote

Vidim, da ste pri vas bolj za v pesek, mi pa za asvalt, morda pa se vseeno kje prekrižajo poti.

Od kje štartate s trajektom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da ste pri vas bolj za v pesek, mi pa za asvalt, morda pa se vseeno kje prekrižajo poti.

Od kje štartate s trajektom?

Letos bo bolj po asfaltu, greva sama z dražjo 1/2 nekje 6. na ladjo v Genovi in 19.9. nazaj iz Tunisa.

Lahko da se srečamo na kaknem :beer1:

Imaš že kakšen okvirni plan?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos bo bolj po asfaltu, greva sama z dražjo 1/2 nekje 6. na ladjo v Genovi in 19.9. nazaj iz Tunisa.

Lahko da se srečamo na kaknem :beer1:

Imaš že kakšen okvirni plan?

Midva štartava tudi enkrat takrat ravno tako iz Genove. Tam je pa plan narediti krog v obratni smeri urinega kazalca, za dol po notranjosti do sahare, za gor pa ob obali, da se še umijemo prej kot gremo domov. Vračamo se pa isti termin.

Upam, da ne pride kaj vmes in plani propadejo.

Za :beer2: sem pa itak zelo dovzeten.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kaj na motorjih predelate ko greste dol, kakšne posebne filtre?, kako velik rezervar je priporočljivo imeti (je 10l dovolj) itd...me matra da bi šel dol maja naslednje leto ampak v skupini s kom ki je že bil. Ima kdo podobne plane?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kaj na motorjih predelate ko greste dol, kakšne posebne filtre?, kako velik rezervar je priporočljivo imeti (je 10l dovolj) itd...me matra da bi šel dol maja naslednje leto ampak v skupini s kom ki je že bil. Ima kdo podobne plane?

Če maš support potem je 10l dovolj, za zaščitit filtre smo imeli kar zdravniške kape in si jo lepo vsak dan zamenjal, pa ni blo treba čistit filtrov, verjetno pa bi bilo dobro imeti neoprensko zaščito na sprednjih vilicah.

Za prvi maj jih bo pa sigurno šlo veliko v peskovnik.

Popravljeno . Popravil GULI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!