Skoči na vsebino

Hardware


Priporočene objave

jst bi rabu RAM 1GB (lahko je 2x512)DDR 400Mhz pa da je pocen in da dela :), tud če ma kdo dvojedrn procesor X2 (athlon 64-bit dual core), ki bi ga lohk prklopu na podnožje socket 939, ni tok važno kolk je hitr, sam da je za tapravo podnožje (novih se ne dobi več)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje se ti splača počasi plato menjat, glede na to da je zdej bl in DDR2, in pride kit 2x1gb 50€. DDR so celo dražji, pa še težje jih dobiš. Kupil lepo ddr2 4gb, pa si mirn kaki 2 leti :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje se ti splača počasi plato menjat, glede na to da je zdej bl in DDR2, in pride kit 2x1gb 50€. DDR so celo dražji, pa še težje jih dobiš. Kupil lepo ddr2 4gb, pa si mirn kaki 2 leti :P

ni dnara za vse menat.. drgač bi pa itak kupu nov komp(bo treba počas)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravim ker sm bil v isti situaciji, pa sem potem nafehtal nekej dnarja in nabavil novo mašino. Raje potrpi dokler neboš imel malce več denarja, kot pa da sedaj v to kišto vlagaš. Samo moj nasvet :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst bi rabu RAM 1GB (lahko je 2x512)DDR 400Mhz pa da je pocen in da dela :) , tud če ma kdo dvojedrn procesor X2 (athlon 64-bit dual core), ki bi ga lohk prklopu na podnožje socket 939, ni tok važno kolk je hitr, sam da je za tapravo podnožje (novih se ne dobi več)

Vse se da dobiti rabljeno, ne da bi za to moral plačati preveč. Poglej slo-tech, male oglase ali bolho, npr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravim ker sm bil v isti situaciji, pa sem potem nafehtal nekej dnarja in nabavil novo mašino. Raje potrpi dokler neboš imel malce več denarja, kot pa da sedaj v to kišto vlagaš. Samo moj nasvet :rolleyes:

rajše v to kišto vložim 100€ pa bo še eno leto dobra, kot pa da kupim sedaj nekaj za 500€ pa bo čez 2 leti zanič

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, samo povem svoje mnenje :whistle: Sam sm nazadnje kupil komp pred 4 leti, do zdej sem ga pustil primeru (takrat sm dal 200k za kišto), zdej je pač ratu šrevh in sm spet kupu komplet nov komp po delih (kišto) za cirka 200k, za naslednja 4 leta :rolleyes: Tehnologija pač gre naprej :unsure:

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, samo povem svoje mnenje :whistle: Sam sm nazadnje kupil komp pred 4 leti, do zdej sem ga pustil primeru (takrat sm dal 200k za kišto), zdej je pač ratu šrevh in sm spet kupu komplet nov komp po delih (kišto) za cirka 200k, za naslednja 4 leta :rolleyes: Tehnologija pač gre naprej :unsure:

pol pa ne igraš lih kj zahtevnih iger :) jst sm ta komp k ga mam zj kupu 2 let nazaj za 170k pa je že kr u p.... za nove špile

athlon 64 3.0GHz, 1GB DDR 400 MHz, geforce 6600 GT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V osnovi ne rabiš nič drugega kot še en giga rama in dobro grafiko (ta stane). Do pred kratkim sem imel Athlon 3200 + 2x1Gb DDR400 + 8800GTS in so vsi špili leteli do konca na 1680x1050. Zdaj z Athlonom X2 4200 ni vidne razlike. Grafika je najpomembnejša, če rabiš mašino za igre. DDR400 se tudi dobi za normalen denar, čeprav je nekaj časa nazaj, zaradi slabe ponudbe, bil precej drag. 8800GT ali ATI-jev ekvivalent sta najboljša naložba za igre. Verjetno bolj kot vse drugo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V osnovi ne rabiš nič drugega kot še en giga rama in dobro grafiko (ta stane). Do pred kratkim sem imel Athlon 3200 + 2x1Gb DDR400 + 8800GTS in so vsi špili leteli do konca na 1680x1050. Zdaj z Athlonom X2 4200 ni vidne razlike. Grafika je najpomembnejša, če rabiš mašino za igre. DDR400 se tudi dobi za normalen denar, čeprav je nekaj časa nazaj, zaradi slabe ponudbe, bil precej drag. 8800GT ali ATI-jev ekvivalent sta najboljša naložba za igre. Verjetno bolj kot vse drugo.

tudi grafika pride v poštev, ko bo denar, gledu sm mal 8600GT, dobiš za slabih 100€ novo

drug let pa nov komp, to kišto pa za ene 250€ prodat pa bo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred 4 leti sem za svojo kišto dal 200k SIT, kak mesec nazaj pa prodal za 200€ (poceni pač), pa še to sm dal zravn čitalc kartic, pa novo tv kartico :D hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa samo enkrat pre ene 7 leti kupil kompleten nov računalnik in sem hitro ugotovil, da to ne bo šlo.

Sedaj vedno prodam stare komponente, dokler so še kaj vredne in kupim novejše, ko jim pade cena.

Tako imam ves čas več ali manj soliden računalnik za špile.

Za filme, net pa word, bi bil pa tud un izpred 7 let čisto v redu. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nebi bil veš.. mogoče za navadne divx frčkarije, kaj več pa ne :) K zdej so že taki formati da rabš kr mal boljši komp :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj je ta tema namenjena kupovanju/prodajanju računalniških/elektronskih komponent, ali le osebno vprašanje uporabnika?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno ga lahko tudi brez tega podučiš, da ima na razpolago male oglase, če kaj kupuje oz. prodaja ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi ponavadi kupujem in posodabljam po kosih. Je pa res problem potem pri matični (iz SDR na DDR, DDR2, DDR3, podobno pri procesorjih, pri grafičnih pa tudi pretežno iz AGP na PCI-E). Po drugi strani pa novo matično z vsemi dokaj novimi podporami dobiš za 50, 60€. Zdi se mi da je danes 1GB rama čez glavo, prav tako vsak najpočasnejši dual core procesor ali pa tudi navadni z 2000-3000Mhz, seveda če nimaš virusov in če vse dela tako kot mora. Problemi itak vedno nastanejo samo pri igricah, tam pa je pomembno tudi samo da imaš dobro grafično, spet je za današnje špile vglavnem dovolj to kar sem zgoraj napisal (grafična dela čudeže). Tako da mislim da se trenutno splača kupit matično za DDR2 in dual core, recimo da te pride matična 60€, prav toliko en švoh dual core procesor ki se ga da potem še navit, ram 2x1GB recimo 50€, ohišje maš od prej in tudi vse drugo, torej daš pod 200€, pol si pa še grafično kupiš tud za enih 60,70€, pol jo pa itak čez eni 2 leti al pa še prej zamenjaš če ti ni dobra. Skratka vedno kupuješ neke take kose ki so ena srednja žalost, pa še vedno dosti boljše kot imaš zdaj. Ne spača se ti dat za kišto 1000€ češ da bo za dolgo, boljše da skoz ene kose za silo dokupuješ. Ker stvari ki pridejo nove ven so mogoče 30% boljše in 300% dražje. To je moje mnenje, je pa res da moraš pol skoz kaj razdirat pa dostkrat kaj ne dela, ampak to je itak pri računalnikih...

SE OPRAVIČUJEM ZA MALO OFF TOPIC!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kupujem napajalnik za 1U ohišje, ker nikjer ne najdem tega pri nas me zanima ce ima mogoče ko doma to zadevo da mu kje leži v kakem kotu/omari.

fino bi bilo da je zadeva vsaj 350W

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

PODARIM: scanner UMAX ASTRA 600S z SCSI kartico (PCI) da se lahko scanner priklopi ker je SCSI in kabel za priklop.

Specifikacije: http://www.umax.com/support/knowledge/spec...odel=Astra+600S

Scanner ni pokvarjen in deluje normalno. Je pa starejši in malo glasen.

Kdor ga želi naj me kontaktira na PM. Sem iz okolice Celja.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

grafična kartica

ATI X1050, 521mb prodam poceni.

za nadaljnje informacije uporabite internet ker pri meni ne boste izvedli kaj dosti (se ne razumem na te stvari)

staro 2 leti.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!