Skoči na vsebino

Gruzija, Kavkaz, Azerbajdžan...


Priporočene objave

koliko rubljev predlagas, naj imam s seboj?

A so ATM masine v vecjih krajih (20.000 ljudi) - ob bankah,

se da placevat bencin na crpalkah z viso?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koliko rubljev predlagas, naj imam s seboj?

A so ATM masine v vecjih krajih (20.000 ljudi) - ob bankah,

se da placevat bencin na crpalkah z viso?

Koliko s seboj? Predlagam da kakih 500 EUR v rubljih. Glede ATM mislim da da sedaj že lahko dviguješ v večjih mestih, da bi v vsaki vasi (to so naselja z 20000 preb.) ne bi bil prepričan.

Hm, na tretje vprašanje pa ti ne znam odgovorit. Problem ni v tem, da ne bi bilo možno tankat oz da ne bi imeli kartic. Ne znajo jih uporabljat. Njihov sistem na pumpi je takle. Pripelješ se na pumpo, greš h kasi, poveš koliko litrov boš tankal ali za koliko denarja in plačaš. Oni ti sprostijo plačane litre in ti jih natankaš. To je to.

Sedaj pa ti je jasno, da pri takem sistemu težko plačaš s kartico, posebej če rečeš za poln tank. Ravno tako imajo probleme z avtorizacijami kartic, pa tudi znanje uporabe avtomatov za plačevanje ima ogromne luknje. Nekajkrat sem ostal brez bencina, čeprav so imeli na vratih znakec plačilnih kartic. Še v Ukrajini so lani začeli uvajat kartice za plačevanje na pumpah, pa sem tudi letos še ostal brez bencina zaradi neznanja prodajalcev.

Rusija pač. Je pa res, da napredujejo z bliskovito brzino in da je ta info lahko zastarela, čeprav je stara pol leta.

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info.

500 eur gotovine se mi zdi nekam veliko, a to predlagas zaradi tega, ker je znotraj rusije slabsi odkup evra? No imel bom seboj gotovine za prvih nekaj dni + mejni stroski, potem pa bom iskal kak ATM. Še to mi povej, koliko stane ta začasna registracija vozila?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info.

500 eur gotovine se mi zdi nekam veliko, a to predlagas zaradi tega, ker je znotraj rusije slabsi odkup evra? No imel bom seboj gotovine za prvih nekaj dni + mejni stroski, potem pa bom iskal kak ATM. Še to mi povej, koliko stane ta začasna registracija vozila?

lp

No, koliko stane registracija, se ne spominjam. Višji je strošek zavarovanja. Zato sem ti tudipredlagal 500 EUR. Za prve dni in za registracijo. Te ne bo tiščalo že prvi dan na ATM.

Drugače pa, tvoja izbira. BOš vzel pač malo manj :rolleyes:

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koliko rubljev predlagas, naj imam s seboj?

A so ATM masine v vecjih krajih (20.000 ljudi) - ob bankah,

se da placevat bencin na crpalkah z viso?

Kar se Romunije, Moldavije in Ukrajine (okolica Odese) tiče - zvečine dvig gotovine na bankomatu in plačilo goriva s plačilno kartico ni problem. V Moldaviji na bencinski nisem mogel plačati s kartico, ker je bila nedelja?!. naslednji dan ni bilo problema. Ne zanšaj se pa samo na eno plačilno kartico. Nujno imeti dve ali tri!

Izkušnje izpred nekaj dni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Lep pozdrav iz Gruzije. Nahajamo se v mestu Mtskheta nekaj kilometrov od Tbilisija. Se nekaj stvari je v planu. Ko bo mozno se se kaj javim.

Za pokusino dve slike.

lp, Mirko

post-7865-127686431568_thumb.jpg

post-7865-127686463414_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. slika. Tukaj je bil vcasih most 120km v emo smer nato pa obrni. Nekaj km prej so nas opozorili pa smo se sli prepricat.

2. slika jezero sredi ceste na poti proti podzemnemu mestu Vardza

post-7865-127686696402_thumb.jpg

post-7865-127686709907_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hello, ker je moznost par slikic od vceraj. Pot v Kazbegi zadnje mesto v Gruziji na meji z Rusijo.

post-7865-127706098577_thumb.jpg

post-7865-127706111307_thumb.jpg

post-7865-12770613447_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čaki samo nekaj....a je to ta odprava ki je imela težave s karneti v Iranu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čaki samo nekaj....a je to ta odprava ki je imela težave s karneti v Iranu?

Mislim da ne. Odprava z težavami v Iranu se iz Gruzije vrača preko dežele Drakule.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

raza prav imas zaenkrat nobenih tezav :trance_27_notworthy:.

Danes je padlo pa tole Schatili. Vas na koncu sveta. Pot do nje ponekot kot voznja po strugi potoka. Po dolinah se vedno prekopani plazovi slika 18. V 100 km Srecali vsega skupaj 10-15 avtomobilov. Od tega 5 novih Nisanov z razvajenimi turisti, ostalo pa ruska zapuscina in par buldozerjev, da te izkoplejo.

slika 20 vas Schatili

slika 18 Ruska tehnika ki ne zataji.

slika 16 prelaz na visini po GPS 2686mnm

post-7865-12771429778_thumb.jpg

post-7865-127714324238_thumb.jpg

post-7865-127714342394_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se moje cestitke fantje.

Sicer se mi zdi, da vas od nekod ze poznam. Se bom ze spomnil, ce ne prej po kaksnem popitem pivu.

:beer1:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Evo mi smo nazaj! "Mica" je naračunala 8815km Benko pa 9150km :? razlika.

Sicer si pa s tem ne bom razbijal glave. Važno je, da je bilo nepozabno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj naj rečem. Norci totalni.

worship.gifworship.gifworship.gifworship.gifworship.gif

Vsaka vam čast fantje. Večina nas še sanjati ne upa o takih podvigih

Sem tudi jaz mislil, da je to podvig pa sedaj vidim, da je bila le malo daljša fura.

Iskanje prenočišča vsak vecer postane rutina, ljudje povsod prijazni tako, da ni problema.

Res pa je, da planiranje vnaprej tukaj odpade. Mogoče le okvirno vse ostalo pa kot imam napisano okoli načrtov spodaj.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 let pozneje...

Končno spravil svojo lenobo za računalnik in objavil dva albuma slik. by MiNa

Najprej lep pozdrav na forumu! Sicer nisem lastnik enoslednega vozila...vozim 4kolesnik Can-Am 650XT in upam, da me zaradi tega ne boste odstranili iz foruma.

Planiram v prihodnjosti podobno ruto kot jo prebiram v tej temi in če mi lahko pomagate....nekako ne morem do zgoraj omenjenega albuma slik...je morda odstranjen ali premaknjen.

V kolikor je možno bi lepo prosil za povezavo do omenjenega albuma!

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!