Skoči na vsebino

Menjava valjčkov


Lukkkss

Priporočene objave

Hey! Zanima me če se, da valjčke zamenjati brez tiste, zdi se mi, da se ji reče pnevmatska pištola. Tista kot je za gume menjat pri avtih. Ker sem malo bral na ameriških forumih in vsi s tem menjajo. Meni se pa ne daje ravno denarja za zadevo, ki bo razen za menjavo valjčkov neuporabna. Sicer imam pa aprilio sr50 r factory 2007, z leovincejem zx chrom. Mislite do bodo dobri tisti valjčki, ki sem jih dobil zraven (zdi se mi da so 4,5- 4,7- 4,9 ( eni izmed teh)) ? Ker trenutno je pospeševanje zelo slabo, zato tut redko pridem do končne, ki je pri meni okoli 82.

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

valjčke ki si jih dobil zraven izpuha moraš dat zraven, če ne motor nikamor ne gre........in ja, lahko jih zamenjaš tudi brez pnevmatske pištole, samo znajti se je treba

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

valjčke ki si jih dobil zraven izpuha moraš dat zraven, če ne motor nikamor ne gre........in ja, lahko jih zamenjaš tudi brez pnevmatske pištole, samo znajti se je treba

Ja s čem pa naj zablokiram variomat..?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja s čem pa naj zablokiram variomat..?

če pa šraufncigr ne pomaga pa sešvasi :evilgrin: garantiram, da se ob dobrem švasu variomat ne bo več premikal :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez pištole boš najlažje tako, da na drugi strani zablokiraš magnet z izvijačem. Ali pa si od enega mehanika sposodi pištolo če imaš možnost. Pa potem ko boš nazaj sestavljal moraš pazit da dovolj zategneš, sam sem imel namreč slabe izkušnje s tem. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še ena možnost bi bila da namesto navadne svečke noter našraufaš tako ki ima daljši navoj (da ustaviš bat), ampak pri ditechu to ne pride v poštev ker svečka ni postavljena pravokotno na bat, ampak pod kotom

lahko pa z rorcangami zagrabiš tisti obroček okoli matice na variomatu pa bo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Zdravo!

Imam Aprilo Sr50 1998 letnik, motor nima nič kilometrov, saj je stal dolga leta :D, vendar se mi zdi da je potrebno menjati valčke! Ve mogoče kdo na pamet dimenzije valjčkov za ta motor (to je moj prvi motor na vario, tk da ne poznam teh zadev lih 100%)?

LP,

MM!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

zdravo,zanima me kakšna teža valjčkov bi ustrezala za speedfight 2 ,ki je brez vseh blokad in ima original izpuh?  original ali kaj lažji? LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Original. Če nimaš drugega izpuha, potem morajo valjčki ostati original. 

 

Razen če se voziš veliko po klancih ;) Jaz sem imel malenkost lažje valjčke in je lepše šel v klanec, je pa dosti nižja končna. Pospeški so bili približno isti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja dokler imaš original izpuh ne boš z njimi nič pridobil ;) Oz. izgubil boš na končni, kar pa itak noben noče ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!