Skoči na vsebino

Opcije prevoza ali vleke motorja (prikolice, kombi..)


alexb

Priporočene objave

Pravkar, HD-Dyna pravi:

A ne vžge ? Zakaj ga ne pelješ samostojno po cesti :eek:

Pritrditev balanca

Pritrditev zadnje kolo

Kombinirana pritrditev

A se ti tut za spat naštimaš pol se greš pa ven na cesto v svinarijo valat? :lol1:

Pri nas so zimske razmere, zutri -4,-5, ceste soljene na polno. Snega sicer še ni, samo v "skladišču" nimam možnosti oprat motor itd.

 

  • Žalosten 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na zadnje stojalo, spredaj ga zapelješ v steno in do konca zalomiš balanco, potem pa 2 gurtne vsako na svojo sovoznikovo tačko in jih zategneš nekam proti prednjem delu kombija - tako da motor tišči v prednjo steno. Tako vozimo tudi 3 motorje v kombiju in se garantirano ne premaknejo niti za mm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Xebec pravi:

Ima kdo na Gorenjskem koncu (Kranj, Šk. Loka,) mogoče za posodit nakladalno rampo za kombi v tednu 20.11.-25.11.?

Mam jest eno idejo.... :rolleyes:.

Si clan amzs-ja. Ce si pol je to izvedljivo, drugace ne.In seveda ce ze nisi izkoristil bonusov.

Poklices reces ,da ti motor ne vzge in da rabis avto vleko do skladisca. 

Pridejo nalozijo odpeljejo. Nc ne stane in nc se ne matras. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo predhodno odklopi baterijo, da res ne bo vžgal :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Xebec pravi:

A se ti tut za spat naštimaš pol se greš pa ven na cesto v svinarijo valat? :lol1:

Pri nas so zimske razmere, zutri -4,-5, ceste soljene na polno. Snega sicer še ni, samo v "skladišču" nimam možnosti oprat motor itd.

 

pel se skoz po zadnjem .. boš samo zadnje kolo umazu :P

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, DAMI34 pravi:

Samo predhodno odklopi baterijo, da res ne bo vžgal :P

 

Dvakrat sem klicu asistenco enkrat za avto in enkrat za motor pa ni nobeden od avto vleke prašu ali vžge. me je prašu kaje narobe sem reku ne vem crknu je in mi ne užge,brez  besed ga je naložu in odpeljal na dani naslov.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 11. 2017 ob 9:54, jskrablin pravi:

Huh, jaz ne bi takole pripenjal motorja...

tie_down_top_2-web.jpg?itok=Zm5JxRAT&fc=

tie_down_back_2-web.jpg?itok=xBHLOINB&fc

Spredaj na spodnje križe, zadaj na okvir, pritrditev pa lahko velja za kombi, prikolico oli pickup kot je na sliki narisano...

vir

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Da ne odpiram po nepotrebnem nove teme bom tukaj vprašal oziroma nadaljeval.

A je kdo vas že uporabil oziroma koristil vlak za prevoz skuterja/mopeda?

Sprašujem, ker je znanec rezerviral omenjeno zadevo v Mariboru, potrebno pa jo je prepeljati v Koper.

Hvala za info!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Ob 10. 1. 2018 ob 12:59, Yucco pravi:

Zanimivo.

A jo greš pogledati oziroma se boš vključil omenjene akcije?

Jaz ne. Kolega je pa že kar nekaj stvari kupil po tem potem. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni 

zanima me kakšne dokumente vse potrebujem za prevoz motorja čez hrvaško in bosansko mejo. Motor bo rabljen,  peljal bi ga v kombiju za prevoz oseb. 

Hvala in Lp Jure 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, jurejakopin pravi:

Pozdravljeni 

zanima me kakšne dokumente vse potrebujem za prevoz motorja čez hrvaško in bosansko mejo. Motor bo rabljen,  peljal bi ga v kombiju za prevoz oseb. 

Hvala in Lp Jure 

V mojem primeru na poti na Benduro 6 s Scudom combinatom, ko je vozilo več namensko, ni bilo nikakršnih problemov. Na HR/BIH meji, je k vozilu pristopilo 5 uniformirancev, 2 carinika in 3 policaji, vsi Bosanci. Naj izkušenejši carinik je pregledal papirje in izjavil, da je po njem vse legalno, vrnil papirje in odšel. Motor je bil seveda registriran.

Cariniki radi vprašajo, na koga je motor registriran.

Nikoli ni bilo problemov.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, jurejakopin pravi:

zanima me kakšne dokumente vse potrebujem za prevoz motorja čez hrvaško in bosansko mejo. Motor bo rabljen,  peljal bi ga v kombiju za prevoz oseb. 

 

pred 53 minutami, jurejakopin pravi:

Hvala, moj bo nov in novi papirji. 

a si vmes na loto zadel???:eek:

bosna : motor  mora imeti veljavno  prometno dovoljenje , registrsko tablico in zeleno karto .  pri prehodu meje mora biti lastnik vozila v kombiju - če lastnika ni , potrebuješ uradno pooblastilo za vožnjo tega motorja v tujini - AMZS (vse enako , kot če se pripelješ Z/NA motorju).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, jurejakopin said:

Ok hvala , ampak jest bi motor registriral v Dubrovniku, namreč peljem ga dol. 

Verjetno lahko to registracijo urediš tudi v Zagrebu. Vprašaj na forumu motori.hr.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, jurejakopin pravi:

HvalaOk hvala , ampak jest bi motor registriral v Dubrovniku, namreč peljem ga dol. 

imaš hrvaško državljanstvo? dvomim da lahko slovenec registrira motor na hrvaškem kot fizična oseba..

 tranzit motorja preko bosne bi ti verjetno vzel dodatnih nekaj ur čakanja na mejah in kar nekaj stroška za špediterja pa še kakšno carinsko plombo bi fasal za prek bosne (torej mora imeti kombi predpripravo kot za obešanko)..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Če mi lahko kdo pomaga, lepo prosim.

Na morje želim vzeti skuter, ter dve navadni kolesi. Vem da obstaja nosilec za osebni avto, ki omogoča to, ampak v tujini. Pri nas nikjer ne zasledim  (najem ali prodaja). So prikolice, bi pa raje takšen nosilec, le ni potrebna cestnina za prikolico. Če je cena primerna, kupim tudi rabljeno - ohranjeno.

http://www.memo-europe.nl/en/optional-kit-transporting-2-bikes-space-extender

 

Če ve kdo za nasvet, kam se obrniti, se res priporočam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thule ima. Drugače pa google

 

https://www.google.si/search?q=thule+scooter+carriers&rlz=1C1GGRV_enSI748SI748&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi3y7aR56zaAhUCElAKHTQ8Ba0Q_AUICigB&biw=1920&bih=949

pred 19 minutami, franc pravi:

Take nosilce si lahko privoščijo samo v ameriki (na avtomobilih z 2000+kg) . Skuter ima cca 100kg in na evropskih avtomobilih (z izjemo kakšnih SUV-ov) to običajno ne gre.

Drži. Nosilnost povprečnih avtomobilov je500-600 kg. Štirje noter + tovor in si izven dovoljenega. Koliko se pa poslabšajo vozne razmere z čist odzadaj tovorom in to 100+kg pa ?? Nevarno početje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, sanda2 pravi:

Če mi lahko kdo pomaga, lepo prosim.

Na morje želim vzeti skuter, ter dve navadni kolesi. Vem da obstaja nosilec za osebni avto, ki omogoča to, ampak v tujini. Pri nas nikjer ne zasledim  (najem ali prodaja). So prikolice, bi pa raje takšen nosilec, le ni potrebna cestnina za prikolico. Če je cena primerna, kupim tudi rabljeno - ohranjeno.

http://www.memo-europe.nl/en/optional-kit-transporting-2-bikes-space-extender

 

Če ve kdo za nasvet, kam se obrniti, se res priporočam.

v tej temi se bo prej kaj našlo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!