Skoči na vsebino

Opcije prevoza ali vleke motorja (prikolice, kombi..)


alexb

Priporočene objave

...sej vem no...poznam ta občutek...ko se človek v nekaj zapiči...pa o zem tuhta dneve in dneve...ponoči ne moreš spati itd. (Tudi sam sem tak)... Ampak mislim da ne bo uspeha tule s kakimi informacijami o vleki prikolice...vlečni kljuki...itd...itd., ker smo že kar nekaj povedali tule gor.

Mislim, da si se z napačnega konca lotil tega. Začni od zadaj.

....če hočeš vleči prikolico na dopust, da boš vlekel vso kramo in robo s sabo...pa še motor zraven, nabavi prikolico ZA motor....motor naloži nanjo...pojdi kamor ti srce poželi...in se tam fijakaj z motorjem kolikor hočeš....

...verjemi mi, da bo to mnoooogo lepše....cenejše in predvsem VARNEJE, kot če vlečeš prikolico z motorjem.

...sigurno ti bo trpljenje vleči prikolico za sabo, ko boš moral po polžje čez ovinke...za  sabo pa kolona.

...od tega ne vidim nič drugega, kot neka atrakcija za druge...ti pa ne boš imel nič od tega....celo kontra...kot sem napisal prejle.

Tako je moje mišljenje.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem kako si ti to predstavljaš, ampak vedi da se požvižgam na kolone...lepo počasi z motorjem ali mopedinom in za začetek ti priporočam Truške

A silikona ti je spet zmanjkalo?Priporočam ti, da raje preklopiš na plin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nehite nabijat, v svetu se prodajajo tudi prikolice za motor, in to lepe lične enoosne....ne vem pa kaj o tem pravi naša zakonodaja.

In jaz sem tudi že razmišljal o nji, zakaj bi tovoril motor preko mere, če tistih 50kg lepo za sabo vlečeš na kampiranje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Yucco pravi:

Točno tako.

Če veš za kakšen link o tem prikolicah prosim prilepi....

http://www.mono-trail.co.uk/

na netu je marsikaj, vem da nek lastnik SXa z Danske vozi tako zadevo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Zivnorc pravi:

...sej vem no...poznam ta občutek...ko se človek v nekaj zapiči...pa o zem tuhta dneve in dneve...ponoči ne moreš spati itd. (Tudi sam sem tak)... Ampak mislim da ne bo uspeha tule s kakimi informacijami o vleki prikolice...vlečni kljuki...itd...itd., ker smo že kar nekaj povedali tule gor.

Mislim, da si se z napačnega konca lotil tega. Začni od zadaj.

....če hočeš vleči prikolico na dopust, da boš vlekel vso kramo in robo s sabo...pa še motor zraven, nabavi prikolico ZA motor....motor naloži nanjo...pojdi kamor ti srce poželi...in se tam fijakaj z motorjem kolikor hočeš....

...verjemi mi, da bo to mnoooogo lepše....cenejše in predvsem VARNEJE, kot če vlečeš prikolico z motorjem.

...sigurno ti bo trpljenje vleči prikolico za sabo, ko boš moral po polžje čez ovinke...za  sabo pa kolona.

...od tega ne vidim nič drugega, kot neka atrakcija za druge...ti pa ne boš imel nič od tega....celo kontra...kot sem napisal prejle.

Tako je moje mišljenje.

Se podpišem pod tole. Imam tudi sam tako mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, motolover pravi:

Predvsem tisto o prevozih prepreči dvoumje.

Prikolice za motor, prevozi...

da, res je, ampak zraven naj še pridejo prikolice, ki jih motor vleče, da se ne odpira nove teme. Naslov je razširjen, da ne bo več problema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

http://www.mono-trail.co.uk/

na netu je marsikaj, vem da nek lastnik SXa z Danske vozi tako zadevo.

Par let nazaj sem videl in nekaj časa vozil za dvema iz Holandije. Vsak na svojem Bonnevillu in oba sta imela podobne prikolice. Pa ovinke sta kar konkretno polagala...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..ne me napadat..nisem nič kriv..in lepo se držim teme in ne nabijam..samo povedal sem svoje mnenje.

pred 7 urami, izibajker pravi:

Par let nazaj sem videl in nekaj časa vozil za dvema iz Holandije. Vsak na svojem Bonnevillu in oba sta imela podobne prikolice. Pa ovinke sta kar konkretno polagala...

...ti čisto verjamem..ampak kaj če moraš recimo v zavoju nepričakovano malo požlajfati?!

..že tako ni pamerno zavirati v nagibu,če pa imaš zadaj še prikolico ti pa verjetno (verjetno,ker ne vem,ker nisem nikoli z motorjem peljal prikolice) porine zadek iz ovinka dok si rekel keks.

..pa ne me napadat za brezveze. Tako je moje mišljenje.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Yucco pravi:

Dami34, hvala za link.

Drugače pa se prosim držite teme in nivoja debate!

 

pred 13 urami, Yucco pravi:

Nevem kako si ti to predstavljaš, ampak vedi da se požvižgam na kolone...lepo počasi z motorjem ali mopedinom in za začetek ti priporočam Truške

A silikona ti je spet zmanjkalo?Priporočam ti, da raje preklopiš na plin

...ne razumem, kaj misliš s tem.... da se držimo teme in nivoja debate?!

...in ne razumem, kaj si mislil s silikonom  in preklopom na plin?

...ne razumem, kaj si lepil tiste linke Truške?

Prosim, razsvetli me.

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Yucco pravi:

Drugače pa se prosim držite teme in nivoja debate!

Ne bit užaljen, no. Smo pač povedali svoje mnenje, ki pa je morda malo drugačno kot tvoje. Saj to so pa forumi. Klepeti in ne neke hudo znanstvene razprave. Laiki povemo kaj si mislimo, včasih pa se najde tudi kakšen strokovnjak.

Meni pač motor in prikolica ne gresta skupaj. Motor mi je všeč zaradi mobilnosti in lahkotnosti in nočem nanj pritrjevati ne vem kaj veliko robe. Če imam tako, si raje izberem drugo prevozno sredstvo. Saj tudi v hribe ne grem v coklih, niti na tek v tazahmašnih čevljih.

Če boš našel primerno prikolico za motor, bom seveda vesel zate, pa čeprav v tem jaz sam ne vidim smisla. Sem pa že v praksi videl prikolice na motorjih, ampak to so bili Gold Wingi, ki je precej netipičen motor, drugačen od naših kobilic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Zivnorc pravi:

...ti čisto verjamem..ampak kaj če moraš recimo v zavoju nepričakovano malo požlajfati?!

..že tako ni pamerno zavirati v nagibu,če pa imaš zadaj še prikolico ti pa verjetno (verjetno,ker ne vem,ker nisem nikoli z motorjem peljal prikolice) porine zadek iz ovinka dok si rekel keks.

Nimam izkušenj s tem, ker nisem vozil. Povem samo, da sem videl dva taka primera med vožnjo, tudi skozi ovinke... Če sta prišla iz Holandije sem dol (pa verjetno še kam naprej) to očitno nekako funkcionira... Pa s takim priklopom se verjetno rahlo počasneje pelješ kot pa na moto gp. Saj tudi avto s priklopljeno prikolico vozi v drugačnem moudu kot pa brez...

O fizikalnosti "kako ti zadek porine iz ovinka" je pa verjetno tudi proizvajalec kaj razmišljal. Pa kake teste, certifikate... naredil.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... se povsem strinjam.... sicer pa iz Holandije si ne predstavljam drugače priti do tu kot po AC..  :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napaka!

Nisem užaljen, ampak je pa zanimivo, da ste preskakovali tematiko in niste znali pomagati.

Odvisno kaj počneš in s katerega stališča oziroma zornega kota potrebuješ dvo oziroma trokolesnik.

Pri nas je pa vprašanje kako je z homologacijo, ampak ko pa vidiš kaj vse se prevaža in vlači ter moraš to početi potem se zamisliš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, izibajker pravi:

Par let nazaj sem videl in nekaj časa vozil za dvema iz Holandije. Vsak na svojem Bonnevillu in oba sta imela podobne prikolice. Pa ovinke sta kar konkretno polagala...

enojne niso problem, ker so ozke in imaš lahko normalno vožnjo. Na youtubi je veliko posnetkov, ne vem pa kaj pri nas pravi zakonodaja (bolj papeški od papeža)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Zivnorc pravi:

..ne me napadat..nisem nič kriv..in lepo se držim teme in ne nabijam..samo povedal sem svoje mnenje.

...ti čisto verjamem..ampak kaj če moraš recimo v zavoju nepričakovano malo požlajfati?!

..že tako ni pamerno zavirati v nagibu,če pa imaš zadaj še prikolico ti pa verjetno (verjetno,ker ne vem,ker nisem nikoli z motorjem peljal prikolice) porine zadek iz ovinka dok si rekel keks.

..pa ne me napadat za brezveze. Tako je moje mišljenje.

 

noben problem, ker se pelje za tabo, tistih 50kg max teže pa tudi ne vpliva na nič. Sem gledal posnetke kako polagajo ovinke, monotrailer je isto kot da nimaš nič.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

videl sem že kar nekaj tujcev z mono pa tudi dual trailerjem na naših cestah, in očitno imajo veliko manj problemov in kopliciranj kot mi, za vleko prikolice

656708ef89867fb4faafbeedb6463eab.jpg.95295c090ff19506325de8d2391f57d0.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda je v tem tako kod pri vseh vozilih pomembna tehnika vožnje in tako kod pri dvokolesnih nagibanje oziroma ciklistika

Pri nas pa so problem ne le homologacije, ampak tudi ker se vse kar ni vsakdanje smatra kod čudaštvo

Je pa tako kod pri vseh vozilih največja dovoljena hitrost pri vleki prikolice 80km/h

Popravljeno . Popravil Yucco
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 10. 2017 ob 20:08, Yucco pravi:

Hvala za združitev teme...

Saj v tejle temi so bili že začetni komentarji iz leta 2001, ki so zadevali vleko prikolic z motorjem. Je bil pa naslov teme nekaj časa malce dvoumen...

Pa še vprašanje. Je kdo v zadnjih letih morda nabavil kakšno prikolico za avto, bolj univerzalnega tipa, se pravi večnamensko, in z njo prevaža tudi motocikel. Kje je nabavil? Pa še kašna enostavna in uporabna ideja za fiksiranje motorja v tem primeru (gurtne, sanke, rampa...)?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, izibajker pravi:

Saj v tejle temi so bili že začetni komentarji iz leta 2001, ki so zadevali vleko prikolic z motorjem. Je bil pa naslov teme nekaj časa malce dvoumen...

Pa še vprašanje. Je kdo v zadnjih letih morda nabavil kakšno prikolico za avto, bolj univerzalnega tipa, se pravi večnamensko, in z njo prevaža tudi motocikel. Kje je nabavil? Pa še kašna enostavna in uporabna ideja za fiksiranje motorja v tem primeru (gurtne, sanke, rampa...)?

 

moj kolega ima navadno kupljeno prikolico (malo daljšo, da gre moped gor) za nakladanje in razkladanje pa uporablja kar odbojno cestno ograjo. Ti povem, ko je prišel po moj moped ga je naložil bp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!