Skoči na vsebino

Radar zasede po slovenskih krajih


Pervy

Priporočene objave

Najbolj bi se jih kaznovalo, da se ne delajo prekrški, ne bodo imeli nobenih dohodkov in bodo propadli, pa da vidim, če bo še kakšen šel v tako javno-zasebno partnerstvo :P

Točno tako - to počnem že vsaj zadnjih 10 let. :whistle:

Ampak - kaj njim preprečuje, da ne bi teh svojih 'prekrškovnih sistemov' malce priredili? Kako naj jaz (ki nikoli ne delam prekrškov ;) ) to njim dokažem?

V avtu imam GPS recorder, a dvomim, da bo to veljalo na sodišču?

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bo dolgo ,ko se tud po Lj ne bo vozu.... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zasebni partner: Iskra Sistemi -> firma klana Šešok. Tisti kateri ste poslovali z njimi veste kako je s plačili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko tukaj debatiramo v nedogled, ampak oni bodo vseeno po celi Sloveniji nasrali te "štange" z radarji. Kot je @danci1973 napisal .... treba se je izogibat temu, da bi dobivali denar in pač vozit po pravilih.

Je pa tudi to, da če si še ne vem koliko previden, te lahko zanese in si prehiter ali prevoziš rdečo.

Dejstvo je, da bo potrebno biti maksimalno previden ali pa se izognit takšnim križiščem. Sam se vedno ko se peljem skozi MB izognem najbolj frekventnim križiščem (in prav tukaj so zdaj radarji), ker drugače bi domov se vozil tudi eno uro in pol.

Kaj se tiče pa prihodkov iz prekrškov in povračilo investicije ..... saj veste kako je pri nas v Sloveniji ..... tudi najbolj butasta investicija je nam državljanom prikazana kot najbolj donosna (pomnite se Falcona). In tako je pri tej ... nekdo je fajn pokasiral, dolgove bomo plačali pa uporabniki cest, ki nas itak že vsepovsod tepejo po denarnicah. Mater jim vidim .....

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa kdo ne stisne kako okoli kepe Kanglerju?

Aja, Barada ga varuje...

Eh...

Dupleška pamet vam je zjebalo lepo mesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od kar imamo nove "nizje" kazni, pac nekako so morali zapolniti praznino, mene so ze strafali z 3km/h prehitro voznjo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novi radarski sistem, postavljen na semaforjih na vseh pomembnejših križiščih in lokacijah v Mariboru, je v prvih 15 urah ujel kar 1.300 evidentiranih prekrškov.

V povprečju vsak radar 6 na uro?

Glede na to, kako se je danes vse 'vleklo' po 4-pasovnicah, dvomim v pravilnost delovanja 'prekrškovnih naprav'. :slap:

Od kdaj se pa kaznuje tudi do 5 km/h prekoračitve?

http://www.uradni-li...ntent?id=101702 - 46. člen, 4.-8. odstavek:

(4) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom ali prometnim znakom dovoljeno hitrost v območju za pešce, v območju umirjenega prometa ali v območju omejene hitrosti, se kaznuje za prekršek z globo:

1. 300 eurov, če prekorači dovoljeno hitrost do vključno 10 km/h. Vozniku motornega vozila se izrečejo tudi 3 kazenske točke;

...

(5) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom ali prometnim znakom omejeno hitrost na cesti v naselju, se kaznuje za prekršek z globo:

1. 100 eurov, če prekorači hitrost do vključno 10 km/h;

...

(6) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom ali prometnim znakom omejeno hitrost na cesti zunaj naselja, razen na avtocesti ali hitri cesti, ki ima fizično ločeni smerni vozišči z najmanj po dvema prometnima pasovoma in odstavnim pasom ali odstavnimi nišami, se kaznuje za prekršek z globo:

1. 80 eurov, če prekorači hitrost do vključno 20 km/h;

...

(7) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom, ali prometnim znakom omejeno hitrost na avtocesti ali hitri cesti, ki ima fizično ločeni smerni vozišči z najmanj po dvema prometnima pasovoma in odstavnim pasom ali odstavnimi nišami, se kaznuje za prekršek z globo:

1. 60 eurov, če prekorači hitrost do vključno 20 km/h.

...

(8) Z globo 80 eurov se kaznuje za prekršek drugega udeleženca cestnega prometa, ki prekorači največjo dovoljeno hitrost, predpisano v tem členu.

Sploh zadnji je dober - 80 EUR, če hitrost prekoračiš peš, s kolesom, z rolerji, ...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če že upravičujejo postavitev teh radarjev z željo po izboljšani varnosti, bi bilo dobro videti kakšno študijo o nesrečah in poškodbah v teh predelih mesta, ki bi takšen nadzor zahtevala, po kakšnem letu ali dveh (najkasneje pa takrat, ko bo investicija odplačana) pa bi želel videti poročilo o učinkih na varnost - zmanjšanje števila nesreč in žrtev - v tem primeru bi bile tudi zavarovalnice zainteresirane, saj bi to pomenilo manj odškodnin.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če že upravičujejo postavitev teh radarjev z željo po izboljšani varnosti, bi bilo dobro videti kakšno študijo o nesrečah in poškodbah v teh predelih mesta, ki bi takšen nadzor zahtevala, po kakšnem letu ali dveh (najkasneje pa takrat, ko bo investicija odplačana) pa bi želel videti poročilo o učinkih na varnost - zmanjšanje števila nesreč in žrtev - v tem primeru bi bile tudi zavarovalnice zainteresirane, saj bi to pomenilo manj odškodnin.

Pred skoraj štirimi leti sem se odselil iz Maribora, službo imam na drugem koncu MBja, in ves ta čas, na relaciji po cesti Proletarskih brigad, ter skozi celotno Tezno po Ptujski v smeri Ptuja nisem videl prometne nesreče v najbolj frekventnem času, prav tako pa nisem zasledil, da bi se zgodilo v nočnih urah kaj hujšega, tako da ti radarji NISO postavljeni zaradi večje varnosti, ampak res samo zaradi zaslužka. Mislim pa, da bo zdaj pa res več nesreč, ker so ljudje bolj zmedeni, nenadoma bodo zavirali pred semaforji .... itd.

Kot ti Darko, bi tudi jaz rad vedel, kaj je bil kriterij za postavitev mreže radarjev ...

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na štajerskem imamo nov pregovor, ki se glasi: kjer je ogenj, je tudi radar.

Obstajata pa še dve kletvici in sicer:

- Franc te gleda

- Iskra ti materna

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni čudno: drobna Iskra, pa radar gori :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče ena zanimiva stran za vse, ki se vozite po avstriji (so pa tudi drugi stacionarni radarji). Moj sovoznik je danes dobil pozdravčke iz Pichlerna, glede na slovenske kazni kar ugodno. Js še čakam.

http://www.radarfall...eis&skin=normal

Če pritisnete na številko v stolpcu, se vam odpre googlmaps z vrisanimi radarji za večino Evrope.

Tudi jaz sem po več kot 4 mesecih od dogodka dobil danes plačilne pozdrave iz Hermagorja (Avstrija). Dovoljeno hitrost 50km/h naj bi prekoračil za 12km/h pri čemer pa so merilno toleranco že upoštevali. Kazen je še znosna, vendar pa me moti nekaj drugega. Kot dokaz so mi poslali le Kazensko odredbo z obrazložitvijo, žigosano in brez podpisa uradne osebe. Poleg je priložena le položnica brez drugih dokazil (fotografija). Imam možnost ugovora v 14 dneh.

Zanima me ali je že kdo od vas prejel takšne pozdrave in kako ste ukrepali? Ali lahko zahtevam dokazilo?

Hvala za odgovore!

Lp A.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!