Skoči na vsebino

Radar zasede po slovenskih krajih


Pervy

Priporočene objave

glede teh helikopterjev

če si na neki cesti in ti že ta helikopter začne sledit, kako pa te potem ustavi če že nočeš ustavit ?

isto tak je kot avto, še slabši

pa če te 1 h podi potem porabi več kot 500 €

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

menda nameravajo na cestninskih postajah namestiti radarje.... zmanjsevanje hitrosti iz 130 km'h do 40 kmh

merili bodo v smeri, ko se bomo priblizevali in tudi v smeri ko bomo zaceli takoj za cestninsko postajo pospesevati - omejitev 40 velja vse do table konec vseh prepovedi..... to pa vemo kje je sele postavljenoblink.gif

kazni si lahko predstavljate....vsi vozijo skozi cestninske okrog 60 kmh pa potem takoj pospesijo na 130 kmh, jaz pa se naj cijazim 40 do table ko bo konec vseh prepovedi in s tem ogrozam sebe in druge udelezence v prometu.

cestninske pa imamo postavljene zato, ker si je ena vlada postavila spomenik s placilom odsekov in abc sistemom, nato pride druga vlada ki vpelje vinjete in nima denarja za rusitev cestninskih postaj in ne dovoljenja, saj bo tretja vlada sla spet na stari sistem..... do takrat pa bodo cestninske postaje v vlogi lezecega policaja oz umirjanja prometa na avtocesti, da se bo polnila drzavna blagajna.

mater bomo prijazna drzava turizmu....

bo en "pozabil" kupiti vinjeto dobi kazen takoj na cestninski postaji od DARSA, na naslednji ga bodo slikali spredaj in poloznica MNZ, na tretji postaji pa se odzadaj in spet MNZ.....vec pa jih tako nimamo na teh 500 km avtocestah (MS-KP in Jesenice-NM)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Na relaciji Ljubljana-Kočevje so postavljeni stacionarni radarji in sicer:

Male lašče( omejitev 50),

Retje ( omejitev 60),

Stara cerkev ( omejitev 60)

Pa spametjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Na relaciji Ljubljana-Kočevje so postavljeni stacionarni radarji in sicer:

Male lašče( omejitev 50),

Retje ( omejitev 60),

Stara cerkev ( omejitev 60)

Pa spametjo

Mi lahko prosim poveš, kje naj bi bil v malih laščah? Sprva se je nekaj govorilo, da je, ampak, vidim ga pa nikjer?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se kdaj potepate po posavju pozor v naselju Pohanca med Brežicami in Krškim na označeni lokaciji pogosto stoji bel Clio, ki meri v obe smeri. Omejitev 50!

post-25878-0-60144600-1297699749_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole pa že ni provida, kje ma pa kak radar :kva1: kr neki.....

tule je provida ;) radar pa ne vem kako majo tele nove naštimane tastara je mela na sprednji šip in je zgledalu ku kamerca zadej ma pa pač napis stop policija;)

drgač se da pa tut probat sm ni zdravo za denarenco;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tule je provida ;) radar pa ne vem kako majo tele nove naštimane tastara je mela na sprednji šip in je zgledalu ku kamerca zadej ma pa pač napis stop policija;)

drgač se da pa tut probat sm ni zdravo za denarenco;)

Provida sploh nerabi radarja ima pa VEDNO spredaj in zadaj kamero,čeprav ima tudi nek dodaten sistem(laserski) za merjenje hitrosti in celo tudi razmaka med avti, ki mora biti VEDNO 2 sekundi! Hitrost pa lahko beleži tudi iz lastnega števca, ko vozi za ali pred merjenim vozilom.Pogojeno je vedno, da posnetek traja vsaj par minut kajti pri prehitevanju ni kaznivo,če za krajši čas pospešiš čez dovoljeno hitrost seveda, ko prehitiš moraš iti na vozni pas in zmanjšat hitrost!! Če je ta izmerjena hitrost previsoka in traja predolgo ti seveda odštejejo toleranco za razliko pa dobiš točke+kazen !! :hmm:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

provida nima sistema za merjenje varnostne razdalje med avti, ampak policaji potem na postaji preučijo posnetek, tako da upoštevajo hitrost avtomobilov na posnetku, si izberejo točko na cesti ki jo prvi avto prevozi in izmerijo čas ki poteče da drugi avto pride do te točke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogojeno je vedno, da posnetek traja vsaj par minut kajti pri prehitevanju ni kaznivo,če za krajši čas pospešiš čez dovoljeno hitrost seveda, ko prehitiš moraš iti na vozni pas in zmanjšat hitrost!! Če je ta izmerjena hitrost previsoka in traja predolgo ti seveda odštejejo toleranco za razliko pa dobiš točke+kazen !! :hmm:

Kolikor vem, to že dolgo ne velja več, da ni kaznivo, če za krajši čas pri prehitevanju pospešiš čez dovoljeno hitrost. Pa tudi posnetek ne rabi trajat par minut, ker so v zadnje reviziji zakona to spremenili v prevoženo razdaljo (ne spomnim se več točno, ali je ta minimalno 200 ali 500 metrov).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Mi lahko prosim poveš, kje naj bi bil v malih laščah? Sprva se je nekaj govorilo, da je, ampak, vidim ga pa nikjer?

tut jaz ga še nisem opazil, kdo ve kaj več??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Bom kar v tole temo vrgel, ceprav ni radarska zaseda. Je pa semaforska.

Na stari cesti Ljubljana Vrhnika pri Drenovem gricu so ze nekaj casa nazaj namontirali semafor za pesce, ki se priziga kar v tri p.m. Se peljes, nikjer zive duse, se ti prizge rdeca ravno ko si 5 metrov pred semaforjem, gori kakih 5 do 10 sekund, se prizge zelena in to se ponavlja brez kakega casovnega zaporedja. Vidim, da nekateri sploh ne ustavljajo vec ob rdeci. Ali kdo ve kaj vec o tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom kar v tole temo vrgel, ceprav ni radarska zaseda. Je pa semaforska.

Na stari cesti Ljubljana Vrhnika pri Drenovem gricu so ze nekaj casa nazaj namontirali semafor za pesce, ki se priziga kar v tri p.m. Se peljes, nikjer zive duse, se ti prizge rdeca ravno ko si 5 metrov pred semaforjem, gori kakih 5 do 10 sekund, se prizge zelena in to se ponavlja brez kakega casovnega zaporedja. Vidim, da nekateri sploh ne ustavljajo vec ob rdeci. Ali kdo ve kaj vec o tem.

ni glih v tri p.m. ampak ima radar. če se pelješ več kot 50 se prižge rdeča , ampak na žalost je slabo urejeno , ker tisti ki prekorači gre skoz vsi ostali za njim pa se morajo ustaviti. efekta pa itak ni ker za samoforjem se vsi peljejo več kot je omejitev. pa tudi nikoli ni policajev da bi kaznovale vse tiste ki se peljejo čez rdečo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo :topic:, ampak to moram objaviti.

danes dopoldne so po radiu za graz in okolico nasteli 29 (!) radarjev. se vidi, da drzavi manjka gnarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Relacija Metlika-Novo mesto...2× sem danes letel čez...srečal 6 radarjev! :) Prosim pazljivo po Dolenjski in Beli krajini!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo :topic:, ampak to moram objaviti.

danes dopoldne so po radiu za graz in okolico nasteli 29 (!) radarjev. se vidi, da drzavi manjka gnarja.

V Österreich plačal kazen zaradi prehitre vožnje. Avstrijski žandar brez radarja je tako na oko ocenil, da sem vozil 74 km na uro. :eek:

Zadnje čase jih je vse preveč tudi na avstrijskih cestah. Niso nič drugačni od naših inkasantov. Tudi oni se skrivajo v avtobusnih čakalnicah, za cipresami in ligustri.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Österreich plačal kazen zaradi prehitre vožnje. Avstrijski žandar brez radarja je tako na oko ocenil, da sem vozil 74 km na uro. :eek:

Zadnje čase jih je vse preveč tudi na avstrijskih cestah. Niso nič drugačni od naših inkasantov. Tudi oni se skrivajo v avtobusnih čakalnicah, za cipresami in ligustri.

Se pravi če je un žandarček slučajno špegle doma pozabo ti lepo kamot reče da si se čez 200 prpelu pa ti ode izpit??? :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Ice

Na katerem Ö radiu objavljajo radarje za Graz/okolico? Mogoče prav pride.

Antenne Steiermark se kr obnese..no vsaj jaz ga mam nastavljenega za radarje za Graz in okolico (po priporocilu sodelavcev). Mogoce pa se Ice pozna kaj boljsega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi če je un žandarček slučajno špegle doma pozabo ti lepo kamot reče da si se čez 200 prpelu pa ti ode izpit??? :surrender:

ja, avstrijski policajo so "izurjeni" da ti hitrost oceni na oko in ni ugovorov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha ,on meni hitrost na oko, jaz pa njemu pest :bum:, me prav čudi da še pri nam niso to uvedli.

imajo izurjen tudi sluh mene je model slišal da se peljem preveč vsako ugovarjanje je bilo brezveze :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!