Skoči na vsebino

Radar zasede po slovenskih krajih


Pervy

Priporočene objave

Z avtom se voziš brez sprednje tablice in nimaš problemov z radarji, če te ustavi policaj se delaš presenečenega kot da si jo izgubil :whistle:

Ni važno, kazen je 500 EUR, pa če se na trepalnice mečeš. V zakonu piše, da mora biti vozilo po predpisih označeno z registrsko tablico in ta mora biti na mestu, ki jo je predpisal proizvajalec vozila. Če ni, pripiši sebi. Če si jo izgubil, imaš pač smolo.

Nimam volje ukvarjati se z lovilci krivin in bleferji, za to je sodnik za prekrške ( če seveda podaš zahtevo za sodno varstvo na plačilni nalog, ki ti je bil izdan).

In brez zamere, predpisi so tu jasni, mi pa smo plačani, da jih izvajamo. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni važno, kazen je 500 EUR, pa če se na trepalnice mečeš. V zakonu piše, da mora biti vozilo po predpisih označeno z registrsko tablico in ta mora biti na mestu, ki jo je predpisal proizvajalec vozila. Če ni, pripiši sebi. Če si jo izgubil, imaš pač smolo.

Nimam volje ukvarjati se z lovilci krivin in bleferji, za to je sodnik za prekrške ( če seveda podaš zahtevo za sodno varstvo na plačilni nalog, ki ti je bil izdan).

In brez zamere, predpisi so tu jasni, mi pa smo plačani, da jih izvajamo. :devil:

Ob izgubi tablice tako ali tako obvestiš PP in se potem normalno voziš..do najdbe tablice ali dokler ne dobiš duplikata ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kake kazni, večina policajev je itak ok in se da vse zmenit, saj smo vsi le ljudje,seveda pa ne smeš pametovat ipd, lepa in "ponižna" beseda lepo mesto najde, od 15 leta delam vsakodnevno extremne prekrške(in to ne le prekoračitve za 100% preko omejitev ipd., ampak krepko hujše, seveda ne samo hitrost), pa sem do sedaj plačal celih 20 evrov kazni, pa še to sem bil sam kriv, ker se nisem najlepše obnašal. heheh No, je pa res, da z motorjem ne počakam ravno vsakič. heheh

Aja, glede stacionark se pa strinjam, da so problem, ker z tisto škatlo se pa bolj težko kaj zmeniš, zato pa pač tablice doma pustit, pa raje ob morebitni ustavitvi pač tvegat tisto kazen.

Popravljeno . Popravil EAST
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale radar me je pa zadnjič presenetu :wacko:

a kdo slučajno ve po kolkmu času pridejo slikce pa položnica na dom?? :?

ne pridejo, ker ni označen, razen če je bil sučajno ? kar pa ne verjamem.... :P

vsaka dejavnost na cesti, mora biti označena, recimo stacionarni radarji pa sploh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne pridejo, ker ni označen, razen če je bil sučajno ? kar pa ne verjamem.... :P

vsaka dejavnost na cesti, mora biti označena, recimo stacionarni radarji pa sploh.

A je kakšen člen ZVCP ki to opredeljuje? V Italiji naj bi to veljalo, pri nas pa malo dvomim...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kake kazni, večina policajev je itak ok in se da vse zmenit, saj smo vsi le ljudje,seveda pa ne smeš pametovat ipd, lepa in "ponižna" beseda lepo mesto najde, od 15 leta delam vsakodnevno extremne prekrške(in to ne le prekoračitve za 100% preko omejitev ipd., ampak krepko hujše, seveda ne samo hitrost), pa sem do sedaj plačal celih 20 evrov kazni, pa še to sem bil sam kriv, ker se nisem najlepše obnašal. heheh No, je pa res, da z motorjem ne počakam ravno vsakič. heheh

Aja, glede stacionark se pa strinjam, da so problem, ker z tisto škatlo se pa bolj težko kaj zmeniš, zato pa pač tablice doma pustit, pa raje ob morebitni ustavitvi pač tvegat tisto kazen.

bravo!!! z lepim se bahaš :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo opisal sem svoje izkušnje z plavimi, ki so res pretežno pozitivne.

Sem izredno presenečem da te pri takih prekrških spustijo...mislim da ni polcaja, ki bi te spustil če bi te ujel pri 100% prekoračitvi hitrost...če pa je, je pa zrel za disciplinsko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem izredno presenečem da te pri takih prekrških spustijo...mislim da ni polcaja, ki bi te spustil če bi te ujel pri 100% prekoračitvi hitrost...če pa je, je pa zrel za disciplinsko.

Verjemi, da so, je pa res da z avtom, z motorjem pač nisem tako nor da bi čakal, če že naredim prekršek. Je pa res, da delam v "javnem sektorju"(kar tudi nekaj pripomore, pa kaka sindikalna kartica zraven).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjemi, da so, je pa res da z avtom, z motorjem pač nisem tako nor da bi čakal, če že naredim prekršek. Je pa res, da delam v "javnem sektorju"(kar tudi nekaj pripomore, pa kaka sindikalna kartica zraven).

Imaš pač take vrste srečo...ki jo drugi nimamo, vendar se verjetno ob tistem trenutku ko izvajaš extremen prekšek ne zavedaš, da ko boš na primer zbil otroka, ti ne bo pomagala ne sindikalna kartica ne karkoli drugega...

mislim da sva že malo :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš pač take vrste srečo...ki jo drugi nimamo, vendar se verjetno ob tistem trenutku ko izvajaš extremen prekšek ne zavedaš, da ko boš na primer zbil otroka, ti ne bo pomagala ne sindikalna kartica ne karkoli drugega...

mislim da sva že malo :topic:

Drži, vendar v naselju, kjer je hiša pri hiši in nepreglednost ne vozim nikoli na meji, da se pa večkje tudi po naseljih peljat 100kmh+ dokaj varno in premišljeno, sicer pa itak naselja niso za divjat, tudi zmerili me niso v naselju, poskušam "divjat" predvsem izven naselij, kjer nikogar ne ogrožam oz vsaj precej manj, so pa policisti večkrat tudi na mestih, kjer resnično ne bodo rešili cestne problematike, saj na regionalkah, kjer daleč okrog ni hiše in je omejitev recimo 70 res ni nekih razlogov za merjenje hitrosti, pa vseeno opažam nasprotno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drži, vendar v naselju, kjer je hiša pri hiši in nepreglednost ne vozim nikoli na meji, da se pa večkje tudi po naseljih peljat 100kmh+ dokaj varno in premišljeno, sicer pa itak naselja niso za divjat, tudi zmerili me niso v naselju, poskušam "divjat" predvsem izven naselij, kjer nikogar ne ogrožam oz vsaj precej manj, so pa policisti večkrat tudi na mestih, kjer resnično ne bodo rešili cestne problematike, saj na regionalkah, kjer daleč okrog ni hiše in je omejitev recimo 70 res ni nekih razlogov za merjenje hitrosti, pa vseeno opažam nasprotno.

Glede postavitve radarjev pa tudi sam opažam, da so v 80% postavljeni nesmiselno in samo za polnjenje njihovih in praznjenje naših žepov. Imam pa občutek, da se folk na splošno vozi precej bolj. Tudi sam se zadje čase kar držim omejitev...recimo da se jih :unsure: ...jebi ga, slabe izkušnje...nimam sindikalne kartice :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede postavitve radarjev pa tudi sam opažam, da so v 80% postavljeni nesmiselno in samo za polnjenje njihovih in praznjenje naših žepov. Imam pa občutek, da se folk na splošno vozi precej bolj. Tudi sam se zadje čase kar držim omejitev...recimo da se jih :unsure: ...jebi ga, slabe izkušnje...nimam sindikalne kartice :P

Ja, recesija. heheh Sam z avtom do neke mere kar pazim na omejitve(sicer precej manj kot večina, ampak kljub temu kar), z motorjem se pa res vozim kakor mi paše in se ne obremenjujem z radarji oz če mi že nekdo blenda pol kilometra prej seveda zmanjšam hitrost in se ne vozim pred policaji po zadnji ipd., sicer pa kot sem napisal se na motorju ne obremenjujem z zakonom, vendar kljub temu pazim na "varnost".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Cesta Žirovnica- Radovljica

možni radarji....

100 m cca od križišča za žirovnico iz smeri jesenice- lesce.....

cca kakih 500 m kasneje....bil opažen radar sredi polja skoraj.... so letos stali 2x...... očitno jim je ministrstvo za notranje zadeve financiralo cepljenje proti klopnem miningitisu.....oz....glede na recesijo......potem višji organi 100%financirajo kake sprejčke za odganjanje klopov in mrčesa.....

kakih 800 m od krožnega križišča pri lescah (zopet smer jesenice- radovljica)....danes stala dva z pištolcami......spet na pol sredi polja..........pa razumi pol logiko...... a dobro....

--------

stara cesta naklo- radovljica..... pri Otočah.....na avtobusni....

aja......bi skor pozabla........ dans tud v smeri Žabnica- Kranj.....na avtobusni....mislim da so neke bitnje-kajjazvem-zgornje-spodnje....Hvala avtomibilistom....dva vrla kolega na motorjih, pač svojih tačk oz signal očitno itak nista zmogla dvignit....oz nakazat....

Kaj imajo kako akcijo, al samo deževna napoved glede prihodnjih dni??????

Aja BTW- WITH ALL DO RESPECT...... samo te varjante sredi polja.....pa res mal butasto izpadejo.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob izgubi tablice tako ali tako obvestiš PP in se potem normalno voziš..do najdbe tablice ali dokler ne dobiš duplikata ...

A pa se lahko voziš brez tablice? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo opisal sem svoje izkušnje z plavimi, ki so res pretežno pozitivne.

V bistvu so za vse nas, ki nismo ti, pretežno negativne. Zakaj?

Nekdo je zadnjič nekje napisal - "Sedaj ne blendam več nasproti vozečim voznikom v primeru, da je na cesti policijska kontrola. Zakaj? Zato, ker tako zmanjšujem možnost, da bodo s ceste umaknila kakega močno pijanega voznika ... "

Skratka - seveda bodo vsi tukaj usekali po meni, če napišem, da je varnost v prometu kolektivna zadeva in da bi bilo super, če bi policija stalne in brezvestne, vase zaverovane kršitelje nekako umaknila iz prometa.

Take, kot si ti, recimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj ko sem speljal po mariji reki sem videl 3 radarje :kva2: . Ena patrulja z marico in radarjem , ter dva kangoja. :headbang:

Hvala paru (predvidevam da je bil par) na rdečem motorju (znamke in modela nisem ujel) ki sta me opozorila na zasede. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem mnenja, da je blendanje in opozarjanje na radar znak lažne solidarnosti. Sicer prav pride, če greš 70 namesto 50, ker se tako izogneš plačilnemu nalogu za 250 eurov in 3. kazenskim točkam.

So pa tudi vozniki, ki se jim stalno mudi, prehitevajo v škarje, v nepregledne ovinke (tukaj sem imel v mislih voznike avtomobilov)... Kot voznik OA in motornega kolesa ne bi rad srečal takega voznika ne v enem, ne v drugem primeru, pa se to kar pogosto zgodi. In pogreje me, ko potem tak voznik, ki so ga nablendali, pridno pelje mimo radarja (ne 50 ampak 40 km/h).

Takemu bi z veseljem vzel vozniško in jo pred njim raztrgal na pol.

East, ne hodi na naš konec, če se ne misliš obnašat. Resno ti pravim, nočem zapirat ceste in pokrivat motorista. Zdivjaj se raje na Grobniku.

In okoli radarjev na GII/106:

- Jasnica - obe smeri

- Gornje Ložine - iz smeri Ljubljane

- Mrtvice - obe smeri

- Stara Cerkev - obe smeri

- Breg pri Kočevju - obe smeri

- Ljubljanska cesta pri Petrolu - obe smeri

- Tomšičeva cesta v Kočevju - obe smeri

- Dolga vas (3 lokacije) - obe smeri

- Livold - obe smeri

- Štalcerji - obe smeri

- Nova sela - obe smeri

- Banja Loka - obe smeri

- polnilnica Kostella - smer proti RH

- Priče - obe smeri

To so ustaljene lokacije, ki jih uporabljamo, se pa zna zgodit, da smo nekje vmes. Merodajni domet laserskega merilnika je 500 m, tako da zavirajte kaj kmalu. Motorista zadanem tudi na 400 m.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem mnenja, da je blendanje in opozarjanje na radar znak lažne solidarnosti. Sicer prav pride, če greš 70 namesto 50, ker se tako izogneš plačilnemu nalogu za 250 eurov in 3. kazenskim točkam.

So pa tudi vozniki, ki se jim stalno mudi, prehitevajo v škarje, v nepregledne ovinke (tukaj sem imel v mislih voznike avtomobilov)... Kot voznik OA in motornega kolesa ne bi rad srečal takega voznika ne v enem, ne v drugem primeru, pa se to kar pogosto zgodi. In pogreje me, ko potem tak voznik, ki so ga nablendali, pridno pelje mimo radarja (ne 50 ampak 40 km/h).

Takemu bi z veseljem vzel vozniško in jo pred njim raztrgal na pol.

in to v najboljšem primeru...... :worship::worship::worship:

sicer pa...... tudi sama imam z policaji dobre izkušnje..... priznam pa tudi ....da sem že v naselju- z omejitvijo 60 (pač bajte so ob cesti.....smatram da gre za naselje, čeprav so omejitve 60.....) že vozila 70....a bolj ali manj se zaradi piz..... ali možni ogroženosti druge pločevine- PREJ kot radarjev...... želim izognit.....da ne omenjam odgovornosti za balanco...... jbg....mladež je mladež..... odgovornost pa odgovornost... itn.....

po drugi strani....pa je tudi res.....da me pogosto mika......še posebej v jeseniškem koncu...... da bi ....pri par - rednih- na žalost - izkušenjah zavijanja voznikov jeklenih kripelj brez smernikov na dan- kar je v našem predelu že kur.. stalnica......gladko zapeljaqla na kaki petrol pumpi dol.....stopila do avtomobila....in mu tisto klinčevo ročko, ki je v prvotnem namenu namenjena za nakazovanje smeri.....gladko izpulila iz volana, saj jo za kič (kar verjetno sam smatra da je temu v namen) itak ne potrebuje-če je že ne zna uporabljati...

.....malce neumesnega osebnega mnenja.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu so za vse nas, ki nismo ti, pretežno negativne. Zakaj?

to pa verjetno zaradi takih kolapsov, ki sem jih doživela sama na AC-ko je šel zglob......in....nebi razlagala..... v glavnem....zaradi tehnične napake.....sprevračanje po ac...... pri tistih hitrostih...... če bi bil poleg, ko sem dobila nekega idiota od policaja za zapisnik......je najprej želel napisati kazen za NASPROTNO STRAN VOŽNJE!!!!!!!!!!!!!!IN ŠE KAZENSKE TOČKE ZA TO.....ELOW!!!!!!!!!!!!!iin BILO NA AC ODSEKU KI SEM GA NA MILJONEKRAT ODPELJALA-v bližini kraja, kjer živim.....ELOWWWWWWWWWWW!!!!!!!!In niti slučajno se mu ni

dalo dopovedat, da je bila prava pot.......namenjena na pravi cilj v pravi smeripol za prehitro vožnjo in neprilagojeno hitrost (čeprav z mojo razpadajočo staro kripo-ki ni zmogla več kot 120......to niti v teoriji ni bilo možno......no......hvalakurcu, da so vse premerili....itn.....in da je bil še kak nadrejeni zraven......ker res.....VEDNO sem gojila respect in čast pred policaji.....samo imaš pa očitno take debile vmes...... da škoda zemlja da tako dušo nosi.....bemosunce.... ma saj se vse izteklo kot se mora....a vseeno....očitno da tudi med modrimi možmi postave.... obstajajo taki idioti, da glava peče..... tako da....od takrat naprej......se ne potegujem ničveč za njih.....

in..... me presneto ne preseneča nič več kar se tega tiče......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In okoli radarjev na GII/106:

- Jasnica - obe smeri

- Gornje Ložine - iz smeri Ljubljane

- Mrtvice - obe smeri

- Stara Cerkev - obe smeri

- Breg pri Kočevju - obe smeri

- Ljubljanska cesta pri Petrolu - obe smeri

- Tomšičeva cesta v Kočevju - obe smeri

- Dolga vas (3 lokacije) - obe smeri

- Livold - obe smeri

- Štalcerji - obe smeri

- Nova sela - obe smeri

- Banja Loka - obe smeri

- polnilnica Kostella - smer proti RH

- Priče - obe smeri

To so ustaljene lokacije, ki jih uporabljamo, se pa zna zgodit, da smo nekje vmes. Merodajni domet laserskega merilnika je 500 m, tako da zavirajte kaj kmalu. Motorista zadanem tudi na 400 m.

Ampak samo ob lepem vremenu :whistle:

Lp T.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če smo sitnobe, se spravimo radarirat tudi v slabem vremenu. Dežne kapljice so sicer moteč faktor, ni pa dež opravičilo oz. podlaga za pritožbo.

V navodilih za uporabo laserskega merilnika ni nikjer omenjeno, da se ne sme izvajati meritev v primeru dežja. Če te trofnem - te trofnem in hitrost, ki jo očitam je regularna.

Šarc, takole med nama... koliko motoristov pa divja v dežju?? Koliko se jih sploh vozi? Jaz vidim le kakšnega navdušenca, ki je imel smolo in ga je dobil dež, ali pa gručo usekanih Nemcev na GS-ih, ki gredo proti... Pakistanu?

Načeloma v dežju ne merimo hitrosti. In ni potrebe. Ko je dež, vsi mencajo 40 na uro. Če pa bi si kakšen motorist s hitro vožnjo po mokri cesti rad stisnil avto-gol... Naj. V demokraciji je to dovoljeno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Sam sem mnenja, da je blendanje in opozarjanje na radar znak lažne solidarnosti. Sicer prav pride, če greš 70 namesto 50, ker se tako izogneš plačilnemu nalogu za 250 eurov in 3. kazenskim točkam.

So pa tudi vozniki, ki se jim stalno mudi, prehitevajo v škarje, v nepregledne ovinke (tukaj sem imel v mislih voznike avtomobilov)... Kot voznik OA in motornega kolesa ne bi rad srečal takega voznika ne v enem, ne v drugem primeru, pa se to kar pogosto zgodi. In pogreje me, ko potem tak voznik, ki so ga nablendali, pridno pelje mimo radarja (ne 50 ampak 40 km/h).

Takemu bi z veseljem vzel vozniško in jo pred njim raztrgal na pol.

East, ne hodi na naš konec, če se ne misliš obnašat. Resno ti pravim, nočem zapirat ceste in pokrivat motorista. Zdivjaj se raje na Grobniku.

In okoli radarjev na GII/106:

- Jasnica - obe smeri

- Gornje Ložine - iz smeri Ljubljane

- Mrtvice - obe smeri

- Stara Cerkev - obe smeri

- Breg pri Kočevju - obe smeri

- Ljubljanska cesta pri Petrolu - obe smeri

- Tomšičeva cesta v Kočevju - obe smeri

- Dolga vas (3 lokacije) - obe smeri

- Livold - obe smeri

- Štalcerji - obe smeri

- Nova sela - obe smeri

- Banja Loka - obe smeri

- polnilnica Kostella - smer proti RH

- Priče - obe smeri

To so ustaljene lokacije, ki jih uporabljamo, se pa zna zgodit, da smo nekje vmes. Merodajni domet laserskega merilnika je 500 m, tako da zavirajte kaj kmalu. Motorista zadanem tudi na 400 m.

Kam ga pa zadaneš, če ima spredaj zašiljeno masko in je spredaj 2 cm2 ravne površine :unsure:

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!