Skoči na vsebino

Kontaktne leče


dunker

Priporočene objave

enako, opti free express. Tekočina za čiščenje in shranjevanje. Včasih sem imel pa posebej tekočino za čiščenje in fiziološko za shranjevanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da malo obudim temo.

Kakšne tekočine uporabljate za shranjevanje in čiščenje leč?

A ve kdo kaj o sredstvu za čiščenje leč z imenom Miraflow?

eso, 500 ml 16eur, mestna optika. do sedaj brez problemov. leče: mesečne optix, boljše kot zeiss.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem tudi zaradi motorja šel na uporabo leč,sicer šele pred parimi tedni ,da nebi imel problemov z dajanjem očal pod čelado in jih pri tem še polomil kot se nekaterim dosti dogaja... Navadil sem se dajat leči v oči v enem dnevu,pa imam leči notr v 2min, zunaj pa v par sekund.

Samo problem je pa ta,da sta se mi očesi začeli upirat po cca 14dni uporabe, pa dajem leči ven ponoči. Zdej sem šel nazaj na očala,ker imam full problem leči dat v oči,pa še če ju spravim v oči je totalno nepirjeten občutek z lečami.

In bom šel nazaj na očala, sploh za pod motror sem našel sončna očala od Adidas-a,katere imajo možnost uporabe traku namesto plastičnih ročajev,pa še šipce lahko menjaš ali pa uporabljaš dioptrijski klip-šipce pred barvno šipco sončnih očal,da imaš zaščito pred soncem,obenem pa še vidiš kot se spodobi.Samo očala so mal draga cca 190€ ampak očitno drugače ne bo šlo.

Mogoče je to za koga rešitev,če ima težave z lečami.

31ZPR5aw0IL._AA280_.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Hytech: pri meni je bilo podobno, problem je bil, da so se po 14dneh leče "umazale" in oko jih je začelo zavračat, potem pa sem malo eksperimentiral s tekočinami za leče.

Sedaj že 5 let uporabljam AOsept in leče so vsak dan kot nove. :)

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Hytech: pri meni je bilo podobno, problem je bil, da so se po 14dneh leče "umazale" in oko jih je začelo zavračat, potem pa sem malo eksperimentiral s tekočinami za leče.

Sedaj že 5 let uporabljam AOsept in leče so vsak dan kot nove. :)

Lep pozdrav

Sam jst mam mesečne leče in bi morale bit po tem času še ok,po 14dneh sigurno (tudi Irman tako pravi).

Imam enako tekočino kot ti tudi sam :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam jst mam mesečne leče in bi morale bit po tem času še ok,po 14dneh sigurno (tudi Irman tako pravi).

Imam enako tekočino kot ti tudi sam :)

lp

No tudi jaz imam mesečne leče. Sicer nekaj let te, ki jih lahko nosim tudi čez noč, ampak tega, če ni res nujno ne prakticiram. Če ti pa Irman ne zna pomagati.. potem pa ne bom jaz tukaj pameti solil :) Sem bil pred kakšnim letom pri njemu glede operacije očes. Tam dobiš pa res občutek da je vse skupaj na enem nivoju, tudi pri ceni. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem tudi zaradi motorja šel na uporabo leč,sicer šele pred parimi tedni ,da nebi imel problemov z dajanjem očal pod čelado in jih pri tem še polomil kot se nekaterim dosti dogaja... Navadil sem se dajat leči v oči v enem dnevu,pa imam leči notr v 2min, zunaj pa v par sekund.

Samo problem je pa ta,da sta se mi očesi začeli upirat po cca 14dni uporabe, pa dajem leči ven ponoči. Zdej sem šel nazaj na očala,ker imam full problem leči dat v oči,pa še če ju spravim v oči je totalno nepirjeten občutek z lečami.

In bom šel nazaj na očala, sploh za pod motror sem našel sončna očala od Adidas-a,katere imajo možnost uporabe traku namesto plastičnih ročajev,pa še šipce lahko menjaš ali pa uporabljaš dioptrijski klip-šipce pred barvno šipco sončnih očal,da imaš zaščito pred soncem,obenem pa še vidiš kot se spodobi.Samo očala so mal draga cca 190€ ampak očitno drugače ne bo šlo.

Mogoče je to za koga rešitev,če ima težave z lečami.

31ZPR5aw0IL._AA280_.jpg

probaj druge, za kisik bolj prepustne leče.

sam sem začel s zeissovimi pa so ble ok, zdaj mam optixove, so boljše. johnssonove so pa menda še bolj prepustne, ne vem. verjetno vsakemu drugačne pašejo. sam, dokler nisem začel leč in še prej očal nosit med vožnjo, sploh nisem vedel, da slabo vidim, oz. nisem imel občutka, da sem "slep".

tut js sem razmišljal o teh očalih, a je vse skupaj predrago. stekel ne moreš imeti enakih, tudi premazi niso isti, tk, da pol od očal za isti denar kupiš samo okvir, za stekla moraš pa še ful doplačat (cca.80+eur)

Popravljeno . Popravil siks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tudi jaz imam mesečne leče. Sicer nekaj let te, ki jih lahko nosim tudi čez noč, ampak tega, če ni res nujno ne prakticiram. Če ti pa Irman ne zna pomagati.. potem pa ne bom jaz tukaj pameti solil :) Sem bil pred kakšnim letom pri njemu glede operacije očes. Tam dobiš pa res občutek da je vse skupaj na enem nivoju, tudi pri ceni. :naughty:

Potem sva na istem,tudi sam sem bil pri njem najprej za operacijo,potem pa me je prepričal,da bi z lečami probal :)

Ja oba nivoja sta visoka,pač profi ma svojo ceno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

probaj druge, za kisik bolj prepustne leče.

sam sem začel s zeissovimi pa so ble ok, zdaj mam optixove, so boljše. johnssonove so pa menda še bolj prepustne, ne vem. verjetno vsakemu drugačne pašejo. sam, dokler nisem začel leč in še prej očal nosit med vožnjo, sploh nisem vedel, da slabo vidim, oz. nisem imel občutka, da sem "slep".

tut js sem razmišljal o teh očalih, a je vse skupaj predrago. stekel ne moreš imeti enakih, tudi premazi niso isti, tk, da pol od očal za isti denar kupiš samo okvir, za stekla moraš pa še ful doplačat (cca.80+eur)

Ja sem hotel bolj propustne leče,pa jih imam najbolj propustne :)

Pravi Irman,da pač nekateri kljub najbolj propustnim lečam žal nimajo sreče z neproblematičnim nošenjem leč, oz jih ne morejo redno nosit ipd.

Bom še probal z lečami,jih imam še nakj doma, pa upajmo na najboljše :)

Ja od očal pa res,kupiš ubistvu samo drago okvir (glede na to kaj dejansko rabiš),ampak ok lahko jih maš kdaj tud za sončenje ipd :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Po potrebi nosim dnevne lečke Swiss+ optic; aqualenses oneday UV,

zjutraj sveže not, zvečer v smeti;se mi zdi najbolj varno pred okužbami učkov, sploh v mesecih gripe in angine...no, pa tudi sicer.

Imam slabe izkušnje.

Tekočina: Concat care disposable; all*in*one advance; če tako nanese, da jih moram očistit...

Uporabljam tudi kapljice (umetne solze), a pomagajo le za kratek čas.

(Not pa vn jih pa dam kr u miže, k ta prava veteranka. :P )

Spogledujem se z opcijo operacije.....pol problemov bi odpadlo.....po drugi strani pa- samo ene učke mam! :unsure:

(pri Morela)

Kdo pa je Irman?-prvič slišim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem tudi zaradi motorja šel na uporabo leč,sicer šele pred parimi tedni ,da nebi imel problemov z dajanjem očal pod čelado in jih pri tem še polomil kot se nekaterim dosti dogaja...

Ko sem še nosil očala sem jih brez problema nataknil. Najprej čelado, pol pa še očala in obratno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem še nosil očala sem jih brez problema nataknil. Najprej čelado, pol pa še očala in obratno.

tut sam z očali pod čelado nisem imel problemov. a je z lečami veliko bolj komot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niti nimam kakšnih težav z nošenjem očal pod čelado, ampak leče so vseeno mnogo bolj praktične.

Nosila sem kontaktne leče že od enih treh firm, trenutno imam 14-dnevne od Johnson & Johnson. Se dobro obnesejo, samo jih ne smem imet več kot dobrega pol dneva notri, ker imam potem čisto suhe oči. Kapljic več ne uporabljam, ker jim vedno poteče rok, ko jih tako malo rabim. Od tekočin pa že nekaj časa uporabljam Eso, ki mi povsem ustreza, poleg tega pa je tudi poceni (za 360 ml dam nekaj čez 8 €).

Imam pa nek drug problem .. Ko grem npr. na moto zbor, sem vedno v dilemi, ali ne bi raje imela očal (čeprav tvegam, da se jim kaj zgodi), ker ne vem, kako naj dosežem ustrezne higienske pogoje, da bi si pred spanjem leče dala ven. Si ne upam kar z umazanimi rokami (priznajte, da prijemate marsikaj, potem pa si nimate kje pošteno umiti rok :) )po očeh brskat. Razni osvežilni robčki ne pridejo v poštev, ker so pomojem prepojeni z marsičim in tudi po njihovi uporabi nimaš čistih rok. A mogoče obstajajo kakšni razkužilni robčki?

... No, jaz grem potem ponavadi kar z lečami spat, ker mi drugo ne preostane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niti nimam kakšnih težav z nošenjem očal pod čelado, ampak leče so vseeno mnogo bolj praktične.

Nosila sem kontaktne leče že od enih treh firm, trenutno imam 14-dnevne od Johnson & Johnson. Se dobro obnesejo, samo jih ne smem imet več kot dobrega pol dneva notri, ker imam potem čisto suhe oči. Kapljic več ne uporabljam, ker jim vedno poteče rok, ko jih tako malo rabim. Od tekočin pa že nekaj časa uporabljam Eso, ki mi povsem ustreza, poleg tega pa je tudi poceni (za 360 ml dam nekaj čez 8 €).

Imam pa nek drug problem .. Ko grem npr. na moto zbor, sem vedno v dilemi, ali ne bi raje imela očal (čeprav tvegam, da se jim kaj zgodi), ker ne vem, kako naj dosežem ustrezne higienske pogoje, da bi si pred spanjem leče dala ven. Si ne upam kar z umazanimi rokami (priznajte, da prijemate marsikaj, potem pa si nimate kje pošteno umiti rok :) )po očeh brskat. Razni osvežilni robčki ne pridejo v poštev, ker so pomojem prepojeni z marsičim in tudi po njihovi uporabi nimaš čistih rok. A mogoče obstajajo kakšni razkužilni robčki?

... No, jaz grem potem ponavadi kar z lečami spat, ker mi drugo ne preostane.

Jaz imam take lečke kot ti. In te popolnoma razumem, da zna bit včasih s temi zadevami problem. :yes: Če za leče na splošno lepo skrbiš, jih lahko imaš izjemoma (npr. ko greš na kakšen moto zbor) dalj časa, tako da lahko tudi prespiš z njimi. Vsaj tako mi je rekla zdravnica. Vsekakor mislim, da je to najboljša varianta, če se znajdeš v takih pogojih, ko ne moreš za leče poskrbeti tako kot je treba.

Z razkužilnimi robčki pa je problem, ker so narejena na alkoholni osnovi. Občutek mi pravi, da se ne bi dobro končalo, če bi si s takimi rokami potem po očeh brskal. Mislim, da bi bil pol vidt nekak tkole --> :cry: .

Če te še vedno skrbi, obstajajo tudi dnevno-nočne leče, vendar so malo dražje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mene pa sam neki zanima.

Mam kontatne mesečne leče. A je kj narobe če jih nosim dlje kot 1 mesec?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nosiš jih lahko le toliko časa, kolikor je priporočeno. Drugače delaš očem več škode kot koristi.

Mesečne leče so za 1 mesec = 30 dni. V primeru pa, da jih ne nosiš vsak dan (npr. čez vikend ne) jih lahko imaš potem toliko dni dlje. Štejejo se dnevi, ko si lečo uporabljal.

Vendar pa pazi, če se je leča poškodovana že prej kot v 30 dneh, jo vrzi v smeti in uporabi novo. Pri takih stvareh se ne varčuje na račun tvojega zdravja!

Nikoli ne pozabi, da imaš oči samo ene, zato pazi nanje!!!

Popravljeno . Popravil domina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa sam neki zanima.

Mam kontatne mesečne leče. A je kj narobe če jih nosim dlje kot 1 mesec?

probaj pa boš videl,... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štejejo se dnevi ko začneš uporabljat lečo!!! Ne štejejo se dnevi nošenja ampak čas od prvega dneva uporabe!!

Nosiš jih lahko le toliko časa, kolikor je priporočeno. Drugače delaš očem več škode kot koristi.

Mesečne leče so za 1 mesec = 30 dni. V primeru pa, da jih ne nosiš vsak dan (npr. čez vikend ne) jih lahko imaš potem toliko dni dlje. Štejejo se dnevi, ko si lečo uporabljal.

Vendar pa pazi, če se je leča poškodovana že prej kot v 30 dneh, jo vrzi v smeti in uporabi novo. Pri takih stvareh se ne varčuje na račun tvojega zdravja!

Nikoli ne pozabi, da imaš oči samo ene, zato pazi nanje!!!

Meni je to svetovala okulistka, ki je hkrati naša dobra družinska prijateljica, zato ji zaupam, da je njen nasvet povsem lege artis, v skladu s pravili stroke.

Je pa že tako, da se mora vsak sam odločiti, kaj bo tlačil v oči in kaj ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud jaz imam po novem leče in sicer 14 dnevne. na začetku sem mislil, da je pač rok uporabe 14 dni in je potem leča za vržt stran, pa me je okulistka potolažila in da to pomeni da jih lahko 14x daš not in ven, rok uporabe je pa približno 2 meseca. :)

sicer gre vedno bolje, sam na začetku je pa trajal tud po 15-20 minut da so šle leče notri. Je pa to res luksuz, čeprav za na motor imam pa raje še vedno očala (ker mi ne piha direkt v oči) in tud nimam nobenih problemov s čelado. najprej čelada, potem očala in za dol najprej očala in potem čelada. sem že od nekdaj navajen in ni problema :)

Popravljeno . Popravil traktor
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js mam pa en problem. Prvo sm mel poltrde leče, pa so se mi skos premikale po očesu ampak sm se navadu. Bil je tut problem da sm zelo velikokrat dobil kej v oko in me je potem zelo bolelo. Zato sm se odloču za mehke leče. Mam astigmatism. Probu sm že več vrst mehik leč pa mi nobene niso odgovarjale. Lečo mi je po približno 3eh dneh začelo vlečt nazvgor (ko sm pomežiknu mi jo je veka potegnla gor). Okulist mi je svetoval, naj probam johnsonove. Ble so super, ni mi jih vleklo gor. Sam se je pa pojavu en drug problem. Kar naenkrat sm začutu v očesu bolečino in mel sm občutek, da mi hoče veka lečo prepognit. Pozimi nisem mel več teh problemov, sm nosu leče normalno. Zdej sm dobil pa novo škatlco leč, pa me veliko večkrat zaboli desno oko (kot da mi jo hoče prepognit). Te problemi se pojavljajo le pri desnem očesu. Mam na desnem večjo dioptrijo pa manjši cilinder kot na levem. In zdej mi je začelo tut te johnsonove leče gor vlečt. Prosim če ma kdo podobne probleme nej mi pove, in če se jih da rešit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!