Skoči na vsebino

Kontaktne leče


dunker

Priporočene objave

Js mam pa en problem. Prvo sm mel poltrde leče, pa so se mi skos premikale po očesu ampak sm se navadu. Bil je tut problem da sm zelo velikokrat dobil kej v oko in me je potem zelo bolelo. Zato sm se odloču za mehke leče. Mam astigmatism. Probu sm že več vrst mehik leč pa mi nobene niso odgovarjale. Lečo mi je po približno 3eh dneh začelo vlečt nazvgor (ko sm pomežiknu mi jo je veka potegnla gor). Okulist mi je svetoval, naj probam johnsonove. Ble so super, ni mi jih vleklo gor. Sam se je pa pojavu en drug problem. Kar naenkrat sm začutu v očesu bolečino in mel sm občutek, da mi hoče veka lečo prepognit. Pozimi nisem mel več teh problemov, sm nosu leče normalno. Zdej sm dobil pa novo škatlco leč, pa me veliko večkrat zaboli desno oko (kot da mi jo hoče prepognit). Te problemi se pojavljajo le pri desnem očesu. Mam na desnem večjo dioptrijo pa manjši cilinder kot na levem. In zdej mi je začelo tut te johnsonove leče gor vlečt. Prosim če ma kdo podobne probleme nej mi pove, in če se jih da rešit.

Viš jst pa leč nikol nism nosu ker mam alergijo na cvetni prah in me spomlad oči srbijo in leč nism niti probavu.

Sm pa mel očaja dokler mi ni dopi**il in sem zaradi še zmanjšanega vidnega polja v čeladi zaradi očal, obiskal Morelo in sem zadevo lasersko odpravil.

Je pa res, da se ti ne sme dioptrija spreminjat, če ne ni učinka.

Za tvojho težavo predlagam poleg operacije dioptrije VisMed kapljice, ki vlažijo oko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

eno vprašanje :D

če mam vneto oko si verjetno nesmem leč not devat?ali pač?:unsure:

Ne, razen, če bi si želel, da s vnetje še stopnjuje do te mere, da bi izgubil oko.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Levo oko mam vneto. Je lahka kaj narobe če imam lečo samo v desnem očesu?

Vse je stvar navade jaz tudi na eno skoraj nič nevidim poškodovana mrežnica!!! :whistle:

Ščasoma se tako lepo nsavadiš,da te vač nemoti je pa res da je mnogo slabši pogled v tisto stran na katero oko slabše vidiš in malo je problen z stereo vidom!! :hmm:

Popravljeno . Popravil Brumer
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Navadne mesečne kontaktne leče in bazen. Popolnoma sem jih pozabil dati ven preden sem šel v vodo. Kaj je lahko narobe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navadne mesečne kontaktne leče in bazen. Popolnoma sem jih pozabil dati ven preden sem šel v vodo. Kaj je lahko narobe?

Ne. Edino če bi plaval z glavo pod vodo in odprl oči, bi ti jih lahko odneslo. Je pa priporočljivo, da jih potem, ko so bile izpostavljene kakšni umazaniji (kar je lahko tudi voda v bazenu), vzameš ven in očistiš ali pa zamenjaš z novimi, če se jim bliža konec uporabnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nosiš jih lahko le toliko časa, kolikor je priporočeno. Drugače delaš očem več škode kot koristi.

Mesečne leče so za 1 mesec = 30 dni. V primeru pa, da jih ne nosiš vsak dan (npr. čez vikend ne) jih lahko imaš potem toliko dni dlje. Štejejo se dnevi, ko si lečo uporabljal.

Vendar pa pazi, če se je leča poškodovana že prej kot v 30 dneh, jo vrzi v smeti in uporabi novo. Pri takih stvareh se ne varčuje na račun tvojega zdravja!

Nikoli ne pozabi, da imaš oči samo ene, zato pazi nanje!!!

Jaz imam tudi že eno dobro leto kontaktne leče in sicer mi je okulistka rekla da jih moram po dveh tednih menjat, ampak jaz jih imam ponavadi več kot mesec, 1x sem jih imel tudi čez 2 meseca. Saj je vse enako, isto se vidi z njimi, kot z novimi, oko tudi ne trpi, da bi jaz občutil, drugače pa opažam to, da če sem 8 ur + za računalnikom z lečami, se mi zelo hitro osušijo, verjetno zato ker se manj mežika in jih moram prej menjat, drugače pa ponavadi jih mam okrog 12 ur na dan. Me pa ful moti ker ne morem spat z njimi, naprimer kdaj pred tvjem te vzame in podobno. Ene parkat sem spal z lečami tudi 2+ uri, ampak kot sem slišal ni priporočljivo in tudi nevarno, tako da tega raje ne počnem več, razen tu pa tam kake pol urce, pomoje ni nič hudega. Se pa dobijo tudi take leče, ki jih imaš lahko 24 ur noter in tudi za spat, se mi zdi da samo vsake tok časa daš kako urco v tekočino in zatem ponovno par dni brez menjave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jaz imam tudi že eno dobro leto kontaktne leče in sicer mi je okulistka rekla da jih moram po dveh tednih menjat, ampak jaz jih imam ponavadi več kot mesec, 1x sem jih imel tudi čez 2 meseca. Saj je vse enako, isto se vidi z njimi, kot z novimi, oko tudi ne trpi, da bi jaz občutil, drugače pa opažam to, da če sem 8 ur + za računalnikom z lečami, se mi zelo hitro osušijo, verjetno zato ker se manj mežika in jih moram prej menjat, drugače pa ponavadi jih mam okrog 12 ur na dan. Me pa ful moti ker ne morem spat z njimi, naprimer kdaj pred tvjem te vzame in podobno. Ene parkat sem spal z lečami tudi 2+ uri, ampak kot sem slišal ni priporočljivo in tudi nevarno, tako da tega raje ne počnem več, razen tu pa tam kake pol urce, pomoje ni nič hudega. Se pa dobijo tudi take leče, ki jih imaš lahko 24 ur noter in tudi za spat, se mi zdi da samo vsake tok časa daš kako urco v tekočino in zatem ponovno par dni brez menjave.

Vsako lečo je potrebno vzeti pred spanjem iz očesa. Če so leče 30 dnevne pomeni to da jih po 30tih dneh zavržeš ne glede koliko si jih nosil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova spletna trgovina kontaktnih leč!

Velika izbira, ugodne cene in brezplačna dostava kontaktnih leč v spletni trgovini Moje-lece.si

V naši ponudbi imamo:

- Dnevne kontaktne leče

- 14-dnevne kontaktne leče

- Mesečne kontaktne leče

- Barvne kontaktne leče

- Torične kontaktne leče

- Progresivne kontaktne leče

- Letne kontaktne leče

- Poltrde kontaktne leče

link:

Moje-lece.si

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsako lečo je potrebno vzeti pred spanjem iz očesa. Če so leče 30 dnevne pomeni to da jih po 30tih dneh zavržeš ne glede koliko si jih nosil.

to pa nevem če bo popolnoma držalo

uporabljam ciba vision air optix aqua, katere lahko tudi uporabljamo do 6dni in noči skupaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest mesečne vsak večer ven vzamem, če ne je zjutri mal kriza, pa res mi ni za reskirat kakršnekoli infekcije ali poškodbe očesa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da se štejejo dnevi ko leče nosiš ne vem če je čisto res, že zaradi tega ker tekočina v kateri se leče shranjujejo čez noč ni namenjena dolgoročnemu shranjevanju leč. Za to je namenjena tekočina v kateri se leča nahaja ko lečo kupiš. Torej ne moreš ti lečo odpakirati, jo nositi en dan ter jo dati v normalno tekočino, potem pa jo po enem mesecu spet normalno dati v oko. Torej če bi leče uporabljal enkrat na mesec, bi potem lahko leče uporabljal 30 mesecev? Kar se tiče same leče se verjetno res ne poškoduje in ne bi bilo škode če bi res tako naredil vendar bi moral kupit drugačno raztopino ki je namenjena direktno dolgoročnemu shranjevanju leč.

Sam imam mesečne leče in jih nosim dolker me ne začnejo motit. Je pa to že kaj kmalu po preteklem mesecu.

Popravljeno . Popravil Gasperr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Imam keratoconus! Uporabljal sem leče od Ciba Vision. Po besedah mojega okulista,so jih pri Cibi nehali izdelovat,tako,da si moram v bodoče poiskati novega proizvjalaca.

Dobil sem nekaj namigov za očesne ambulante,kjer bi mi znali pomagat. Dr. Irman iz Žalca,Morella okulisti,Optovid,optika Maretič iz Škofje loke. Še kakšen vaš nasvet ali mnenje bi bilo dobrodošlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam keratoconus! Uporabljal sem leče od Ciba Vision. Po besedah mojega okulista,so jih pri Cibi nehali izdelovat,tako,da si moram v bodoče poiskati novega proizvjalaca.

Dobil sem nekaj namigov za očesne ambulante,kjer bi mi znali pomagat. Dr. Irman iz Žalca,Morella okulisti,Optovid,optika Maretič iz Škofje loke. Še kakšen vaš nasvet ali mnenje bi bilo dobrodošlo.

kaj pa je to za en hudič :blink: ?

jst imam tekočino od ciba vision-solo care ter zeissove leče (mesečne) pa v 8ih letih še ni blo problemov, tok tok :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Irmana iz Žavca tudi moj optik ful hvali - jaz sem pa z mojim optikom (Zajc v Ljubljani) ful zadovoljen. Prej ali slej bom šel operirat te svoje cilindre ... ker je nakup očal že pravcata investicija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Hoj.

Včeraj sem dal leče v posodico, vendar pozabil nalit noter tekočino. Ne vem kako sem to pozabil ampak..to sploh ni važno.

Leče so seveda bile čisto trde. Tekočino sem nalil danes ko sem opazil in leče so se zmehčale. Ali jih lahko še uporabljam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!