Skoči na vsebino

Kontaktne leče


dunker

Priporočene objave

a moraš nujno met kakšen papir od okulista da ti v izpit napišejo vozi z lečami (zdej mi piše vozi z očali)?
To ti napišejo na zdravniško potrdilo na pregledu, ki ga opravljaš preden delaš izpit. Kako pa je s tem enkrat ko imaš izpit, pa ne vem. Verjetno zadostuje potrdilo okulista.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Sem slučajno naletel na to temo.

Sem lep čas nosil očala. pa ni blo problema sploh. Najprej očala odložiš na zic

motorja, čelado natakneš, pol pa še očala. Pa lepo ti morajo sedet za uho, če ne

začne žulit ko hudič. Pol sem pa prešaltal na leče. Sploh nisem vedel, kaj zamujam.

Ven v 15 sekundah, not v 30 sekundah. Včasih zna bit prepih problem, ko imaš poleti

po mestu priprto čelado pa ti čez oči vleče. Pol te pa folk sprašuje, če mam kej

mačka.

Za ven vzet pa fajn roke umit, pa osušit na zraku, pol pa s suhimi blazinicami prijet

za SPODNJI rob leč, mal stisnt pa same ven padejo. Za noter moraš met pa mokre roke

da se leče primejo na vlago in ne padejo s prsta.

Nosim jih pa cel dan ves čas, samo ponoč jih ven vzamem.

V izpitu mi pa piše -vozi z očali vozi z lečami- Samo s policaji je problem, ker ne

verjamejo-vejo a mam leče al ne.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@simonsi....Jest problemov glede "šušenja leč nimam, se komot lahko peljem z odprtim vizirjem. Glede policajev, če ti ne bo verjel mu reci naj ti pogleda v oko, sej se leče ja vidijo, če ti pa še potlej ne verjame...

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem z leč prešaltal nazaj na očala ravno zaradi motorja.Če sem imel vizir do konca spuščen je še šlo,čim sem pa vizir malce dvignil mi je izsušilo oči in posledica je bilo hudo skelenje oči do te mere,da sem moral ustaviti.

Leče so tudi nepraktične,če šotoriš na kakšnem zboru,koncertu,na morju,ker nimaš dobrih pogojev za čiščenje leč;umivalnik,ogledalo...

Izbira je tvoja,meni so očala bolj praktična... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam že 15 let uporabljam leče, ampak na motor pa obvezno z očali. Jih ne rabim dol dajat ampak čelado lepo raztegnem (preklopna) in si jo lepo posadim na glavo. Nobenega problema. Nekajkrat sem šel na motor z lečami, pol pa tko ko pravi Demons Eye - izsušitev do skelenja :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leče so čist ok.Na začetku so sicer z njimi problemi ampak s časom pride praksa in iznajdeš svojo tehniko vstavljanja in likvidacije tako da potem znaš že v par minutak vse pošlihtat!

Problemčki so ko si pijan pa grš kr z lečami spat pa zjutraj ne morš gledat ker se vse posuši ali pa ko si pijan pa zjutraj iščeš leče v tisti posodici med drobtinami in vso svinjarijo... Vse je treba sprobat pa boš videl kako bo fajn! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najboljse je, ko ti kaksna smet (katere verjetnost je sploh na motorju astronomsko nizka :naughty: ) pade v uc.....

........pa da pol vidis "ustavljanje".... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ja pa sprobat moraš kako to zgleda ko ti leča zleze zadaj "za oko" oz pod zgornjo veko čist zadaj ko ne veš kako bi jo dobil ven! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, najboljše je, ko jih maš na novo, pa si zjutraj fris s kremo namažeš, pol pa si rok ne umiješ, pa si greš leče vstavljat :blink: :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ja pa sprobat moraš kako to zgleda ko ti leča zleze zadaj "za oko" oz pod zgornjo veko čist zadaj ko ne veš kako bi jo dobil ven! :D

To je res najboljš... moj sošolc je enkrat skor :SS ko sem ga prosla, če mi lečo, ki je zlezla za oko nazaj spravi ... ko se mi je pa to prvič zgodilo, sem pa živčni zlom skor dobila, ker sem mislila, da bo tam ostala in me prej nihče na to ni opozoril ...

Kolk je pa zdej kaj cena leč?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk je pa zdej kaj cena leč?

Jaz sem dal cirka 120 jurjev za par. Izdelane v fabrki Zeiss posebej zame. Okvara očesa je pa astigmatizem jakosti 5,5 in 6,5 (se mi zdi)....

ni prijetno, kot e leče za astigmatike mal plavajo, ker so obtežene. Potem ti med mal hitrejšo vožnjo še dodatno motijo vidljivost. .. SEm prešaltal nazaj na očala.

LP, S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem dal cirka 120 jurjev za par. Izdelane v fabrki Zeiss posebej zame. Okvara očesa je pa astigmatizem jakosti 5,5 in 6,5 (se mi zdi)....

ni prijetno, kot e leče za astigmatike mal plavajo, ker so obtežene. Potem ti med mal hitrejšo vožnjo še dodatno motijo vidljivost. .. SEm prešaltal nazaj na očala.

LP, S.

No jaz sem jih nosila 4 leta, pa prav tako ugotovila, da mi bolj ustrezajo očala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se je tudi že parkrat zgodilo, da mi je veter na motorju tako izsušil oko in lečo, da mi jo je dobesedno vrglo ven iz očesa. Kar pa sploh ni prijetna zadeva, če imaš visoko dioptrijo. Potem moliš boga, da bi vsaj druga ostala noter, saj tako vsaj voziš kot enooki Jack in ne kot Stevie Wonder.

Je pa rešitev v kvalitetnejših oprijetih sončnih očalih B) in solzah.

Popravljeno . Popravil Mustang
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se je nekoč zgodilo,da sem pol ure iskal leče po kopalnici,nakar sem ugotovil,da jih imam v očeh :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem dal cirka 120 jurjev za par. Izdelane v fabrki Zeiss posebej zame.

Ti ki si čuden... Pa so zato dražje :D

Cena je itak odvisna od tega kake so, firme, nosilnosti (tedense,dnevne)... tak da jih dobis tud ze za 5 čukcev samo jih pa ne boš dolgo uporabljal :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti ki si čuden... Pa so zato dražje :D

Cena je itak odvisna od tega kake so, firme, nosilnosti (tedense,dnevne)... tak da jih dobis tud ze za 5 čukcev samo jih pa ne boš dolgo uporabljal :D

jaz jih za svojo deformacijo zrkla žal ne morem dobiti tako poceni ... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz jih za svojo deformacijo zrkla žal ne morem dobiti tako poceni ... :(

Ja saj pravim da si čuden! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali imate tudi drugi težave z natikanjem očal v čelado?

ehhh!!! ocala sm mel gor, celado na glavo nastavu pa bumf po njej, da mi so je nabil na glavo!! :P nikol nobenih problemov!! .)

zdej z lecami sm baje po besedah mojga okulista "eden izmed najbolj kompatibilnih osebkov pod soncem". :P zdejle jih mam noter ze mal vec ko en teden brez da bi si jih vn dal. navadni jih devam cistit enkrat ali dvakrat tedensko, ker se mi jih enostavno ne da devat vn, ceprav vstavljajnje in snemanje navadno uspe v prvem poskusu, ali pa v najslabsem primeru v drugem. lece so zakon. vsaj barva oci pride do izraza. :blink: :D prag obcutljivosti mojih oci se je pa tok dvignil da se sam ne morem verjet - dostkrat se mi zgodi na motorju, da mi ob odprtem vezirju prileti v oko kaka musica. neki cutim, pa dobr je, moti me ne. sele ko se ustavim in pogledam v ogledalo, vidim, da mam neki crnega v oki. snamem rokavice, in si musico enostavno izvlecem iz oke. no probljemos. :OK: pr 140 km/h z odprtim vezirjem al pa celo brez celade BP, tud nekaj kilometrov dalec s 100 km/h konstantno je ze slo brez problema. dokler sm mel pa ocala, sm bil pa na vsak prahec tak obcutljiv da je blo ze kr brezveze, pa oci so se mi zacele solzit ce pri 70 km/h - prvi crash k sm ga mel z motorjem je blo ravn zarad tega, k je iz traktorja pred menoj dol se vsul prah od sena, (kam drugam kot pa) men skoz odprto celado direktno v oke, js nic vidu, nekok nism gasa spustu, traktor pred menoj se je ustavu, js pa z novim avtomatikom direkt v prikolico. :angry:

edini shit je to, da ce ne cakas dolg casa da se ti aosept razgradi, pa si das pol lece v foke, zge ko sam hudic... :devil:

lece so zakon!! :yea2: :OK:

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A vi vsi špegle rabte al kaj? :hmm:

Sicer imam pa eno resno vprašanje : zadnje čase opažam, da mi vid peša. To je itak normalno pri mojih letih ( saj me v rokah tut trže).

Rada bi vas vprašala za nasvet - a je boljše, da si že takoj na začetku, še pri nizki dioptriji, dam leče not al je boljš, če začnem z očali? :hmm:

Matr ja, kdo bi si mislu, da bom kdaj to vprašala.... :blink:

Ampak, če hočem vsak dan Delo prebrat, potem.... :doze:

Popravljeno . Popravil Manuela
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, cena je pa dokaj ugodna - pregled 6 jurjev, obe leci 36 jurjev, mam jih ze 3 leta! .)

oci sem imel vnete le poleti, ko sem se veliko z motorjem vozil z odprtim vezirjem, in me je napihalo, drugace pa skor nikoli, ce pa ze, pa nikoli dlje kot dva dni! .)

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svetujem ti za očala,lahko menjaš okvirje in stekla,če pa te očala motijo in bi bila rada brez njih, pa če te ne moti vstavlanje leč v oči,pa seved svetujem leče,kukr vem ti bo vsak optik svetoval oboje,ker ni priporpčljivo meti ves dan notri leče,ker je še bolj škodljivo za oči :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker ni priporpčljivo meti ves dan notri leče,ker je še bolj škodljivo za oči :OK:

na tme mestu opozarjam, da je Zok dokazal, da lahko ima človek leče vstavljene tudi cel teden :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah qrc, mene ne motijo. pravzaprav se pocutim kot da sploh neb blo nic - jih niti malo ne cutim. moja sestra pa prav trpi, ce jih ma not vec k 3 ure! .)

edited: aja, js mam mehke, ona pa poltrde.

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...

Da malo obudim temo.

Kakšne tekočine uporabljate za shranjevanje in čiščenje leč?

A ve kdo kaj o sredstvu za čiščenje leč z imenom Miraflow?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!