Skoči na vsebino

Scooter custom bike


Brejker

Priporočene objave

Poglej slike na prejšni strani :winkiss: Odžagu sm pa sam matice ki so ble zakurjene na kovino, ostalo je šlo lepo narazn.

Mam manjše probleme kko bi dal vetrnico dol iz osi... Pomoje bom nesu unmu majstru k jih popravla (od njega sm jo kupu)

Če sm mu dau 150e mi bo pa eno matico odšraufu_UPAM :blink: Ni mi deloval kakšn pogajalec k sva se za ceno menila.

Slika ti je pa jasna kko bom to naredu, tko da ql...

Ja scena je ta, da majo avti turbo luknjo! Rabjo kkšna 2000obratov da turbina brcne. Jest bom meu pa puhalnik za listje gor k bo

brcnu kukr močno boš ročko obrnu! hehe

Popravljeno . Popravil brejker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam se bolš sliš v amerikazerani izvedbi besede? :blush:

Že tko al tko se večina delov imenuje in kliče v angliščini: ala... back bone, struds,...

scena je k kažm kkšnmu kej v garaži, mu mal nabijam kaj kam pride_in nakonc nima pojma kva sm mu povedu_hehe :slap:

Popravljeno . Popravil brejker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Evo spet se oglašamo iz O.C.B. štaba_haha :OK: Končal sem avijon ki sem ga naročil tako, da je delavnica malo bolj prazna da se da delat (beri: pospravljena) Končal sem sprednji del (springer vilice) in tako se gradnja nadaljuje... The show must go one!

Opravljajo se izračuni za dolžino okvirja in podobne zadeve. Kmalu bom šel v nabavo ŠTANG za okvir O:-) . Potem spet brener v roke pa krivit :grim Ju3 grem delat custom šraufe ker ima os za sprednje kolo ene žešče navoje in nemorem kupiti šraufa v merkurju :yes:

Se slišmooo B)

Avijon ima 1.2m žez krila in je gnan z 2T metanolarjem prostornine 7.5ccm_zavrti se na 18.000 obratov in ti lahko odseka prst :winkiss:

post-20043-1225737627_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil brejker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nehaj z avioni oz.modelčki!Da maš barem formulo,ki gre 100km/h!Daj slike kaj si naredu na mopedu!Misliš,da bo šlo skozi,da boš dobu papirje za vožnjo po cesti?Ko pol bi se blo zanimivo lotit kaj takega!Svaka čast,da si se lotu,kaj takega!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hallo!?? alla vera, res vsaka čast.... samo tako dalje!!! :worship:

Popravljeno . Popravil MOTOSPIRIT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nehaj z avioni oz.modelčki!Da maš barem formulo,ki gre 100km/h!Daj slike kaj si naredu na mopedu!Misliš,da bo šlo skozi,da boš dobu papirje za vožnjo po cesti?Ko pol bi se blo zanimivo lotit kaj takega!Svaka čast,da si se lotu,kaj takega!

Barem formulo a? :unsure: Zdej se mi pa kr mal zdi k si to reku :worship: Za vožnjo po cesti bo nekak šlo ker bom nablokiral mašino (in turbino :headbang: )

da se bo chopper vleku po cest z 25km/h... Tok, da dobim certifikat da gre za kolo z pomožnim motorjem :whistle: Ene parkrat da me ustavjo, da lokalni policaji vejo z kom majo opravka, da sm čist kar se papirjev in hitrosti tiče :blink:

Pol pa sam use vn pobrat pa navit tist gas + turbina :blush: Sam bo še dolga to tja! Morm dons dolžino gaštela izmert pa da si šasijo nardim.. Pol morm še spredn disk od RSke zrihtat (čeljust je počena :wacko: _en navoj se je odlomu) pol se pa lahko že začnem z karbonom igrat :kva2: tank za bencin, dummy tanj za olje(elektronka)_blatnikov nebom delov k bo sam za lep vreme :hmm: aja pa še auspuff morm iz karbona narest_razmišlam, da bi tak kalup naredu da bi lahko štancou auspuhe ala Akrapovič za use naše scooteriste k imajo kitajske motorje pa bi radi fural žešči auspuh od O.C.B.ja :lol: :slap: To so samo ponižne želje velikega filozofa :lol1:

Kaj sem naredil na mopedu: slika powerkita...

http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/2004/motornaKolesa/oglas.asp?id=2303578

Avijončki so zakon! Je pomoje glih tok drg hobby kot motorizem_haha

Popravljeno . Popravil brejker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, ne da se :grrr to je blok ulit iz enega kosa aluminija.......sploh ne vem kaj si šel to hondo 4T kupovat, raje bi kupil piaggio mašino, ki je veliko boljša od teh 4T sranj

Na 2T se neda turbine gor našraufat :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da če boš homologiral na 25 km/h in ga pol odpru in kje povzroču nesrečo bo pizdarija. če ga pelejo na tehnični ga boš fajn najebu tko da se ne igraj s tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ali imaš kakšen boljši predlog? Glede nesreče: ČE bi se zgodila, bi me kakšen veleumni avtomobilist izsilil... Glede na višino motorja bi bi bila posledica res katastrofalna (z večjim motorjem bi poletel čez haubo_tukaj bi se mu zaletel v bok z glavo skozi šipo) :headbang: V tej smeri še nisem razmišljal_hvala za spodbudo! :krneki: Bom moral še razmišljati o varnosti. OBLJUBIM :cry:

A kakšen sidro ali padalo ne pride v poštev? :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ali imaš kakšen boljši predlog? Glede nesreče: ČE bi se zgodila, bi me kakšen veleumni avtomobilist izsilil... Glede na višino motorja bi bi bila posledica res katastrofalna (z večjim motorjem bi poletel čez haubo_tukaj bi se mu zaletel v bok z glavo skozi šipo) :headbang: V tej smeri še nisem razmišljal_hvala za spodbudo! :krneki: Bom moral še razmišljati o varnosti. OBLJUBIM :cry:

A kakšen sidro ali padalo ne pride v poštev? :slap:

Airbag daj v sprednjo luč :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na 2T se neda turbine gor našraufat :winkiss:

se da, samo je hudičevo komplicirano z polno nekih ventilov in nevemšečesa, je na youtube nekje posnetek ene vespe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda da z linkom od avto . neta nebo šlo_

slika...

To se imel tud sam na atx.Leži še zdaj v garaži!Sam se mi ni zdelo neki,če si vredi poštimo apn cilinder je šlo bolj,ker to se vseeno greje!

Kaj pa rabiš za te papirje,da gre 25km/h še posebej,še boš vse sam naredu?

verjamem,da je to z aviončki finta!Sam men se zdi škoda keša zato!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja uno Vespo sm vidu na netu ja.

Danes sm mal šraufu...

Zanima me nasljednje:

Koliko mora biti jermen napet na variotu? Sem prvič odprl pokrov variota (z bijaksom sem odrezal matice na šraufih)

Nekaj je bilo govora o blokadi jermenice, pa me zanima na katero gred bo potrebno to vgradit?! na uno ki pride iz motorja ali uno na kateri je sklopka?!

Debelina sprednjega diska je 5.5mm, debelina diska na scooterju je 4.5mm, odstopanja je za 1mm. V strojnem merilu je to precejšna razlika! Mislim uporabit zavorno čeljust od scooterja ker je CELA! Od RSke mi manjka en navoj (slika) v takšnjem stanju sem dobil...

Ali se da kaj narest glede tega? Glede željusti in diska? Disk bi se pomoje dalo pobrusit za 1mm. Če ima pa gdo od RSke čeljusti za odstopit se priporočam...

Kaj sem delal: Požagu sem matice na Kitajskih šraufih ker so se vse posnele!!! Slika(iskrce)

Pol sem požagu mal bloka motorja, tiste stvari ki jih nerabim (nosilec tačke, pokrov kanalov za hlajenje...)

Narisal skico motorja (glede barve),potem dimenzije za vrat_balanco: skico bom prerisal v avtoCADU, da bo majst sploh vedu kaj more narest :rolleyes:

Modelarstvo je pa hoby, ki ga furam že kakšnih 9let. Ko si 1x zasvojen z tem se nemoreš kar takoj odvadit!

Modelarsvo je droga ki škoduje predvsem finančnem stanju posameznika :evilgrin:

Za začetek moram dobiti enega ki ima status varilca. Da lahko potrdi, da je vse švasal ON!

Ko bo denar se bom vpisal v varilsko šolo, da nebo problemov z tem. Govorim dolgoročno, saj imam že plane za nasljedni projekt

ki bo veliko bolj zahteven od tega. In bom potreboval profesionalno znanje če hočem nastopiti na mednarodnem tekmovanju :naughty:

Ko bom imel enega, ki bo to "švasal" , grem opravit Atest (trdnost, varnost,...) potem homologacija kjer bodo dal motor na dyno, da bo pokazal da gre za motor a.k.a. kolo z pomožnim motorjem. In to je to :yea1:

post-20043-1226004587_thumb.jpg

post-20043-1226004784_thumb.jpg

post-20043-1226004857_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja uno Vespo sm vidu na netu ja.

Od RSke mi manjka en navoj (slika) v takšnjem stanju sem dobil...

Ali se da kaj narest glede tega?Za začetek moram dobiti enega ki ima status varilca. Da lahko potrdi, da je vse švasal ON!

Nisem mislu vespe ampak cilinder tak porezan,forgazerje mam menda še ene tri doma!

Ne vem kak material je pa,če maš del,ki manjka pol bi po moje šlo zavarit!

Če mora nekdo potrdit,pol morajo bit tudi računi za železo zraven oz,še bolje kar na njegoov s.p kolk vem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaračunat bo že znou, v to nedvomm sej zastonj tud nebo :closedeyes:

Glede Vespe sva se z k0ci-jem menila :whistle:

fergazer na atxu je bing 18, bat40, cilinder BT, glava APN4 + bloki (štelu je pa moj brat)

če te še kej o ATXu zanima piši v ATX temo, ker to nima nobene veze z scooterjom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko prosim sporočiš če boš našu kakšnega dobrega varilca (z certifikatom-če me bo kdaj prijel mojo predelavo homologirat). Rabu bi pa za varit aluminij. Drugač pa super projekt-komi čakam da bomo vidl končanga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni problema dobit. Greš v kakšno večjo proizvodnjo ki se okvarja z kakšnimi: Okni, stopnicami, ograjami,...

In kakšno predelavo imaš, če smem uprašat? slika zaželjena... :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to že. Sam jst rabim ega res dobrega varilca da mi zadevo sešvasa. Raznim industrijskim varilcem, ki so verjetno navajeni hitet, nebi ravno najbol zaupal. Varil bom namreč podokvir pa nebi rad da mi pod ritjo razpade sploh ker ima motor 160HP. Gre pa za suzukija gsx-r 1100w streetfighter predelava. Zaenkrat še v začetni fazi predelave-torej slečen :yea1: . Naslednja faza je pa štrajfiks-si nebi mislu da je stvar pod vsemi tistimi plastikami tolk umazana.

Drugač pa ni bolšga čez zimo rihtat konjičke polet jih pa vozit :OK: ...

post-20343-1226086126_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!