Skoči na vsebino

Scooter custom bike


Brejker

Priporočene objave

A balanca bo ostala ista? :blink: Pod okvir: To je pomožni okvir na katerega pride zic, plastike, tačke za sovoznika,...?

Kje imaš pa originalnega? Lažje je odrezat originalnega (privijačenega v okvir-zaradi zvijajnja) in narest obliko in ojačitve z ALUprofili...

Drugače pa tudi iu nule ni problem narest :hmm: Če bi razlagal kako bi to sam naredil bi predolgo trajalo :slap:

ALUminij se vari z postopkom: MIG, MAG, TIG,... in kdorkoli z varilsko šolo ki ima izkušnje z takimi aparati ti to zašvasa u nulo!

Scena je, da segreje obstoječi materjal,do te meje da se začne topiti+ zraven dodaja isti materjal, kar naredi zvar še trši :grim

Nebo ti razpadl_če ti pa že, se boš moral pa dobro za ročke prjet, da ti riti ne spraši na gumi .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne belanca bo druga. Ne bo več klipon ampak klasična. Verjetno kakšen fat-bar tam okol 28mm. Ja z podokvirjem (angleško sub frame) sem mislil nosilec plastik in sedeža-sovoznice ne bo :evilgrin: . Imam pa namen predelat originalnega. Jst bom vse zrezal pa dal nekomu zavarit. Sem že dobil ime možaka, ki se ukvarja prav z motocikli in poleg alu varjenja ravna udi vilice itd.-hvala sesir :worship: Drugače pa ima mig/mag tudi moj sosed pa mu po pravici povedano ne zaupam. Predelava samega subframa ne bo tako težavan. Pomoje bom imel več priblemov z izdelavo sedeža pa relokacijo predvsem rezervoarja hladilne tekočine da o predelavi in ojačitvi križa pa montaži instrumentov sploh ne izgubljam besed...

Sej bom kar odprl posebno temo o tej predelavi da ne bom tukaj smetil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Majhen filmček kako se bo užigal chopper :naughty:

Spody je slika kako izgleda požagana mašina vseh delov ki so ODVEČ :whistle:

2slika je pa tist niple ki štrli ven iz pokrova za ventile_a ga sploh rabim? :unsure:

3slika...zakaj ne kitajca? zarjaveni šraufi ki so držali vario (ni čudno da sem posnel vse gadore-in šraufe)

zopet sem del osvobodil z fleksarco :blush:

...Kako bi odšraufal matico na sprednji gredi? ( tam v sredini zobnika ) vse skupaj se vrti... a je kakšen zatič da fikseraš ali ne? ali je treba v kontra odšraufat :blink: ??!

4slika...Polomljena čeljust :angry:

post-20043-1226764634_thumb.jpg

post-20043-1226764729_thumb.jpg

post-20043-1226764750_thumb.jpg

post-20043-1226764918_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta nipl je oddušek za zrak, ko mašino zalaufaš je v glavi motorja zrak, in pumpa porine olje v glavo, zrak ki je not gre pa čez ta nipl ven, ko pa mašino ugasneš steče olje v karter in čez nipl potegne zrak v mašino........samo eno cevko daj gor in napelji nekam kjer ni smeti, da ne bo kaj not skočilo, lahko daš kak mali filterček čez ali pa najlonko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A večji motorji majo isti sistem odzračevanja?

_Za turbino bom potreboval pumpo za olje. In sem mislil, da bi olje dobil katerja pod mašino. Moral bi naročit toliko olja, da nebi bilo zraka vmes(kot pri bremzah). Potem to odpade? Potem moram narest poseben tank samo za olje za pumpo, da nebo zraka? Izgleda, da navsezadnje nebom imel tanka za olje samo zaradi izgleda(in zaradi elektronke) :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

večji motorji in avtomobili ja, ta mlinček sploh ne vem če ima pumpo, pa še horizontalno ma postavljen cilinder, pomoje to skos plava noter......za turbino si naredi poseben oljni krogotok, ki bo ločen od mazanja mašine, pač rezervoar z oljem, cevi, pumpo....odvzem olja za turbino naj bo na dnu posodice (kot na sliki) pa ne boš mel nič zraka noter, rezervoar naj bo raje višji kot daljši (pokončen), da preprečiš plajhanje olja, saj bi se znalo zgodit da ti potegne zračni mehurček not ko bi zapeljal čez kako grbino, če pa je rezervoar pokončen teh možnosti praktično ni

post-9362-1226853659_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse v redu pa prov

sam a nebi dal zadnjo gumo mal večjo

al pa rečmo od avta

da bi bla mal širi

drugač pa vsaka čast za projekt

aja še en vprašanje

kak bo zic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja od avta... kako se bom nagnu? Scena je, da nepride dobena druga feltna gor! Kupil sem 3krako od Typhona pa nepaše... :headbang:

Varijo zaserje celo sceno :wacko: Sem hotu ga dol žagat pa pol menjalnik narest, sam bi blo preveč zajebancije(in princip motorja bi bil čist neki druzga)...

Nesplača se mi. More bit tak, da ga lahko prodam komercjalnmu kupcu (takmu ki ma rad scooterje) :yawn:

Sej nasledn projekt bo že bolj basast :yea1: Več nepovem...

Tole z pumpo bom mogu pa še poštuderat, lhko bi jo dal not v kestl za ole...sam k mi bo placa zmankal :slap: Če je udzuny mi je kr ušeč k se vid :hmm: mal pumce, mal cevke, mal turbine...

Zic bo za osnovo en Plehajzl (oblika iz pleha) čez bom nalepu reciklerano peno, katero imajo na športnih orodjih...(taka ful raznobarvna je) pa še brust se jo da lepo.

Kle v vasi mam oenga ki tapicera take stvari pa prednm mu bom nesu bom dal še všit O.C.B. znak na usnje, da usak k se bo usedu-bo vedu komu naj se zahval :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tista pena ki je narejena iz recilkiranih materialov, raznobarvi kosi so prešani v celoto, jaz jo imam naprimer v avtu med plehom in tapeto po tleh, pa v prtljažniku pod tapeto, da ni samo pleh spodaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, ja poznam... Tole bo res taprav material za izdelavo zica! Kje bi se pa to dobilo pri nas? Peno prov za sedeže se sicer dobi prek e-baya sam je svinsko draga pa dvomim da kaj boljša kot tale zadeva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal povej kak zic misliš delat.... bo samo ta pena ali bo to kot polnilo....če misliš zic toliko da bo potem je najboljši neopren (uporablja se za dirkalne sedeže na motorjih).......drugače pa pojdi do kakega tapetnika, usnjarja, mogoče ima kake odpadne kose pene (bilokake) ki bi jo lahko uporabil kot polnilo za sedež

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neoprem mi deluje mal preveč hightech za enga chopperja. Če je Neoprem zakaj bi potem oblačil čez usnje?! Kakor, da bi čez karbon barval z mat barvo :slap:

Žarko kakšno peno pa imaš? Tista reciklerana mi je simpatična, ker se lepo oblikuje z brušenjem :hmm: Ker mislim nalept z kavčukovem lepilom in potem zbrusit v želeno obliko...

Če imaš kaj podobnega(ali samo vzorec) bi se predlagal :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorry Žarko nič nebo iz tega :grrr

Bolj za poušter kot pa sedež_Mora biti kompakten materjal, da ga lahko pobrusim po željeni obliki.

Vseeno hvala za pomoč.

@k0ci:

Kje si pa dobil ti tisto peno? :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal povej kak zic misliš delat.... bo samo ta pena ali bo to kot polnilo....če misliš zic toliko da bo potem je najboljši neopren (uporablja se za dirkalne sedeže na motorjih).......drugače pa pojdi do kakega tapetnika, usnjarja, mogoče ima kake odpadne kose pene (bilokake) ki bi jo lahko uporabil kot polnilo za sedež

Ja ne mislim nevemkakšneza zica delat. Mogoče bo celo samo polirana in gravirana alu plošča. Neopren bi bil tud uredu...sploh ker se mi ga verjetno kaj doma valja.

Žarko-hvala za ponudbo! Vendar tale pena za moj zic ne bo ravno prava (tanek streetfighter sedež).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ˝kanadski stirpor˝ ali kako se že reče tisti trdi mehurčkati peni...ne znam opisat zdejle, jo bom poskusu kej najt pa poslikat. Pomoje tud super zadeva za sedež. Sej opcij je res ogromno.... Čeprav mene še vedno vleče v smeri tiste reciklirne pene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tista pena ki je narejena iz recilkiranih materialov, raznobarvi kosi so prešani v celoto, jaz jo imam naprimer v avtu med plehom in tapeto po tleh, pa v prtljažniku pod tapeto, da ni samo pleh spodaj

@Trojan:

Če si ti Neoprem valja...zakaj ga neboš uporabil? :blink: Bo velik bolš izgledal surovo kot pa debel zic prekrit z usnjem... :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čist zarad udobja. Neopren ne pomaga kej preveč. Možno pa da bo samo alu plata brez vsake podloge....Glej slikico

post-20343-1227037586.jpg

post-20343-1227037600.jpg

post-20343-1227037624.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!