Skoči na vsebino

Scooter custom bike


Brejker

Priporočene objave

Objavljeno (popravljeno)

Iz vrteče se gredi iz motorja bo širok jermn_ta bo vrteu menjalnik, in pol naprej prek zobnikou na verižnik.

Ta stari v tvini so mel samo 2ali3 prestave (to bi še šlo_sam počas...mal je premal pomoje!)

pol mam pa možnost da uporabim piramido zobikov od kakšne 4ke_tko da če ma gdo kakšno

mašino doma in bi želel narediti dobro stvar in se je znebil____sem pravi naslov :unsure:

prestave bi pa menjal na suacide shifterju_samomorilski menjalnik z ročico na levi strani

post-20043-1215026268.jpg

post-20043-1215026286.jpg

post-20043-1215026295.jpg

Popravljeno . Popravil brejker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem nadeljeval izdelavo sprednjega dela! Use v vasrvago :whistle: ja tok natančn še nism biu nikol da bi kar kol pošvasu v vasr vago! Dela na motorju so zelo zamudna_kar koli se izdeluje vzame veliko časa in potrpljenja(če neki ni tko kukr hočš da je= traja...) sprenji del ni daleč od popolne sestave :rolleyes:

Imam pa sledeč problem: Zadnja feltna od typhoona...

Ali mogoče gdo ve kje bi dobil označen del na sliki_komplet nosilec (z prenosom) za bobnaste zavore?!

?Ali je del narejen da se lahko odšraufa dol? ta na sliki zgleda fiksen :unsure: upam da bom del našel, ker če ga ne najdem bom moral nekaj izcimt iz nule_kar pa nočem ker bi lahko trajalo v neskončnost zaradi enega dela :headbang:

Hvala za pomoč...

LP Matej

post-20043-1215614570_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preden grem na zaslužene počitnice se pa še tukaj oglasim da povem kaj sem ustvarjal danes :winkiss:

Včeraj sem končal predji del vilic. Danes malo razstavil amortizer, da sem ga lahko uporabil

za "maso" brez vzmeti_samo aluminij (manjša teža)

Končal to, odrezal dva nosilca ki prenašata silo na amortizer. Izvrtal luknje. Za silo samo

pripikal gor, da se je dalo popravit kar se je popravit dalo nato pa do končno varjenje...

Na koncu današnjega dne sem samo provizoriš sestavil skupaj, da vam naredim eno lepo sliko :photo:

Oblika je jasna, prav tako delovanje...nebi izgubljal tukaj besed.

Povem le to, da bo motor reeeeees nizek :kva2:

Zgornja točka glave je od tal oddaljena: 65cm :slap: low rider bo 100% :yes:

Malo sem že razmišljal o položaju sedenja: Bo nekaj podobnega sportu sam da bo hardcore O:-)

Brusu bom stopalke zihr .) a kei veste kok stanejo une stopalke ki so na fedr in imajo na konici

malo potrošnega materjala ji je namenjen brušenju ob asvalt. Par takih bi zažigu. Čeprou do montaže stopalk je doolga in trnova pot_k bo rolling shasy bom zares srečn_ Nameravam se še tattooverat v spomin motorju_nekaj majnega kot je:

O.C.B.

(Ogrinec Custom Bikes)

To gre k teritoriju :grim mam pa že obsežne plane za naprej tako da mi tetovaže zihr nebo žal. Itq sm pa tok v motorizmu, da si res ne predstavljam življenja brez. Čeprou furam ATXa mam use skupy nek globok v sebi... $ je vedno ovira___če ne z leti pa z tableti_sei pridm jest še na vrsto-poznamo mi take! O:-)

No družba grem jest na dopust-počitnce pa se slišmo k pridm nazai (upam da mi bote probal zrihtat tist za typhoona__prosm :cry: )

aiiii

post-20043-1215811030_thumb.jpg

post-20043-1215811046_thumb.jpg

post-20043-1215811058_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil brejker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem nadeljeval izdelavo sprednjega dela! Use v vasrvago :whistle: ja tok natančn še nism biu nikol da bi kar kol pošvasu v vasr vago! Dela na motorju so zelo zamudna_kar koli se izdeluje vzame veliko časa in potrpljenja(če neki ni tko kukr hočš da je= traja...) sprenji del ni daleč od popolne sestave :rolleyes:

Imam pa sledeč problem: Zadnja feltna od typhoona...

Ali mogoče gdo ve kje bi dobil označen del na sliki_komplet nosilec (z prenosom) za bobnaste zavore?!

?Ali je del narejen da se lahko odšraufa dol? ta na sliki zgleda fiksen :unsure: upam da bom del našel, ker če ga ne najdem bom moral nekaj izcimt iz nule_kar pa nočem ker bi lahko trajalo v neskončnost zaradi enega dela :headbang:

Hvala za pomoč...

LP Matej

ne, ne da se :grrr to je blok ulit iz enega kosa aluminija.......sploh ne vem kaj si šel to hondo 4T kupovat, raje bi kupil piaggio mašino, ki je veliko boljša od teh 4T sranj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, ne da se :grrr to je blok ulit iz enega kosa aluminija.......sploh ne vem kaj si šel to hondo 4T kupovat, raje bi kupil piaggio mašino, ki je veliko boljša od teh 4T sranj

Sej je povedu da nima $ :whistle: oz €

Popravljeno . Popravil 50ccm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo prijatelji z foruma... :kva1:

Imam par svežih novičk za vas! Nazadje je blo naglas slišat da nimam denarja pa te scene...

No kljub nizkim proračunom sem bil pripravljen storiti VSE za stvar ki mi veliko pomeni.

O čem govorim? O garrettovi turbini :slap: dau sm 150e! 50več kukr sem bil pripravljen dat zanjo.

Že od začetka sm pa vedu da bo nepogrešliva na motorju_nemci pravjo: kaine turbo kaine spas :OK:

Teža polnilnika je bila kar prevelika in adapter ki polni z ipušnimi plini nebi zdržal (lit materjal kitajca na izpuhu-tomos bi zdržu)

Tko da sem po nekaj časa strmenja v "svežo" turbino in motorja ki je počival na operacijski mizi sem se spomnil neke slike ki sem jo zasledil na internetu že nekaj časa nazaj. (še dobr da mam plac na kompu_arhiv pa to) sliko prilagam. Jermen bo gnan preko jermenice. Jermenica bo pa gnana od magneta (na magnetu sem imel vetrnico ki je hladila motor)_te ni več in imam 4luknje z navoji v magnetu tako da bo tam primeren plac za jermenico+ bl k ga tišiš hitrej se vrti. mal se poigramo z razmerjem jermenic in mamo že kar visoko vrtečo turbino v rokah_na turbini bo jermenica zamenjala tisti impeler. na isti jermen bo uštuljena neka pumpa za olje_brez olja tubina nima kaj delat ker so drsni ležaji notr-niso kotalni) in se morjo mazat skooos.

Novica_ Odvrgel sem idejo o menjalniku (čeprav sem dobil zelo pozitivne odzive od uporabnikov foruma-katerim se zahvaljujem za njihovo pripravljenost) ŽAL MENJALNIKA NEBO_ostane vario... Preveč dela bi si nakopal za en bike. :BUA:

Tako da zadnja guma tudi ostane ista_nebo od typhoona (bo 5kraka_original...ne paše glih zravn 3krake sam v črni barvi bo dobr zgledal)

Štriha moj mali bratec za svojo DTjko_cross dušilec

Dost govorjenja naj slike povejo svoje...

post-20043-1219944303_thumb.jpg

post-20043-1219944392_thumb.jpg

post-20043-1219944433_thumb.jpg

post-20043-1219944610_thumb.jpg

post-20043-1219944626_thumb.jpg

post-20043-1219944638_thumb.jpg

post-20043-1219944650_thumb.jpg

post-20043-1219944660_thumb.jpg

post-20043-1219944673_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Zdravo prijatelji z foruma... :kva1:

Imam par svežih novičk za vas! Nazadje je blo naglas slišat da nimam denarja pa te scene...

No kljub nizkim proračunom sem bil pripravljen storiti VSE za stvar ki mi veliko pomeni.

O čem govorim? O garrettovi turbini :slap: dau sm 150e! 50več kukr sem bil pripravljen dat zanjo.

Že od začetka sm pa vedu da bo nepogrešliva na motorju_nemci pravjo: kaine turbo kaine spas :OK:

Teža polnilnika je bila kar prevelika in adapter ki polni z ipušnimi plini nebi zdržal (lit materjal kitajca na izpuhu-tomos bi zdržu)

Tko da sem po nekaj časa strmenja v "svežo" turbino in motorja ki je počival na operacijski mizi sem se spomnil neke slike ki sem jo zasledil na internetu že nekaj časa nazaj. (še dobr da mam plac na kompu_arhiv pa to) sliko prilagam. Jermen bo gnan preko jermenice. Jermenica bo pa gnana od magneta (na magnetu sem imel vetrnico ki je hladila motor)_te ni več in imam 4luknje z navoji v magnetu tako da bo tam primeren plac za jermenico+ bl k ga tišiš hitrej se vrti. mal se poigramo z razmerjem jermenic in mamo že kar visoko vrtečo turbino v rokah_na turbini bo jermenica zamenjala tisti impeler. na isti jermen bo uštuljena neka pumpa za olje_brez olja tubina nima kaj delat ker so drsni ležaji notr-niso kotalni) in se morjo mazat skooos.

Novica_ Odvrgel sem idejo o menjalniku (čeprav sem dobil zelo pozitivne odzive od uporabnikov foruma-katerim se zahvaljujem za njihovo pripravljenost) ŽAL MENJALNIKA NEBO_ostane vario... Preveč dela bi si nakopal za en bike. :BUA:

Tako da zadnja guma tudi ostane ista_nebo od typhoona (bo 5kraka_original...ne paše glih zravn 3krake sam v črni barvi bo dobr zgledal)

Štriha moj mali bratec za svojo DTjko_cross dušilec

Dost govorjenja naj slike povejo svoje...

turbino na kitajca :kva1: caarr :worship: nevem pa kak se bo kej obnesla.. ma sam 2 ventila ta kitajc vrjetno tak da ni glih najboljši pretok :hmm: obvezno pa nared home made avspuh čim bolj odprt, brez nepotrebne navlake ki je v orig. avspuhu.. res da se bo dru sam če je čoper more prdet :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nameravam se še tattooverat v spomin motorju_nekaj majnega kot je:

O.C.B.

(Ogrinec Custom Bikes)

To gre k teritoriju :grim mam pa že obsežne plane za naprej tako da mi tetovaže zihr nebo žal.

Emmmm O.C.B. je drugač tud firma priljubljenih papirčkov za kajenje različnih stvari...

Drugač pa super projekt. Me prov zanima kakšen bo končni izdelek :kva1:

post-20343-1221583494.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

občudujem ljudi kot si ti, da se spravijo kakšen projekt sami narest :worship:

jaz sem tudi v mlajšil letih počel vse živo in bi še če bi le imel prostor. :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prostor je res pomeben in sem lahko hvaležen staršem, da trpijo vso navlako v (bivši) garaži :worship: Mam še mlajšega brata, uči se za strojnika in on prou tko skos neki štaufa :rolleyes: + zdei je fotr u delavnco navleku eno staro vespo (letnik83) in jo bomo zdei zrihtal...

Tko, da mamo u garaži res swašta :blink: hehe

Turbino na kitajca... jest gledam mal drgač na stvar_turbino na 4Tmašino z 2ma ventiloma za sesanje in dvema ventiloma za izpuh :grim

A ti povem skrivnost? polovici turbine sem moral matice z fleksarco odžagat ker so bile use zapečene na jeklo O:-) hehe B)

Sam vam povem, da ima turbina tud svoje čare :wub: ja zihr, da bom monteral turbine na vsako 4tmašino k bo dam pršla (pa da bo moja)

KAINE TURBO KAINE ŠPAS :P

Da je kitajc me moti samo to, da je sama kwaliteta štaufou za zjokat! Gadore postavš mal postran in spremeniš matico v krogc... :BUA: Variomata zarad tega še nism razdru ker sta mi ostala samo še dva šraufa k se jih še nism lotu ker sta tok posneta!

Tole za papirje sem vedu ja .) sam šele potem ko sem se spomnu kratice_sem šel po netu gledat če je kratica že zasedena... in glej ga zlomka_OCB rizle_take kukr jih lohk u Bazarju kupš :blush: Tko, da povezave nima razn tega, da ga bombam :ninja: Rasta Far I pa te scene... :kva1:

Tko, da hwala fantje za vaše komentarje in navdušenost nad projektom, k ste bli pa tko pridni vam pa še neki povem...

A ste vidl uno trobento na zalenmu motorju? No tako bom meu tud jeeest :slap: mal krajšo_kalup sem že naredu iz bukovega lesa (kko se jo pa naredi sem pa vidu na How its made_Discovery) hehe...sosed(bratranc) ma stružnco in bomo probal neki zrihtat, če nebo gdo letečga aluminija pokaseru k bo use razpadl u mašini_ :hmm: k tega še noben ni delu. Zrihtu sm si tud ene krivine za fergazr držat (ferg do turbine) ja premer je pomoje kkšne 5cm! in ko daš use skupy na mašino: turbino, krivino, ferg,. ja huudo zgleda k svina... tko masivn pa ogromn use skupy k tud fergazr ni nedoužn_podobn je avtomobilskem...

no sei se slišmo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Turbino na kitajca... jest gledam mal drgač na stvar_turbino na 4Tmašino z 2ma ventiloma za sesanje in dvema ventiloma za izpuh :grim

A ti povem skrivnost? polovici turbine sem moral matice z fleksarco odžagat ker so bile use zapečene na jeklo O:-) hehe B)

em a nima 1 ventil za sesanje in 1 za izpuh.. torej 2 ventila ? :whistle: ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ne :grrr Mam filmčk na telefonu sam mi USB ne dela, da bi na komp vrgu...

K sm razdru glavo (prouzaprou pokrov ventilov) so bli 4je ventili! :OK: Usak z svojo vzmetjo_dva za sesanje in dva pri izpuhu :D

Poganja jih pa mali verižnik :photo: Na filmčku sm vrteu magnet, da se vidi delovanje odpiranja in zapiranja_vmes je pa en prosti-delovni gib

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej ma moj skutr tut 4 ventile.

ej brejker, a maš še kšno turbino frej?

Popravljeno . Popravil mfink
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ha ha ker uprašanje :blush: Ja prouzaprou za eno podobno turbino vem kje bi jo dobiu: GARRETT za 1.9 W alpa Audi avte B)

Jo mam že namočeno za drug projekt :D FAT BOY...Kawasaki 4cilinderaš_XXL valarje gor... Naj bi šu na kkšn tekmovanje z njem_sam to so sanje :slap:

Popravljeno . Popravil brejker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ha ha ker uprašanje :blush: Ja prouzaprou za eno podobno turbino vem kje bi jo dobiu: GARRETT za 1.9 W alpa Audi avte B)

Jo mam že namočeno za drug projekt :D FAT BOY...Kawasaki 4cilinderaš_XXL valarje gor... Naj bi šu na kkšn tekmovanje z njem_sam to so sanje :slap:

dej če bi lahk dobu kšno švoh turbino mi povej......pliss

ej kaj pa kakšna pumpa za bencin (bencinska pumpa od avta), bi se kej poznalu če bi jo gor namonterov?

drgač pa čaka ti švast da se spravlaš delat take projekte in to, da jih pol do konca spelješ :grupni:

Popravljeno . Popravil mfink
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si prpravln dat zanjo 150e+ ni problema kei dobit. Rablene turbine se vrtijo od 200e gor!...

Govorimo o evrih, ne o obratih_turbina se drgač lahko zavrti 160000/min :blink: tko informativno.

Moja se nikol nebo tok vrtela_to bo odvisn od prestavnega razmerja in od vrtenja magneta.

Tm k je bla bivša vetrnica pršraufana gor, bo zdei na iste lukne verižnik pršu, iz ketne pa pol ena os za jermn_zato ker nista poravnana (magnet in turbina) tko da bom najprej turbino fikseru(kolen imam že .) )

pa pol povezavo, da bo to špilal.

Pumpa za olje samo podaljša rok uporabnosti. Zato ker v njej niso kotalni ampak drsni logarji in rabijo konstanten pretok olja! Kako pa zgleda kakšna ti pa nebi znal povedat ker še nobene nisem videl :slap: :P

Ukvarjam se tudi z Radijskim modelarvom kar je drag hobi sem zmetal nekaj keša v tisto smer tako, da pumpa zihr še počaka mal. Sam važn je, da jo mam :kva1: hehe

Popravljeno . Popravil brejker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol maš pumpo za bencin? kam se jo montera? pred fergm (na šlavfk za benz) al (na kolenu)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej če bi lahk dobu kšno švoh turbino mi povej......pliss

ej kaj pa kakšna pumpa za bencin (bencinska pumpa od avta), bi se kej poznalu če bi jo gor namonterov?

drgač pa čaka ti švast da se spravlaš delat take projekte in to, da jih pol do konca spelješ :grupni:

nič se ne bo poznalo, pa tudi če bi ta pumpa delalakaj efekta bi bilo samo preveč bencina in bi ga zalivalo, rabiš potem še več zraka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pumpa za bencin dela na elektriko če se nemotm?! Jest pa rabm mehansko gnano pumpo, da jo lahko priklučim na jermen :unsure:

In nima nč zvezi z bencinom_nč nima za zalivat :trance_33_sleep: pogovarjamo se o turbini. v vmesnem delu obeh turbin sta dva drsna logarja ki imata že

komorci za pretok olja+ luknji da olje priteče in odteče ven. Olje bom pomoje napeljal iz kraterja pod motorjem (tist olje ki se uporablja za mazanje mašine) ta olje bo krožil po motorju in okoli turbine... Cevi bojo pa lepo z jekleno pletenico ovite_ali pa bojo bakrene cevi ki so mi tudi zelo všeč :whistle: bom najdu kakšno sliko, da vam narišem_sklikce usak šteka :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja vem da ti govoriš o turbini, fink nekaj sanja da bi dal benz pumpo da bi kao bolj šlo :D

samo če boš ti to gnal z jermenom, boš moral tako rečeno polovico turbine odrezati, samo tam namesto lopatic, katere ženejo izpušne pline boš dal jermenico in jo povezal z jermenom na mašino....to potem ni več turbina ampak supercharger

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!