Skoči na vsebino

"SAZAS" - odiranje ???


president

Priporočene objave

Najprej vsem forumovcev lep pozdrav.

nisem še zasledil debate o podjetju SAZAS. ali sem pa kdaj zgrešil.zadeva je sledeča;ravnokar sem prejel račune od njih.skoraj bi mi zastalo srce.računi so astronomski.napr.za en dan moto zbora je račun

140 evro,torej dva dni 280.najbolj me je pa razjezil račun,ki smo ga prejeli za en drugi dan,ko smo imeli v bistvu občni zbor na katerega smo povabili še nekatere druge prijatelje.najeli smo pa tudi eno skupino,ki nam je potem koncertirala.na koncert so pa lahko prišli še drugi. vstopnine ni bilo.skupino smo pa plačali približno 80 evro.to sem navedel tudi pri oddaji programa za sazas.in glejga zlomka tudi zato smo prejeli račun 140 evro.zaračunali so pa še pri vseh računov 15% pribitka,ker nismo kao imeli od njih predhodnega soglasja.ne morem se spomniti.ampak vem,da smo jim že predhodno nekaj pošiljali.mogoče ne za vse.ali pa nismo do časa izpolnili formularja.ne vem ?? pri njih sem bil osebno se lepo pogovoril.ampak takih računov pa nisem pričakoval.

zdaj bi pa prosil vas tisti ,ki prirejate karkoli kakšne izkušnje imate vi ??? sigurno je vas veliko tukaj gor,ki ste že naleteli na take ali podobne probleme.naj omenim še to,da smo v nedolgi preteklosti za zbor plačali veliko manj.predvsem nas zanima koliko drugi plačujete itd.

lp president. :headbang: :headbang: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen

Sicer nisem predsenik moto kluba, sem pa bil lani predsednik ne tako majhnega študentskega kluba, ki pokriva tri občine. Se ne spomnim zdaj sicer iz glave zneskov, ampak so tudi nam kar naprej pošiljali račune in zaračunavali vse sorte pizdarije.. Za naš poletni festival Heksnfest (dva dni glasbenega dogajanja) smo jim morali dat okoli 1000eur.. Zvohajo pa čisto vse!! Tudi planiran afterparty s praktično neznanimi lokalnimi Dj-ji, bogu za hrbtom so zvohali in poslali račun, čeprav je odpadel. No to smo potem nekako rešili in ni bilo potrebno plačat.

Skratka sazas = oderuška banda! Prav vesel sem, da se mi letos ni potrebno ukvarjat z njimi :D

Drugače pa Sazas lepo orišejo Alien, Kosta in Klemen Klemen:

:OK: :worship:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enem tur.društvu so poslal račun, ker so na občnem zboru imeli pevski zbor, ki je pel narodne pesmi :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ejj predsednik... nisi edini, ki ima probleme z njimi. Tukaj ne boš moral rešiti nič. Pač hočjo denar. Pač. laično povedano, od vsake prireditve, kjer se igra glasba zahtevajo denar (praviš 140 €) Kao, avtorske pravice. Zanimivo pa je, če jim prireditve ne prijaviš oz. ne misliš na prireditvi imeti glasbo, ti oni vseeno pošljejo račun, ti pa moraš dokazovati , da glasbe nisi imel. :headbang: Verjetno dobijo oz. pogledajo za vse prireditve na internetu na teh straneh: http://www.policija.si/si/shodi.html ali http://e-uprava.gov.si/e-uprava/shodiUE.euprava Vi ste jo kot praviš dejansko imeli ta ko da.....! Sej o tem SAZAS-u je bilo že veliko govora tudi na televiziji, ko en drugega obtožujejo kdo je kje več denarja zapravu brezveze itd itd.

Tudi javni lokali, frizeraji, gostilne,......itd, morajo mesečno plačevato te avtorske pravice SAZASU. Tarife ne vem!

Naj ti napišem primer: Vaško srečanje.... prijavljeno na policiji (prijaviti moraš. če se pričakuje več kot xx oseb. Ta številka ni tako velika, tako da naj bi se kar prijavljalo vse. Bom preveril in napišem). Čez nekaj dni račun SAZASA in moralo se je dokazovati da ni bilo muske.... tud radija ne!!!!!

Drugič: Prijavljeno tekmovanje v vlečenju vrvi z druženjem. Čez nekaj dni račun SAZASA in spet je bilo potrebno dokazovati, da glasbe ni bilo!!!!!

Imajo nekako zakonsku urejeno, da lahko kasirajo od vseh prireditev, kjer se vrti ali izvaja glasba.

Na žalost

Lep dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na pikniku smo se zadnjič šli 'karaoke' - a naj pričakujem račun? :slap:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SAZAS?

:slap:

Mi pa Festival Lent delamo. Mislim, da komentar sploh ni potreben. Cifre se (po njihovo) vijejo do vesolja!

Uh, zgodbico na zgodbico bi lahko pripovedovala.

Ne le za naše festivalske prireditve, za stotine prireditev skozi vso sezono pa nam pošljejo račune celo za ljudsko glasbo (me zanima, komu bi potem nakazali denar za avtorske pravice ... petelinu na cerkvenem zvoniku?); obešajo se na vsako pasjo procesijo.

Zdi se jim samoumevno, da zaračunajo za avtorstvo klasičnih skladb, katerih skladatelji so že zdavnaj mrtvi. Ali pa kakšen kubanski, azijski ali ameriški avtor ... nebuloze, vpijoče v nebo!

Je pa prav zanimivo slišat od izvajalcev oz. avtorjev samih, da denarja od Sazasa sploh ne dobijo.

Kdo zdaj tu laže?

:evilgrin:

Sazas je rak rana slovenske scene, prava masonska loža, majke mi.

Prostozidarji modernega časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja SAZAS je več kot mafija, ki je niti večina glasbenikov ne prenaša. pred leti sem bil v študentskem klubu in smo redno delali prireditve in koncerte in naenkrat so začeli prihajat računi sazasa, mi pa samo debelo gledali ker je sazas takrat bil šele ustanovljen. takrat smo jih lepo poslali nekam so pa mi moji naslednjiki pozneje pripovedovali, da več ni šlo tako in so morali plačevati, pa tudi če so igrale samo lokalne mlade skupine, ki niso nikoli videle niti centa od tega denarja.

ko sem nekoč magnificu omenil sazas se je samo nasmehnil in rekel da ne opazi na računu če mu sazas nakaže ker je znesek smešen. to je bilo v časih ko je bil na vrhuncu, imel vsak dan razprodane koncerte in ko so njegovi komadi bili vsakih par minut po radiu. :headbang:

enkrat smo delali humanitarni koncert kjer so vse stroške pokrili sponzorji, nastopajoči pa so se odpovedali honorarjem, sazah pa je spet hotel enormni znesek čeprav je šlo 100% prihodkov v humanitarne namene. šele ko smo rekli da bomo javno povedali da je podarjen znesek zmanjšan za prispevek sazasu ki se edini ni odpovedal plačilu so dali mir.

sem pa slišal da se je dobro pred prireditvijo it z njimi zmenit ker se da baje z njimi "handlat" kot na tržnici. toliko o teki organizaciji. sicer pa ima večina uveljavljenih bandov že v pogodbi da je treba sazasu prijavit nastop in plačat stroške, da jim nebi kdo slučajno hotel honorarja za ta strošek zmanjšat.

kako zvejo za prireditev? sigurno nekaj preko neta ampak imajo baje dosti ljudi na terenu, ki so seveda plačani da okoli vohunijo kje se kaj dogaja. vsaj pri enem našem neprijavljenem koncertu smo dobili tako natančen seznam izvajalcev in pesmi da je moral nekdo bit tam in pozorno zapisovat, saj je pisalo tudi za popolnoma neznam lokalni band da so igrali nekaj priredb metalice in gunsov.

SAZAS = :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnjič je blo po TV od tega spora med gostinci in drugimi, ter SAZASom oz. njegovim predsednikom MZ Hektorjem :rolleyes:

men se zdi logično tist kar je nekdo povedal, da za tujo glasbo ne bi smeli plačevat SAZASu, ker ti plačaš avtorju že s tem ko kupiš njegov CD svoje, in SAZAS nima tuki čist nč zravn,...drugače je pa verjetno s slovenskimi izvajalci :hmm:

v glavnem tuki je še velik nedorečenih stvari :doze:

@president: ti jim reč tko kt en gostinc, da vrtite samo "ambientalno" glasbo,...sej pač rock paše na motozbore :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tem takem bojo tudi svojci na pogrebu dobili račun če so imeli pevce?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj jaz bom tudi dobil porcijo ker si včasih kšno zažvižgam v avtu??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo tko šlu napej...

Srednji vek se bo kaj hmalu ponovil.....

takrat bodo pele dobre vile in ostre sekire,in sfreziran emotorke....

grad bo gorel,grof pa u diru klel ...če bo preživell...

Skrajno :kva2: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pr nas plačujemo SAZAS-u (al kakroli to že je :headbang: ) take cifre že skoraj 7 let.... :headbang: :headbang: :headbang:

Če ste kumaj zdaj ugotovili da z zborm se ne zasluži skorej nič al pa prow nič in če ste si to mislili se je bolje kar hitro premislit... al pa dodobra informirat in ustrezno pripravit da ne bo presenečenj kasneje.

večina si misli da se služi z zborom ko si poskusijo pa vidjo kolko je ura :whistle:

dandanes je naredit zbor skorej koz malo prestiž in luksuz in to brez zaslužka al pa komaj da komaj gre skoz...da o pripravah,dovoljenjih,paprirjih in papirologiji ter ogromno časa zabitega v rihtanje le teh ...

skratka prava KALVARIJA ....ki jo morejo bikerji dat skoz. :worship: če želijo met Fest kut se šika.

Ni enostavno verjemte ...pol pa te od začetka,vmes in na koncu nekdo ves čas :blink: J***

na koncu pa še dež n slabo vreme prow do konca poj***.....

Ajd mejte se skrajno in se ga videmo....

p.s.

Naš bo tko kot vsako leto ( Ma kaj bo letos? )- le venčka domačih tud letos ne bo.

Bo pa mrzlo Laško in dober žur kot vedno.

:naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :worship:

Popravljeno . Popravil Moby
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tem takem bojo tudi svojci na pogrebu dobili račun če so imeli pevce?

Po baba čula baba kazala, so se baje na to že obesili. Baje so celo župniki že dobivali račune in opomine zaradi pogrebov petja v cerkvi itd.

SAZAS se mi zdi ustanoveljen za namene posameznikov, ter da pokrijejo stroške z njihovo vilo na viču.

Sicer pa v našem PGD vsako leto plačamo nekaj pod 200 evri za Sazas za dvodnevno veselico. Če bi imeli manjšo veselico (kot nekatera sosednja društva) bi že zdavnaj rekel da se ne splača trudit za požarno varnost. Raje bi razpustil PGD-je pa kak požar podtaknil da bi država "spoznala" koliko nekateri ljudje (pa ne samo po PGD) naredijo prostovoljno za blagor ljudi in države. POtem pa se nam čisto povsod obesijo,kjerkoli zavohajo kak €.

Če bo šlo tako naprej ne mislim več nekaj ur tedensko žrtvovat za gasilce, ker od tega nimam veliko, razen to da imam prazen rezervoar avta, plačujem članarino, itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po baba čula baba kazala, so se baje na to že obesili. Baje so celo župniki že dobivali račune in opomine zaradi pogrebov petja v cerkvi itd.

SAZAS se mi zdi ustanoveljen za namene posameznikov, ter da pokrijejo stroške z njihovo vilo na viču.

Sicer pa v našem PGD vsako leto plačamo nekaj pod 200 evri za Sazas za dvodnevno veselico. Če bi imeli manjšo veselico (kot nekatera sosednja društva) bi že zdavnaj rekel da se ne splača trudit za požarno varnost. Raje bi razpustil PGD-je pa kak požar podtaknil da bi država "spoznala" koliko nekateri ljudje (pa ne samo po PGD) naredijo prostovoljno za blagor ljudi in države. POtem pa se nam čisto povsod obesijo,kjerkoli zavohajo kak €.

Če bo šlo tako naprej ne mislim več nekaj ur tedensko žrtvovat za gasilce, ker od tega nimam veliko, razen to da imam prazen rezervoar avta, plačujem članarino, itd...

zdej so se še bolj razbohotili na špruhi v trzinu.bil tam.na brzino videl ene 10 velikih pisarn. ??? :headbang:

jaz drgač vse dobro vem kako in kaj .ene 30 let sem v show biznisu.najprej sem imel težave z ZAMP-OM,ki je bil podaljšana roka takrat še SOKOJ-ja.podatke dobijo od UE na občini ali policije.ker moraš tako ali tako vsako malenkost prijavit.ne gre mi pa v račun njihovi IZRAČUNI.pred dvemi leti smo za dvodnevni zbor plačali cca 12o evro.zdaj je pa cena za en dan skoraj 14o e.prišel sem do tega ,da to zaračunajo kakor jim paše.čeprav imajo cel kup tarifnih postavk.

kar se pa tiče dobe za oprostitev plačevanja.je pa to šele 6o let po smrti avtorja.tako naj bi bil zakon približno.samo jest mislim če bi vrtel kakšnega bacha,da bi isto plačal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fanjte še dobr da če vrtimo oddojka nam nihče ne kasira!.

:naughty: :naughty: :naughty:

No vsaj zaenkrat.... :blink: :blink: :blink:

Lohkr pa bo kakega rejca zamikalo da uvede kej podobnega ..........ku zo z muziko

:eek: :eek: :eek: :eek:

:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pr nas plačujemo SAZAS-u (al kakroli to že je :headbang: ) take cifre že skoraj 7 let.... :headbang: :headbang: :headbang:

Če ste kumaj zdaj ugotovili da z zborm se ne zasluži skorej nič al pa prow nič in če ste si to mislili se je bolje kar hitro premislit... al pa dodobra informirat in ustrezno pripravit da ne bo presenečenj kasneje.

večina si misli da se služi z zborom ko si poskusijo pa vidjo kolko je ura :whistle:

dandanes je naredit zbor skorej koz malo prestiž in luksuz in to brez zaslužka al pa komaj da komaj gre skoz...da o pripravah,dovoljenjih,paprirjih in papirologiji ter ogromno časa zabitega v rihtanje le teh ...

skratka prava KALVARIJA ....ki jo morejo bikerji dat skoz. :worship: če želijo met Fest kut se šika.

Ni enostavno verjemte ...pol pa te od začetka,vmes in na koncu nekdo ves čas :blink: J***

na koncu pa še dež n slabo vreme prow do konca poj***.....

Ajd mejte se skrajno in se ga videmo....

p.s.

Naš bo tko kot vsako leto ( Ma kaj bo letos? )- le venčka domačih tud letos ne bo.

Bo pa mrzlo Laško in dober žur kot vedno.

:naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :worship:

kolk pa vi morate plačati ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S.A.Z.A.S.

Synthetic Artificial Zombie

Assembled for the Sabotage

obstajajo pa tudi glasbene skupine ki niso včlanjene v sazas in za take in podobne ti hektorji in ostalo mz govedo ne morejo in ne smejo zaračunavat njihovih paušalov ! kapiš !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:SS SAZAS

nima veze komentirat "idiotov"

Popravljeno . Popravil Ozzie
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S.A.Z.A.S.

obstajajo pa tudi glasbene skupine ki niso včlanjene v sazas in za take in podobne ti hektorji in ostalo mz govedo ne morejo in ne smejo zaračunavat njihovih paušalov ! kapiš !

tudi to smo probal, pa ni pomagalo..... :glare:

pa tud za lokalne bende, ki imajo svoje komade in niso člani SAZAS-a, ki igrajo dvakrat na leto na kakšnem svojem " koncertu" ni pomagalo. :glare:

Na žalost.

Zato sem pa dal papagaje stran, ker sta preveč naglas "muzicirala" :whistle:

Če boste pa kakšno novo foro pogruntal, pa povejte... sam naj bo preverjena, ne pa baba reklam baba kazala (kakala)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni pomagalo ?! Ja če si mu plačal položnico takoj naslednji dan ko ti jo je poslal !

Oprosti ampak v našem klubu igrajo skupine ki niso članice sazasa in teh prispevkov ne plačujemo že nekaj let, ker jih nimamo za koga ! Ne rečem da nas niso prišli malce pogledat, a so še hitreje odšli ! :naughty:

Dokler sazas ne pokaže točne razpredelnice koliko komu denarja in koliko se je kdo kje"vrtel" bo tako kot je ! balkan boy jer smrdi naznoj ! :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni pomagalo ?! Ja če si mu plačal položnico takoj naslednji dan ko ti jo je poslal !

Oprosti ampak v našem klubu igrajo skupine ki niso članice sazasa in teh prispevkov ne plačujemo že nekaj let, ker jih nimamo za koga ! Ne rečem da nas niso prišli malce pogledat, a so še hitreje odšli ! :naughty:

Dokler sazas ne pokaže točne razpredelnice koliko komu denarja in koliko se je kdo kje"vrtel" bo tako kot je ! balkan boy jer smrdi naznoj ! :evilgrin:

Nismo mu plačali naslednji dan, ampak smo se na vse načine hotli izognit temu plačilu. Kako je v vašem klubu, ne vem. Dejstvo je, da oni preko spletnih strani (UE in policija) preverjajo vse javne prireditve in shode, kjer naj bi se vrtela oz.izvajala muska. Pol pa veselo pošiljajo račune. Če pa v vašem klubu ne prijavite tega, pa tud oni ne vejo kaj se dogaja. Če pa javne prireditve oz. shoda ne prijaviš na UE ali policiji, te pa lahko po drugi strani upalijo drugi. Mahnejo te v vsakem primeru po levi al pa po desni. :whistle: Dobiš jih. :whistle:

Aha... pa še glede komu kaj denarja. Organizator naj bi pri plačilu SAZASU-u ispolnil obrazec (skupaj z izvajalcem), kjer naj bi se vpisali tudi komadi kateri so se izvajali in katerih avtorjev so. Dobiš pa list A4, kjer je prostora za kakšnih 15 komadov. Kolko se jih pa dejansko izvede v nekaj urah, je pa številka blizu ali preko 100!!! In po teh podatkih naj bi oni dajali avtorjem denar. Kolko pa kdo dobi, ste pa lahko že tudi na televiziji videli in slišali kako se kregajo.

Nazadnje sem imel s Sazasom opravka pred kakšnimi dvemi leti. Če se je do zdaj kaj drastično spremenilo pa ne vem. Pomoje se ni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo. po vsem prebranem bi pač morali vsi odjebat sazas. kolektivno. pa če to počnejo so zreli za kako tožbo v velikem stilu. drugače pa...je skoraj ni stvari, ki je ne bi gajba molotovk rešla :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa v vašem klubu ne prijavite tega, pa tud oni ne vejo kaj se dogaja. Če pa javne prireditve oz. shoda ne prijaviš na UE ali policiji, te pa lahko po drugi strani upalijo drugi. Mahnejo te v vsakem primeru po levi al pa po desni. :whistle: Dobiš jih. :whistle:

na vrati nalepi: privatna zabava vstop samo za člane !

v klubu jim daj pristopne izjave in poberi "letno članarino" beri vstopnino ! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!