Skoči na vsebino

"SAZAS" - odiranje ???


president

Priporočene objave

Dokler sazas ne pokaže točne razpredelnice koliko komu denarja in koliko se je kdo kje"vrtel" bo tako kot je ! balkan boy jer smrdi naznoj ! :evilgrin:

Za vse, ki vas zanima kako se deli denar na SAZAS-u, si preberite v današnjih Slovenskih novicah na strani 15. :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej nej nekdo skenira in prilepi ta članek sem...

:unsure:

kaj nimaš slovenskih novic???? :naughty: jaz pa skenerja ne.

ok sej že bo kdo prlepu

zadeva je pa za :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bili vsaj približno pošteni, bi imeli glasbeniki drugačen odnos do njih. Tko pa nimajo veliko obljšega kot mi sami.

Zanima tudi mene članek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Free download in predvajanje.

Pavšal na vse širokopasovne internetne povezave. Ves DL in uporaba za zasebno rabo naj ne podlega avtorskim pravicam.

Če pa SAZAS tako vztraja, naj se plača vsa intelektualna lastnina. Naj vsakič, ko pošljejo račun, plačajo državi izum papirusa in črnila, računalnika in tiskalnika, pošte in znamke... :slap:

@ Hanzi - sporoči kolegom v Ljubljano naj malo "zamudijo", če na SAZAS prileti kakšna Gorazdova "ruska" ideja :evilgrin:

SAZAS :SS

Težko je verjet, da so lahko sprejeli tak zakon in da se tako netransparentna in nereprezentativna ustanova tako grebe za vsak evro. Intelektualna lastnina in patentni sistem sta med največjimi sranji 21. stoletja. Še bo fight. Množični bojkot je dober korak v to smer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sazas je nateg!

Zakaj ni dost sam rtv tko k vsi plačujemo.

So si mogl še kr neki zravn zmislt?!?! WTF?

A zdj k maš radio pržgan morš pa še to plačat v bar-u!?

A pol k majo radio v bus-u mu bojo tut zaračunal al kva?!?

kr neki. Jst bi tut tm delu pa vsak let mal povišu premijo. :krneki:

ps.: A v zdravstvu tut plačujejo sazas-u k predvajajo radio v zdravstvenemu domu konkretno v šiški!?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej vsem forumovcev lep pozdrav.

nisem še zasledil debate o podjetju SAZAS. ali sem pa kdaj zgrešil.zadeva je sledeča;ravnokar sem prejel račune od njih.skoraj bi mi zastalo srce.računi so astronomski.napr.za en dan moto zbora je račun

140 evro,torej dva dni 280.najbolj me je pa razjezil račun,ki smo ga prejeli za en drugi dan,ko smo imeli v bistvu občni zbor na katerega smo povabili še nekatere druge prijatelje.najeli smo pa tudi eno skupino,ki nam je potem koncertirala.na koncert so pa lahko prišli še drugi. vstopnine ni bilo.skupino smo pa plačali približno 80 evro.to sem navedel tudi pri oddaji programa za sazas.in glejga zlomka tudi zato smo prejeli račun 140 evro.zaračunali so pa še pri vseh računov 15% pribitka,ker nismo kao imeli od njih predhodnega soglasja.ne morem se spomniti.ampak vem,da smo jim že predhodno nekaj pošiljali.mogoče ne za vse.ali pa nismo do časa izpolnili formularja.ne vem ?? pri njih sem bil osebno se lepo pogovoril.ampak takih računov pa nisem pričakoval.

zdaj bi pa prosil vas tisti ,ki prirejate karkoli kakšne izkušnje imate vi ??? sigurno je vas veliko tukaj gor,ki ste že naleteli na take ali podobne probleme.naj omenim še to,da smo v nedolgi preteklosti za zbor plačali veliko manj.predvsem nas zanima koliko drugi plačujete itd.

lp president. :headbang: :headbang: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

a to ste mel živo musko, pa so vam račun poslali? sej če ti enga najameš mu morš itak plačat, tko da se mi nelogično zdi da ti pol tele barabe zračunajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

una ki poje pejt po polena (lendero) računa cca 4 jurje za 2x 45 minut, potem pa še Sazas recimo 200 evrov če mutiš. Če si pošten boš plačal po honorarju izvajalcu :headbang: (več plačaš izvajalcu, več plačaš sazasu...), številu vstopnic....

En "Drnovšek" (Marjan Šarec) hoče met za 20 minut okorg 400 evrov....

Potem pa jamrajo da so umetniki slabo plačani :whistle: in da se s tem ne da preživet. večina od teh dobi denar na roko zato Bajuk lahko samo sanja koliko ga dobijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

una ki poje pejt po polena (lendero) računa cca 4 jurje za 2x 45 minut, potem pa še Sazas recimo 200 evrov če mutiš. Če si pošten boš plačal po honorarju izvajalcu :headbang: (več plačaš izvajalcu, več plačaš sazasu...), številu vstopnic....

En "Drnovšek" (Marjan Šarec) hoče met za 20 minut okorg 400 evrov....

Potem pa jamrajo da so umetniki slabo plačani :whistle: in da se s tem ne da preživet. večina od teh dobi denar na roko zato Bajuk lahko samo sanja koliko ga dobijo

tle te moram sam mal popravt;delno maš prav.jst pa hočem to povedat,da imajo oni še več vrst izračunov,kot si jih ti navedel.oni pa izberejo tistega kjer lahko javeč vzamejo.npr.mi smo plačali bandu 80 eurov

potnih stroškov.račun za sazas je bil pa skoraj 140 eurov.kje je tu logika.pa tudi vstopnine ni blo itd.

:headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tle te moram sam mal popravt;delno maš prav.jst pa hočem to povedat,da imajo oni še več vrst izračunov,kot si jih ti navedel.oni pa izberejo tistega kjer lahko javeč vzamejo.npr.mi smo plačali bandu 80 eurov

potnih stroškov.račun za sazas je bil pa skoraj 140 eurov.kje je tu logika.pa tudi vstopnine ni blo itd.

:headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Tukaj ni ne logike ne ničesar. Bend je prišel svoje odšpilat in če bi bila publika zadovoljna, so si svoj denar pošteno zaslužili. SAZAS in ostala sranja, ki podpirajo "imena" (ala RIAA, samo v manjšem okviru) pa bi najrajš videli stanje, ko je nekdo ušpičil kak hit, zložil mediokritetni album okrog tega in nato so vsi nekaj let fajn živeli od dobička..predvsem založbe. Ti časi so mimo, leda nekateri tega nočejo doumeti.

Baje, da Američani pritiskajo na EU in Kanado, da bi se potnikom pri prehodu meje pregledovali Ipod-i, prenosni računalniki in ostala elektronska krama..ali morebiti švercajo kaj nelegalno pridobljene intelektualne lastnine :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tle te moram sam mal popravt;delno maš prav.jst pa hočem to povedat,da imajo oni še več vrst izračunov,kot si jih ti navedel.oni pa izberejo tistega kjer lahko javeč vzamejo.npr.mi smo plačali bandu 80 eurov

potnih stroškov.račun za sazas je bil pa skoraj 140 eurov.kje je tu logika.pa tudi vstopnine ni blo itd.

:headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

bendu bi moral več plačat, pa bi bilo logično. :naughty: :whistle:

Sej cela Evropa plačuje neke avtorske pravice, sam nimajo pa takšnih cifer, kot so pri nas. Mislim, da je (če se prov spomnim) nekje največ 18 evrov. za to cifro ne tdim točno.

V današnjih časih, pač ne rabiš kupiti celega CD-ja, če je gor sam en komad, ki bi ga imel, ostali pa tralallalala. Ni problema. Presnameš kam hočeš, ker je že toliko nosilcev zvoka. pa so se naše zvezde spomnile, ker so ostale brez dobrih honorarjev od prodaje plat, da bi tudi oni zahteval avtorske pravice.

Na kakšen način pa to delajo, pa vidimo na TV, časopis..itd. Opalijo vsakega z neko cifro, kot pravi president, tako da največ dobijo. Žalostno je tudi to, da nimajo nobene kontrole... s strani države.... inšpekcije.... itd. Kregajo in tožarijo se samo med sabo, kdo je kolko dnarja dobil in kolko ga bi moral itd....tralalalala. državni zbor je sprejel zakon, da se nekaj mora plačevati, kaj, komu, zakaj, čemu ta denar je pa šele v tretjem planu. Ta SAZAS in še marsikaj je v k.... v naši državi :SS :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje, da Američani pritiskajo na EU in Kanado, da bi se potnikom pri prehodu meje pregledovali Ipod-i, prenosni računalniki in ostala elektronska krama..ali morebiti švercajo kaj nelegalno pridobljene intelektualne lastnine

To je čista izmišljotina/izgovor, saj si vsak podatek lahko shraniš na net(tudi nelegalno pridobljeno intelektualno lastnino) in ga lahko prikličeš na vsak PC iz neta prav povsod na svetu! Vzrok je drugje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je čista izmišljotina/izgovor, saj si vsak podatek lahko shraniš na net(tudi nelegalno pridobljeno intelektualno lastnino) in ga lahko prikličeš na vsak PC iz neta prav povsod na svetu! Vzrok je drugje...

Lahko si vsebino tudi kriptiraš. Samo ljudje so komot in Ipod-a npr. tudi nosiš s seboj zato, da ga boš po poti poslušal, ne pa, da boš šele nekje tam pobral vsebine s strežnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok ampak men neki ni jasno... Če najameš bend ta špila neko muziko, tarifa koliko je pokasiral je pač stvar trga. Torej če je bend igral svojo avtorsko glasbo, si isto dobil račun 140 EUR kot če bi igral tujo glasbo? Zakaj SAZAS ne zaračuna tega stroška bendu kot izvajalcu, ampak najemniku? Najemnika pač en k...ac briga, s kakšno glasbo bend zabava publiko, važno je da jo zabava... Torej stvar je zgrešena že v osnovi. SAZAS bi moral denar pobirat od izvajalca, ki je z glasbo tujega avtorja zaslužil, bend pa bi moral ta strošek vračunat v ceno nastopa, tako bi bilo vsaj logično mar ne? :headbang:

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sazasu moraš predati seznam izvedenih del, "finančno" in organiazcijsko poročilo o prireditvi itd...

Skratka, 140 evrov je "najnižja" cifra, če si bil s prirditvijo uspešen boš še mal več plačal, ker grem po % oziroma čem drugem...., je na njihovi spletni strani vse razloženo

Predvidevam da za kake tekme DP (MM, skuter, SM) še ni težil Sazas?!

Kolikor vem tudi tam javno predvajate glasbo

Popravljeno . Popravil Hanzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od kod ima gamad pravico, da lahko od mene zahteva moje finančno poročilo?????

WTF?

No way da jim povem..

Pa saj niso davkarija..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sazasu moraš predati seznam izvedenih del, "finančno" in organiazcijsko poročilo o prireditvi itd...

Skratka, 140 evrov je "najnižja" cifra, če si bil s prirditvijo uspešen boš še mal več plačal, ker grem po % oziroma čem drugem...., je na njihovi spletni strani vse razloženo

Predvidevam da za kake tekme DP (MM, skuter, SM) še ni težil Sazas?!

Kolikor vem tudi tam javno predvajate glasbo

Mi glasbe ne predvajamo, je pa res, da imajo vozniki po avtodomih, prikolicah in avtomobilih precej močna ozvočenja... .)

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

pač ratujemo Evropski. GEMA nemški ekvivalent SAZAS-a je druga najbolj osovražena organizacija. vodi davkarija. Zupan je zelo ponosno povedal, da si zelo želi dvignit tovrstni "ugled" organizacije na nemški nivo. Dobro mu gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Urad Republike Slovenije za varstvo konkurence, Kotnikova 28, 1000 Ljubljana (v nadaljevanju: Urad), je dne 8. 4. 2009 proti Združenju skladateljev, avtorjev in založnikov za zaščito avtorskih pravic Slovenije, Špruha 19, 1236 Trzin (v nadaljevanju: SAZAS), uvedel postopek ugotavljanja kršitve 9. člena ZPOmK-1 in 82. člena Pogodbe ES.

SAZAS naj bi zlorabljal svoj prevladujoč položaj na trgu kolektivnega upravljanja in uveljavljanja glasbenih avtorskih pravic s tem, ko naj bi:

* uporabnikom, ki priobčujejo javnosti avtorska dela iz repertoarja SAZAS, na netransparenten način določal in obračunaval višino avtorskega honorarja za uporabo avtorskih glasbenih del znotraj posamezne tarife za javno priobčitev glasbenih del;

* določal delitev avtorskih honorarjev iz naslova priobčitve avtorskih del javnosti za avtorska glasbena dela na netransparenten in posledično diskriminatoren način.

Urad poziva vse osebe, da Uradu pošljejo podatke, ki bi bili lahko pomembni za odločitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Synthetic Artificial Zombie Assembled for the Sabotage

:eek::slap::lol1::OK: :worship: :D

Ne bi sploh začela opisovat, kaj naš zavod doživlja s temi zombiji ... ne le, da zaračunavajo za vsako pasjo procesijo, pa magari ni vstopnine in so avtorji že zdavnaj pomrli ali pa so umetniška dela ljudskega izvora, zdaj so začeli z novo finto - kar sami pošiljajo neke z lufta potegnjene pogodbe z izvajalci, čeprav jih niti organizatorji še nismo dobili ali podpisali!

:slap:

Narobe svet. :angry:

Očitno nekdo tu vleče tako blazno lovo, da se nam niti sanja ne.

Pokvarjena dolina Šentflorjanska ... zaudarja!

Naš dobri, stari, svetobolni Cankar je že vedel! :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:Pokvarjena dolina Šentflorjanska ... zaudarja!

Naš dobri, stari, svetobolni Cankar je že vedel! :huh:

napalm pomaga.......:D :D (šalamala)

dr.looney

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!