Skoči na vsebino

Tek


kat

Priporočene objave

post-34726-0-25204200-1437114931_thumb.jpg

 

PA SMO JO ODTEKLI...

 

NOČNA 10KA BLED

 

Bravo Igorju KR in moji sorelli za doseženi čas..In hvala za družbo in support ..IT WAS FUN!!

 

Kljub pozni uri štarta je bilo noro vroče..Vzdušje fenomenalno,družba TOP..organizatorju vse pohvale..In predvsem mi je všeč,ker je med motoristi tudi veliko tekačev..

 

post-34726-0-22706400-1437115451_thumb.jpg

 

post-34726-0-79774500-1437115473_thumb.jpg   post-34726-0-93680400-1437116029_thumb.jpg

 

   

  post-34726-0-24698000-1437115913_thumb.jpg

 

ŠE PRIDEMO!!

 

 

post-34726-0-70549100-1437115037_thumb.jpg

post-34726-0-38631200-1437115411_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo @BMWRIDER. Tudi mene mika tek ob Bledu, mogoče pa drugo leto.

 

Včeraj je gizela Dibaba postavila nov mejnik na 1500m:

Zdaj bodo dekleta lovile 3:50.07 na 1500m progi, kar je 2´33˝/km tempo. :blink: Tudi jaz občasno treniram takšen tempo na  :scut: :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo @BMWRIDER. Tudi mene mika tek ob Bledu, mogoče pa drugo leto.

 

Včeraj je gizela Dibaba postavila nov mejnik na 1500m:

Zdaj bodo dekleta lovile 3:50.07 na 1500m progi, kar je 2´33˝/km tempo. :blink: Tudi jaz občasno treniram takšen tempo na  :scut: :grrr

 

No,pa dobrodošel naslednje leto...Če bo le mogoče,smo bili zelo enotni v odločitvi,da se  BLEJSKE 10KE  udeležimo vsako leto-..PA LAHKO SE NAM PRIDRUŽI ŠE KDO IZ FORUMA..

 

Kar se pa Gizele tiče in njenih temnopoltih sovrstnikov in sovrstnic v atletskih panogah ,se jim bela rasa lahko na VELIKOOOO KLANJAAA.. :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Nikdar jim ne bomo konkurirali...Ampak,zelo zanimiv je razlog..Ni problem v kondiciji..Belci jo imamo...Ni problem niti v vzdržljivosti...,tidi v tem smo žilavi..Hec je v genih in konstrukciji gležnja in ahilovi tetivi..Temnopolta rasa baje ima gleženj veliko bolj ožji in tetivo abnormalno daljšo,ki je zelo pomembna pri odrivu in nagibu koraka...Zanimivo,a ne..

 

Ampak kljub temu,naj vas to ne demotivira..Kenijce boste srečal le na LJUBLJANSKEM MARATONU (če niste eni izmed rednih udeležencev pravih svetovnih maratonov),pa se jih splača mal pokukat (vsaj v gležnje   :) )in prečekirat njihovo tehniko teka....Če vas pa zanima,kako prehrano imajo..??..Se tudi sama sprašujem...Ker tako suhih prekelj slovenci niti za oporo fižoletov ne uporabljamo.. :) :) 

 

 ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

i...Ampak,zelo zanimiv je razlog..Ni problem v kondiciji..Belci jo imamo...Ni problem niti v vzdržljivosti...,tidi v tem smo žilavi..Hec je v genih in konstrukciji gležnja in ahilovi tetivi..Temnopolta rasa baje ima gleženj veliko bolj ožji in tetivo abnormalno daljšo,ki je zelo pomembna pri odrivu in nagibu koraka...Zanimivo,a ne..

 uporabljamo.. :) :)

 

  ;)

Hm...bi mi znala razložiti, zakaj  pa potomci Kunta Kinteja v vodi ne dominirajo.

Ne zajeb..., samo sprašujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi vedel, da bi Etiopijci imeli drugačno konstrukcijo gležnja ali Ahilove tetive od nas, vem pa da živijo na visoki nadmorski višini, torej že od rojstva dihajo bolj redek zrak od večine Evropejcev, zaradi česar je njihov kardiopulmonalni sistem dosti bolj optimiziran od našega. Glavno mesto Adis Abeda leži recimo krepko čez 2000m nadmorske višine (povprečna n.v. je nekje +2400m). Enako velja za Kenijce. ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vic o etiopijskih tekačih :

 

- Zakaj Etiopijci tečejo tako hitro?

- Ker pri njih ne poznajo širokega povijanja.

Ne zastopm  :blush:

PizdaSmGlupKoTočakPress

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Nikdar jim ne bomo konkurirali...Ampak,zelo zanimiv je razlog..Ni problem v kondiciji..Belci jo imamo...Ni problem niti v vzdržljivosti...,tidi v tem smo žilavi..Hec je v genih in konstrukciji gležnja in ahilovi tetivi..Temnopolta rasa baje ima gleženj veliko bolj ožji in tetivo abnormalno daljšo,ki je zelo pomembna pri odrivu in nagibu koraka...Zanimivo,a ne..

 

 

.. to jest žeskozi govorim... pa me nben noče zastopit.

 

Tek je zdrav...in nezdrav... Sem že pisal.

 

Tista afriška plemena tečejo že tisočletja ...na stotine generacij.....in so tekli...in tekli... in nekateri še tečejo...in so se tekom evolucije tudi tako razvili, da lahko brez škode za telo pretečejo dalše razdalje..... no ja... dolgo pa ne bodo več, ker jim ne bo treba.... :P

 

... ne more se pa primerjat en iz Spodnjih Fukovcev, ki se je pri 40-ih odločil, da bo pa zdej laufal vsak dan po 10-20 km..... maratone....itd.

Nima  osnove za to.

No ja.... mogoče je njegov foter res enkrat laufal... in to za njegovo mamo do taprvega senika... pol je pa itak počepnila...  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. 

No ja.... mogoče je njegov foter res enkrat laufal... in to za njegovo mamo do taprvega senika... pol je pa itak počepnila...  :P

A če to zmorem, to pomen de sem še dobr tekač? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A če to zmorem, to pomen de sem še dobr tekač? :hmm:

... zmeri se najde kaka počasnejša od tebe....

.... to se pravi, da si še dober tekač.

... če pa tudi to ne zmoreš... pa (p)ostaneš drkač..  :P

(govorim na splošno)

 

:P

 

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A če to zmorem, to pomen de sem še dobr tekač? :hmm:

 

To pomeni, da si fenomenalen tekač.

Ker s spuščenimi hlačami je bistveno teže laufat kot z dvignnjeno kiklo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
pred 14 minutami, motolover pravi:

Zdaj se mirno lahko prijaviš na Mali kraški maraton.

Ahh ne...sem bila na enem maratončku, pa je bilo tok rivalstva, da sem mislila, da tečemo za življenje...je čist fletn tečt sam ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem mislil, da je to tvoj prvi 15km tek. Rivalstvo? No, ja malo pa mora biti, da daš več od sebe in zveš kje so tvoje meje. Drugače je dolgčas. Koliko si pa tekla na maratončku?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nove raziskave so pokazale, da je tek zdrav do 3 x na teden največ 4km, kar je več je slabo za srce, težave pretiravanja se pokažejo po 50 letu, bolj priporočajo hojo vsak dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, motolover pravi:

Sem mislil, da je to tvoj prvi 15km tek. Rivalstvo? No, ja malo pa mora biti, da daš več od sebe in zveš kje so tvoje meje. Drugače je dolgčas. Koliko si pa tekla na maratončku?

Ma je rivalstvo, pa komolčkanje, pa spotikanje...Sem pa že raje sama :)

Tekla sem desetko - 51 min - to je blo že kar par let nazaj, ko sem imela 10 kg več :blush:

Včeraj - 15 km - 42 minutk :OK: zame...oooodlično...

pred 12 urami, sayo pravi:

Nove raziskave so pokazale, da je tek zdrav do 3 x na teden največ 4km, kar je več je slabo za srce, težave pretiravanja se pokažejo po 50 letu, bolj priporočajo hojo vsak dan

Za srce je kaj druzga slabše...tek pa, kolikor kdo zmore...jaz preko sebe nikoli ne grem ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štos je v tem, da tisti, ki ne tečejo, ponavadi tudi hodijo ne.  

Jaz zaradi težav s sklepi več ne tečem, hoditi se mi pa tudi ne da, mi je ekstra dolgočasno, zato sem zamenjal šport. Važno, da se nekaj počne, da poženeš kri in pljuča.

11 minutes ago, Natty said:

Ma je rivalstvo, pa komolčkanje, pa spotikanje...Sem pa že raje sama :)

Tekla sem desetko - 51 min - to je blo že kar par let nazaj, ko sem imela 10 kg več :blush:

Včeraj - 15 km - 42 minutk :OK: zame...oooodlično...

Za srce je kaj druzga slabše...tek pa, kolikor kdo zmore...jaz preko sebe nikoli ne grem ;)

Potem maratončka (21km) še nisi tekla? Na 21 in 42 nisem nikoli doživel komolčkanja in spotikanja. 

Čisto solidni časi. Komot štartaš na čas pod 1h 30 na 21km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motolover pravi:

Štos je v tem, da tisti, ki ne tečejo, ponavadi tudi hodijo ne.  

Jaz zaradi težav s sklepi več ne tečem, hoditi se mi pa tudi ne da, mi je ekstra dolgočasno, zato sem zamenjal šport. Važno, da se nekaj počne, da poženeš kri in pljuča.

Potem maratončka (21km) še nisi tekla? Na 21 in 42 nisem nikoli doživel komolčkanja in spotikanja. 

Čisto solidni časi. Komot štartaš na čas pod 1h 30 na 21km.

Bom vidla, kok bo časa za trenirat...bi pa 21 res enkrat poskusla ;) ...bemti..sam to je še 6 km več :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, Natty pravi:

Ma je rivalstvo, pa komolčkanje, pa spotikanje...Sem pa že raje sama :)

Tekla sem desetko - 51 min - to je blo že kar par let nazaj, ko sem imela 10 kg več :blush:

Včeraj - 15 km - 42 minutk :OK: zame...oooodlično...

Za srce je kaj druzga slabše...tek pa, kolikor kdo zmore...jaz preko sebe nikoli ne grem ;)

Potem si za 4 minute podrla ženski svetovni rekord, ki znaša 46:28 ... :)

Popravljeno . Popravil boych
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, boych pravi:

Potem si za 4 minute podrla ženski svetovni rekord, ki znaša 46:28 ... :)

In koliko je potem moški? Če moj preteče 15 km v 38 minutah? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Natty pravi:

In koliko je potem moški? Če moj preteče 15 km v 38 minutah? 

Po Wikipedii 41:13 ... po moje bo potrebno štoperico menjat ... :D

Klik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, boych pravi:

Po Wikipedii 41:13 ... po moje bo potrebno štoperico menjat ... :D

Klik

Ma je štoparica čist kul, veš...S telimi podatki neki nau štimal...Al sva pa tok dobra ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!