Skoči na vsebino

Tek


kat

Priporočene objave

Nogomet je tek, tek je nogomet.

Izpostavil bi nogometaša, ki nosi ime Arjen Robbenin in je poznan po svoji eksplozivni hitrosti.

Danes sem malo analiziral njegov šprint za žogo, ko je drugič zadel proti Špancem. Drugi zadetek je dosegel v 80. minuti, ko so nogometaši že precej utrujeni in iztrošeni.
To je posnetek:

https://www.youtube.com/watch?v=UPTauuyThI8
Iz posnetka je razvidno, da je pretekel dobrih 50m v 5. sekundah, si medtem enkrat predložil žogo, se znebil obrambnega igralca in imel še moč obrniti vratarja ter zatresti mrežo. Torej tekel je nekje s tempom 1min 40s/km ali drugače povedano, če bi tekel na 60m, bi jih pretekel v 6. sekundah. Sicer so tu pomembne še stotinke ampak te ne bi veliko spremenile pri moji analizi, da govorim o šprinterju, ki bi lahko podiral rekorde na kratkih progah.

O takšni hitrosti lahko mi amaterji samo sanjamo. :blush:

Lp, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

pršla do 6 ...sam čist prevroče

 

 

Bravo pajkica.  :OK:  Samo hiti počasi, da ne bo kake poškodbe. ;)

Popravljeno . Popravil MP3500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje pa piše kok kil je šo dol :O

drug me ne zanima :P

Ne tečem, da bi hujšal. ;)

Če želiš učinkovito hujšati s tekom, moraš teči počasi (joging) ali pa hitro hoditi, verjetno pa to že počneš. Je pa kolo na daljše razdalje tudi učinkovita metoda hujšanja. Razmerje med tekom in kolesom pa bi naj bilo cca. 1:4. Torej namesto 6km teka lahko prekolesariš 24km, da porabiš približno enako količino kalorij.

Popravljeno . Popravil MP3500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pulz od 120-135,če nimaš kontrole pa se držiš starega pravila ki veli:če se med tekom ne moreš pogovarjat je tek prehiter,to velja za kurjenje maščob......

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o hvala, nism vedla.... jaz grem laufat zase ne za naprave, pa ko ne gre več, se ustavm, ne rabm napravo da mi to pove....

jeba, tut tek je postal cela znanost...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Človek hoče pomagat pa samo pametovanje,brezveze:-(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o hvala, nism vedla.... jaz grem laufat zase ne za naprave, pa ko ne gre več, se ustavm, ne rabm napravo da mi to pove....

jeba, tut tek je postal cela znanost...

Tiste aplikacije za tek na uri, GSM, garminu, ...so  predvsem zato, da se potem na Ksihtbuku pohvališ z grafi pulza, kurjenja kalorij in dolžino poti.  

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haha..ja pa še balast bom sabo nosila k laufam :lol1: mam že tistga k se me drži dost

lohka pomagaš ej sevede, bom pr 120 pulza se ustavla, da me nau kap sunla..  a se kdo jav da bo nosu garmina :blush:

p.s. kokga morjo met pa tisti k majo normalnga 40??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to bo to!

 

Jep točn to je to :D 

 

Tisti, ki takšne informacije uporabljajo za optimizacijo treninga uporabljajo profesionalnejše zadeve. Tele telefonske so pa res samo za malce hvaljenja :D (myself included, dokler pač tek ni ratal sam po sebi fun).

 

Je pa tvoj nasvet glede tempa verjetno eden najbolj preprostih in tudi najuporabnejših glede teka, še posebej, če je želja. da je tek zabava in sprostitev in ne neko matranje, ki si ga človek naloži ker pač ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v glavnem, grem laufat .... brez česarkoli :) če me pobere, me bo pa že kdo najdu.....

Kaj pa bi te pobralo?? Glede na deževno vreme lahko ti pri pogovornem tempu grbanje pobiraš! Torej če bo koga pobralo, bo gobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa bi te pobralo?? Glede na deževno vreme lahko ti pri pogovornem tempu grbanje pobiraš! Torej če bo koga pobralo, bo gobe.

ja nevem, čebi bil slučajn utrip čez 120.... pojma nimam :P

kašn dež? vroče k pes... gob pa ni tle :(

 

u glavnem dons ni šlo.... verjetn je blo preveč prejšnji teden :D bo jutr boljš.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da je tek zabava in sprostitev in ne neko matranje, ki si ga človek naloži ker pač ...

 

Enim je cilj teči, da bodo podirali rekorde,

drugim da bodo izgubili na telesni teži,

tretjim da bodo lokalno tekmovali,

četrtim za prazen nič,

petim za osnovno kondicijo,

šestim za premagovanje stresa,

sedmim da jih drugi vidijo,

osmim za mantranje,

devetim za druženje,

desetim da se z nečim ukvarjajo,

...

Najbolj pa se mantrate tisti, ki drugačnosti ne sprejemate in se obremenjujete s tem, zakaj in kako drugi tečejo!

 

ps.

Sodim med večne nešportnike, ki pri 35. letih pretečem 5km v 20. minutah in se tega ne sramujem!

Popravljeno . Popravil MP3500
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Najbolj pa se mantrate tisti, ki drugačnosti ne sprejemate in se obremenjujete s tem, zakaj in kako drugi tečejo!

 

 

Govoril sem povsem na splošno ampak očitno sem malce stopil na žulj. Mogoče pa si samo spregledal point celotne objave. 

 

Bil je dobronameren nasvet, da naj bo tek zabava neglede na razlog (osebno tečem zaradi čisto vseh napisanih razlogov pa še kakšnega zraven). Ko pa rata tek samo še lovljenje sekund ali kurjenje kalorij pa zame izgubi smisel.

 

Zakaj ti tečeš nimam pojma, ali te veseli tudi nimam pojma in mi je pravzaprav vseeno, če pa te zmoti moja povsem splošna objava namenjena nekomu drugemu pa je to prej tvoj problem kot moj :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja današnja zabava:

intervali-120814.jpg

10 minut ogrevanja, prvi set intervalov 6 x 400m v tempu 3:20/km z 1´:30˝ pavzo, 2´:30˝ pavza pred drugim setom intervalov, drugi set intervalov 6 x 400m v tempu 3:20/km z 1´:30˝ pavzo in 5 minut iztek.

Boljše kot se, se ne morem počutiti po takem treningu. :OK:

Eni tek treningi so namenjeni temu, da se mantraš z namenom, da bi se potem lahko na drugih tekih dosti manj mantral.

Je pa letos že 1200km za mano, s tem da kolesarskih kilometrov ne štejem zraven.

 

Lp, MP3. ;)

Popravljeno . Popravil MP3500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Je ne rabim  (sem se spomnil, zakaj si me špiknil...hehe).....Je pes slikov...itak ma več časa, ker leta naprej in nazaj, pa še manj ga sapa daje...posledično bolj mirna taca...

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!