Skoči na vsebino

Tek


kat

Priporočene objave

Dragi tekači! :smoke:  V zadnjem času pretečem okrog 100km mesečno. Bil sem tudi na kraškem maratonu, kjer je bilo odlično in me je res zagrabilo. Naslednji cilj je Treksta tek po Logarski dolini.

Zadnje čase se mi pa pojavlja ena zelo zoprna bolečina, ki mi onemogoča, da bi sploh še kaj treniral.

 

Bolečina se pojavlja na notranji strani goleni, tik nad gležnjem v dolžini 5 cm. Boli me kost, oziroma nekaj kar je nanjo pritrjeno :grim  Če recimo pritisnem s prsti na ta predel skoraj umrem od bolečine...no skoraj :grrr

 

Pri teku nogo izrazito zvračam navzven. Tehniko teka imam kar se da pravilno, se trudim. Obute imam nevtralne copate za trail. Tečem 10% po asfaltu, 80% utrjenem makadamu in 10% razritemu makadamu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po0kostnica se ti je vnela!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po prebranih raznih tekaških forumih sem nekako prišel do enakega zaključka.

 

In kakšen je postopek zdravljenja? Počitek in razne kremice? :blush:

Oziroma mogoče bolj pomembno, kaj je vzrok za to poškodbo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj varno je prenehati s treningi, dokler ne saniraš poškodbe. Odločitev je tvoja!

Če boš pa vztrajal (jaz že velikokrat), priporočam hlajenje z ledom večkrat dnevno in kakšen Naklofen gel, ki deluje protivnetno in protibolečinsko. Sam sem saniral vneto pokostnico z Ketonal gelom in stisnjenimi zobmi pri teku. Zraven tega je dobro nabaviti copate z dobrim blaženjem in izbrati stabilen teren za tek. Aha.... pa hiti počasi, saj se počasi daleč pride. Ni važen hiter tempo, ampak število treningov!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj hitim počasi :grim  Ko sem januarja začel s tekom sem imel tempo 6:20min/km, trenutno sem nekje na 5:10min/km. Sem kar zadovoljen. Tečem pa skoraj vedno po isti trasi, dolžine 10km. Copati imajo odlično blaženje, morda so celo malenkost premehki in ne nudijo dovolj opore. Tečem tako, da se podlage najprej dotaknem z zunajim lokom stopala in nato težo prenesem naprej proti prstom. S peto se podlage sploh ne dotaknem oziroma minimalno. Trudim se, da je stik stopala s podlago nekje pod telesom in ne pred telesom. Temu primerno so koraki malo krajši. Nihanja v medenici ni. 

 

Mislim, da bom zmanjšal tempo in lepo umirjeno tekel. Pač v okviru svoih zmožnosti. Ali pa celo tekaške copate zamenjam za bicikel :smoke:  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po moje moraš najprej ugotoviti vzrok bolečin. velikokrat je to nemogoče, zato pač zdraviš kolikor se da. poizkusi oboje: da zmanjšaš tempo ne pa kilometrine ali pa zmanjšaj kilometrino tempa pa ne.

vzrok je lahko mogoče v tem, da si prehitro povečal količino treninga (meni se je pred leti tako zgodilo, poškodbo sem saniral več kot tri mesece), tako da se telo ni uspelo prilagoditi. v vsakem primeru priporočam tretma kot ti ga je priporočil MP3500, zagotovo pa vnetja tetiv trajajo zeloooo dolgoooo. imej potrpljenje in se izogibaj trdih podlag-asfalta, ter ne uporabljaj samo enih copatov predolgo. 700-900 km je življenska doba tekaških superg, ne glede na to, da lahko vizuelno izgledajo po 700 pretečenih km čist ok, pa se materiali obrabijo. sam imam vedno dva para tekaških superg, ki jih uporabljam izmenično in vodim dnevnik pretečenih kilometrov. 

fajn zrihtaj in srečno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj hitim počasi :grim  Ko sem januarja začel s tekom sem imel tempo 6:20min/km, trenutno sem nekje na 5:10min/km. Sem kar zadovoljen.

@Tomyboy, glede na napisano pretiravaš! Ta razlika v tempu teka na 10km je preveč stresna za telo v tako kratkem času (od Januarja praviš). Pa tudi, če ti verjamem da tečeš tehnično pravilno, so tu še vedno kosti, mišice, tetive in ostala tkiva, ki teh obremenitev niso vajene in jih je potrebno postopoma navaditi. Zdaj te je na to opozorila pokostnica, jutri te lahko gleženj, Ahilova, kolk ali koleno. Še križ se rad oglasi pri tekačih začetnikih. Pregovor hiti počasi probaj razumeti oz. obravnavati bolj resno. Pomembno je, da telo poslušaš in temu primerno tečeš ali počivaš.

So pa tvoji treningi teka tudi preveč monotoni. Po tvoji kilometrini sklepam, da tečeš 3x/teden podobne razdalje v podobnem tempu. Treninge bi lahko razdelil na tempo tek, intervale in en daljši tek v tednu, v primeru če si utrujen teden zaključiš z bazo (krajši tek cca. 5km za sprostitev - pogovorni tempo). Če vključiš v tvoj program različne vrste tekov, boš hitreje napredoval, manjša je možnost poškodbe, pa še treningi ne bodo monotoni ampak zabavni, ker boš tekel različne tempe (tiste hitre za zabavo, ne za mučenje!).

V torek bi tako recimo tekel intervale:

- En teden kratke (od 200-300m z 10-12x ponovitvami)

Seštevek intervalov ne sme biti več kot 10% celotne tedenske kilometrine. V tvojem primeru to znaša 20km/teden, kar pomeni, da bi naj intervali skupno znesli okrog 2km. Torej tečeš intervale 10x200m ali  6x300m v tempu (glede na tvoj rezultat 10k) nekje nad 4:20/km za kratke intervale.

- Drug teden dalše intervale (4x600m ali 2x1km)

Tempo za dolge intervale bi naj bil okrog 4:40/km.

Pri intervalih so pomembne ponovitve, ne da tečeš prvega in mogoče drugega na vso moč, za ostale pa ti ne ostane energije. Vsi pretečeni intervali bi naj bili enako hitri, pred intervali kakšnih 10 minut rahlega teka za ogrevanje in toliko za iztek, med intervali pa imeti malo pod 2 minuti pavze za kratke in okrog 3 minute pavze za dolge intervale.

V četrtek tempo tek:

Tudi različnih razdalj, tempo tek pa se naj giba med 4 in 6km. Torej tečeš 1-2km za ogrevanje (pogovorni tempo), potem tempo tek okrog 5km in kilometer izteka. Tempo bi naj bil okrog 4:50/km. Lahko tečeš tudi fartlek, 1-2km za ogrevanje, 1km tempo tek, 1km pogovorni tempo, 1km tempo tek, 1km pogovorni tempo, ...., tako da narediš razdaljo tempo teka okrog 5km in iztek na koncu. Nešteto kombinacij imaš na voljo, važno je le, da pretečeš zastavljeno razdaljo (okrog 5km) v hitrejšem tempu, skupno pa za začetek ne več kot 8km.

Za vikend pa daljši tek:

Daljši tek bi naj bil glede na tvojo pripravljenost dolg med 10 do 15km. Tečeš pa ga lahko v tempu nekje nad 5:20/km, nič hitreje, skratka v tempu, ko se dobro počutiš in ne naprezaš. Hitrost lahko probaš potem na kakšni 10km tekmi. :)

Če boš naštete treninge obvladal, lahko vključiš še kak bazični tek, skupne razdalje do 5km v pogovornem tempu (nad 6:00/km). Ne boš verjel, ampak bazični teki delajo čudeže, saj z njimi brez večjega napora pridobiš na tedenski kilometrini, so zelo dobri za regeneracijo in so dodatek k telesni vzdržljivosti! ;)

V približno 1/2 leta lahko pričakuješ, da boš 10km pretekel v tempu pod 5:00/km brez bojazni za poškodbe in šele takrat malo "navil" hitrost tempa različnih tekov ali njihovo razdaljo. Važne so ponovitve treningov, ne pretirana hitrost na treningih, torej mora po vsakem treningu biti nasmeh na obrazu. Naj ti bo tek zabava, ne napor, ker v eni skrajnosti ogromno pridobiš, v drugi pa definitivno izgoriš.

 

Sicer pa najprej saniraj poškodbo, če pa že moraš teči, teči za začetek samo bazične teke!

 

Lp, MP3500.

Popravljeno . Popravil MP3500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A med intervali lahk mal pomalcaš? al pa plonk listek pogledaš da se ne zezneš ? :kva2:

Lahko! Kakšno banano, energijsko tablico, tekočino obvezno, ... vse v mejah normale. :) Sodi pa to že k tekaški prehrani, kar je spet druga obsežna tematika. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto tako.. moje razmišljanje:

 

Človeku naravno gibanje je hoja. Tek le priložnostno oz. po potrebi. Tako se je človek razvijal skozi evolucijo. Tega ne moreš spremeniti zaradi "športne mode" v eni generaciji.

Sej ne rečem... tek je zdrav... vendar v določeni meji. Bolj zdravo mi deluje recimo hitra hoja v hrib, kjer ravno tako nabiješ pulz (oz. še bolj), s tem, da ne nabijaš kolen, kolkov, hrbtenice, kar pri teku vsekakor trpi mnogokrat bolj kot pri hoji.

Vem, da obstajajo razne "pravilne tehnike" teka... pa vseeno človek ni narejen za dolgotrajen tek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Tomyboy, glede na napisano pretiravaš! Ta razlika v tempu teka na 10km je preveč stresna za telo v tako kratkem času (od Januarja praviš). Pa tudi, če ti verjamem da tečeš tehnično pravilno, so tu še vedno kosti, mišice, tetive in ostala tkiva, ki teh obremenitev niso vajene in jih je potrebno postopoma navaditi. Zdaj te je na to opozorila pokostnica, jutri te lahko gleženj, Ahilova, kolk ali koleno. Še križ se rad oglasi pri tekačih začetnikih. Pregovor hiti počasi probaj razumeti oz. obravnavati bolj resno. Pomembno je, da telo poslušaš in temu primerno tečeš ali počivaš.

So pa tvoji treningi teka tudi preveč monotoni. Po tvoji kilometrini sklepam, da tečeš 3x/teden podobne razdalje v podobnem tempu. Treninge bi lahko razdelil na tempo tek, intervale in en daljši tek v tednu, v primeru če si utrujen teden zaključiš z bazo (krajši tek cca. 5km za sprostitev - pogovorni tempo). Če vključiš v tvoj program različne vrste tekov, boš hitreje napredoval, manjša je možnost poškodbe, pa še treningi ne bodo monotoni ampak zabavni, ker boš tekel različne tempe (tiste hitre za zabavo, ne za mučenje!).

V torek bi tako recimo tekel intervale:

- En teden kratke (od 200-300m z 10-12x ponovitvami)

Seštevek intervalov ne sme biti več kot 10% celotne tedenske kilometrine. V tvojem primeru to znaša 20km/teden, kar pomeni, da bi naj intervali skupno znesli okrog 2km. Torej tečeš intervale 10x200m ali  6x300m v tempu (glede na tvoj rezultat 10k) nekje nad 4:20/km za kratke intervale.

- Drug teden dalše intervale (4x600m ali 2x1km)

Tempo za dolge intervale bi naj bil okrog 4:40/km.

Pri intervalih so pomembne ponovitve, ne da tečeš prvega in mogoče drugega na vso moč, za ostale pa ti ne ostane energije. Vsi pretečeni intervali bi naj bili enako hitri, pred intervali kakšnih 10 minut rahlega teka za ogrevanje in toliko za iztek, med intervali pa imeti malo pod 2 minuti pavze za kratke in okrog 3 minute pavze za dolge intervale.

V četrtek tempo tek:

Tudi različnih razdalj, tempo tek pa se naj giba med 4 in 6km. Torej tečeš 1-2km za ogrevanje (pogovorni tempo), potem tempo tek okrog 5km in kilometer izteka. Tempo bi naj bil okrog 4:50/km. Lahko tečeš tudi fartlek, 1-2km za ogrevanje, 1km tempo tek, 1km pogovorni tempo, 1km tempo tek, 1km pogovorni tempo, ...., tako da narediš razdaljo tempo teka okrog 5km in iztek na koncu. Nešteto kombinacij imaš na voljo, važno je le, da pretečeš zastavljeno razdaljo (okrog 5km) v hitrejšem tempu, skupno pa za začetek ne več kot 8km.

Za vikend pa daljši tek:

Daljši tek bi naj bil glede na tvojo pripravljenost dolg med 10 do 15km. Tečeš pa ga lahko v tempu nekje nad 5:20/km, nič hitreje, skratka v tempu, ko se dobro počutiš in ne naprezaš. Hitrost lahko probaš potem na kakšni 10km tekmi. :)

Če boš naštete treninge obvladal, lahko vključiš še kak bazični tek, skupne razdalje do 5km v pogovornem tempu (nad 6:00/km). Ne boš verjel, ampak bazični teki delajo čudeže, saj z njimi brez večjega napora pridobiš na tedenski kilometrini, so zelo dobri za regeneracijo in so dodatek k telesni vzdržljivosti! ;)

V približno 1/2 leta lahko pričakuješ, da boš 10km pretekel v tempu pod 5:00/km brez bojazni za poškodbe in šele takrat malo "navil" hitrost tempa različnih tekov ali njihovo razdaljo. Važne so ponovitve treningov, ne pretirana hitrost na treningih, torej mora po vsakem treningu biti nasmeh na obrazu. Naj ti bo tek zabava, ne napor, ker v eni skrajnosti ogromno pridobiš, v drugi pa definitivno izgoriš.

 

Sicer pa najprej saniraj poškodbo, če pa že moraš teči, teči za začetek samo bazične teke!

 

Lp, MP3500.

No evo kaj nastane, če človek pretirava........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot mojo izkušnjo in ne kot repliko na MP3500 pa bom napisal sledeče: strinjam se z ugotovitvijo MP3500, da z različnimi programi treniranja lahko optimiraš doseganje zastavljenih ciljev bodisi glede doseganja časov, vzdržljivosti, nenazadnje boljšega počutja, vendar moja izkušnja je ta, da vsa ta leta (cca. sedem let na srednjih oz. daljših: 5-22km) razdaljah, nikoli nisem izvajal programov (kot jih opisuje MP3500), ampak sem samo tekel. tekel z različnimi tempi, vedno hitreje (do tempa 4:20/km na10km razdalji). občasno, zadnjih šest tednov pred (pol)maratonom pa sem vključil enkrat tedensko tudi daljši tek (14-17km). mesečno pretečem od 50 km na začetku sezone-pozimi pa do 150km na višku sezone. tako lahko polmaratonsko razdaljo brez pretiravanja za zdravje pretečem v času med 1.36,xxx in 1.45,xxx, odvisno predvsem od vremenskih pogojev, pa tudi od dnevne forme.

kar hočem povedati je to, da jaz tečem zaradi teka samega, rekreacije, kondicije, dobrega počutja....skratka ker rad tečem. ukvarjati in razmišljati o raznih programih pa se mi enostavno ne da oz. nimam časa. jaz samo tečem in to mi je bistveno. seveda pa se strinjam tudi s tem, da treniranje po programih lahko posameznika prej ali lažje pripelje do želenih rezultatov.   

v tem času sem enkrat staknil vnetje tetive in to po moje zaradi prehitrega povečanja količine treninga, poškodbo sem pa saniral več kot tri mesece, s tem, da sem vmes tudi tekel, a manjkrat. od takrat se tudi izogibam asfaltu, ki pri meni predstavlja cca 50% pretečenega, ostalih 50% pa zbit pesek, grušč...

to je le moj pogled na stvar, vsak posameznik pa bo seveda glede na želje in cilje način treninga prilagodil sebi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto tako.. moje razmišljanje:

 

Človeku naravno gibanje je hoja. Tek le priložnostno oz. po potrebi. Tako se je človek razvijal skozi evolucijo. Tega ne moreš spremeniti zaradi "športne mode" v eni generaciji.

Sej ne rečem... tek je zdrav... vendar v določeni meji. Bolj zdravo mi deluje recimo hitra hoja v hrib, kjer ravno tako nabiješ pulz (oz. še bolj), s tem, da ne nabijaš kolen, kolkov, hrbtenice, kar pri teku vsekakor trpi mnogokrat bolj kot pri hoji.

Vem, da obstajajo razne "pravilne tehnike" teka... pa vseeno človek ni narejen za dolgotrajen tek.

Ni res! Človek teče od začetka svojega obstoja. Če ne bi tekel, ne bi preživel! Ker ni blestel v hitrosti, je blestel v vzdržljivosti in zgodovina pravi, da je človek lovil tako, da je plen izčrpal na določeni razdalji. Torej tek je v človeški naravi (v genetiki), kar je najbolj opazno pri otrocih. Tehniko teka imajo prirojeno in jo najbolj izpilijo nekje od 5. - 8. leta starosti. Ker pa način in potrebe življenja ne zahtevajo teka za preživetje, večina ljudi ki se ne ukvarjajo s športom ali rekreacijo to tehniko pozabi saj jo zamenja za hojo. Da bi se pa pravilne tehnike teka naučili nazaj, je pa to najprej potrebno "dopovedati" določeni skupini mišic in tetiv, ki smo jih ob hoji zanemarjali.

Zdaj če Janezek kaj ne ve ali ne zmore, še ne pomeni, da to velja za vse ostale. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, hvala lepa za vaše nasvete. Jih bom vzel za zlate :grim   Vem, da ima vsak svoj način vadbe, ki pa mogoče nekomu drugemu ne paše.

Res je, tud križ malo čutim, ampak zaenkrat še lahko zlezem na motor :smoke:  Priznam, da pri teku trpim in včasih komaj čakam, da pridem na cilj in se hkrati sprašujem zakaj mi je tega treba. Zraven si pa govorim saj bo, vztrajaj in sčasoma boš začela uživat. No to je moj cilj  :OK:  Copati imajo za sabo 200km in so ravno dobro utečeni :music4:

Treningi so res monotoni, vedno eno in isto. Je pa zanimivo, da živim na podeželju in v okolici ne premoremo par kilometrov gozdne ali makadamske poti. Ob glavnih cestah ni ne pločnikov in ne kolesarskih stez. Tako, da se moram vsakič napokat v avto in odpeljat fo trim steze. Ker drugače lahko tečem samo po glavni cesti ali pa po njivah.

S tekom ne mislim nehat, ker če dva tedna ne tečem, se spremenim v nepremičnino. Nadaljeval bom z občutkom, brez pretiravanja, poslušal telo in si omislil malo bolj razgiban način treniranja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni res! Človek teče od začetka svojega obstoja. Če ne bi tekel, ne bi preživel! Ker ni blestel v hitrosti, je blestel v vzdržljivosti in zgodovina pravi, da je človek lovil tako, da je plen izčrpal na določeni razdalji. Torej tek je v človeški naravi (v genetiki), kar je najbolj opazno pri otrocih. Tehniko teka imajo prirojeno in jo najbolj izpilijo nekje od 5. - 8. leta starosti. Ker pa način in potrebe življenja ne zahtevajo teka za preživetje, večina ljudi ki se ne ukvarjajo s športom ali rekreacijo to tehniko pozabi saj jo zamenja za hojo. Da bi se pa pravilne tehnike teka naučili nazaj, je pa to najprej potrebno "dopovedati" določeni skupini mišic in tetiv, ki smo jih ob hoji zanemarjali.

Zdaj če Janezek kaj ne ve ali ne zmore, še ne pomeni, da to velja za vse ostale. ;)

 

Ni res! Človek teče od začetka svojega obstoja. Če ne bi tekel, ne bi preživel!  Ker ni blestel v hitrosti, je blestel v vzdržljivosti in zgodovina pravi, da je človek lovil tako, da je plen izčrpal na določeni razdalji.

 

Je res!

...AMPAK: ..saj sem napisal, da je človek tekel zaradi potreb! človek ni tekel 10 km za srno, da bi jo izčrpal. Srna lahko teče 20 minut, nato začne "bruhati" in se lahko zaduši. Po nekaj trenutkih teka bi človek lahko preskočil eno podrto drevo in en jarek...srna bi bila pa že na sosednjem hribu... nato pa bi srno izgubil. Pozabil si povedati, da je srno lovila organizirana skupina ljudi, ki jo je s skupnimi močmi izčrpala, nato pa so jo potolkli....

 

 

 Torej tek je v človeški naravi (v genetiki), kar je najbolj opazno pri otrocih. Tehniko teka imajo prirojeno in jo najbolj izpilijo nekje od 5. - 8. leta starosti. Ker pa način in potrebe življenja ne zahtevajo teka za preživetje, večina ljudi ki se ne ukvarjajo s športom ali rekreacijo to tehniko pozabi saj jo zamenja za hojo. Da bi se pa pravilne tehnike teka naučili nazaj, je pa to najprej potrebno "dopovedati" določeni skupini mišic in tetiv, ki smo jih ob hoji zanemarjali.

 

Je res!

Premalo se gibljemo...in s tem tudi tečemo, popuščajo nam mišice in tetive.... AMPAK s pretiravanjem boš vsemu temu prej škodil kot koristil. Tudi otroci med 5. in 8. letom smo se včasih lovili po dvoriščih..itd.... noben pa ni lavfal za nekom 20km, da ga je ujel.

Tudi srna ne bi tekla  "1.36.XX" pred tabo, da bi jo ujel s tem tempom... u bistvu bi jo ujel, ker bi se valjala po tleh od smeha, kako jo loviš z 12km/h. ...ona še hodi hitreje..

 

Zdaj če Janezek kaj ne ve ali ne zmore, še ne pomeni, da to velja za vse ostale. ;)

Glej, nič - niti približno ne pišem to kakorkoli v smislu žaljivega, le povem, da se mi ne zdi ravno zdravo obremenjevati svojih tetiv, sklepov in mišic s človeku nadnaravnimi pretečenimi razdaljami.

Zdaj lahko tečeš, ko imaš še cele sklepe.... ko boš pa znucal prvo koleno, boš pa jokal..., zato sem napisal ta post, da povem svoje mišljenje, da obstajajo tudi drugi športi, kjer določeni deli telesa ne trpijo tako zelo močno.

 

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj lahko tečeš, ko imaš še cele sklepe.... ko boš pa znucal prvo koleno, boš pa jokal..., zato sem napisal ta post, da povem svoje mišljenje, da obstajajo tudi drugi športi, kjer določeni deli telesa ne trpijo tako zelo močno.

 

;)

Vsak šport ima dobre in slabe strani, če smo pa že pri tem, pa je tek in plavanje najbližje človeški naravi. :) Če ti vidiš samo tistih nekaj poškodovanih in žalostnih, jih jaz vidim dosti več zdravih in veselih. Rekreirat je pač treba s pametjo, zato so pa tudi pravila, napisane knjige za vsak šport posebej in programi po katerih se trenira, ne da se eni zaganjajo po kmečki pameti. (oprosti na izrazu uporabnik Kmet2 :kmet:

Pa ne bom jokal, ko bom imel koleno znucano. Bom pač vsedel na kolo, saj se raje gibljem in sem fit, kot debel ali zaležan! Ne boš verjel koliko večje breme za sklepe in hrbtenico so pomanjkanje mišične mase in debelost. Ali pa padec z motorjem recimo. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sploh fitnes je zlo naraven šport :D

 

Po žledolomu je ostalo veliko dela v gmajni.... tam je zastonj fitnes s pridihom, da si nekaj dobrega storil za človeka, naravo...

 

Je pa res, tam ni ogledal.... pa še vseka te lahko v hrbtu, če pravilno ne dviguješ lesa, vej... :grrr

 

V gmajni je velikokrat treba tudi zelo hitro teči, če gozdar malo mimo zareže z motorko v drevo... sam ponavad mu rata in drevo pade pravilno 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

1/2 maraton v Radencih minil v dežju, sicer pa še sreča, da ne v kakem norem vetru.

21km sem pretekel v 1h in dobrih 37 minutah, bi bila dobra minuta manj po Polarjevih izračunih, saj sem zamudil in začel z ozadja, pred sabo pa imel kakšnih dobrih 500 polžjih tekačev. :glare:

Zadovoljen z rezultatom glede na to, da sem treniral 6 mesecev, bo pa v Ljubljani boljše, tam grem pod 1:35:00. 

Popravljeno . Popravil MP3500
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... poglej marqueza... se je iz ozadja prebil naprej in zmagal...   :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1/2 maraton v Radencih minil v dežju, sicer pa še sreča, da ne v kakem norem vetru.

21km sem pretekel v 1h in dobrih 37 minutah, bi bila dobra minuta manj po Polarjevih izračunih, saj sem zamudil in začel z ozadja, pred sabo pa imel kakšnih dobrih 500 polžjih tekačev. :glare:

Zadovoljen z rezultatom glede na to, da sem treniral 6 mesecev, bo pa v Ljubljani boljše, tam grem pod 1:35:00. 

sej šest mesecev je pa dovolj dolga doba za priprave, to si dokazal. ali si mislil, da prej sploh nisi tekal...?!

ravno zarad prehitevanja se js vedno v prvi ali drugi koridor postavim. vreme ste meli pa ql za tek. v radencih je rado vročeee...dve ali tri leta nazaj je bilo ob prihodu v cilj 28 stopinj.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej šest mesecev je pa dovolj dolga doba za priprave, to si dokazal. ali si mislil, da prej sploh nisi tekal...?!

Nisem nikoli bil tekač, niti kak športnik ampak ko sem opustil kajenje sem rekreativno tekel od 2007-2009, za 14. LJ polmaraton treniral po programu 18 tednov (tam sem tekel 1:39), potem pa praktično od konec leta 2009 pa do Oktobra 2013 opustil tek (tekel le občasno). Oktobra 2013 sem začel občasno teči, Novembra pa spet zagrizel in treniral tek za Radence (cca. 40km/teden). Torej lahko rečemo, da sem začel spet nekje iz nule.

Zdaj imam ambicije opraviti 18. tedenski FIRST-ov program in v LJ 1/2 maraton preteči med 1h:30-35minut.

Program FIRST: http://files.meetup.com/299468/Half%20Marathon%20Program.pdf

Kakšen bo rezultat pa bom poročal 26. Oktobra, mogoče že 13. Septembra. :)

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!