Skoči na vsebino

Karavan


devilish

Priporočene objave

Živjo!

Išče se karavan za 1500eur (+-300 eur).. mogoče tudi 500.. saj veste kako je to :P :) Pa fino bi blo (če to sploh obstaja), da bi se dalo zadaj poštimat plac za prespat npr.. Drugače pa je pomembna cena, pa poraba naj ne bi bila lih 10l, ker bo avtek zelo verjetno veliko na cesti... Okrog slišim šumenje ljudi, vsakega s svojim mnenjem, da so Fiati zanič, da francozov ne gledat, da so japonci ok, da so nemci dabest... Kaj bo na tem? :) Ali katerega priporočate?

Hvala in lp :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super avto.. sm ga že gledala.. sam kolk pije? Iz časov, ko sem ga vozila, če se prav spomnim, je bila poraba ok. 10l/100km ali celo kak literček več pri malo hitrejši vožnji.. al se motim? Sej pravim... avtek bo delal ful km, pa bencin ni več ravno poceni :unsure: Kolko pije torej? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hočeš neuničljivega karavana nabavi tole (v karavan verziji):

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za ta denar dobiš lepo ohranjeno hyundai Lantro z vso opremo (klima, airbag,elektro paket,servo,abs....)

PLUSI

+poceni za vzdrževanje (poceni aftermarket deli) +deli se najdejo za vsakim vogalom/dobesedno :-)

+zanesljiva (ob rednem vzdrževanju z lahkoto voziš tudi 300+ k km)

+močan in hiter avto ob zmerni porabi (moja pije ob mojem stilu vožnje caa 8l... lahko pa seveda spije tudi 10l in več--- če voziš po predpisih, več kot 8 ne sme piti)

+ogrooomno prostora, predvsem karavan ob podrtih sedežih

+aaa..točno.. neuničljiv izpušni sistem, ki je pri drugih starejših avtih lahko šibka točka...

MINUSI:

-mehko podvozje (ni nek čudež lege na cesti, resnici na ljubo pa tudi dirkalnik ni)

-malce slaba zvočna izolacija (recimo temu, da se pri 200 na uro malo težko pogovarjaš s sopotnki) :naughty:

-nagnjenost k rji, če je karoserija poškodovana

-ti avti malček olja spijejo (moja nekje l na 10000 km)

jaz vozim svojo caa dve leti in lahko z gotovostjo trdim, da je to maximum, kar dobiš od avtomobila za ta denar (1500€)... :worship:

pa če boš vzela lantro, vzemi obvezno 1.8 16V različico (131KM), ker pije isto oz. še manj kot 1.6 različica, saj potrebuje sorazmerno z močjo tudi manj priganjanja..

če te bo še karkoli zanimalo, mi komot pišeš PM al pa kar pokliči... sem caa 3 mesece iskal avto in zbiral info ter se na koncu odločil za Lantro..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Tole bo lahko izzvenelo malo zbirčno, ampak meni se zdi Hyundai tako mehek pleh, da me je kar malo groza.. mislim.. v bistvu poleg Daewooja edini avto, pri katerem imam občutek izredne mehkobe.. pa nedolgo tega sm mela nesrečo in potem... :hmm:

A kdo ve kolko pije subarujček??

Popravljeno . Popravil devilish
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mehek pleh.. no ja.. bo že držalo, s tem da sam pleh ne igra toliko vloge pri trku, kot sama konstrukcija avta..

če te že varnost skrbi, za ta denar ne boš dobila drugega karavana z airbagi (recimo subaru) in abs-a ....

pri subaruju se poraba začne pri 10l

sicer pa če dvigneš budget na 3000€ dobiš odlične volvote... za orientacijo: http://www.avto,net/2004/osebna/oglas.asp?id=2078404# (pika namesto vejice)

pač za 1500€ ne pričakuj čudežev... :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe, sej zato sm rekla, da lahko zveni malo zbirčno.. :) Kaj pa Fiat Marea?? a so ful zanič mašine Fiati? ker slišim samo vse slabo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe, sej zato sm rekla, da lahko zveni malo zbirčno.. :) Kaj pa Fiat Marea?? a so ful zanič mašine Fiati? ker slišim samo vse slabo..

Sigurno lantro za ta denar. Dobiš s klimo airbagi in absom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si zlepa ne daš rečt ha..... :lol1:

glej vzami kar ti je pač povšeči...

za 1500€---->lantra

za 3000€----->volvo

Marea za 1500€-------> beži kar te noge nesejo, ker sicer ti bo čez pol leta žal da nisi investirala denarja raje v volvota... :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, če bi že na vsak način mareo, priporočam dizla 1.9 JTD(čeprav se trenutno ne izplača) :grrr

pa definitivno ne fiata za male pare... :nono:

Popravljeno . Popravil pizdek 69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, če bi že na vsak način mareo, priporočam dizla 1.9 JTD(čeprav se trenutno ne izplača) :grrr

pa definitivno ne fiata za male pare... :nono:

kot sem rekel, dizla se ti ne splača, posebej pri starih kantah, ker obnova turbine je kar draga... +++ nafta leti v nebo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ne vem glih kaj bi ti lahko priporočal za ta denar, vendar ko sprašuješ glede porabe, lahko preveriš kakšno ima kak avto tukaj: KLIK

Srečen in uspešen nakup :)

Lp Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole bo lahko izzvenelo malo zbirčno, ampak meni se zdi Hyundai tako mehek pleh, da me je kar malo groza.. mislim.. v bistvu poleg Daewooja edini avto, pri katerem imam občutek izredne mehkobe.. pa nedolgo tega sm mela nesrečo in potem... :hmm:

A kdo ve kolko pije subarujček??

Za mojega (1999 2.5l 115 kW) ti lahko povem - skupno povprečje, odkar ga imam, je 9.3 l/100km. Uporabljam ga za v službo (mestna vožnja), če pa že grem kam dlje, je pa to s prikolico, motorjem ali dvema in vso opremo v prtljažniku.

Je pa res, da so starejši po mojih izkušnjah bolj žejni - prejšnji je bil 1995 2.0 85kW, pa je po mestu bila poraba vedno preko 10l, na relaciji pa sem smo kdaj pa kdaj uspel prit pod 10.

Najbolje pa je, da na 'www.poraba.com' pogledaš povprečja za avte, ki te zanimajo. Še bolje, če greš na 'www.spritmonitor.de', ker je tam precej več vpisov za precej več avtomobilov...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi predlagal Opel Omego.

Moj brat ima že drugo, predvsem zaradi tega, ker ima res ogrOOOOOOOmen prtjažnik, v katerem lahko res brez skrbi tudi spiš.

Poleg tega je Omega malo višji razred kot so razni Hyundaji, Subaruji ipd, in ima zaradi tega tudi boljšo opremo, boljše materile ipd.

Omega je imela npr. klimo, ko so pri Hyundaju šele razmišljali o tem, če naj vgradijo 3 ali 4 stopenjski ventilator........

Je pa res, da ima Omega navado, da začne rjaveti. A tudi tisti robovi in pragi, če ti jih dela nekdo na fuš, ne stanejo veliko in jih lahko popraviš šele naslednje leto.

Poraba pa je relativna zadeva.

Če boš s tem avtomobilom delala 20.000 km na leto, je en liter več ali manj kar nekaj.

Pri 10000 ali celo manj na leto pa je razlika samo nekaj zmečkanih bankovcev.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

omega je že zakon ja, tud sam sm jo predlagu, samo za 1500€ je ravno ne dobiš, pa tako je...glede rje, prage pa zadnje obrobe se že poštima, bolj je problem, ko se zadnji koši vdrejo

drgač pa zadnji pogon je itak gajsten :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Če te skrbi poraba se malo razglej za vozili katera so predelana na plin :worship: Trenutno si lastim enega takšnega in je strošek goriva 6.5 € za 100 prevoženih kilometrov. Premore tudi klimo ter nudi možnost prenočevanja dvem osebam, aja če se nisem omenil ... je naprodaj :D

lp g.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kak Nissan Primera 1.6.

Ima moj foter in je ful zadovoljen. grejo ti motorčki tudi do 500.000 km brez problemov. Je pa res mogoče malo več kot 1500 eur. Ima pa zato verigo namesto zobatega jermena in s tem odpadejo veliki stroški servisiranja, rja načeloma ni problem razen če je bil razbit in slabo popravljen. Poraba okoli 8 litrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!