Skoči na vsebino

Kdo je pravi biker ????


hotschko

Priporočene objave

debata ni bila kaj "lahko" vozijo temvec kaj bi "naj morali" voziti. samo to sem komentiral.

in BTW ravno zaradi patriotizma vozijo HD. .)

Se pravi, če hočejo nemški člani HAMC biti pravi patrioti, bi morali furati BMW, italijanski Hellsi pa Guzzi, slovenski pa Tomos:) :)

Torej teza o patriotih je kul, pa tudi ne. Mislim,da je tukaj tudi pomembna zgodovina in spomin na prve Buzzfightere, 1%.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velikokrat je namen predelave zboljšati vozne lastnosti serijskega motorja. Tako so nastale znamke kot je Bimota ali Buell. Martek,Muzzy, Harris.....

Namen predelave motorja je tudi estetsko opravilo. Narediti enkraten izdelek - približno tako kot visoka moda.

Torej območje od visokih performans do potujočih skulptur je neskončno. Vsak naj si najde tisto kar mu odgovarja.

takole si napisal

in ce nekomu odgovarja dodat nalepko je to potem vredu, ne vozi vec serijskega

a neda

Zanimivo tolmačenje, pa da nadaljujem v tem tonu.

Odvisno kolk je nalepka velika in kaj na njej piše! :lol1:

in potem hočeš biti pameten

Rekel bi, omejitve so samo v naših glavah. Lani sem videl par švedskih hard tailov, ki so prišli v Slovenijo.:)

Pozerjev je povsod.Šminkerje najdeš z endurom, dirkalnikom in z custom motorjem.

Nikjer nisem napisal, da pravi bajker mora imeti chopper, temveč predelan motor - lahko je bobber, streetfighter, chopper, postatomic, rat bike....

ampak glavno da je predelan

ane

Na nekaj straneh si se vsaj nekajkrat srečal.

Zelo slabo si se pripravil če si hotel provocirat.

Če je pa zadeva mišljena resno predlagam; še nekaj knjig, druženja in veliko kilometrov-prej ali slej se bomo srečali in kakšno rekli potem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takole si napisal

in ce nekomu odgovarja dodat nalepko je to potem vredu, ne vozi vec serijskega

a neda

Mogoče je boljše da daš samo polovico in drugo polovico daš prijatelju....:lol1:

Vsak naj počne, to kar mu paše in če je zaradi tega srečen, je to prava stvar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi, če hočejo nemški člani HAMC biti pravi patrioti, bi morali furati BMW, italijanski Hellsi pa Guzzi, slovenski pa Tomos:) :)

Torej teza o patriotih je kul, pa tudi ne. Mislim,da je tukaj tudi pomembna zgodovina in spomin na prve Buzzfightere, 1%.....

Na tej osnovi lahko razmisliš tudi kaj o človeški inovativnosti in zgolj mentalnem plagiarizmu. Eni pač iznajdljivosti niso sposobni, pa mal "pokopirajo" nekaj od drugod. Žal pa zadeva ni open-source, vedno se za to plača neka "cena". Recimo to, da v alpskih državah izpadeš še kar smešno s kakim dolgoviličnim čoperjem, čeprav je neke druge vrste motor bolj primeren za tak okoliš. Da o izrazju in mitologiji ne govorim :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je boljše da daš samo polovico in drugo polovico daš prijatelju....:lol1:

Vsak naj počne, to kar mu paše in če je zaradi tega srečen, je to prava stvar.

še enkrat:

kronološko si preberi kaj si trdil / pisal

lahko te čist razumem, kot sem napisal, in čist strinjam se s tabo

glavno je da je(si) posameznik srečen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tej osnovi lahko razmisliš tudi kaj o človeški inovativnosti in zgolj mentalnem plagiarizmu. Eni pač iznajdljivosti niso sposobni, pa mal "pokopirajo" nekaj od drugod. Žal pa zadeva ni open-source, vedno se za to plača neka "cena". Recimo to, da v alpskih državah izpadeš še kar smešno s kakim dolgoviličnim čoperjem, čeprav je neke druge vrste motor bolj primeren za tak okoliš. Da o izrazju in mitologiji ne govorim :D

Meni se zdi pomembno, da človek uresniči svoje sanje. Danes v času interneta res lahko rečemo, da smo državljani sveta. Vprašaj Šokija in ostale iz No Name Ridersov, kako je z čoperjem po ovinkih. Pa naredil jih je več kot marsikateri ZXCBRD. Meni to ni smešno. To pomeni živeti svoje sanje.

Zanima me kaj je tvoja mitologija?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je boljše da daš samo polovico in drugo polovico daš prijatelju....:lol1:

Vsak naj počne, to kar mu paše in če je zaradi tega srečen, je to prava stvar.

Ti mu pa potem povej, če je bajker ali ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res je, verjetno zato večina članov rockerskih bendov ima predelane motorje. :OK:

Nope. To je pa predvsem zaradi tega, ker imajo povečane prostate in z znižanjem sedežev pridejo bolj do izraza vibracije, ki pa blagodejno masirajo nastale težave.

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res je, verjetno zato večina članov rockerskih bendov ima predelane motorje.

...pa kak procent jih je še pedrov powrh <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašaj Šokija in ostale iz No Name Ridersov, kako je z čoperjem po ovinkih. Pa naredil jih je več kot marsikateri ZXCBRD.

:lol1:

ta pravega si izbral, mojega soseda...ki v garaži na 4 m2 gradi (je gradil) sanjske motorje....brez vzmetenja, smo se enkrat peljali s Čehotom (če ga poznaš) in motorjem, ki ga je naredil šoki....po 40 km se je ustavil, da spočije svojo rit, vožnja z ritjo po asfaltu je zelo zanimiva, prijetna in sploh znak pravega bajkerstva.... <_<

kako je z čoperjem po ovinkih?

odlično, ziher....doma narejeni okviri in vilice so sploh višek tehnike, kaj šele ergonomije motorja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti mu pa potem povej, če je bajker ali ni.

Misliš, da bi pri Janši zaprosili naj odpre urad za pridobitev bajkerskega certifikata?:)

Osebno sem bolj za intimne zgodbe.

Namen moje debate ni bil v stigmatiziranju kdo ke kdo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kaj je tvoja mitologija?

Je še nisem našel oziroma še nobene nisem prav krčevito posvojil. Sem prej ateist, kot pa nekakšen pravovernik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res je, verjetno zato večina članov rockerskih bendov ima predelane motorje. :OK:

kaj vozi Jelen, Shank rock?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je še nisem našel oziroma še nobene nisem prav krčevito posvojil. Sem prej ateist, kot pa nekakšen pravovernik.

Sym... Zmešou si vse! :hmm:

Tistmu se reče teologija in ne mitoligija :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1:

ta pravega si izbral, mojega soseda...ki v garaži na 4 m2 gradi (je gradil) sanjske motorje....brez vzmetenja, smo se enkrat peljali z Čehotom (če ga poznaš) in motorjem, ki ga je naredil šoki....po 40 km se je ustavil, da spočije svojo rit, vožnja z ritjo po asfaltu je zelo zanimiva, prijetna in sploh znak pravega bajkerstva.... <_<

kako je z čoperjem po ovinkih?

odlično, ziher....doma narejeni okviri in vilice so sploh višek tehnike, kaj šele ergonomije motorja...

Ja, ampak človek uresničuje svoje sanje in ideje, je kreativen in to je point. Ni prišel v trgovino z polno denarnico in rekel Hočem tistega rdečega z modro črto, ampak si je naredil motor kakšnega je imel v glavi in glede na svojo bolj ali manj prazno denarnico.To je pravi bajker, ne pa tisti, ki kupi novo Hondo pa misli da je bajker, ker ima našitek kluba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi pomembno, da človek uresniči svoje sanje. Danes v času interneta res lahko rečemo, da smo državljani sveta. Vprašaj Šokija in ostale iz No Name Ridersov, kako je z čoperjem po ovinkih. Pa naredil jih je več kot marsikateri ZXCBRD. Meni to ni smešno. To pomeni živeti svoje sanje.

Zanima me kaj je tvoja mitologija?

Šoki; primer(ek) bikerja :grim

:slap: na leto naredi 10 000 in več kilometrov,aneda -ga ful srečujem-res,res) :slap:

vprašaj ti tiste, ki so šli že zdavnaj iz NNR in ne vozijo več čoperjev .)

P.s. Zelje je po 500.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislem, da v Sloveniji ni preveč popularno predelovat motorje, ker je recimo na Moto Boomu zmeraj manj teh stvari... :BUA: Predelaš sam kolkor lahko sam in to je to :closedeyes: Eni so pa friki ja-eni so pa res ampak res dvomim, da lahko motor dodelaš boljše, kot tistih 300 inžinirjev tam nekje na ''Japonskem al pa v Nemčiji''.

Italjani pa itaq samo oblikovno spedenajo zadevo, ostalo-kar se pa tehnike tiče jim pa itaq vse drugi nardijo(še enga ornh strojnga faxa nimajo naši sosedje)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ampak človek uresničuje svoje sanje in ideje, je kreativen in to je point. Ni prišel v trgovino z polno denarnico in rekel Hočem tistega rdečega z modro črto, ampak si je naredil motor kakšnega je imel v glavi in glede na svojo bolj ali manj prazno denarnico.To je pravi bajker, ne pa tisti, ki kupi novo Hondo pa misli da je bajker, ker ima našitek kluba.

Priznam(iskreno):

Maš pravico do svojega Boga

in da ga neomajno malikuješ

Res,res

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Otroci ne razgrajajte :doze:

Počak, da se (ga) stolčemo do konca... :chase:

pol bomo pa itaq šli na pire :beer1:

Popravljeno . Popravil Zdrawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Otroci ne razgrajajte :doze:

:( :cry: :whistle:

Počak, da se (ga) stolčemo do konca... :chase:

pol bomo pa itaq šli na pire :beer1:

Zdrawc ti nisi pravi Pij**c, ker pijes original tovarniško pivo.

pardoniram.

Pravzaprav si, ker ga potem sam predelaš :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ampak človek uresničuje svoje sanje in ideje, je kreativen in to je point.

ja, to je res...sej je šel na dopust in v mesecu dni sam zagonil ves prihodek, ki ga je klub ustvaril z organizacijo motozbora....on pa se jim je lepo na mallorci smejal in užival...res, živi svoje sanje...pa tud pravi bajker je...sploh če šteješ krajo in hinavske odnose do ostalih članov kluba za lastnost pravega bajkerja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislem, da v Sloveniji ni preveč popularno predelovat motorje, ker je recimo na Moto Boomu zmeraj manj teh stvari... :BUA: Predelaš sam kolkor lahko sam in to je to :closedeyes: Eni so pa friki ja-eni so pa res ampak res dvomim, da lahko motor dodelaš boljše, kot tistih 300 inžinirjev tam nekje na ''Japonskem al pa v Nemčiji''.

Italjani pa itaq samo oblikovno spedenajo zadevo, ostalo-kar se pa tehnike tiče jim pa itaq vse drugi nardijo(še enga ornh strojnga faxa nimajo naši sosedje)

Sploh so čudne te kategorije, boljše, varno...Potem je najboljše, da vsi vozijo motor z ABS, klimo, airbagom, z čelado ki ima cev s svežim kisikom, internetno povezavo.....

Pri prelelavi gre za presežke - tehnične ali estetske.

Poglejte Akrapoviča.Če ne bi šravfal v svoji delavnici, danes ne bi bil to kar je :No. 1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!