Skoči na vsebino

Kdo je pravi biker ????


hotschko

Priporočene objave

En ata se vozi po LJ s starim GPZ550, pa ma na sprednjem blatniku nalepko: Jest nisem bajker, jest sem motorist!

Če smatrate razne hells angels ipd variante kot bikerje, potem definitivno nisem. Sej je pri nas nekej klubov, ki so bajker wannabies, še več je šminkerskih, nekej profitnih pa hočjo skrit to dejstvo, par takih, v katerih so kolegi pa so rekl da se grejo klub, pa seveda en k si iz dolgčasa limajo našitke na hrbet da majo filing da nekam pripadajo, okol ostalga pa ne komplicirajo, sam da je pivo. K sreči so pa itak vsi pripravljeni pomagat, če je treba. (če ne druzga, pit)

A ni že Benka pisala, kako je stala na cesti s počeno gumo, pa se je en kup bajkerjev mirno mimo odpeljal. Hvala za take bajkerje. K sreči jih je pri nas bolj malo.

Motorist.. hja, načeloma sploh ni važno, kaj vozi, samo da se vozi. Koliko spije piva, kolk zna zalagat ovinke pa po avtocesti tiščat pa itak ni važno.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strom, čutim na vodi, da tvoj motorcikel ni vozen.

Kadar ni vozen, so tvoji prispevki za odtenek bolj strupeni.

Sicer imaš pa 99,9% prav.

0,1% ti odtegujem zato, da se ne prevzameš. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kratko jedrnato: Motorist je zame vsak, ki ima motor. Polj se pa lahko razvrščamo v razrede po motorjih (športaši-plastičarji, enduraši, easy riderji, pa harlyjaši, dicatisti....) Glede na uporabo motorja se lahko delimo na weekend worriorje (nedeljski vozniki), kilometerfreserje (tourerje), pozerje, coffe racerje (od uštarije do uštarije)... Glede na življenski slog: motor ti pomeni vse (cbr 1100 xx in znucan fiat), motor je za popestritev prostega časa(cbr 600, vw golf), za k maši in na srečanja(virago 250 in vw passat 1.9 tdi...) - štekate? Delitev bi lahko bilo še več...

Zdej pa združite te delitve in nastali bojo N tipov motoristov. Pravi "kerlc" je zame motorist, ki tudi pozimi vozi motor (če ni snega), mu predstavlja precejšen letni finančni zalogaj (se veliko žrtvuje za motor), ga malce modificira (nonstop kej dodaja, auspuh, pa dodatki...) naredi precej kilometrov (pa ne zdej da gre enkrat na nordkap pa se hvali s 15000km) motor ima dlje časa (isti, ne vsaki dve leti novga) in mu motocikel predstavlja hobi. Včasih je treba za to tudi trpet (se odrekat).

Kar se pa bikerja tiče, me pa moti, ker izraz izhaja in amerike in pomeni določen način življenja npr.: HA, Bandidos, razni MC, MG in druge hard core variante. (tako si jaz predstavljam)

lp, Onim

p.s. aja pa rock'n'roll filozofija po moje tudi fajn zraven paše.

p.p.s. tole je pa res kratko in jedrnato... :lol: :lol: :lol: :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za motorista rabis samo motor, za bikerja pa srce (pa se jebite s tem, kaj je anglescina, kaj pa je lepo prijazno slovensko).

Ice : 10 tock za tocnost

Pervy: 9 tock za tocnost (eno odvzamem, da bodo zenske mislile, da jih zagovarjam :> )

Hellsi so bikerji - to ne pomeni da so mi vsec, ampak mozakarji zivijo od nasitka - tako ali drugace.

Motoristi so zame uni, ki se hodijo nastavljat na oci, da pokazejo motor (zal tudi v ljubljani tako priljubljen 3M)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj a jaz se pol s 24/7 internet dostopom ne kvalificiram za pravega bikerja :?: :shock: Darn, res bom moral nekaj kupit ocitno :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čeprav, če smo natančni... je 'biker' kolesar... bike je kolo...motor je motocycle!

lp alena

Oprosti, ampak tole ne bo povsem držalo. Biker je gorski kolesar v žargonu, sicer se pa kolesarju reče bicyclist, cyclist.

Motor ima traktor, pa tovornjak pa tako naprej, zato se naši igrači reče motorno kolo. Po ang. pa še motorbike, motorcycle. Bike najbrž prihaja od tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strom, čutim na vodi, da tvoj motorcikel ni vozen.

Kadar ni vozen, so tvoji prispevki za odtenek bolj strupeni.

Sicer imaš pa 99,9% prav.

0,1% ti odtegujem zato, da se ne prevzameš. :D

A hočeš s tem povedat da se že kar nekej časa nisem peljal s svojo mofo? :D No ja, sej se res nisem... ampak to je že druga tema...

Za tist 0.1% se boš mogu pa kar lepo odkupit s kakšnim pivom ;)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebe se men za bajkerje... S tem nazivom se itak samo še taki identificirajo, k so si na tapocen davek kupil eno Viagro, se oblekl v resice, zdej se hodjo pa na tromostovje kazat, pa Helse hodjo gledat kot veliko atrakcijo, ne da bi vedl kaj to je in se jim na koncu stvar še fina zdi...
Še dobro, da si napisal bajker, ker sicer bi te še vprašal, kaj so se ti kvazi bikerji zamerili, da jih tako pljuvaš. Kaj je narobe s prikazovanjem na 3M? Tudi ti si se že tam prikazal, magari brez motorja, pa si bil vseeno tam, na očeh vseh mimoidočih. Pa če novopečeni motoristi sami sebi pravijo bikerji, so f**ckin' what? It's a free country! Se čutiš ogroženega? Po stažu si zanje dedek motociklizma. Razkorak je ogromen, časi se pa spreminjajo. Tudi ti si bil enkrat gušter, a ne? Si se zato skrival po luknjah in se prikazal šele po desetih letih guljenja kolen, ko si bil dovolj samozavesten, da si lahko rekel, da nečemu pripadaš. Menim, da je na moto sceni za vsakogar plac, ne pa da se grdo gledamo, ker nimamo vsi enakih pogledov na motorizem.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boli me kurac bajker, motorist, ... jest mam sam zlo rad motorje (in kar paše tuki zraven).

Vozim se pa kakor mi denarno znese. Če bi bil bencin zastonj pa itak ne bi tuki zdejle nakladu. Ma vozte se, občudujte svoje motorje, rad se mejte med sabo, poslušite roknroll, pijte ga, uživite, na bajkerje ipd. pa pozabte, je brezvezna tema in vsak ima svojo definicijo, tako da ne bom še jast s svojo začel.

URADNE ŠE NISEM ZASLEDIL

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr kakšna zamorjena debata.Jest bi reku pa tkole:pravi bajkerji za mene so Rossi,Biaggi...itd.,pobje ipak žvijo s tem in od tega,pa tud umirajo. :wink: 8) :?: ,pa dokažte da morda ni tko če lohk,ha :?: :?: :idea:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ahem.....kot najvecji gobec  :wink: na forumu se mi zdi,da se lahko vsaj oglasim.biker je ze prevec "scotan" (ponosen,porabljen op.red.) izraz; res jih je malo,ki bi si lahko nadeli to definicijo.

je pa nekako po navadi biker (ali vsaj je bil) to tisti,kateri pomaga,ko se ga rabi in ne ko ima cas; kateri pomaga tudi zastonj in je zadovoljen ze z stiskom roke drugega "bikerja".z _inflacijo_ in boomom motorizma se je ta navada pac zaradi nevednosti in ignorance razgubila oziroma jih je malo,ki se je se drzijo.kolicina kilometrov ni vazna,tudi kolicina prebavljenega piva ne,to je izraz in nacin zivljenja.biker je biker tudi v avtomobilu ali v operi,na delovnem mestu ali doma.

Tole si preberite ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vragica in ostale zenske naucite se brat :? . tu je vprasanje kdo je pravi biker (aloooo moski spol - slovenscina osnovne sole :twisted: ). o bikercah pa nebi mogel govorit (ice bo razumel MC pa tako :wink: ) :P  :twisted:  :P

Nehaj se preseravat, pa bodi rajši tiho, če ne znaš drugega kot žalit.... a zdaj smo ženske manj vredne, ker nimamo jajc... kolikor vem zato še udobneje sedimo na motorju... :twisted:

lp alena

Aja, in zabubi se v svoj MC in se naprej po "bajkersko" ljudem lezi v rit...  :twisted:  :twisted:  :P  :roll:  :wink:

BISTVO PROBLEMA KDO JE BIKER, MOTORIST, POZER, VOZNIK, GORSKI KOLESAR,....ITD. JE V TEM DA VSI VSE JEMLJEJO PREVEC RESNO IN BREZ SMISLA ZA HUMOR (DA O TOLERANCI SPLOH NE ZACNEM).

torej ce nekdo pride na 3M je torej pozer????? ce nekdo nosi leder in vozi coper je biker???? ali je nekdo ki je clan kluba avtomatsko biker???? na koliko srecanj letno mores it in koliko km naredit da se kvalificiras za bikerja??????

PA DAJTE LJUDJE UMIRITE SE IN ZADIHAJTE, TO JE TEMA, KI JE BILA SPROZENA ZA ZAJEBANCIJO! BIKER NI NEKA STVAR, KI BI JO LAHKO DEFINIRAL IN REKEL "AHA SE TRI KILOMETRE LETOS PA SEM BIKER, PA NA 3M NE SMEM IT KER MI POTEM DO BAJKERJA MANJKA SE 4 COOL TOCKE (ENKRATNI OBISK 3M STEJE - 5 COOL TOCK, KI V SESTEVKU Z "POMOC NA CESTI TOCKE" IN KILOMETRI DEFINIRAJO BIKERJA).

PS: deklice ce se pocutite ogrozene v svojem bikerskem statusu (in drugace) potem sploh ne berite mojih postov ker na take teme ne morem resno odgovarjat (glej zlobne smeskote ob postu)! :roll:

pervy tu zaklucuje to debato, ki se je seveda kot je na forumu ze navada spet izrodila!

:cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, pervy... tvoja prva ucna ura branja na forumu se zacenja...

... vsak je po svoje pravi bajker... ampak na cesti smo vsi glih  :arrow:  ali imas takivi ali ovakvi motor, , se imas za frajerja/frajerko ali ne, nosis leder ali goretex, kuris gumo ali ne, vozis pocasi ali hitro, naredis veliko ali malo kilometrov, KAR JE ODVISNO OD CASA, itd. itd. ... no kar koli ze... pravi bajkerji smo vsi...  :wink:

ej pa beri smajlije... :twisted: :twisted: :twisted: :P :twisted: :roll: :fist: :mrgreen: :multi: :splat: :silly: :evilbat: and i am a :lilangel: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikoli se nisem ubadala z mislijo, če sem 'biker' ali ne... vse kar vem je, da sem že, od kar vem za sebe, nora na motorje... no, najprej so bili to le avtomatiki... :wink: Obožujem sedet na motorju in se prepuščat cesti... In to je vse kar je pomembno... če sem 'biker' ali ne.. ma me baš boli ***

lp alena

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da spadam med fosile tako imenovane biker scene na SLO področju in če lahko povem svoje mnenje ne da bi bil takoj polit s kislino in žolčem,potem izjavljam,da se 99% strinjam s SF.V 70-tih smo se delili na rockerje in modse,ker nam je bila bližja angleška scena kot ameriška.Sploh pa ponižno prosim,da mi dovolite etiketo traktorista!

Pa ne se preveč žret zaradi tega kaj si in kaj nisi. :agrue: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater ste zabluzili o tem kdo je biker kdo motorist,kot da je to najbolj pomembno v tem norem življenju.Z motorji živim že od svojega 11 leta,se pravi že polnih 30 let.Občasno sem bil tudi brez motorja ampak v srcu sem ga vedno imel in vsakokrat ko se je zaslišala pesem iz izpuhov so se mi naježile dlake.Imam ženo ,ki ni nikoli vozila motorja-razen sinovega TORIja in še to se je slabo končalo ampak po srcu je pravi motorist.Sploh ni pomembno ali si motorist ali biker ali ...če ti nimaš motorja v srcu in duši si nula. :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če ti nimaš motorja v srcu in duši si nula. :roll:

Upam, da ne misliš resno. A to velja za kvazi motoriste, ali vse po vrsti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Vas imam veselo novico :!: :!:

Vsako sredo si imate možnost na 3M ogledati v ŽIVO pravega bikera, motorista, pozerja, ....... :roll: :shock: :? 8) :lol: :!: ........................no, vsaj poskušam biti vsako sredo na 3M. :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!