Skoči na vsebino

Prehitevanje kolone?


Speedo

Priporočene objave

Kaj pa, če bedak v avtu hodo pospeši in te (namerno!!!) zrine na nasprotni pas, kot je mene?!

(Če nebi bil na nujni poti, bi ga sledil do Portoroža, dokler nebi padel v morje. Zagotovo! A bi ga za vsak slučaj, zagvišno še utopil)!

Da bi ga bilo potrebno vtopiti in nato zadavit se strinjam. Sicer pa je reakcija stvar situacije in presoje. Včasih gas, drugič bremza. Včasih hladna glava, drugič pa bolj vroča. Takšne pa so tudi reakcije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bi ga bilo potrebno vtopiti in nato zadavit se strinjam. Sicer pa je reakcija stvar situacije in presoje. Včasih gas, drugič bremza. Včasih hladna glava, drugič pa bolj vroča. Takšne pa so tudi reakcije.

... vedno hladna glava ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Da spet malo obudim temo:

A se je v zadnjih 4 letih na podrocju CPP-ja kaj korenito spremenilo, da so se koncno odlocili a tič al miš glede voznje mimo/prehitevanje pocasne kolone? Al smo se vedno v sivem obmocju, kjer je odvisno na kolk prijaznega kifeljca/carinika nabases?

ravno danes sva se z zlahtnikom skorajda skregala glede tega... so ga ta vikend na hrvasko-slovenski meji na veliko prehitevali motoristi in je zdej cist popizden in da se bo naslednjemu postavil na pot, pa da vidmo kdo je car... itd ... jao boze

torej? Se je kej spremenilo al je se vedno isto?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolkor jst vem lahko z enoslednim vozilom prehitevaš stoječo kolono, bom pa še enkrat tatu vprašala, da bo za ziher.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolkor jst vem lahko z enoslednim vozilom prehitevaš stoječo kolono, bom pa še enkrat tatu vprašala, da bo za ziher.

Ko sem jaz delal CPP je veljalo tole:

ZVCP, 35. clen, 4. odstavek:

Ce je dovolj prostora, lahko voznik enoslednega vozila na desnem prometnem pasu s primerno hitrostjo in pazljivostjo pelje mimo ustavljenega vozila ali kolone po

desni strani, razen kadar so se morala vozila ustaviti pred kriziscem ali zozanjem ceste.

So ze kej spremenili??

Popravljeno . Popravil Dr_Jakob
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem že prehiteval kolono, tudi policaji so me videli, pa ni bilo problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem jaz delal CPP je veljalo tole:

ZVCP, 35. clen, 4. odstavek:

Ce je dovolj prostora, lahko voznik enoslednega vozila na desnem prometnem pasu s primerno hitrostjo in pazljivostjo pelje mimo ustavljenega vozila ali kolone po

desni strani, razen kadar so se morala vozila ustaviti pred kriziscem ali zozanjem ceste.

So ze kej spremenili??

sam to je vožnja mimo, ne prehitevanje, ker je po desni... to še vedno velja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene predvsem tle zanima kako je s tem na mejnih prehodih, ko je guzva... Pa prakticno itak da vem, kako je to. Sam glede pravnega pogleda me zanima... a mamo sploh pravico to delat, al se sam francoze delamo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem jaz delal CPP je veljalo tole:

ZVCP, 35. clen, 4. odstavek:

Ce je dovolj prostora, lahko voznik enoslednega vozila na desnem prometnem pasu s primerno hitrostjo in pazljivostjo pelje mimo ustavljenega vozila ali kolone po

desni strani, razen kadar so se morala vozila ustaviti pred kriziscem ali zozanjem ceste.

So ze kej spremenili??

verjetno bi policist lahko tretiral mejni prehod kot ustavitev kolone pred križiščem ... seveda je vse odvisno od njega .. če se je kdaj "pajcal" na motorju - seveda vožnji primerno oblečen - v kakšnem zastoju bo verjerno le-to toleriral... po vsej verjetnosti pa se seveda delamo francoze-slovence ..kot marsikje ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jaz bi vprašanje obrnil: ali je kdo na forumu, ki mu je zaradi takega početja policaj težil, ali bognedaj zaračunal kazen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jaz bi vprašanje obrnil: ali je kdo na forumu, ki mu je zaradi takega početja policaj težil, ali bognedaj zaračunal kazen?

Mojemu sosedu je nekaj let nazaj napisal kazen za tole, prehiteval jih je po levi strani ko so stali pred semaforjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jaz bi vprašanje obrnil: ali je kdo na forumu, ki mu je zaradi takega početja policaj težil, ali bognedaj zaračunal kazen?

jaz sem tako nadrajsal na prehodu Petrina, ko sem se vračal s CRO. Kolona je bila daleč na hrvaško stran, čisto počasi sem se premikal mimo kolone (po avto do 2, ustavil, spet avto do 2, ustavil....), imel pa sem namen se vključit v kolono kakih 10 avtov pred prehodom. Žal me je policaj zagledal, ko sem bil sredi mosta in začel kričat in krilit z rokami kot nor - potem je sledila dolgotrajna obravnava na kasarni...

Druga situacija pa je bila na prehodu v Metliki v smer CRO - prvomajski prazniki - na prehodu morje motoristov, ki so prehitevali kolono v ravnokar odprt dodaten pas - hrvaškega policaja je skoraj pobralo od besa, ker pa nas je bilo vsaj 30 takih nestrpnežev, ni mogel vsem pisati kazni in je začel z jeb... v glavo - najprej vsi čelade dol, vsi vse dokumente (pašoši, prometne, vozniške) in vse posebej preverjati. Avtomobilisti so se vozili skozi brez preverjanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jaz bi vprašanje obrnil: ali je kdo na forumu, ki mu je zaradi takega početja policaj težil, ali bognedaj zaračunal kazen?

jaz sem enkat prehiteval stoječo kolono med Križiščem in Mejo. Hrvaški policist je čist popizdil imne menagnal nazaj. Očitno Hrvati to radi počnejo. v sloveniji in na slovenskih mejnih prehodih tega nism še doživel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da spet malo obudim temo:

A se je v zadnjih 4 letih na podrocju CPP-ja kaj korenito spremenilo, da so se koncno odlocili a tič al miš glede voznje mimo/prehitevanje pocasne kolone? Al smo se vedno v sivem obmocju, kjer je odvisno na kolk prijaznega kifeljca/carinika nabases?

ravno danes sva se z zlahtnikom skorajda skregala glede tega... so ga ta vikend na hrvasko-slovenski meji na veliko prehitevali motoristi in je zdej cist popizden in da se bo naslednjemu postavil na pot, pa da vidmo kdo je car... itd ... jao boze

torej? Se je kej spremenilo al je se vedno isto?

V nobenem primeru ne smeš prehitevati stoječe oz. počasi premikajoče kolone, saj nikoli ne veš zakaj se je to pripetilo.

Primer;

Na AC zgori avtobus v tunelu, vozila se ustavijo na svojem pasu prehitevalnem in voznem, nekateri, tisti ta pametni pa se peljejo po desni mogoče par kilometrov in pridejo čisto do tunela. Za njim se pripeljejo gasilci, reševalci, policija in nastane problem, ker le ti ne morejo it pomagat. To velja tako za motorje kot za vsa druga vozila in tako na cestninski postaji, meji, ali v kakšnem križišču. Je pa res da policisti to dokaj tolerirajo in ne težijo, dokler ni kakšnega "sranja". Kot je prej opisan primer oz pride do prometne nesreče zaradi odpiranja vrat,... Potem pa bomo sigurno plačali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem enkat prehiteval stoječo kolono med Križiščem in Mejo. Hrvaški policist je čist popizdil imne menagnal nazaj. Očitno Hrvati to radi počnejo. v sloveniji in na slovenskih mejnih prehodih tega nism še doživel.

Tud Avstrici niso boljši.Pred leti sem se pripeljal na Šentilj,ker pa mi je svetila rezerva že nekaj časa sem šel mimo kolone pred mejo po odstavnem pasu,zelo počasi.Malo pred prehodom pa v kolono.Avstriski policaj pa u luft.Vzel papirje in hotel 500 šilingov.Seveda sem pametoval in razložil zakaj in nisem hotu plačat.Nakar se policaj obrne in gre...Jz čez čas za njim...Po dobre pol ure,ko sem ga našel pa on meni,da se lahko pogovarja šele,ko dam 500šilingov...jz njemu naj me vklene in grem sedet za ta denar on pa v smeh in spet odmeketa za vrata :( Na koncu sem pač plačal...Takrat sem šel zadnjič na velik mejni prehod!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud Avstrici niso boljši.Pred leti sem se pripeljal na Šentilj,ker pa mi je svetila rezerva že nekaj časa sem šel mimo kolone pred mejo po odstavnem pasu,zelo počasi.Malo pred prehodom pa v kolono.Avstriski policaj pa u luft.Vzel papirje in hotel 500 šilingov.Seveda sem pametoval in razložil zakaj in nisem hotu plačat.Nakar se policaj obrne in gre...Jz čez čas za njim...Po dobre pol ure,ko sem ga našel pa on meni,da se lahko pogovarja šele,ko dam 500šilingov...jz njemu naj me vklene in grem sedet za ta denar on pa v smeh in spet odmeketa za vrata :( Na koncu sem pač plačal...Takrat sem šel zadnjič na velik mejni prehod!

ma, ok, meni je avstrijec rubu šilinge na ljubelju (ok, tam je še tunel zraven računov :) :) )

sam sm prestar, de bi se kej novga nauču, recimo, de z motorjem čpiš v koloni avtomobilov kt en trotl.....

dozdej preveč plačov še nism. tok, tok po lesu..... če pa se motorist z motorjem širine pol metra upa peljat tako kot z avtom širine slaba 2m potem

..... kva sploh še ostane v prid motorju? lepota zalaganja ovinkov? ja, pa jade.... po predpisih težko.....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem tako nadrajsal na prehodu Petrina, ko sem se vračal s CRO. Kolona je bila daleč na hrvaško stran, čisto počasi sem se premikal mimo kolone (po avto do 2, ustavil, spet avto do 2, ustavil....), imel pa sem namen se vključit v kolono kakih 10 avtov pred prehodom. Žal me je policaj zagledal, ko sem bil sredi mosta in začel kričat in krilit z rokami kot nor - potem je sledila dolgotrajna obravnava na kasarni...

Delal tam. Vse je odvisno od sreče, večina policajev to tolerira (je celo par motoristov), ene par pa je pravih "psihopatov", ker se celo leto ne dogaja ničesar, si morajo dati duška v "sezoni".

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. če pa se motorist z motorjem širine pol metra upa peljat tako kot z avtom širine slaba 2m potem

..... kva sploh še ostane v prid motorju? lepota zalaganja ovinkov? ja, pa jade.... po predpisih težko.....

Za zalaganje imaš vedno na voljo dirkališča ...

Glede kolon pa smo nekoč an tem forumu zapisali že ogromno besed ... na konc dneva - a se na banki, v trgovini in še kje tudi prerineš v vrsti samo zato, ker si fizično sposoben se prerinit? Na prehodih in cestninah verjetno (običajno) ni kolona zato, ker so ljudje nesposobni, pač pa zato, ker se pač čaka, da se gre skozi ...

No, seveda so protiargumenti - nam motoristom je tooolk vroče v čeladah in kombinezonih pa toooolk se nam mudi, zato pa vozimo tako hitre motorje ... ampak - na vsako pot, na katero greš, si svoje prevozno sredstvo (in s tem stopnjo konforta!) izbereš v glavnem sam ...

No, severda bi bil okrasno, eč bi imeli mejni prehodi in cestninske vedno eno ekstra špuro za motoriste, lahko bi bila ožja od normalne, kjer bi se švigalo skozi ... ampak ta moja želja dejstev ne spremeni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za zalaganje imaš vedno na voljo dirkališča ...

Glede kolon pa smo nekoč an tem forumu zapisali že ogromno besed ... na konc dneva - a se na banki, v trgovini in še kje tudi prerineš v vrsti samo zato, ker si fizično sposoben se prerinit? Na prehodih in cestninah verjetno (običajno) ni kolona zato, ker so ljudje nesposobni, pač pa zato, ker se pač čaka, da se gre skozi ...

No, severda bi bil okrasno, eč bi imeli mejni prehodi in cestninske vedno eno ekstra špuro za motoriste, lahko bi bila ožja od normalne, kjer bi se švigalo skozi ... ampak ta moja želja dejstev ne spremeni!

Na banki se pa res ne čaka v vrsti...samo pomahaš z zlato kartico in si takoj na vrsti...se pravi ne ker sem sposoben ampak,ker mi privilegij to nudi...tako je tudi z motorjem :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na banki se pa res ne čaka v vrsti...samo pomahaš z zlato kartico in si takoj na vrsti...se pravi ne ker sem sposoben ampak,ker mi privilegij to nudi...tako je tudi z motorjem :hmm:

S kartico al sa pistolj? :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S kartico al sa pistolj? :D

Stopiš v vrsto in držiš v roki zlato kartico oziroma pomahaš delavki z njo in si takoj za stranko,ki je na šalterju na vrsti ali pa te pošlje,do "pisarne"kjer takoj vse urediš-odvisno kak sistem imajo na tisti banki!

Kdo tega ni vedel :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lansko leto (slovenski dan na Grobniku), se je skupina 10motoristov odločila prehiteti kolono avtomobilov, ki so čakali na mejnem prehodu Petrina vsakemu posebaj so pobrali prometne, tako da so se lahko samo obrnili in odšli nazaj domov, lepo parkirat svoje konjičke.

Tako da dogaja se vse povsod, samo odvisno je koliko sreče imaš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lansko leto (slovenski dan na Grobniku), se je skupina 10motoristov odločila prehiteti kolono avtomobilov, ki so čakali na mejnem prehodu Petrina vsakemu posebaj so pobrali prometne, tako da so se lahko samo obrnili in odšli nazaj domov, lepo parkirat svoje konjičke.

Tako da dogaja se vse povsod, samo odvisno je koliko sreče imaš :)

Zaradi tega ti pa res ne more vzet prometne :hmm: Če pa lahko pa smo res v popolnoma policiski državi-sami šerifi so tle pri nas.Se človek vpraša kdaj bo srečal indijanca na konju :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za zalaganje imaš vedno na voljo dirkališča ...

Glede kolon pa smo nekoč an tem forumu zapisali že ogromno besed ... na konc dneva - a se na banki, v trgovini in še kje tudi prerineš v vrsti samo zato, ker si fizično sposoben se prerinit? Na prehodih in cestninah verjetno (običajno) ni kolona zato, ker so ljudje nesposobni, pač pa zato, ker se pač čaka, da se gre skozi ...

No, seveda so protiargumenti - nam motoristom je tooolk vroče v čeladah in kombinezonih pa toooolk se nam mudi, zato pa vozimo tako hitre motorje ... ampak - na vsako pot, na katero greš, si svoje prevozno sredstvo (in s tem stopnjo konforta!) izbereš v glavnem sam ...

No, severda bi bil okrasno, eč bi imeli mejni prehodi in cestninske vedno eno ekstra špuro za motoriste, lahko bi bila ožja od normalne, kjer bi se švigalo skozi ... ampak ta moja želja dejstev ne spremeni!

:unsure: a tud trajekt čakaš v koloni?

men se zdi common sense precej koristna stvar v tem primeru. nikoli nisem v tropu desetih da bi delal blazno zmedo. nikoli ne prehitim kolone na tankšteli. pred mitnico ali mejnim prehodom pa po pravilu nardim to. Zdi se mi precej bol varno in simpl prehitet 10 stoječih avtov z brzino 12km/h kot vse te ljudi prehiteavat med prometom na cest. ker kamperji in kolona za njimi v poprečju ne zmorejo omejitev.

Lansko leto (slovenski dan na Grobniku), se je skupina 10motoristov odločila prehiteti kolono avtomobilov, ki so čakali na mejnem prehodu Petrina vsakemu posebaj so pobrali prometne, tako da so se lahko samo obrnili in odšli nazaj domov, lepo parkirat svoje konjičke.

Tako da dogaja se vse povsod, samo odvisno je koliko sreče imaš :)

Prometno dovoljenje in tablico ti lahko vzamejo le, če imaš neizpravno vozilo! za prekršek, huliganstvo, izgubo nadzora (stoppie ali wheelie), ti lahko vzamejo samo denar in točke.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!