Skoči na vsebino

Prehitevanje kolone?


Speedo

Priporočene objave

Kar je posebej cool, ko se v enem avtu v koloni odprejo leva vrata ...

...

Pri vožnji mimo kolone te lahko motijo le desna odprta vrata!!!! :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem počasi šel mimo stoječe kolone (morda kakih 5 - 10 km/h). Sem se pripeljal do policajev, ki so tudi stali v koloni. Ni mi ostalo drugega, kot da prehitim tudi njih. Ker sem šel počasi, niso imeli pripomb, čeprav sem moral včasih tudi preko polne črte.

Aja, ena morda niti ne nepomembna stvar: ko je nasproti kdo pripeljal, sem se mu umaknil in ustavil.

A je tak način prehitevanja zakonit ali ne, ne vem. Verjetno ni, a če je vse skupaj izpeljano počasi in relativno varno, policaji ne bodo težili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm, ni mi jasno...eni pravte prehitevanje po desni, drugi da se umikate nasproti vozečim, se pravi prehitevate po levi? :blink: :blink: :?

Po kateri strani naj bi zdej prehiteval?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat za tiste, ki vam ni vse jasno jasno. Poglejte si ZVCP, vožnja mimo je praviloma mimo STOJEČE kolone po DESNI strani, če je za to prostor... Prehitevanje kolone je po zakonu, če prehitevaš po LEVI strani tri ali več vozil skupaj...

Kaj torej še ostane:

- lahko pelješ mimo po desni,

- prehitevaš po največ dva avtomobila skupaj po desni,

Tudi če lepo kulturno, v mejah normale, prehitevaš stoječo koleno po desni, brez ogrožanja drugih seveda, ti noben normalen policaj ne bo težil, tudi če mal na nasprotni pas zaviješ, verjemi, da je takrat dosti drugega dela...

Če pa boš priletel mimo po levi z gasom do konca, pa itak da bo pizdarija... slej ko prej, takšna ali drugačna!!

Popravljeno . Popravil CPU
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, no ja.

Če smo že ravno pri ZVCP-ju in Pravilniku o prometni signalizaciji so omejitve tudi drugje. Če je polna, (lahko tudi ločilna črta) črta, se seveda ne sme prehitevati, razen enoslednih vozil. Seveda, če gre za prehitevanje (kar seveda ni isto kot vožnja mimo). Pri prehitevanju gre za vožnjo mimo ucp, ki se premika v isti smeri.

Torej, če se kolona v času vaše vožnje mimo premakne oz. se recimo avtomobil začne premikati v isto smer kot vi, potem ne gre več za vožnjo mimo, ampak za prehitevanje! Seveda gledano in tolmačeno po zakonu.

Vožnja mimo pa se po ZVCP-1 lahko izvaja ali po levi ali po desni strani, brez ogrožanja za druge udležence v CP, razen...ah preberite si sami: .)

Vožnja mimo.

"(1) Voznik, ki hoče peljati mimo udeleženca cestnega prometa, vozila, objekta ali ovire na vozišču, sme to storiti po levi ali desni strani, če ima dovolj prostora, pri čemer ne sme ovirati udeležencev cestnega prometa, ki vozijo oziroma prihajajo z nasprotne smeri. Če mora pri tem spremeniti smer vožnje, mora paziti na promet za seboj in spremembo smeri nakazati s predpisanim znakom.

(2) Če voznik svojo namero, da bo zavil levo, nakaže s predpisanim znakom in se postavi v takšen položaj, iz katerega se da nedvoumno sklepati, da bo zavil na levo, smejo drugi vozniki voziti mimo le po njegovi desni, če je na cesti dovolj prostora.

(3) Vožnja mimo kolone vozil, ustavljene na smernem vozišču, je prepovedana, če se voznik po vožnji mimo ne bi mogel varno in brez oviranja vrniti na smerno vozišče za vožnjo v smeri, v kateri vozi, ali nadaljevati vožnje po prometnem pasu, po katerem vozi.

(4) Če je v primeru iz prejšnjega odstavka na smernem vozišču dovolj prostora, lahko voznik enoslednega vozila s primerno hitrostjo in pazljivostjo vozi mimo ustavljenega vozila ali kolone vozil po desni strani, razen, kadar so se vozila v koloni ustavila pred križiščem.

(5) Vožnja mimo vozila, ustavljenega pred prehodom za pešce, na katerem je ali na katerega stopa pešec, je prepovedana.

(6) Z globo 60.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki ravna v nasprotju s petim odstavkom tega člena. Izreče se mu tudi 5 kazenskih točk.

(7) Z globo 30.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki ravna v nasprotju s prvim, drugim ali tretjim odstavkom tega člena.

(8) Z globo 10.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena."

:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat za tiste, ki vam ni vse jasno jasno. Poglejte si ZVCP, vožnja mimo je praviloma mimo STOJEČE kolone po DESNI strani, če je za to prostor... Prehitevanje kolone je po zakonu, če prehitevaš po LEVI strani tri ali več vozil skupaj...

Kaj torej še ostane:

- lahko pelješ mimo po desni,

- prehitevaš po največ dva avtomobila skupaj po desni,

Tudi če lepo kulturno, v mejah normale, prehitevaš stoječo koleno po desni, brez ogrožanja drugih seveda, ti noben normalen policaj ne bo težil, tudi če mal na nasprotni pas zaviješ, verjemi, da je takrat dosti drugega dela...

Če pa boš priletel mimo po levi z gasom do konca, pa itak da bo pizdarija... slej ko prej, takšna ali drugačna!!

Tole je pa čist mim :slap:

Verjetno si tematiko že tolkokrat ponovil, da si se še sam zafeclo :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je pa čist mim :slap:

Verjetno si tematiko že tolkokrat ponovil, da si se še sam zafeclo :grim

:yes: :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je ze omenjeno prehitevanje preko polne crte - pa ne mislim prehitevanje kolone-

#prehitevanje cez polno crto JE dovoljeno v primeru, ko prehitevano vozilo vozi z manjso hitrostjo od polovicne dovoljene na tistem odseku#

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... (4) Če je v primeru iz prejšnjega odstavka na smernem vozišču dovolj prostora, lahko voznik enoslednega vozila s primerno hitrostjo in pazljivostjo vozi mimo ustavljenega vozila ali kolone vozil po desni strani, razen, kadar so se vozila v koloni ustavila pred križiščem...

Tole je pa čist mim :slap:

Verjetno si tematiko že tolkokrat ponovil, da si se še sam zafeclo :grim

Za vse brihtne glavce: motor je enosledno vozilo...

Pa še nekaj mi potem povejte, traktor se pelje po cesti 20km/h. A ga lahko prehitiš, če je polna črta, ni važno z avtom ali motorjem? Če ga prehitiš, kaj je potem to vožnja mimo ali prehitevanje??

Pa saj itak ni važno, delajte kar hočete...

Popravljeno . Popravil CPU
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- prehitevaš po največ dva avtomobila skupaj po desni,

Tle sem se res malo zatipkal, seveda sem mislil po levi strani.... :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vožnja mimo po levi ali desni?

Sam se verjetno nikoli ne bi odločil za vožnjo mimo po desni, če bi bil sam. Verjetnost, da bo kdo odprl vrata, da se zlufta in pa verjetnost, da voznik ne spremlja desnega ogledala in bo zapeljal malce v desno ravno takrat, ko bom jaz ob njegovem boku, se mi zdita preveliki.

Če bi šla po desni cela kolona motorjev, potem pa bi verjetno šel tudi sam.

LP,

Matic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se kar nekaj vozim pa cestah, pa se nisem srecal motorista, ki bi vozil v koloni...

Eni prehitijo prej, eni kasneje....Saj pa mamo motorje, da se vozmo, ne pa stojimo v koloni.... V koloni je dosti lepse stat z avtom, pr muski in klimi na full.

Je pa potrebno prehitevat po pameti....Sem ze veckrat srecal policaje, ko sem prehiteval kolono, pa ni blo nic..Sej tudi leteci furajo mimo, brez sirene seveda...

Sam enkrat, sem na mejnem prehodu Rupa, ko sem prehitel celo kolono moral stati 20min. na soncu, ku me je CRO policaj naterov, sam kaj ces se zgodi...Kazni pa ni blo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj pa mamo motorje, da se vozmo, ne pa stojimo v koloni.

Hudimana jaz sem očitno uporabljam avto v čisto napačne namene in se z njim vozim namesto da bi stal v koloni :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Se kar nekaj vozim pa cestah, pa se nisem srecal motorista, ki bi vozil v koloni...

če boš koga srečal v koloni sem to jaz....na Celovški je gužva na obeh pasovih (v eno smer), a hočeš povedat,da jaz začetnik vozim vmes :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gihkar sem se vrno iz Črne gore...pa sem kar nekaj cajta vozo v kolonah, dobro nisem stal v koloni...pa me ni sram povedat, pa nisem bil edini, še kar nekaj slovakov in nemcev je delalo isto...sem zato kaj slabši motorist?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tut jest sem zdele z avtom prišel z Glocglokneja.

Srečal ene 5000 motoristov. Kar velika večina jih strpnih-velja tudi za Avstrijce.

Pri nas je veliko slabše,čeprav nekaj bolše kot prejšna leta. :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pa sem kar nekaj cajta vozo v kolonah...pa me ni sram povedat, pa nisem bil edini, še kar nekaj slovakov in nemcev je delalo isto...sem zato kaj slabši motorist?

LP

Srečal ene 5000 motoristov. Kar velika večina jih strpnih-velja tudi za Avstrijce.

Ne, nič slabša motorista nista! Pametna pa zagotovo! In tudi usraneta nista.

Dober motorist, je star motorist! Tega pa ne dočakaš, če si "gladiator" med kolono.

...Če pa jo, jo prehitevaj Z GLAVO!!! Torej, po enega in enega. In vedno čekiraj vsakega (šoferja) posebej!!! Ugotavljaj, če je kje odcep, kamor bi lahko zavil, ustavil, odprl vrata in te zbil pod nasproti vozeče vozilo, ipd!!!

Da se, da (med kolonami)! A le z veliko mero pazljivosti in SREČE!

Vsi, ki vozijo v "gosjem redu", pa niso usraneti!

Dober motorist je star motorist (kamor pa osebno še ne spadam).

Po zapažanju pa trdim, da se na splošno kolone prehiteva drzno! Torej, NEGOTOVO!!!

PA SREČNO "NA RULETI" !!!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim,da lahko rečem,da sem starejši in dokaj izkušen motorist,vendar vedno prehitevam tudi kolono(avto za avtom) sicer lahko trdim prehitevam z glavo in ne samo z desno roko,kajti imam slab občutek voziti med avti,ki mi tiščijo za ritjo s premajhno varnostno razdaljo,pred mano pa stric s klobukom,ki nikoli neveš kaj bo naredil,kdaj bo zavil brez žmigavca in ustavil brez vzroka.Po pravici povedano raje imam avto v ogledalu kot predmano.

Ps: Je pa res,da za varno prehitevanje ni vsak motor niti vsak motorist.Motorist mora biti dokaj izkušen in siguren v motor,ki naj bi imel vsaj 100 Ps ++ :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim,da lahko rečem,da sem starejši in dokaj izkušen motorist,vendar vedno prehitevam tudi kolono(avto za avtom) sicer lahko trdim prehitevam z glavo in ne samo z desno roko,kajti imam slab občutek voziti med avti,ki mi tiščijo za ritjo s premajhno varnostno razdaljo,pred mano pa stric s klobukom,ki nikoli neveš kaj bo naredil,kdaj bo zavil brez žmigavca in ustavil brez vzroka.Po pravici povedano raje imam avto v ogledalu kot predmano.

Ps: Je pa res,da za varno prehitevanje ni vsak motor niti vsak motorist.Motorist mora biti dokaj izkušen in siguren v motor,ki naj bi imel vsaj 100 Ps ++ :OK:

če smo že pr neumnih izjavah - menim, da ljudje nad 40. letom starosti ne sodijo na motor, ker jim začenjajo refleksi pešat.... in tudi prehitevanje se jim odsvetuje :)

Gihkar sem se vrno iz Črne gore...pa sem kar nekaj cajta vozo v kolonah, dobro nisem stal v koloni...pa me ni sram povedat, pa nisem bil edini, še kar nekaj slovakov in nemcev je delalo isto...sem zato kaj slabši motorist?

a se tako počutiš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, nič slabša motorista nista! Pametna pa zagotovo! In tudi usraneta nista.

Dober motorist, je star motorist! Tega pa ne dočakaš, če si "gladiator" med kolono.

...Če pa jo, jo prehitevaj Z GLAVO!!! Torej, po enega in enega. In vedno čekiraj vsakega (šoferja) posebej!!! Ugotavljaj, če je kje odcep, kamor bi lahko zavil, ustavil, odprl vrata in te zbil pod nasproti vozeče vozilo, ipd!!!

Da se, da (med kolonami)! A le z veliko mero pazljivosti in SREČE!

Vsi, ki vozijo v "gosjem redu", pa niso usraneti!

Dober motorist je star motorist (kamor pa osebno še ne spadam).

Po zapažanju pa trdim, da se na splošno kolone prehiteva drzno! Torej, NEGOTOVO!!!

PA SREČNO "NA RULETI" !!!

Lepo povedano... :yea1: še tudi, ko kolona stoji pazi, da kdo ne otpre vrata avtomobila... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če smo že pr neumnih izjavah - menim, da ljudje nad 40. letom starosti ne sodijo na motor, ker jim začenjajo refleksi pešat.... in tudi prehitevanje se jim odsvetuje :)

:blink: tale je sele bedasta :lol1:

Popravljeno . Popravil XTZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brumer s teboj se jaz popolnoma strinjam,tudi v vseh drugih temah.

Toda meni +100 km ne pomeni nič. Po teh božjih rovtah,kjer se najraje

prevažam zadostuje 5-10 km.

Za sebe lahko rečem, da sem se v30+ letih kot motorist kar malo postaral.

Od leta 96 seštevam in imam ene 130.000KM.

Marsikaj sem dožiel. Pred menoj je motorist čelno priletel v avto.

Pri Razdrtem sem prišel prvi na kraj nesreče, kjer je bil mrtev motorist.

Vsem želim veliko moto km.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!