Skoči na vsebino

Prehitevanje kolone?


Speedo

Priporočene objave

p.s.

...

Raje mislite na varnost kot na kazen. Že s kolesom se na tak nacin lahko hudo poškoduješ ali celo ubiješ - primer Miran RUDAN

Hehe... La(u)re ni več, povozil sem jo.... La(u)re ni več ubil sem jooooo....

jebemti psihopat...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

V redu: kaksna pa je razlika med voznjo mimo in prehitevanjem? Saj vedno, ko gres mimo, prehitevas. Se motim?

 

PREDVIDEVAM DA JE VOŽNJA MIMO STOJECEGA VOZILA, PREHITEVANJE PA VOŽNJA MIMO PREMIKAJOCEGA VOZILA.

.......bravo HANZI ...........točno......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MEJA:do dveh ali treh avtomobilov.....potem počakaš

AC: tudi po desnem odstavnem pasu,če kolona stoji....samo pozor na vrata,policaje.....tam ni milosti....takrat raje nazaj v gužvo pa po sredini naprej

KRIŽIŠČA:če je prostor,počasi.....drugače končaš brez najmanjšega problema na kakšnem špeglu ali v vratih

Sem pa že imel srečo,da nas je Letečman kar veliko število sproti nabral na črnem kalu,pa smo ko račke peljali za njim do vrha,si pomahali pa gasa damu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest se se spomnem iz casov ko sm delu CPP da je bilo eno pravilo da lahko prehitevas stojeco kolono vozil PO DESNI STRANI.

...razen kadar so se morala vozila ustaviti pred križiščem ali zožanjem ceste

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AC: tudi po desnem odstavnem pasu,če kolona stoji....samo pozor na vrata,policaje.....tam ni milosti....takrat raje nazaj v gužvo pa po sredini naprej

Kar se tiče policajev se nimaš česa bat (vsaj ne bi smel biti problem), ker je to točno tisto kar dovoljuje 35.člen, kar se pa tiče vrat, pa 50. člen pravi takole:"Na ustavljenem ali parkiranem vozilu voznik in potniki ne smejo odpitati vrat, če s tem ovirajo ali ogrožajo druge udeležence v cestnem prometu." Seveda je pa treba pazit že zaradi sebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas to ni problem, le dovolj previdno je potrebno peljat mimo kolone, pri severnih sosedih v Avstriji, pri vračanju na Šentilju, pa sem mel na meji že slabe izkušnje.

Ma je policaj vprašal, v stilu, kaj za tebe pa ne veljajo pravila, ne vidiš da je kolona in me lepo poslal nazaj ... na srečo je bilo samo deset ali petnajst avtomobilov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v Avstriji, pri vračanju na Šentilju, pa sem mel na meji že slabe izkušnje.Ma je policaj vprašal, v stilu, kaj za tebe pa ne veljajo pravila, ne vidiš da je kolona in me lepo poslal nazaj ...

na sentilju se vedno pripeljem do policista mimo kolone.razen enkrat eden mi ni se nihce tezil.AC in stari prehod.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Full huda tema,ni kaj.Predlani smo šli v Črnogoro in za nazaj smo jasno prehiteli kolono cca 30 avtomobilov,ki so stali v vročini 35stopin in čakali na butaste Črnogorske carinike,ki se niso nikamor zmigali.Kaj nas niso te ku..e poslale nazaj v kolono,ki se je med tem časom že povečala za enih 7 avtov,ponoriš totalno, nikjer nobene sence ali oštarije.Šele na meji sem spoznala, da vsi ti vici o črnogorcih sploh niso vici ampak živa resnica.Na drugih prehodih se mi pa kaj takega še ni zgodilo,edino na naši meji je zapizdu en carinik ker sem imela pač očala na nosu in čelado na glavi,da me ne more prepoznat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Mejni prehod:

Ga ni večjega užitka kos se pelat mimo avtov pa tik pred kakšnega popečenega turista v nobel limuzimi nobel znamke in ga gledat direkt v faco kako mu kuha..Upal si tako ne bo nič pizdit, ker so tukaj gospoda policaji.

Če pa kej policaj kako voziš, se mu obzirno opravičim in mu z najbolj ponižnim glasom povem, da nimam klime in da če stojim se kar topim od vročine, prepričam ga, da je prehitevanje oz. vožnja mimo kolone pač nuja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prehitevanje/vožnja mimo.

Prehitevamo vozila, ki se premikajo.

Mimo vozil, ki stojijo, vozimo mimo.

Torejm mimo kolone, ki stoji, je dovoljeno voziti, če ne stoji zaradi zoženja ceste ali križišča. Brez sence suma, ali je pred zaustavljeno kolono križišče ali pa zožanje ceste (zaradi del ali nesreče) smo pred cestninskimi postajami in pred mejnimi prehodi. Za 100% zakonitost je potrebno le po desni peljati mimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Evo js sm se vračal domov s tedenskega dopusta v nedeljo popoldan....vroče k sam satan črna jakna ....sm obdelov Cres, Lošinj,Krk...... vse kul noben policaj me ni jebu tut k sm kolone prehitevu ....hrvaški mejni prehod Rupa ( saj mislm) ni problema sam mahajo...pol pa na slovenski meji kolona...in valda prehitim kolono pa še en mariborčan za mano.....kr naenkat prleti en star policaj iz bajtice... in me ustav in mi nabija d ne smem prehitevat :nono: d so pravila za vse ista in d morm nazaj na konc kolone ...OK sej nč ne rečem je res....ampak uzun 35 stopinj js se pa kuham use teče z mene a kolona do hrvaške meje :eek: ....sm se pa mal kregu in prideta še dva motorista in t star znori poj še kolesar in tut tega obrne na konc kolone...valda se obrnem se pelem ene par metrov pogledam nazaj in vidm da gre t star nazaj v bajtico hitr obrnem in gas proti rampi k je pa en mlad policaj gledou dokumente...se mu sam nasmehnem on se je tut smeju me spusti brez problema in gas domov.....

nikol ne veš a te bojo jebal al ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot zacetnik med motoristi imam nekaj vprasanj za malo bolj izkusene:

Zanimam me, kako kaj reagirajo policaji, ce vas zagledajo pri prehitevanju dolge kolone stojecih ali pocasi vozecih vozil (npr. na drzavni meji ali pa ob kaksnih prometnih zastojih)?

Ali so vam ze kdaj tezili, ce ste se na meji kar vrinili mimo vseh avtomobilov ?

(Ali pa je to morda potrebno storiti malo bolj "diskretno" ?)

Si skorajda ne predstavljam, da bi z motorjem moral cakati v kolonah...

Lep pozdrav vsem, ki tudi sovrazijo zastoje.

Edited by - speedo on 11/07/2001 12:45:11

Jaz sem šel kar nazaj na prvi post...

Doživeli smo že vse...

Je prehitevanje kolone, ali "vožnja mimo" prekršek?

To v veliki meri zavisi od policaja!

"Policaji motoristi" tolerirajo, ker nas razumejo. Ostali pa?......

Po pravilih nebi smeli. A se vendarle dogaja... Brez "prekrška"... Če "se plaziš" mim' kolone počasi in previdno, "je dopustno" (A da se razumeva; Nisem rekel jaz"!

Zgodi se tudi to, da ti policaj sam predlaga, da se "skidaš" mimo! (Takšnim posvečamo aplavz)!!!

Če s tem nikogar ne oviraš, boš le razbremenil kolono. (Zavedati pa se moraš, da v vozilih ne ploskajo, ko pelješ mimo, to je dejstvo).

Pri tem MORAŠ PAZITI na STOJEČA VOZILA, ker zdolgočaseni potniki v njih odpirajo vrata itd, in so polni domislenih razvad!

To naj bi veljalo za kolone pred cestnninskimi postajami, na mejah ipd.

PAZI pa v PREDORIH!!! Tu običajno ni odstopanja od tistega, kar piše v zakoniku. Razen, če te nihče ne vidi. To je pa že delikatno, kajti v njih so nameščene kamere. (8 mojih kolegov je za takšno "prehitevanje" v predoru Karavanke plačalo po 30 EUR po glavi, da se razume)!!!

Postoji pa še druga vrsta prehitevanja; Prehitevanje kolone. To je stoječih kolon, npr za na morje.

Tu opažam nekaj;

Da SMO VSI PREHITRI! - Zakaj?

Ker so vozniki kakor potniki v razbeljenih avtomobilih naveličani vsega. Zato izstopajo, vstopajo, se "postavljajo na glavo" itd. Tu je potrebno več pozornosti!

Ne bom dolgovezil, nekaj pa bi rad poudaril;

Nekoč sem šel na morje z avtomobilom. Pred menoj je bil rdeč Passat. Vedno ko smo ustavili, je odprl leva vrata in hladil pregreto glavo.

Sedaj pa nagradno vprašanje:

"Kolikokrat mislite, da je pri tem pogledal v vzvratno ogledalo???!!!...

...(Mimo pa so "na knap" vozili motoristi)!!! Verjemite - ne počasi!

...Nič se ni zgodilo!!! Bil pa sem utrujen, kot bi prevozil tisoč kilometrov!

Naslednje vprašanje ni nagradno;

Zakaj, mislite?...

LP

"Utrujen" motorist :hmm: :hmm: :o :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim,da izgovor da nimaš klime kot motorist in da ti je vroče v opremi ni opravičljiv oziroma zakaj bi ga kdo (policist) bil dolžan razumeti. Konec koncev si sami izbiramo prevozna sredstva in ko se v vročini vsedeš na motor veš v kaj se podajaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pazte pa recimo k prehitevate kolono tam kjer je dvojna crta...npr. dol iz Smarja proti Kopru, kjer sem ze velikrat vidu policaje ki ustavlajo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pazte pa recimo k prehitevate kolono tam kjer je dvojna crta...npr. dol iz Smarja proti Kopru, kjer sem ze velikrat vidu policaje ki ustavlajo

To je še dobro, da se bojiš le dvojnih črt :o in policajev :devil:...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim se vračam z dopusta v ČG in naletim pred Reko na 15 Km praktično stoječe kolone.Ker s tem nimam ravno prakse,sem že ramišljal da postavim šotor.Pa mi nek vrag prišepne,da naj kar mimo pičim...sprva prehitevam-vozim mimo mal sramežljivo,pol pa vedno bolj samozavestno(pa na dva kufra pri strani nisem smel pozabit...)Moram rečt da od 100 tipov samo eden ni bil lih ziher če bi me nazaj v kolono spustil.Eni cestaki so prehitevali kot sneta skira,ampak tudi 60 je lepa brzina napram onemu ki stoji.

Še en problem.Sem videl na mejnem prehodu iz nasprotne smeri(iz CRO v ČG) kak dober Km dolgo kolono v klancu, mnogi avti ugasnjeni,ubitačna vročina..in sem pol še dolgo tuhtal,kaj bi blo če bi bil prisiljen tam čepet z motorjem in še zračno hlajenim po vrhu(da o samo nožnem zaganjalniku ne govorim),al bi prej riknu dec al stroj...hvalabogu sem šel v drugo smer,nabil gas in odganjal temne misli.

PREŽIVITE lep dopust,čim manj v kolonah FLY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je še dobro, da se bojiš le dvojnih črt :o in policajev :devil:...

to sm dal bolj primer kje so policaji dostkrat....sam prehitevam/obvozim kolono tam kjer se mi zdi varno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to sm dal bolj primer kje so policaji dostkrat....sam prehitevam/obvozim kolono tam kjer se mi zdi varno

Saj vem! :grim

Nisem te hotel užalit'! :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni cestaki so prehitevali kot sneta skira,ampak tudi 60 je lepa brzina napram onemu ki stoji.

Menim, da 60km/h mimo stoječe kolene res ni pametno vozit. Krepko nižje. Nikoli ne veš, kdaj komu prekipi in se odloči za morebitno drugo pot, zato obrne in zapusti kolono, takrat pa si mu v boku .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, če smo o tem že govorili, a vseeno. Škodilo ne bo!

Prehitevanje kolone? - Ni dopustno! Toda...

Vsako kolono, pa naj bo stoječa, ali mobilna prehitevaj tako in s takšno hitrostjo, da prehitevaš LE PO ENO VOZILO!!! In imej vse ostale pod kontrolo. Čekiraj vsakega posebej in imej toliko rezerve, če dotičnemu pred tabo na pamet kane kakšna oslarija, da jo lahko rešiš sam!!!

To je vsa modrost prehitevanja kolone, (ki jo v bistvu zakon ne dovoljuje - a se jo poslužujejo tudi policaji (motoristi).

V primerih takšnega prehitevanja je najnevarnejše, da te voznik v avtu pred teboj spregleda v "mrtvem kotu", te izrine na nasprotni pas, ali pod nasproti vozeče vozilo!

Napotkov za varno vožnjo je veliko, a vas zaradi tega, to ne sme obremenjevati. S časom si jih shranite v podzavest in "avtomatika" za varno vožnjo bo povsem spontana. Ne bo obremenjevala. Celo več, počutili se boste varni in vaša vožnja z motociklom bo užitek!

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, če smo o tem že govorili, a vseeno. Škodilo ne bo!

Prehitevanje kolone? - Ni dopustno! Toda...

Vsako kolono, pa naj bo stoječa, ali mobilna prehitevaj tako in s takšno hitrostjo, da prehitevaš LE PO ENO VOZILO!!! In imej vse ostale pod kontrolo. Čekiraj vsakega posebej in imej toliko rezerve, če dotičnemu pred tabo na pamet kane kakšna oslarija, da jo lahko rešiš sam!!!

To je vsa modrost prehitevanja kolone, (ki jo v bistvu zakon ne dovoljuje - a se jo poslužujejo tudi policaji (motoristi).

V primerih takšnega prehitevanja je najnevarnejše, da te voznik v avtu pred teboj spregleda v "mrtvem kotu", te izrine na nasprotni pas, ali pod nasproti vozeče vozilo!

Napotkov za varno vožnjo je veliko, a vas zaradi tega, to ne sme obremenjevati. S časom si jih shranite v podzavest in "avtomatika" za varno vožnjo bo povsem spontana. Ne bo obremenjevala. Celo več, počutili se boste varni in vaša vožnja z motociklom bo užitek!

bravo, se podpišem pod tole :OK:

lp,

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!