Skoči na vsebino

Prehitevanje kolone?


Speedo

Priporočene objave

bravo, se podpišem pod tole :OK:

lp,

Tadej

Ti kar, jaz pa ne, ker je Fičo prodal buče in dodatno prispeval k šlampastemu razumevanju te "problematike" in zakonski regulaciji nje!

Namreč pravi:

"Vsako kolono, pa naj bo stoječa, ali mobilna prehitevaj tako in s takšno hitrostjo, ...

...To je vsa modrost prehitevanja kolone, (ki jo v bistvu zakon ne dovoljuje - a se jo poslužujejo tudi policaji (motoristi)."

Spet meša prehitevnje kolone z vožnjo mimo in bluzi, "da jo zakon v bistvu ne dovoljuje".

Kar enostavno ni res! Zakon vožnjo mimo dovoljuje!

Saj pravim. šlamparija pri CPP, šlamparija na cesti, policaji p ostanejo prasci, motoristi ubogi maltretirani reveži samo krivi nič. Niti napačnega razumevanja zakonskih členov in še manj zavajanja drugih.

Buče, res! :grim

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti kar, jaz pa ne, ker je Fičo prodal buče in dodatno prispeval k šlampastemu razumevanju te "problematike" in zakonski regulaciji nje!

Namreč pravi:

"Vsako kolono, pa naj bo stoječa, ali mobilna prehitevaj tako in s takšno hitrostjo, ...

...To je vsa modrost prehitevanja kolone, (ki jo v bistvu zakon ne dovoljuje - a se jo poslužujejo tudi policaji (motoristi)."

Spet meša prehitevnje kolone z vožnjo mimo in bluzi, "da jo zakon v bistvu ne dovoljuje".

Kar enostavno ni res! Zakon vožnjo mimo dovoljuje!

Saj pravim. šlamparija pri CPP, šlamparija na cesti, policaji p ostanejo prasci, motoristi ubogi maltretirani reveži samo krivi nič. Niti napačnega razumevanja zakonskih členov in še manj zavajanja drugih.

Buče, res! :grim

Jep Horjo se strinjam ... buče ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti kar, jaz pa ne, ker je Fičo prodal buče in dodatno prispeval k šlampastemu razumevanju te "problematike" in zakonski regulaciji nje!

Namreč pravi:

"Vsako kolono, pa naj bo stoječa, ali mobilna prehitevaj tako in s takšno hitrostjo, ...

...To je vsa modrost prehitevanja kolone, (ki jo v bistvu zakon ne dovoljuje - a se jo poslužujejo tudi policaji (motoristi)."

Spet meša prehitevnje kolone z vožnjo mimo in bluzi, "da jo zakon v bistvu ne dovoljuje".

Kar enostavno ni res! Zakon vožnjo mimo dovoljuje!

Saj pravim. šlamparija pri CPP, šlamparija na cesti, policaji p ostanejo prasci, motoristi ubogi maltretirani reveži samo krivi nič. Niti napačnega razumevanja zakonskih členov in še manj zavajanja drugih.

Buče, res! :grim

pa kdo pri nas sploh upošteva zakone, zato mislim da rzlaganje zakonov je čist mim, saj si pri nas lahko zakon razlaga vsak po svoje, zato mislim da fičo glih ne prodaja buč, če že prehitevamo, prehitevajmo vedno po pameti, predvsem pa pazite na vozila z jodlarsko registracijo

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kdo pri nas sploh upošteva zakone, zato mislim da rzlaganje zakonov je čist mim, saj si pri nas lahko zakon razlaga vsak po svoje, zato mislim da fičo glih ne prodaja buč, če že prehitevamo, prehitevajmo vedno po pameti, predvsem pa pazite na vozila z jodlarsko registracijo

janih

In ko boš slučajno imel kakšen nepredvidljiv dogodek boš rabil samo in le razlago zakonov ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ko boš slučajno imel kakšen nepredvidljiv dogodek boš rabil samo in le razlago zakonov ...

drži in spet bodo advokati tisti, ki bodo dober zaslužili, je že tako

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to da se govori od bučk se mi ne zdi smiselno, ker bi lahko marsikdo to rekel zate HHV... vsak pač poda svoje mnenje, zato tudi forum obstaja - da se izmenjujejo mnenja...

PAZITE NASE NA CESTI IN IMEJTE OČI VEDNO NA ŠIROKO ODPRTE .)

lp,

tadejh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

PAZITE NASE NA CESTI IN IMEJTE OČI VEDNO NA ŠIROKO ODPRTE .)

lp,

tadejh

Pa tisti drot ki gre od učev not u lubenico, je tud dobr imet prkloplen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ker je Fičo prodal buče in dodatno prispeval k šlampastemu razumevanju te "problematike" in zakonski regulaciji nje!

Namreč pravi:

1) "Vsako kolono, pa naj bo stoječa, ali mobilna prehitevaj tako in s takšno hitrostjo, ...

2) Spet meša prehitevnje kolone z vožnjo mimo in bluzi, "da jo zakon v bistvu ne dovoljuje".

Kar enostavno ni res! Zakon vožnjo mimo dovoljuje!

3) Saj pravim. šlamparija pri CPP, šlamparija na cesti, policaji pa ostanejo prasci, motoristi ubogi maltretirani reveži samo krivi nič. Niti napačnega razumevanja zakonskih členov in še manj zavajanja drugih.

Buče, res! :grim

Tole bo :topic: vem, a mi nekaj narekuje, da se odzovem. S tem bom zaključil to debato, kajti dobro vem, da je tema posvečena preventivi!

1; 2) Kar se tiče prvega para točk, bi temu rekel dlakocepstvo, čeprav se dobro zavedam njihovega pomembnega razločka! Dobro ločim prehitevanje od "vožnje mimo". Prav tako razlikujem "prehitevanje" ene, kot druge variante. V obeh primerih, pa je najpomembnejše naše PREŽIVETJE! Tu se ne razglablja o "slovničnih napakah" in strokovnem pojmovanju zakonika, ampak "zakon PREŽIVETJA V PROMETU". Vemo pa, da vsi grešimo (motoristi)!!! Z menoj in policaji vred. Toliko bodimo pošteni.

Če se pelješ mimo kolone, pa naj stoji, se plazi, ali "leze" in kdo nenadno zavije iz vrste, odpre vrata, da se ti jajca zataknejo na kljuki za odpiranje zrcal je prav vseeno, ali si prehiteval, ali si šel "vožnjo mimo". Pomembno je, da se ne zakajlaš v naveličanega šoferja, s pregreto glavo v pločevini.

HHV, tudi ti nisi ravno rosno mlad kot jaz, zato želim s teboj ohraniti dostojanstven odnos, spoštlijiv in kar se da korekten. Tudi jaz bi se rad od tebe kaj naučil. Dopusti mi to možnost in mi posreduj kak pameten nasvet, da ne bom po nepotrebnem, z nosom drgnil po asfaltu! Namreč, vsi delamo napake... A vedi, da je racionalnejše delati slovnične in "paragrafske", kot "krvave" kikse v prometu. Kajti te, ne odpuščajo življenju!

3) Prepričan sem, da nisi mislil policaje imenovati s tako nizkotnim psevdonimom, saj si niti v šali ne zaslužijo, tako žaljivega vzdevka. Niti nisi hotel motoriste zaščititi kot nebogljene revčke, kajti dobro veva, da si tega ne zaslužimo, vključno z menoj. Preveč grešimo! - Kdor ne verjame... To dokazuje tudi Črni forum.

HHV. Namesto, da bi "cepili atome", se raje posvetimo preventivi in medsebojno vplivajmo, da preživimo.

Ne razumi me napačno. To ne pišem le zato, da bi ti "posvetil". Še zdaleč ne! Ampak zato, da bi v čim večji meri dočakali zimo.

Nisem občutljiv. Lahko mi rečeš prasec, konj, lubadar, govno... Ni mi mar! Ranljiv pa sem, če želim kot mnogo drugih na tem forumu prispevati k večji varnosti med motoristi.

So teme "zajebancije", teme šal in Resne teme, kjer nebi smeli mešati osebnih razprtij do tistih, ki jih kjub našim skupnim željam o medsebojnem osveščanju, ni več med nami.

HHV, cenim tvojo demokratično izpoved in prepričan sem, da me tudi Ti ne boš narobe razumel. Obenem Ti želim, obilo sreče v prometu (koloni)!

:topic:

motorist

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No lepo Fičo! Se zahvaljujem za spoštljiv odnos, res! :worship:

A ti le moram nalepiti citat iz prvega otvoritvenega posta te teme:

"Zanimam me, kako kaj reagirajo policaji, ce vas zagledajo pri prehitevanju dolge kolone stojecih ali pocasi vozecih vozil (npr. na drzavni meji ali pa ob kaksnih prometnih zastojih)? "

Viš, to je bistvo te teme in je dlako cepiti pač potrebno, ker jo bo tudi policaj, ko se boš šel prehitevanje/mimo vožnjo kolone.

In tiste vzdevke policajem nisem lepil jaz, sem le parafraziral, kako reče marsikateri motorist ko ga policist oglobi, samemu se pa ne ljubi razčistiti, kaj o takih vožnjah pravijo pravila.

Tisto o varnosti je tukaj torej :topic: , je pa seveda lepo in prav, da v drugih temah to razglabljaš in svetuješ.

Le tako naprej! In tudi tebi srečno na cesti in drugod! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak tokrat si se pa pozabu podpisat z "motorist"...

Se opravičujem! :naughty:

Res pozabil! :slap: :D :P

:topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Sem preletel tole temo in opažam, da prihaja do različnih razlag in mnenj člena o prehitevanju(x?y?) :blink:

Ali kdo ve, kako imajo prehitevanje za motoriste urejeno v drugih državah (HR, I, A, D,...... )? :hmm:

Menda imajo marsikje zakonodajo spisano precej bolje kot pri nas! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakon gor al dol...

..kako kdo kaj razume...je problem vsakega posameznika.

stvar je tko kot, če te ustavi policaj.

če maš lep dekolte...če se lepo obnašaš in ne kažeš namernega ignoriranja drugih udeležencev v prometu...se vedno najde kompromis.

Tukaj je pa isto.

Če kot norec drviš mimo kolone, kot da ostali nimajo kaj delati na cesti..je logična posledica da boš kasiral kazen...če te ne bo že kdo prej snel.

Če pa to storiš '' pametno'' - pač v okviru najmanjše možnosti povzročitve škode in nesreče - pač samo zato, ker maš možnost, da greš mimo, ker si v vročini preveč oblečen, ker....ne vem še zakaj, pa bo vedno možnost za kompromis oz modri in ostali zamižijo na eno oko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je dobro, pametno, ... in kaj ne, je stvar posameznika. .)

Zakonska podlaga pa je izhodišče za vse, tudi za polismane. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam nikoli ne prehitevam kolone stoječih vozil, ali pa bognedaj čez polno črto.

Tudi letos, v višku sezone, ko sem se vračal iz dopusta, sem lepo počasi peljal vseh 310 km približno 16 ur v koloni. Malo smo stali, malo se peljali....v glavnem fino je bilo.

Edino, kar mi je pa res mogoče malo šlo na živce, je bilo pa to, ko sem prišel do Gruškovja in potem 9 ur in pol potem stal v 12 kilometrski koloni na 34 stopinjah. No ja, pa sem tudi preživel, čeprav s sončarico, ampak vseeno....

Popravljeno . Popravil vapotek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edino, kar mi je pa res mogoče malo šlo na živce, je bilo pa to, ko sem prišel do Gruškovja in potem 9 ur in pol potem stal v 12 kilometrski koloni na 34 stopinjah. No ja, pa sem tudi preživel, čeprav s sončarico, ampak vseeno....

Potrpljenje itd. gor al dol, ampak če tu nisi šel lepo počasi in previdno mimo, pol pa... eh, upam, da samo provociraš al pa maš kak potovalni motor, ki je zaradi stranskih kovčkov ekstremno širok, avtokarto si pa doma pozabo, da bi probal po kaki stranski cesti malo spoznat lepo njihovo...

lp,

matic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, vsako leto jovo na novo se najdejo frajerji ki enostavno ne bodo ločili besed prehitevanje kolone in vožnja mimo. :slap:

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js grem vedno mimo kolone...če je plac, sploh če vidm, da daleč ni nobenga nasprot, med drugim je to tud smiseu motorja k ne? js k živim bolj v mestu, bi se mi drugač bol splačalo jit peš .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud jst grem zmer mim kolone...grem pa zmer tko da se res prepričam da ni nobenga pol pa potegnem tko da nobenga ne oviram...da ni to tko da se pol neki počas gužvam med avti pa neki izsiljujem pa morim... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimo pa previdno. Veš da ne bom stal v koloni. Še na carini ne čakam ampak se mal prerinem in opla sem že na pole position. O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud jst grem zmer mim kolone...grem pa zmer tko da se res prepričam da ni nobenga pol pa potegnem tko da nobenga ne oviram...da ni to tko da se pol neki počas gužvam med avti pa neki izsiljujem pa morim... :D

Kar je posebej cool, ko se v enem avtu v koloni odprejo leva vrata ...

Mimo kolone kar počasi in previdno, ti lahko nasproti nepričakovano kdo pade, pa se je vseeno lažje zgužvat ali celo naslonit na avto kot čelno v nasproti vozečega ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!