Skoči na vsebino

Prehitevanje kolone?


Speedo

Priporočene objave

Jaz se "rinem" mimo vrste (par avtomobilov pred menoj ni vrsta in to seveda počakam), sicer zelo "nežno" ampak vendar. V avtu s tem nimam problemov in ja, za mene je bistvena razlika premikanje v koloni z motorjem ali z avtom (1/2 ali 1 uro "tancanja" mi pač ni ne užitek ne veselje).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za zalaganje imaš vedno na voljo dirkališča ...

Glede kolon pa smo nekoč an tem forumu zapisali že ogromno besed ... na konc dneva - a se na banki, v trgovini in še kje tudi prerineš v vrsti samo zato, ker si fizično sposoben se prerinit? Na prehodih in cestninah verjetno (običajno) ni kolona zato, ker so ljudje nesposobni, pač pa zato, ker se pač čaka, da se gre skozi ...

No, seveda so protiargumenti - nam motoristom je tooolk vroče v čeladah in kombinezonih pa toooolk se nam mudi, zato pa vozimo tako hitre motorje ... ampak - na vsako pot, na katero greš, si svoje prevozno sredstvo (in s tem stopnjo konforta!) izbereš v glavnem sam ...

No, severda bi bil okrasno, eč bi imeli mejni prehodi in cestninske vedno eno ekstra špuro za motoriste, lahko bi bila ožja od normalne, kjer bi se švigalo skozi ... ampak ta moja želja dejstev ne spremeni!

A na tisti dvopasovni cesti Koper-Izola tudi stojiš poleti v koloni ko nažiga pri enih 30 C? Če bi hotel v kolonah stat, bi imel kabrioleta, ne pa motor. Če bi se vrinil v kolono v trgovini, bi ljudje za mano dlje stali. Če se prerinem do semaforja ali pa mimo takšne kolone na cesti, pa oni nič dlje ne stojijo zaradi mene.

Recimo v Kaliforniji je dovoljeno voziti med pasovi in prehiteti kolono z motorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj se delno strinja s pubertetnim pevcem. Namreč, ko pri koloni na cesti v zastoju motor prehiteva po desni ali po levi ali vmes (sploh če imaš bundo varnostne barve) s tem kvečjemu pripomoreš k večji pretočnosti, saj lahko skozi vsako luknjo pobegneš naprej. Pri mejnih prehodih in cestninah pa je ravno obratno. Tam avtomobilist odpre okno že med vožnjo, pokaže potni list, reče "nimam", vzame potni list nazaj in odbrzi naprej. Motorist pa sname rokavice, odpre žep jakne, vzame ven potni list, odpre čelado - ali jo celo sname, jo potem spet natakne, spravi potni list v žep - ali ga drži v zobeh do naslednjega okenca oz. druge strani prehoda, si natakne rokavice, in odpelje. Vse te operacije praviloma dela, ko motor stoji in tako porabi vsaj trikrat toliko časa kot avtomobilist. Tu bi skoraj lahko rekli, da naj imajo avtomobili prednost, saj resnično kar smuknejo mimo. Zato se ne strinjam s prehitevanjem kolone na mejnih prehodih. Si predstavljate pet avtomobilov v Petrini, ki jih nonstop prehiteva 20 motoristov, ki se potem devajo pred okencem kot upokojenci prvega v banki (ko dvignejo penzijo, jo preštejejo in položijo nazaj). Jaz bi znorel, če bibil v avtomobilu, pa čeprav na hladnem v klimi. Pred semaforjem ali izmeničnim prometom pa se ne sekiram, saj vem, da bo motorist preko preden bom dal v drugo. Na prehodih z mnogo motoristi bi res lahko uvedli poseben pas za motorje ampak je to odvisno od organizacije dela in volje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri mejnih prehodih in cestninah pa je ravno obratno. Tam avtomobilist odpre okno že med vožnjo, pokaže potni list, reče "nimam", vzame potni list nazaj in odbrzi naprej. Motorist pa sname rokavice, odpre žep jakne, vzame ven potni list, odpre čelado - ali jo celo sname, jo potem spet natakne, spravi potni list v žep - ali ga drži v zobeh do naslednjega okenca oz. druge strani prehoda, si natakne rokavice, in odpelje. Vse te operacije praviloma dela, ko motor stoji in tako porabi vsaj trikrat toliko časa kot avtomobilist. Tu bi skoraj lahko rekli, da naj imajo avtomobili prednost, saj resnično kar smuknejo mimo. Zato se ne strinjam s prehitevanjem kolone na mejnih prehodih. Si predstavljate pet avtomobilov v Petrini, ki jih nonstop prehiteva 20 motoristov, ki se potem devajo pred okencem kot upokojenci prvega v banki (ko dvignejo penzijo, jo preštejejo in položijo nazaj). Jaz bi znorel, če bibil v avtomobilu, pa čeprav na hladnem v klimi.

Zato jaz prakticiram, da se pred konkretnim mejnim prehodom postavim na stran, se pripravim na prehod meje (pač celoten postopek, kot si ga opisal), se potem vljudno vključim v kolono, na drugi strani spet parkiram na stran, uredim vse potrebno in odbrzim naprej. Do zdaj s tem še nisem imel težav....

Ponavadi pa vnaprej vem, če bom prečkal mejo in imam potrebne dokumente na 'dohvatu ruke sa rukavicom' in jih samo pomolim organom. Če pa oni potem zahtevajo od mene, da 'skidam kacigu', pa je to njihov probljem.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Flip-up čelada, osebno izkaznico v usta,

prides na mejo, ustavis z zadnjo bremzo, z levo roko drzis sklopko,

z desno roko sezes po izkaznici,

slino obrises v rokav in jo ponudis cariniku...

vecino casa te samo z gnjusom pogleda in ti pokima za naprej rotten-teeth-smile.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi tega ti pa res ne more vzet prometne :hmm: Če pa lahko pa smo res v popolnoma policiski državi-sami šerifi so tle pri nas.Se človek vpraša kdaj bo srečal indijanca na konju :D

eh na petrini so itak svoje vrste indijanci...smo šli tudi mi lani z mopedi dol, nam je policaj solil pamet ker nismo imeli okvirčkov za tablice in nas zadržal krepkih 15 minut :angry: medtem ko mimo pride prav tako motorist, ampak je imel namesto kralja rudolfa na grbu plavo ribico, in glej ga policaja :uh ti si pa ribnčan, kar pojdi naprej, pa čeprav je zadaj imel slick gumo :headbang: ....na koncu je tudi nas spustil z obrazložitvijo: naj vam bo danes, ker je ravno slovenski dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jaz bi vprašanje obrnil: ali je kdo na forumu, ki mu je zaradi takega početja policaj težil, ali bognedaj zaračunal kazen?

Mene je napizdu, na mejnem prehodu, Hrvaški policaj, ker sem prehitu po taki svinjski vročini dobrih 10 avtov in se postavil 2 avta pred pregledom. Izgovor je bil, da mi je v kombinezonu svinjsko vroče in sem se samo do sence premaknu...njegov odgovor je biu...KLIMA! In kaj sm mu mogu, spustu me je, biu je pa dejansko tak mulc, kot sm jst :D

Drugače pa že veliko krat na mejnem prehodu šel čez kolono pa nikol nobenih problemov, pa sem prečkal mejo miljon krat. Mogoče so res tok tolerantni in razumevajoči, da nam ni nekej lepo bit na +35 pa še v usnju, mogoče se pa sme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je napizdu, na mejnem prehodu, Hrvaški policaj, ker sem prehitu po taki svinjski vročini dobrih 10 avtov in se postavil 2 avta pred pregledom. Izgovor je bil, da mi je v kombinezonu svinjsko vroče in sem se samo do sence premaknu...njegov odgovor je biu...KLIMA! In kaj sm mu mogu, spustu me je, biu je pa dejansko tak mulc, kot sm jst :D

Drugače pa že veliko krat na mejnem prehodu šel čez kolono pa nikol nobenih problemov, pa sem prečkal mejo miljon krat. Mogoče so res tok tolerantni in razumevajoči, da nam ni nekej lepo bit na +35 pa še v usnju, mogoče se pa sme.

Jaz imam izkušnje iz bivše juge, na Hrvaško-Bosanski meji in Makedonsko-Srbski meji, nam je policaj posebej pomahal, naj kar prehitimo do njega, ko smo se ene 15 avtov pred mejo postavili v kolono, bosanski carinik je kar mahal, naj se nič ne ustavljamo, ker je vroče. Na Albanskio-Makedonski meji, pa nas je poslal čez prehod za pešce oz potnike avtobusov čisto mimo kolon za avtomobile :OK: . Edino, Črnogorec je hotel videti, kako zgledamo brez čelade in ko smo se vračali na Bosansko- Hrvaški meji nas je spraševal če kaj švercamo :? Vse ostale izkušnje so bile odlične.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za zalaganje imaš vedno na voljo dirkališča ...

Glede kolon pa smo nekoč an tem forumu zapisali že ogromno besed ... na konc dneva - a se na banki, v trgovini in še kje tudi prerineš v vrsti samo zato, ker si fizično sposoben se prerinit? Na prehodih in cestninah verjetno (običajno) ni kolona zato, ker so ljudje nesposobni, pač pa zato, ker se pač čaka, da se gre skozi ...

No, seveda so protiargumenti - nam motoristom je tooolk vroče v čeladah in kombinezonih pa toooolk se nam mudi, zato pa vozimo tako hitre motorje ... ampak - na vsako pot, na katero greš, si svoje prevozno sredstvo (in s tem stopnjo konforta!) izbereš v glavnem sam ...

No, severda bi bil okrasno, eč bi imeli mejni prehodi in cestninske vedno eno ekstra špuro za motoriste, lahko bi bila ožja od normalne, kjer bi se švigalo skozi ... ampak ta moja želja dejstev ne spremeni!

se popolnoma strinjam s tabo. :) :) :)

kje sm pa omenu vožnjo mimo kolone na cestninsk ali komentiral drenjanje na meji? razumel sem: vožnja mimo kolone JA al NE. in če hočeš po

predpisih, poglej kaj piše v zakonu o cestnem prometu in če je kaj razlike za enosledna vozila v določenem primeru. pika. vse ostalo je dobra

volja polcaja/carinika in glej hudiča..... al sm se kej prtožu čez globo, ki sem jo omenil?

pelem te na pir takoj, ko te vidm stat na avtocest(o tem je blo govora tam k sm jest odgovoru) v nekaj kilometrskem zastoju.... glede na tvoje pisanje o počasni yamahci, močno dvomim, da se mi bo v žepu kej poznal.....

nisi odgovoru: kaj je sploh še štos motorizma na javni površini? zakaj je (mende) 40.000 reg motornih koles v slo, če ob 'uporabi enaki avtomobilski'

nima motor za burek? (sej veš: klima polet; streha v dežju; vožnja v mokrem; prostor za prtlago; domet z enim kestlom pa tko naprej.....) občutek svobode? kurc, to ma tud kabriolet.... zalaganje v ovinkih? ustrezn avto nud obilo užitka tud tam.....

pa srečno. pa vozte striktno po predpisih. pa ne me zmerjat, če vam moj obnašanje ne bo všeč, če vi pri tem ne boste neposredno trpeli.

kadar kršim zakon ga največkrat zavestno in posledice tudi nosim brez cviljenja na MS o barabah polcajsko-sodniških.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Flip-up čelada, osebno izkaznico v usta,

prides na mejo, ustavis z zadnjo bremzo, z levo roko drzis sklopko,

z desno roko sezes po izkaznici,

slino obrises v rokav in jo ponudis cariniku...

vecino casa te samo z gnjusom pogleda in ti pokima za naprej rotten-teeth-smile.jpg

Tale bi bil dobr kondukter na vlaku za karte ščipat ;)

Do sedaj nisem imel nikoli problemov, vedno izvedem manever karseda neusiljivo in previdno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato jaz prakticiram, da se pred konkretnim mejnim prehodom postavim na stran, se pripravim na prehod meje (pač celoten postopek, kot si ga opisal), se potem vljudno vključim v kolono, na drugi strani spet parkiram na stran, uredim vse potrebno in odbrzim naprej. Do zdaj s tem še nisem imel težav....

Ponavadi pa vnaprej vem, če bom prečkal mejo in imam potrebne dokumente na 'dohvatu ruke sa rukavicom' in jih samo pomolim organom. Če pa oni potem zahtevajo od mene, da 'skidam kacigu', pa je to njihov probljem.

D.

Osebni dokument dam v tank torbo ali tank torbico (Nekaj od tega je vedno na tanku) se pripeljem mimo kontrole, pokažem s prstom na tank torbo, vecinoma me spustijo naprej, kadar pa zelijo da jim izrocim dokument, pa ga takrat vadim ven. :rolleyes:

Aja, kdor si ne predstavlja, tank torba ima prozoren gornji predal, osebna pa je tako obrnjena, da je razvidna slika.

Popravljeno . Popravil urkoman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovor je čist simpl.

Avtomobilisti imajo ''Air condition'' - motoristi imamo ''pole position'' pa pika. :notworthy:

Točno tako :lol1: !

Vedno izkoristim prednost dvokolesnika in grem naprej. Na meji po prehitevanju cele kolone zgleda tako:" Dober dan! Mariborčan! Lahko dalje?" In redkokdaj sploh kdo reče za dokumente kaj druga kot: "Dokumente imate?" Vsaka vrata se ti odprejo, če na njih prijazno potrkaš. Vsakemu, ki ima glavo za mislit in ne za simetrijo telesa pa je jasno, da poleti v kombinezonu zakuriš v nekaj minutah. Zdravje je treba čuvat. Sebi in drugim. Avtomobilistom, ki me spuščajo naprej, se tudi vedno zahvalim.

Če sem na tankšteli z avtom v gužvi in pride tankat motorist, ga vedno pokličem naprej, da se ne kuri.

Popravljeno . Popravil ataIBA
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako :lol1: !

Vedno izkoristim prednost dvokolesnika in grem naprej. Na meji po prehitevanju cele kolone zgleda tako:" Dober dan! Mariborčan! Lahko dalje?" In redkokdaj sploh kdo reče za dokumente kaj druga kot: "Dokumente imate?" Vsaka vrata se ti odprejo, če na njih prijazno potrkaš. Vsakemu, ki ima glavo za mislit in ne za simetrijo telesa pa je jasno, da poleti v kombinezonu zakuriš v nekaj minutah. Zdravje je treba čuvat. Sebi in drugim. Avtomobilistom, ki me spuščajo naprej, se tudi vedno zahvalim.

Če sem na tankšteli z avtom v gužvi in pride tankat motorist, ga vedno pokličem naprej, da se ne kuri.

ti po pijači tako smrdiš, da te itaq naprej nažene :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Novi Zakon o pravilih cestnega prometa (ZPrCP), UL RS št. 109/2010, ki prične veljati jutri:

53. člen

(vožnja mimo)

(1) Voznik, ki pelje mimo udeleženca cestnega prometa, vozila, objekta ali ovire na vozišču, sme to storiti po levi ali desni strani, če ima dovolj prostora. Pri tem ne sme ovirati udeležencev cestnega prometa, ki vozijo oziroma prihajajo z nasprotne smeri.

(2) Če voznik svojo namero, da bo zavil levo, nakaže s predpisanim znakom in se postavi v takšen položaj, iz katerega se da nedvoumno sklepati, da bo zavil na levo, smejo drugi vozniki voziti mimo le po njegovi desni, če je na cesti dovolj prostora.

(3) Vožnja mimo kolone vozil, ustavljene na smernem vozišču, je prepovedana, če se voznik po vožnji mimo ne bi mogel varno in brez oviranja vrniti na smerno vozišče za vožnjo v smeri, v kateri vozi, ali nadaljevati vožnje po prometnem pasu, po katerem vozi.

(4) Če je v primeru iz prejšnjega odstavka na smernem vozišču dovolj prostora, lahko voznik enoslednega vozila s primerno hitrostjo in pazljivostjo vozi mimo ustavljenega vozila ali kolone vozil po desni strani, razen, kadar so se vozila v koloni ustavila pred križiščem.

(5) Vožnja mimo vozila, ustavljenega pred prehodom za pešce, na katerem je ali na katerega stopa pešec, je prepovedana.

(6) Z globo 50 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

(7) Z globo 150 eurov se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki ravna v nasprotju z določbo prvega, drugega ali tretjega odstavka tega člena.

(8) Z globo 500 eurov se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki ravna v nasprotju z določbo petega odstavka tega člena. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 7 kazenskih točk.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej če jaz vredi razumem ta nov zakon je pol tako: na križišču se lahko poslovimo od "pole position". Na AC pa lahko ustavljeno kolono prehitevamo po odstavnem pase (desna stran). Ustavljene kolone na magistralki pa itak ne moreš prehitevat, ker načeloma ljudje med avtomobili ne pustijo prostora niti za pešaka :) Ali sem prav razumel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp, isto kot do sedaj, prepovedano prehitevanje, na desni pa itak ni nikoli prostora. Kar pa se tiče pol pozišn na križišču, očitno avtomobilisti oziroma zakonodajalec, res ni šel niti do Trsta, da bi si ogledal kako se odvija promet in ima raje večje kolone kot male. Upam samo da bodo zahtevali, da motoristi, skuteristi etc stojijo drug za drugim in da je prepovedano da sta dva motorja vzporedna na vozišču whistle.gif.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp, isto kot do sedaj, prepovedano prehitevanje, na desni pa itak ni nikoli prostora. Kar pa se tiče pol pozišn na križišču, očitno avtomobilisti oziroma zakonodajalec, res ni šel niti do Trsta, da bi si ogledal kako se odvija promet in ima raje večje kolone kot male. Upam samo da bodo zahtevali, da motoristi, skuteristi etc stojijo drug za drugim in da je prepovedano da sta dva motorja vzporedna na vozišču whistle.gif.

Pa da se zbor tomosovih starodobnikov ene parkrat zapelje cez center ljubljane :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa piše, da so se vozila ustavila, ko se ti približuješ "pol pozišnu", ne preverjaš vsak avto. Pri meni se premikajo (če me kdo vpraša), motorje imajo prizgane, ce bom naletel na kakega orng drekača, bo pač kazen, do sedaj je bilo vedno ok. in se nikoli nisem ustavil, čeprav so bli policaji na pol pozišnu. Treba je predvidevat, da ti nekdo odpre vrata avtomobila in če ti rata tako počasi in varno peljat do semaforja, ne vidm nekaksnega problema.

Verjetno zaradi novih kazni tudi čez naselje ne bom vozil točno 50, ampak kakih 5 do max 10 več, kot sedaj.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa piše, da so se vozila ustavila, ko se ti približuješ "pol pozišnu", ne preverjaš vsak avto. Pri meni se premikajo (če me kdo vpraša), motorje imajo prizgane, ce bom naletel na kakega orng drekača, bo pač kazen, do sedaj je bilo vedno ok. in se nikoli nisem ustavil, čeprav so bli policaji na pol pozišnu. Treba je predvidevat, da ti nekdo odpre vrata avtomobila in če ti rata tako počasi in varno peljat do semaforja, ne vidm nekaksnega problema.

Verjetno zaradi novih kazni tudi čez naselje ne bom vozil točno 50, ampak kakih 5 do max 10 več, kot sedaj.

še 52. člen

52. člen

(prepoved prehitevanja)

(1) Voznik ne sme prehitevati ali začeti prehitevati drugega vozila:

1. če je voznik, ki vozi za njim, že začel prehitevati ali dal predpisan znak, da bo začel prehitevati;

2. če je voznik, ki vozi pred njim, že dal znak, da bo prehitel vozilo pred seboj ali zavil v levo, ali se je razvrstil za zavijanje v levo, razen kadar ga prehiteva v skladu z drugim odstavkom 50. člena tega zakona;

3. pod vrhom klanca, pred ovinkom ali v ovinku, kjer ni zadostne vidne razdalje, razen na smernem vozišču z najmanj dvema prometnima pasovoma;

4. v predoru, razen če sta smerni vozišči speljani vsako skozi svojo predorsko cev;

5. po odstavnem pasu;

6. če se po prehitevanju ne bi mogel varno vključiti na smerno vozišče oziroma na prometni pas, po katerem je vozil pred prehitevanjem;

7. če smerno vozišče za vožnjo vozil v nasprotni smeri ni prosto v dolžini, ki je potrebna za prehitevanje;¸

8. ki zmanjšuje hitrost ali ustavlja pred prehodom za pešce, na katerem ali ob katerem so pešci;

9. ob zmanjšani vidljivosti, razen na smernem vozišču z najmanj dvema prometnima pasovoma;

10. vozila ali kolone vozil, ki vozi z zmanjšano hitrostjo zaradi gostote prometa ali drugih razmer v prometu;

11. ko se približuje mestu, kjer se izvaja delo na cesti, na katerega je opozorjen s predpisano prometno signalizacijo;

12. na križišču, razen vozilo, ki zavija levo v skladu z 50. členom tega zakona, vozilo, ki vozi po prednostni cesti in vozilo, ki pri zeleni luči vozi preko križišča, na katerem je promet urejen s svetlobnimi prometnimi znaki;

13. na prehodu ceste čez železniško progo.

(2) V primerih iz 12. in 13. točke prejšnjega odstavka je dovoljeno prehiteti enosledno vozilo.

(3) Z globo 300 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbami 1., 2., 10., 11., 12. ali 13. točke prvega odstavka tega člena.

(4) Z globo 300 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbami 5., 6. ali 9. točke prvega odstavka tega člena. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 5 kazenskih točk.

(5) Z globo 700 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbami 3., 4., 7. ali 8. točke prvega odstavka tega člena. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 9 kazenskih točk.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene res zanima kdo piše te zakone, pa ali so kakšni AMZS, ZMKS, AMD ali pa podobni ljudje prisotni pri pisanju le teh (in zakaj ne?). Kako je možno, da sploh komu pride na pamet kakšnega od teh odstavkov spisat? Na dunajski gledam po semaforjih kako usrano se speljuje ob zeleni. Pa to je prostora med prvim, drugim itd za vsaj še dva avta. Folk piše smse, šalta po radiju, pod zadnjimi zici nekaj išče, bulji v najlepšo sosedo na levi strani in ona ma itak kasnej zeleno, kot kekec, ki gre na ravnost in preden on ugotovi, da ma zeleno gresta lahko samo še dva skozi namesto deset avtov. In zaradi takih kekcev bom jst kaznovan, ker smo tko in tko motorji takoj čez križišče. Tega sicer ne počnem redno, ampak ko je vroče za pokozlat pol grem na pole zato, da sem čimhitreje na odprti cesti, pa to ne pomeni, da vozim čez naselja 80 zaradi tega, ampak normalno po omejitvah. Mater res bi se mogli enkrat zment in nardit eno furo (en za drugim cikcak) čez LJ in se tko fsrano nosit kot zgoraj omenjeni avtomobilisti. Pa zato, ker bo na zasavski en semaforček, ker spet "popravljajo" cesto bomo mogli stati za vsemi 128 avtomobili, 23 kombiji, 18 tovornjaki, 4 traktorji in 1 konjsko vprego :headbang: mrš

Popravljeno . Popravil sergini
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene res zanima kdo piše te zakone, pa ali so kakšni AMZS, ZMKS, AMD ali pa podobni ljudje prisotni pri pisanju le teh (in zakaj ne?). Kako je možno, da sploh komu pride na pamet kakšnega od teh odstavkov spisat? Na dunajski gledam po semaforjih kako usrano se speljuje ob zeleni. Pa to je prostora med prvim, drugim itd za vsaj še dva avta. Folk piše smse, šalta po radiju, pod zadnjimi zici nekaj išče, bulji v najlepšo sosedo na levi strani in ona ma itak kasnej zeleno, kot kekec, ki gre na ravnost in preden on ugotovi, da ma zeleno gresta lahko samo še dva skozi namesto deset avtov. In zaradi takih kekcev bom jst kaznovan, ker smo tko in tko motorji takoj čez križišče. Tega sicer ne počnem redno, ampak ko je vroče za pokozlat pol grem na pole zato, da sem čimhitreje na odprti cesti, pa to ne pomeni, da vozim čez naselja 80 zaradi tega, ampak normalno po omejitvah. Mater res bi se mogli enkrat zment in nardit eno furo (en za drugim cikcak) čez LJ in se tko fsrano nosit kot zgoraj omenjeni avtomobilisti. Pa zato, ker bo na zasavski en semaforček, ker spet "popravljajo" cesto bomo mogli stati za vsemi 128 avtomobili, 23 kombiji, 18 tovornjaki, 4 traktorji in 1 konjsko vprego :headbang: mrš

Al pa se bomo vsaj ene 30 motorjev postavili en za drugega in počasi, da ne bo slučajno prekrška začeli speljevati skozi križišče....

p.s. zakone pišejo MONE, ki se vozijo v limuzinah...pa kazni nikoli ne plačujejo, ker poznajo taprave na tapravih mestih. Zanimivo, a se te budale ne vprašajo, zakaj je vožnja mimo po desni bolj nevarna? Ker ne vejo, ponavljam, ker so mone, po desni je veliko bolj nevarno kerv sovoznik nima:

1. niti pravilno obrnjenega ogledala, da bi se prepričal o varnem odpiranju vrat

2. sovoznik, praviloma niti ni navajen preverjanja proste ceste na desni

3. na desni je večinoma slabše cestišče, več peska, pločnik, itd

4. pa še avtomobili v koloni večinoma zavijejo v desno

ja zakone pišejo kreteni in elita, katerim sluge odpirajo vrata

p.s.

pfuj da jim je..emheadbang.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ste občutljivi! :krneki:

To vse je bilo že napisano zdaj, pa se noben ni bunil! In zadeva se bo tolerirala še v naprej... verjemte... nekaj je zapisanega (v glavnem zaradi avtomobilistov) in ker je pač "tak zakon"... V praksi se miličniki osredotočajo na "nevarne kršitve" , kar pa "jajcanje" med dvema kolonama na "pole position" gotovo ni,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, najlepš je pelat v "koloni" pr 34 stopinjah plusa, kjer majo udeleženci med sabo po 50 metrov varnostne razdalje, kljub temu da vozijo z vratolomno hitrostjo 10 km/h.

ja, nikol ne morš bit dost zihr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!