Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat, megapiksli in izdelava fotografij


Priporočene objave

Ko smo že pri tem...ma kdo kako informacijo o "elektronskem filmu" ???

Zadevo se namesti namesto klasičnega filma v zrcalno-refleksne fotoaparate, s to razliko, da le ta ne osvetljuje navadnega filma, ampak ccd senzor, ki potem sliko spravi v spomin. Kako leto nazaj so bile resolucije kar socialne, danes bi že lahko kaj stuhtali.

Se komu kaj sanja o tem+cene?

Če misliš na tisti poskus, ko je bil digitalni film podoben kaseti s 35mm filmom s podaljškom za digitalni senzor, sem že pred časom bral, da je zadeva propadla. Tudi njihova web stran ne obstaja več (www.imagek.com). Je pa ta zadeva obetala ločljivost 1024x768 in v kaseti spomina za le okoli 30 slik, tako da je tehnologija itak malo out... Menda so imeli težave z naleganjem kasete v aparatu, firma je bila pa verjetno tudi premajhna, da bi pokrila celotne stroške razvoja.

Novica, ki jo je objavil Noise obeta precej več, še posebej če gledaš velikost (površino) senzorja, ki bi verjetno omogočil ohranitev goriščnih razdalj objektivov 35mm kamere, tako da se nebi vsi obnašali kot teleobjektivi. Pa še en podatek se mi zdi pomemben, za vsem stoji Kodak, tako da ima zadeva več možnosti da uspe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priporočam ti Nikon coolpix 995, ker je sedaj v akciji. Oglej si:

http://www.nikon.de/995.html

Oto, če sem prav videl, je tale Nikon v akciji v Media Marktu v Avstriji. Mogoče veš točno ceno?

Transalp bom preveril.

Za Noise Data, pa priporočam obisk te strani, ki je ena boljših za digitalce:

http://www.dpreview.com/reviews/specs.asp

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa nekaj zanima: na tem področju sem bolj "novinec" in bi si za začetek kupil kakšen aparat za čimmanj denarja, za neprofesionalno uporabo (npr. objava slik na netu, album na računalniku, mogoče tudi kakšen izpis....)...? Kaj priporočate in koliko stane? A so rabljeni kaj slabši? Cena rabljenih, napram novim?

Lp, hvala Onim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem (boljši) digitalni fotoaparat.

Koliko megapikslov potrebujem, da mi iz datoteke izdelajo dobro fotografijo v velikosti npr. približno A4 cm? A se to takole prav računa: 20x30cm = približno 8x11in ... torej, da sprintam 8x11 na 300 dpi rabim (8*300) x (11*300) = 2.400 x 3.300 = 7,5MegaPixels ???

Na strani http://www.dpreview.com/ najdeš veliko precej natančnih testov, na podstrani LINKI pa še nekaj podobnih portalov na webu. Vsaj za mojega (imam SONY F707 z 5,02 M pixlov) je test korekten (rdeče barve ne mara :oops: ), sem ga vzel zaradi dobre optike in dobrega ostrenja pri slabi svetlobi,... Če iščeš dobro zadevo ima Nikon sedaj nove modele, cena pa (seveda) ni nizka. Tu se precej splača počakat če ga nujno ne rabiš, saj je mojemu od novega leta padla cena za 20%.

Če želiš (prenese tvoj link) ti pošljem kako sliko (velikost cca 2,5MB) in si jo sprintaj. Za resnejšo uporabo je bolje (in ceneje) odnesti v FOTO. Npr. DIGILAB je SW, ki ga dobiš na internetu in omogoča preprosto urejanje in pošiljanje (jaz jih na foto GRAD v LJ)..

ZA 10x15 format ne opaziš razlik, jaz jih sicer ne tudi pri 20 x 30cm. Edino s čimer moraš računati je zakasnitev pri sprožilcu, saj je le ta cca 0,5 s in to je pri športnih fotkah moteče (Rossi je že v drugem ovinku :cry: )

Lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za doma in potovanja, ter tudi za kaksne resnejse zadeve priporocam Olympus c-720. Sicer v nasih ljubih trgovinah prodajajo starejsi model (c-700), ta pa je njegov naslednik. Cena v ZDA je 600USD, da pa se ga dobiti za nekih 520USD ce se potrudite.

Zelo dober aparat za zahtevnejse domace uporabnike, sam pa ga uporabljam tudi za slikanje produktov (objava na webu, printanje in priprava raznih oglasov reklam za tisk).

Printane slike so cisto ok, samo kolk te stane taka slika je problem.

V DM nudijo storitev printanja digitalnih slik za 69 SIT, format 10x15.

http://www.dm-drogeriemarkt.si/foto.htm

Res da so bolj indijanci, ampak jim kar gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Super.

Ko bi le še kdo enako naredil z Dimage7i, Dimage7Hi in Coolpix5700. :shock:

Na strani http://www.dpreview.com/reviews/nikoncp5700/page19.asp najdeš primerjavo slik Nikona 5700 in Minolte 7i. Na voljo so tudi povečane. Minolte 7 so imele probleme z avtonomijo, baterije so šle zelo hitro. To naj bi pri 7i izboljšali..

Lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, te sem si že pogledal, nasploh je dpreview.com zelo fajn stran.

Tisto, da bi lahko naredil primerjavo, sem pa mislil na to, da bi jo jaz naredil... in pa da bi bil eden od njih moj :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!