Skoči na vsebino

Jaz vozim po predpisih


gusti

Priporočene objave

Čoperisti rešujejo življenja

Ljubljana, 13.06.2008, 10:16 | Š.Z.

Motoristi so stvari vzeli v svoje roke. Ker je na cestah čedalje več mrtvih, so sprožili akcijo z naslovom ''Jaz vozim po predpisih''.

'Na cestah je veliko preveč mrtvih, predvsem med motoristi. Razlogi so večinoma znani, največji krivec pa je običajno prevelika hitrost in nespoštovanje predpisov, tako med motoristi kot tudi med avtomobilisti,'' so v sporočilu za javnost zapisali motoristi, zbrani v skupini Čoperisti Slovenije. Zato so se odločili za akcijo ''Jaz vozim po predpisih'', katere cilj je večje upoštevanje cestnoprometnih predpisov in čimbolj defenzivni način vožnje.

Idejo širijo na motorističnih srečanjih, kjer so deležni precej posmeha, ''predvsem s strani lastnikov tako imenovanih super sport motociklov'', doživijo pa tudi zelo pozitivne reakcije in podporo. V skupini čoperistov so prepričani, da užitek pri vožnji ni le v hitrosti, temveč tudi in predvsem v umirjenem ''potepanju'', ko med vožnjo lahko opazujejo tudi pokrajino in dogajanje okoli sebe. ''Cesta absolutno ni mesto, primerno za sproščanje adrenalina!'' poudarjajo. Torej, kdor se na motorističnem shodu strinja z idejo in izjavi, da se bo po najboljših močeh trudil upoštevati predpise dobi nalepko ''Jaz vozim po predpisih''. Tisk nalepk je sponzoriral Stane Smodiš, ki ga slovenski motoristi dobro poznajo. ''Ideja je odlična. Če bo akcija obvarovala vsaj eno življenje, ni škoda ne truda ne denarja,'' meni.

Motorist, ki ima nalepko tako na motorju kot tudi na avtomobilu, je opazil, da so vozniki za njim zaradi njegovega upoštevanja omejitve hitrosti in ostalih predpisov veliko bolj strpni. ''Nihče več mi ne trobi ali sveti z dolgimi lučmi, naj vendar peljem hitreje, pa tudi prehitevajo me ne, četudi bi to z lahkoto naredili, predvsem kadar sem z motorjem,'' je opisal svojo izkušnjo.

Tale članek sem skopiral iz: http://24ur.com/novice/slovenija/coperisti...-zivljenja.html

Shame on you SS drivers :devil: (osebno mislim da je nesmiselno da se delimo po tem kakšnega ima kdo med nogami)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se popolnoma strinjam (tudi če me imate za pussy-ja) B) in podpiram akcijo, če bi se večina motoristov malo bolj držala omejitev v in izven naselij bi tudi bilo dosti manj smrtnih žrtev zaradi 'neprilagojene hitrosti' in izsiljevanja s strani avtomobilistov. zdaj pa lahko me popljuvate da je to že bilo prežvečeno gor in dol, ampak če se vsak v sebi zamisli bo videl da je to res in da lahko ogromno spremenimo sami

PS: kje bi lahko dobil to nalepko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja dejmo še mal kazat na SS-ovce, ker smo za vse krivi mi. Na zborih se mogoče čoperistom smejijo zato ker so čoperisti trdi kot kante pa se zvračajo povsod.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja dejmo še mal kazat na SS-ovce, ker smo za vse krivi mi. Na zborih se mogoče čoperistom smejijo zato ker so čoperisti trdi kot kante pa se zvračajo povsod.

Vsi bi morali vozit po predpisih, čoperisti, turerji, SS-ovci ...itd.

So se pa čoperisti tega spomnali. Ostali bi jih lahko samo podprli in jim priznali :worship: :worship: :worship: .... brez jokanja in fovšije.

Jaz bi tut mel nalepko ... sam se izven naselja (pre)večkrat pregrešim :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če že tolk posplošujemo...

Vsak ma svoje...

čoperisti se vozjo po predpisih, sam na zborih pa redko kerga vidiš brez piva....

SS-ovci pa vozmo mal hitreje, pa večina, ki jih jaz poznam pije kavice, sokove, redbulle.... ipd.

zdej pa pretehtejmo, kdo je bolj nevaren na cesti.... ?

.... če posplošujemo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslovna tema je malo mimo. Čoperisti rešujejo življenja! Kako? Verjetno čuvajo svoja s počasno vožnjo oz. vožnjo po predpisih. Je pa čoper sam po zasnovi narejen za takšno vožnjo in velika večina čoperistov pelje med 90 - 110 km/h. Po naseljih pa tako in tako čim bolj počasi, saj drugače jih nihče ne vidi :whistle: . Ni potrebe, če sedaj svoj tipični način vožnje postavljajo v ospredje. Bistvo je, da se da varno peljati tudi hitreje, vendar ne v naseljih in nepreglednih delih. Tudi prehitevanje je lahko izredno varno, čeprav je polna črta.... Že predelano mnogokrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če že tolk posplošujemo...

Vsak ma svoje...

čoperisti se vozjo po predpisih, sam na zborih pa redko kerga vidiš brez piva....

SS-ovci pa vozmo mal hitreje, pa večina, ki jih jaz poznam pije kavice, sokove, redbulle.... ipd.

zdej pa pretehtejmo, kdo je bolj nevaren na cesti.... ?

.... če posplošujemo....

Ja obojne je treba dat čez koleno (če čoperisti pijejo in če SS-ovci dirkajo na cesti), pa še mogoče koga drugega včasih. Zato pa je tale akcija da se bo mogoče koga kaj primlo. A je treba jokat vsakič ko vam ali vašim bližnjim skuša kdo rešit življenje? Raje probajte kaj odnest od tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja obojne je treba dat čez koleno (če čoperisti pijejo in če SS-ovci dirkajo na cesti), pa še mogoče koga drugega včasih. Zato pa je tale akcija da se bo mogoče koga kaj primlo. A je treba jokat vsakič ko vam ali vašim bližnjim skuša kdo rešit življenje? Raje probajte kaj odnest od tega.

Jst mislm, da bi se dal velik več življenj rešt, s preprosto večjo pozornostjo na cesti.

Drugače pa če si pogledal statistiko letošnjo, (zelo žalostna) vidiš,da je večina motorjev stila "CBF", tale pa ni SS, tko da mogoče bi blo pametno, da še koga drugega daš čez koleno, ne le motoriste.... ker tist, ki kupi tak motor ne divja....

(čist moje mnenje)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja dejmo še mal kazat na SS-ovce, ker smo za vse krivi mi. Na zborih se mogoče čoperistom smejijo zato ker so čoperisti trdi kot kante pa se zvračajo povsod.

In naslednji dan se s še vedno tremi promili v krvi odpeljejo proti domu, zraven pa še malce opazujejo naravo, namesto, da bi pozornost usmerili dogajanju na cesti...

Navadno svetohlinstvo...

Shame on you SS drivers trance_14_devil2.gif (osebno mislim da je nesmiselno da se delimo po tem kakšnega ima kdo med nogami)

Pa sej sami delite že v štartu... Najprej si preberi svoj podpis...

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mislm, da bi se dal velik več življenj rešt, s preprosto večjo pozornostjo na cesti.

Drugače pa če si pogledal statistiko letošnjo, (zelo žalostna) vidiš,da je večina motorjev stila "CBF", tale pa ni SS, tko da mogoče bi blo pametno, da še koga drugega daš čez koleno, ne le motoriste.... ker tist, ki kupi tak motor ne divja....

(čist moje mnenje)

Ma sej je Fritz delal statistiko na črnem forumu:

Črna statistika:

01. april, torek - Britof pri Kranju (3 mrtvi - 2 na motorju, voznik in sopotnik) - Honda CBR 600RR / SS

19. april, sobota - Latkova vas-Šempeter (1 mrtev) - Kawasaki ZX-6R

20. april, nedelja - Dekani (2 mrtva, voznik in sopotnica) - Honda CBR 600F / ST

26. april, sobota - Rankovci-Gederovec (1 mrtev, avstrijski državljan) - ni podatkov o motociklu

02. maj, petek - Črniče (1 mrtev, udeležena dva motorista) - Yamaha ? / ?

22. maj, četrtek - Novo Mesto-Metlika (1 mrtev, švicarski državljan) - ni podatkov o motociklu

24. maj, sobota - Kungota (1 mrtev) - Yamaha FZ6 / ST

24. maj, sobota - MP Ljubelj - Unterloibl, Avstrija (1 mrtev) - Honda CBF 1000 / ST

31. maj, sobota - Dvor-Kočevje (1 mrtev) - Honda CBR 600F / ST

31. maj, sobota - Vojnik-Frankolovo (1 mrtev) - Honda CBF 600SA / ST

31. maj, sobota - Celje-Ljubečna (1 mrtev) - Honda CBR 600F / ST

Vsak lahko prešteje koliko je blo CBR-k in koliko CBF-k. Pa da nebi slučajno kdo o tem da CBR 600f ne spada pod SS ker je raketa ravno tako kot RR.

Vsi bi lahk bli malo bolj pazljivi in malo počasnejši na cesti. Sej nisem odprl te teme da bi obsojali SS voznike, ampak da bi še mogoče kdo to prebral, da bi se vsaj malo zamislil sam nad sabo kaj počne na cesti. Prvo je treba pred svojim pragom popucat.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U Gusti oprosti! Šele zdajle videl, da si ti samo skopiral članek, zato nisem opazil vsega cinizma izrečenega v tistem spodnjem stavku))))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predlagam še uvedbo nalepk za avtomobiliste kot so recimo:

- jaz uporabljam smernike

- jaz ne telefoniram med vožnjo

- jaz gledam mrtvi kot

- jaz ne sečem ovinkov

- jaz ne vozim po bankini in zmečem kilo peska na ovinek

in pa seveda 2 glavni:

- ne vozim pod vplivom alkohola

- ne vozim živčno in prehitro

mogoče pa še dve zelo pomembni:

- moj penis je velik kar se vidi po tem da se na cesti ne dokazujem

- nimam majnvrednostinih kompleksov v prometu ker sem ženska

če si jaz dam to nalepko gor bo zvenela kot šala - žal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Shame on you SS drivers trance_14_devil2.gif (osebno mislim da je nesmiselno da se delimo po tem kakšnega ima kdo med nogami)

Pa sej sami delite že v štartu... Najprej si preberi svoj podpis...

Tole je blo bolj iz heca napisano. Nisem vedel da vam bom z tem tako stopil na žulj. Se opravičujem.

Edit: Ni panike, sem tudi jaz šele zdaj prebral tvoj drugi post.

Popravljeno . Popravil gusti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predlagam še uvedbo nalepk za avtomobiliste kot so recimo:

- jaz uporabljam smernike

- jaz ne telefoniram med vožnjo

- jaz gledam mrtvi kot

- jaz ne sečem ovinkov

- jaz ne vozim po bankini in zmečem kilo peska na ovinek

in pa seveda 2 glavni:

- ne vozim pod vplivom alkohola

- ne vozim živčno in prehitro

mogoče pa še dve zelo pomembni:

- moj penis je velik kar se vidi po tem da se na cesti ne dokazujem

- nimam majnvrednostinih kompleksov v prometu ker sem ženska

če si jaz dam to nalepko gor bo zvenela kot šala - žal!

:lol1:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehehe Če bi imel vse te nalepke na avtu, bi avto zgledal kot kaka stara stoenka ali Lada z nalepkami vseh nogometnih klubov bivše Juge na armaturi pred sovoznikom... :naughty:

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podpiram akcijo.

Vsako zivljenje, ki ga uspete resit, je vredno tega.

Ne verjamem pa v uspeh te akcije. Zal. Zakaj ne verjamem? Ker sem realist. Prevec je sranja predvsem v glavah voznikov (VSEH), da bi kakrsna koli akcija kaj spremenila. Spet "zal".

lp j

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predlagam še uvedbo nalepk za avtomobiliste kot so recimo:

- jaz uporabljam smernike

- jaz ne telefoniram med vožnjo

- jaz gledam mrtvi kot

- jaz ne sečem ovinkov

- jaz ne vozim po bankini in zmečem kilo peska na ovinek

in pa seveda 2 glavni:

- ne vozim pod vplivom alkohola

- ne vozim živčno in prehitro

mogoče pa še dve zelo pomembni:

- moj penis je velik kar se vidi po tem da se na cesti ne dokazujem

- nimam majnvrednostinih kompleksov v prometu ker sem ženska

Kam pa naj dam to nalepko, preko tablice :slap: ? Na avtu pa na majhno zadnjo stransko šipo ali kwa :hmm: ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podpiram akcijo.

Vsako zivljenje, ki ga uspete resit, je vredno tega.

Ne verjamem pa v uspeh te akcije. Zal. Zakaj ne verjamem? Ker sem realist. Prevec je sranja predvsem v glavah voznikov (VSEH), da bi kakrsna koli akcija kaj spremenila. Spet "zal".

lp j

Kaj pa bi po tvojem spremenilo kaj? Nov prometni zakon? :)) Take akcije lahk pomoje kr veliko pripomorejo varnosti. Sam jih je pa občutno premalo, da bi se kje poznalo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne bi bilo kazanja s prstom na druge v slogu "Naša že ni taka, našo je družba zavedla, sosedovo poglejte..." bi akcija bila še vredna podpore, tako pa gre za navadno svetohlinstvo, morda spet nekdo sanja, da bi nekako pridobil ali opral neka sredstva...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi bi morali vozit po predpisih, čoperisti, turerji, SS-ovci ...itd.

So se pa čoperisti tega spomnali. Ostali bi jih lahko samo podprli in jim priznali :worship: :worship: :worship: .... brez jokanja in fovšije.

Jaz bi tut mel nalepko ... sam se izven naselja (pre)večkrat pregrešim :glare:

jez jim nism ne fouš in jočem tud ne. Te nalepke so navadna hinavščina. Do as I say, don't do as I do. Izven naselij redno in pošteno kršim en predpis. Tisti o brzini namreč. lahko pa začnemo piloti plastičnih motorjev popularizirati nalepke jaz vozim samo trezen, in nikoli zmačkan

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi bi morali vozit po predpisih, čoperisti, turerji, SS-ovci ...itd.

So se pa čoperisti tega spomnali. Ostali bi jih lahko samo podprli in jim priznali :worship: :worship: :worship: .... brez jokanja in fovšije.

Jaz bi tut mel nalepko ... sam se izven naselja (pre)večkrat pregrešim :glare:

ja kuk fajn da so se čoperisti to spomnili, a se je eden streznu pa idejo dubu???

jez jim nism ne fouš in jočem tud ne. Te nalepke so navadna hinavščina. Do as I say, don't do as I do. Izven naselij redno in pošteno kršim en predpis. Tisti o brzini namreč. lahko pa začnemo piloti plastičnih motorjev popularizirati nalepke jaz vozim samo trezen, in nikoli zmačkan

se na VELKO podpišem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi imel nalepko.

Bo smešno zgledalo, ko bom švignil mimo kolone.

(šit, če bom prehiter, ne bo mogel nihče prebrati kaj piše na nalepki) :headbang:

saj je vseeno.

jaz bi imel dve.

nalepka ne bo rešila nikogar. smo že stokrat napisali, da mora vsak pri sebi, v svoji glavi razčistiti.

To je čisto navadno svetohlinstvo nekih nedeljskih voznikov, ki jih njihove žene niso pustile na motozbor, ker so tam kosmati debeli motoristi in njihove mačkice z globokimi dekolteji, dolgimi nogami in dobrimi ritkami, na koncu pa še pride ukrajinka, ki se sleče. In sedaj so si, zato da jim njihove tečne boljše polovice pustijo iti na zbor, izmislili neke nalepke, da jih lahko tam delijo. V resnici pa nalepke vržejo na šank, oni pa si jih žulijo ob pogledu na mlado meso, ki se sprehaja mimo njih in sanjajo o tem, kako si bodo mlado meso bodo vozili na njihovih pred desetimi minutami zglancanimi motorji.

(mater sem danes zloben, ampak mislim, da imam vsaj malo prav)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!