Skoči na vsebino

Jaz vozim po predpisih


gusti

Priporočene objave

Na 24ur.com je eden zapisal ''a zdaj bomo pa v avtih morali gledati levo-desno, če ni kakega motorista?''. En tak povprečen odziv. In tako nekateri tudi vozijo, kot konji s plašnicami.

Bog ne dej kaj takšnega. Kaj če slučajno koga celo opazi? :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo čoperisti, super stvar! Vsaj eni ki bojo probal mal zbolšat mnenje nemotoristov!

Js tut vozm po predpisih...svojih!

Vsak dela kr hoče, tist k je pa SSa kupu za po predpisih vozt je pa*******...marsikej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vozim po predpisih hahah, kaka bolana, sej kdo drug bi si pa zmislo tole, kot pa tile stari debeli bradati čoperisti, ko se itak ne morjo več ko 50 pelat, ker drugač jim tisti debeli vamp, direkt gor na faco zalepi :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ne bo pomote, sem za vsako stvar ki bi lahko rešila kako življenje ampak te akcije pa ne podpiram!

ZAKAJ?

PREDVSEM ker kot prvo z takšno akcijo ti motoristi (čoperisti) potrjujejo splošno prepričanje, da so motoristi vedno sami krivi za svoje nesreče ker ne vozijo po predpisih (hitrost ali alko ali oboje), izpostavijo pa še eno skupino motoristov in to so SS motorji in njihovi prepotentni, arogantni norci od voznikov.

če že kdo hoče kaj naredit potem naj izpostavi vsaj glavne dejavnike, ki vodijo v nesreče in potem nekaj skuša naredit, KOT TO DELAJO RECIMO MAKSI, OSTALI IN KLUBI Z VARNIMI VOŽNJAMI!

1. motoristi so si včasih krivi sami, saj so včasih prehitri ali pijani

2. motoristi so si včasih delno sami krivi ko precenijo svoje sposobnosti glede na razmere na cesti (zlizan asfalt, slab asfalt, pesek, olje,... ) ali v takih situacijah ne obvladajo motorjev

3. motoristi včasih niso krivi pa vseeno nastradajo zaradi avtov, traktorjev,....

najlepše je kazat na drugega (recimo SS motorje) in se zgovarjat da ti nisi tak, od tod je naprej še samo en korak do recimo višje obdavčitve ali dražjega zavarovanja za SS motorje ali celo kakšne radikalne ideje ki prepovedujejo motorje z recimo več kot 100 konji.

ČE PA ZAGOVARJAŠ VOŽNJO PO PREDPISIH POMENI DA VEDNO IN POVSOD VOZIŠ PO PREDPISIH KAR JE NEMOGOČE IN NEŽIVLJENSKO TAKO NA MOTORJU KOT V AVTU. tu ni izgovorov da voziš varno, ne sicer čisto po predpisih ampak ponavadi po predpisih ali pa vsaj ne preveč mimo. ALI VOZIŠ POVSOD ALI PA NE IN PIKA, ČE SE ŽE USTIŠ Z NEKIMI AKCIJAMI.

to je vse skupaj bullshit, me zanima kdo od pobudnikov akcije ima recimo opravljene redne tečaje varne vožnje, kdo je aktiven v maksiju ali kakšnem drugem društvu ki se ukvarja z preventivo, kdo je aktiven pri akciji za postavljenje varnih ograj ob cesti? to so akcije ki res rešujejo življenja ne pa ene nalepke in malo promocije po medijih.

ker pa je nekdo napisal kako malo ali nič čoperistov se ubije in z tem potrjuje neko teorijo - čoperjev je pri nas zelo malo v primerjavi s potovalniki, sport tourerji, nakedi, endurami itd. pa še za tiste ki jih imajo se za večino ne morem znebiti vtisa da ravno ne pridelajo nekih velikih kilometrov. pred leti ko je bilo v sloveniji ogromno čoperjev je tudi statistika bila bolj kruta da čoperistov.

no ja, sicer pa kakor komu paše, če se bo nekdo bolj počutil naj ima to nalepko, mene pa pridiganje o vožnji spominja na pridiganja cerkve, ki se proti aidsu bori tako da govori o spolni vzdržnosti :headbang:

Popravljeno . Popravil PERVY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Perverznež stari, le redko se s kom strinjam, ker se samemu sebi zdim preveč pameten, da bi samo kimal, a tokrat je edino kar lahko rečem

:worship: :worship: :worship: :worship:

prav imaš

Popravljeno . Popravil Provokator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

WTF??

Ma blesavi ste vsi po vrsti ... sam spravili ste se en na drugega in samo obtoževanje ... jebite se vsi po vrsti, pa ne jokat pol ko bo ker od vaših bližnjih mrtu v mlaki krvi!!! Itak da je pri nas toliko mrtvih, če pa popluvate do amena vsakega, ki se vsaj malo potrudi da bi se zavest ljudi malo spremenila. Kdo od vas pametnjakovičov se je pa že kdaj kaj pametnega spomnil da bi izboljšal prometno varnost? Ali bojo te nalepke kaj spremenile? Nevem .... ampak namen je dober! Vsi ostali pa sam jokate in izgovore iščete. Mi je prav žal, da sem danes to temo odprl.

Samo ste res blesavi, človek ni hotu nč slabga s tem, hvala bogu da se kdo spomne in vloži trud za ljudi okoli sebe!Nebom pozabu ko sm nekaj časa nazaj odpru svojo prvo temo je na veliko pisalo na levi da sem novinec in me je prou zasulo s komentarji da sem blesau kje da sm odpru temo in da kaj sprašujem neumnosti... :unsure: Sej s časom se je moj utis popravu, sam res vas ne razumem en začne neki žalit in mu dajate pompade. :headbang: Ne mečem vsih v isti koš da nebo pomote.Pa dejmo si na lepši način povedat če komu kaj ne paše.Če ste taki na cesti nima veze kak motor mate, ste kamikaze.Kar neka nestrpnost...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ne bo pomote, sem za vsako stvar ki bi lahko rešila kako življenje ampak te akcije pa ne podpiram!

ZAKAJ?

PREDVSEM ker kot prvo z takšno akcijo ti motoristi (čoperisti) potrjujejo splošno prepričanje, da so motoristi vedno sami krivi za svoje nesreče ker ne vozijo po predpisih (hitrost ali alko ali oboje), izpostavijo pa še eno skupino motoristov in to so SS motorji in njihovi prepotentni, arogantni norci od voznikov.

če že kdo hoče kaj naredit potem naj izpostavi vsaj glavne dejavnike, ki vodijo v nesreče in potem nekaj skuša naredit, KOT TO DELAJO RECIMO MAKSI, OSTALI IN KLUBI Z VARNIMI VOŽNJAMI!

1. motoristi so si včasih krivi sami, saj so včasih prehitri ali pijani

2. motoristi so si včasih delno sami krivi ko precenijo svoje sposobnosti glede na razmere na cesti (zlizan asfalt, slab asfalt, pesek, olje,... ) ali v takih situacijah ne obvladajo motorjev

3. motoristi včasih niso krivi pa vseeno nastradajo zaradi avtov, traktorjev,....

najlepše je kazat na drugega (recimo SS motorje) in se zgovarjat da ti nisi tak, od tod je naprej še samo en korak do recimo višje obdavčitve ali dražjega zavarovanja za SS motorje ali celo kakšne radikalne ideje ki prepovedujejo motorje z recimo več kot 100 konji.

ČE PA ZAGOVARJAŠ VOŽNJO PO PREDPISIH POMENI DA VEDNO IN POVSOD VOZIŠ PO PREDPISIH KAR JE NEMOGOČE IN NEŽIVLJENSKO TAKO NA MOTORJU KOT V AVTU. tu ni izgovorov da voziš varno, ne sicer čisto po predpisih ampak ponavadi po predpisih ali pa vsaj ne preveč mimo. ALI VOZIŠ POVSOD ALI PA NE IN PIKA, ČE SE ŽE USTIŠ Z NEKIMI AKCIJAMI.

to je vse skupaj bullshit, me zanima kdo od pobudnikov akcije ima recimo opravljene redne tečaje varne vožnje, kdo je aktiven v maksiju ali kakšnem drugem društvu ki se ukvarja z preventivo, kdo je aktiven pri akciji za postavljenje varnih ograj ob cesti? to so akcije ki res rešujejo življenja ne pa ene nalepke in malo promocije po medijih.

ker pa je nekdo napisal kako malo ali nič čoperistov se ubije in z tem potrjuje neko teorijo - čoperjev je pri nas zelo malo v primerjavi s potovalniki, sport tourerji, nakedi, endurami itd. pa še za tiste ki jih imajo se za večino ne morem znebiti vtisa da ravno ne pridelajo nekih velikih kilometrov. pred leti ko je bilo v sloveniji ogromno čoperjev je tudi statistika bila bolj kruta da čoperistov.

no ja, sicer pa kakor komu paše, če se bo nekdo bolj počutil naj ima to nalepko, mene pa pridiganje o vožnji spominja na pridiganja cerkve, ki se proti aidsu bori tako da govori o spolni vzdržnosti :headbang:

:worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mojih 5 par:

Vsaka akcija je dobrodosla. Vsak namig je dobrodosel. Vsaka dobra misel je dobrodosla. Pa ce pomaga veliko ali pa malo!

Samo ce se misel zacne z "Coperisti za varnost" in ne z "Motoristi za varnost" je pa zadeva za en kurc in se ne cudit ce bo slabo sprejeta. Ce je pa se vsak drugi stavek namigovanje na SS motorje' pa se zadnja misel udari po SS-ih (sam ga nimam btw), pol je pa to ze "rasizem". In to usmerjene vrste... In spet pride do prepira. Mislim da je tale clanek bolj naperjen proti SS voznikom, kot pa umirjanju VSEH motoristov. Ze v osnovi nekako klice k predalckanju... Me pa prav zanima kam pasemo SM, enduro itd vozniki pol?

Se enkrat, podpiram vsako fer in resnicno akcijo v smislu povecanja varnosti MOTORISTOV (vsega pac z dvemi kolesi, ni vazno ce ma kratke al pa dolge vilice) in s tem tudi stransko idejo tegale clanka...

Janez

P.S upam do je tole razumljivo, je se zgodi ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ne bo pomote, sem za vsako stvar ki bi lahko rešila kako življenje ampak te akcije pa ne podpiram!

.

.

.

Pervy, se strinjam tudi s tvojim pogledom. Res niso dobro zastavili. Sam NEKAJ pa le je. Mors priznat, da nekaj delajo. Skode po mojem ne.

Zakaj pa ti ne organiziras akcije s tvojimi slogani? Kritik je vsak lahko, ko pa je treba nekaj naredit, se pa le redki javijo. Eto, to je pa razlika med tabo in coperisti. Oni so dejansko nekaj naredil...

Je pa res, da je MAKSI-jev nacin meni bolj domac. Sam se mi zdi, da so se prevec usmerli v usvescanje motoristov, nic pa avtomobilistov. Pa mas spet kritiko...

lp j

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy, se strinjam tudi s tvojim pogledom. Res niso dobro zastavili. Sam NEKAJ pa le je. Mors priznat, da nekaj delajo. Skode po mojem ne.

Zakaj pa ti ne organiziras akcije s tvojimi slogani? Kritik je vsak lahko, ko pa je treba nekaj naredit, se pa le redki javijo. Eto, to je pa razlika med tabo in coperisti. Oni so dejansko nekaj naredil...

Je pa res, da je MAKSI-jev nacin meni bolj domac. Sam se mi zdi, da so se prevec usmerli v usvescanje motoristov, nic pa avtomobilistov. Pa mas spet kritiko...

lp j

kot prvo sem napisal zakaj me ta akcija moti ker na videz deli motoriste na pridne in slabe. sam sem naprimer velik ljubitelj narave pa mi na misel ne pride da bi organiziral akcijo "vozniki nakedov ne vozimo po naravi" s katero bi se "kvazi" zavzemal da se nekateri enduraši in štirikolesniki ne vozijo po naravi tam kjer to ni dovoljeno in obenem popluval vse enduraše in štirikolesnike kot da so vsi taki.

glej jaz sem pristaš reševanja takih problemov na nekem nivoju. pri nas imaš kar nekaj ljudi, društev itd. ki se trudijo nekaj spremenit, že tako me moti, da se več kot očitno ne povežejo ampak da bolj ali manj vsak dela nekaj za sebe, država pa ne upošteva nobenega. ena redkih akcij je bila motoristi pred parlament.

potem pa se najdejo še eni "padalci" več in naredijo neko nepremišljeno "solo akcijo", ki bo čez 14 dni pozabljena in to je to.

zakaj ne delam tega sam? ker sem motorist v prostem času, ki ga imam malo - premalo. nimam službe od 7 do 15.ih in sem potem prost da bi lahko "reševal svet", se ukvarjal z birokracijo države, mediji ki nočejo pisat tistega kar ni zanimivo in potem še notranjimi spori na moto sceni in v društvih. če bi bil v penziji ali poklicni politik mi verjami da bi se šel to, sedaj pa ne.

nisem pa nikoli nič rekel proti maksiju ali komu drugemu ampak ta akcija pa se mi zdi totalno mimo - žal, čeprav verjamem da je bi v osnovi namen dober.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo ste res blesavi, človek ni hotu nč slabga s tem, hvala bogu da se kdo spomne in vloži trud za ljudi okoli sebe!Nebom pozabu ko sm nekaj časa nazaj odpru svojo prvo temo je na veliko pisalo na levi da sem novinec in me je prou zasulo s komentarji da sem blesau kje da sm odpru temo in da kaj sprašujem neumnosti... :unsure: Sej s časom se je moj utis popravu, sam res vas ne razumem en začne neki žalit in mu dajate pompade. :headbang: Ne mečem vsih v isti koš da nebo pomote.Pa dejmo si na lepši način povedat če komu kaj ne paše.Če ste taki na cesti nima veze kak motor mate, ste kamikaze.Kar neka nestrpnost...

LP

napizden si biu ker si verjetno naredil nekaj kar ni blo v skladu pravil foruma, ker jih enostavno nisi prebral, ali se jih nisi držal, ali pa jih preprosto ne razumeš ker imaš drugačne potrebe....

se mi zdi da bi morali kje drugje prej in bol intenzivno delati na varnosti in ne z rinjenjem čoperjev!

prej bi podpru akcijo: "gor z motorističnimi ograjami" ali "konec lukenj" ali ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ne bo pomote, sem za vsako stvar ki bi lahko rešila kako življenje ampak te akcije pa ne podpiram!

ZAKAJ?

PREDVSEM ker kot prvo z takšno akcijo ti motoristi (čoperisti) potrjujejo splošno prepričanje, da so motoristi vedno sami krivi za svoje nesreče ker ne vozijo po predpisih (hitrost ali alko ali oboje), izpostavijo pa še eno skupino motoristov in to so SS motorji in njihovi prepotentni, arogantni norci od voznikov.

če že kdo hoče kaj naredit potem naj izpostavi vsaj glavne dejavnike, ki vodijo v nesreče in potem nekaj skuša naredit, KOT TO DELAJO RECIMO MAKSI, OSTALI IN KLUBI Z VARNIMI VOŽNJAMI!

1. motoristi so si včasih krivi sami, saj so včasih prehitri ali pijani

2. motoristi so si včasih delno sami krivi ko precenijo svoje sposobnosti glede na razmere na cesti (zlizan asfalt, slab asfalt, pesek, olje,... ) ali v takih situacijah ne obvladajo motorjev

3. motoristi včasih niso krivi pa vseeno nastradajo zaradi avtov, traktorjev,....

najlepše je kazat na drugega (recimo SS motorje) in se zgovarjat da ti nisi tak, od tod je naprej še samo en korak do recimo višje obdavčitve ali dražjega zavarovanja za SS motorje ali celo kakšne radikalne ideje ki prepovedujejo motorje z recimo več kot 100 konji.

ČE PA ZAGOVARJAŠ VOŽNJO PO PREDPISIH POMENI DA VEDNO IN POVSOD VOZIŠ PO PREDPISIH KAR JE NEMOGOČE IN NEŽIVLJENSKO TAKO NA MOTORJU KOT V AVTU. tu ni izgovorov da voziš varno, ne sicer čisto po predpisih ampak ponavadi po predpisih ali pa vsaj ne preveč mimo. ALI VOZIŠ POVSOD ALI PA NE IN PIKA, ČE SE ŽE USTIŠ Z NEKIMI AKCIJAMI.

to je vse skupaj bullshit, me zanima kdo od pobudnikov akcije ima recimo opravljene redne tečaje varne vožnje, kdo je aktiven v maksiju ali kakšnem drugem društvu ki se ukvarja z preventivo, kdo je aktiven pri akciji za postavljenje varnih ograj ob cesti? to so akcije ki res rešujejo življenja ne pa ene nalepke in malo promocije po medijih.

ker pa je nekdo napisal kako malo ali nič čoperistov se ubije in z tem potrjuje neko teorijo - čoperjev je pri nas zelo malo v primerjavi s potovalniki, sport tourerji, nakedi, endurami itd. pa še za tiste ki jih imajo se za večino ne morem znebiti vtisa da ravno ne pridelajo nekih velikih kilometrov. pred leti ko je bilo v sloveniji ogromno čoperjev je tudi statistika bila bolj kruta da čoperistov.

no ja, sicer pa kakor komu paše, če se bo nekdo bolj počutil naj ima to nalepko, mene pa pridiganje o vožnji spominja na pridiganja cerkve, ki se proti aidsu bori tako da govori o spolni vzdržnosti :headbang:

Ceste, ograje, polne črte in vse ostalo je narejeno za hitrosti omejitev. Če bi vsak RES vozil striktno po omejitvah, bi se prometnim nesrečam res lahko reklo nesreče. Kdor torej ne vozi po omejitvah (da ne bo pomote, tudi sam občasno spadam med te (izven naselja)), naj pač prevzame krivdo nase, če se kaj zgodi. Ne pa krivde valiti na vse drugo (ja, češ država je kriva, ker ima tako visoke kazni; ja, cesta je bila polna peska; ja, asfalt je že čisto gladek; ja, ni dvojnih ograj). Država mora poskrbeti za ceste in vse druge dejavnike na njej v skladu z omejitvami.

Ja, vem da je tale post (nažalost) dokaj provokativen za tale forum in da nimam veliko somišljenikov pri tovrstnih vprašanjih, ampak tako je pač moje mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ceste, ograje, polne črte in vse ostalo je narejeno za hitrosti omejitev. Če bi vsak RES vozil striktno po omejitvah, bi se prometnim nesrečam res lahko reklo nesreče. Kdor torej ne vozi po omejitvah (da ne bo pomote, tudi sam občasno spadam med te (izven naselja)), naj pač prevzame krivdo nase, če se kaj zgodi. Ne pa krivde valiti na vse drugo (ja, češ država je kriva, ker ima tako visoke kazni; ja, cesta je bila polna peska; ja, asfalt je že čisto gladek; ja, ni dvojnih ograj). Država mora poskrbeti za ceste in vse druge dejavnike na njej v skladu z omejitvami.

Ja, vem da je tale post (nažalost) dokaj provokativen za tale forum in da nimam veliko somišljenikov pri tovrstnih vprašanjih, ampak tako je pač moje mnenje.

Ma največji problem je to, ker je "državi" lažje postavit prometni znak luknje na cesti, kot pa pošteno zakrpat "ne luknje" ampak luknjast odsek. To je največji problem kar se tiče vzdrževanja in stanja na cestah. In zato, te lahko vsak jebe s kao "neprilagojeno hitrostjo" .

Jaz pa smatram, da če plačujemo cestni sklad pa kaj vem kaj še vse, lahko pričakuješ med Celjem in ljubljano cesto, ne pa razrit poligon :headbang: :headbang:

Drugače pa se strinjam, da je potrebno med vožnjo bolj spoštovati predpise in omejitve. Se strinjam z akcijo, čeprav tudi sam grešim, ampak grešiti je človeško, odpuščati pa ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Akcija je dobra! Vsa ČAST ČOPERISTOM! Podpiram! :worship: :worship: :worship: SS bodo pa itak užaljeni, ker ne morejo priznat svoje krivde pri nesrečah, ki je večinoma prevelika hitrost! :headbang: - in od tod pride potem do slabih cest, pa lukenj, pa ograj, pa izsiljevanj...-vse to so le žalostni izgovori za hitrost! :closedeyes: :closedeyes:

Moja izkušnja: sredi februarja smo se opeljali na krajšo turo... 1 km (dlje nismo prišli).. :ninja: :ninja: . kolega čoperista s sinom je izsilil pijan voznik brez registracije in izpita počilo je zgolj pri 40 km/h ...jaz sem se izognil vendar vse videl... za zaviranje ni bilo niti prilike... še danes je na vozičku in berglah ker mu z operacijami počasi flikajo skupaj desno taco.. :cry: :cry: . sinu ni bilo nič! ...Aja zanimivo čoper je ostal vozen in praktično brez resnejših poškodb - jaz sem se z njim odpeljal domov - luči, žmigavci, ogledala, vilice, kolesa, križ, mašina, kestl, izpuhi (vse OK, nič razbito)- vse smo samo malo spolirali, naglihali belanco, pa vozi dalje... AX-u je pa sesulo kompletni sprednji del, mašino (vse se je uscalo), menjalnik (v nobeno prestavo ni več šel), šipo, armaturko - odpeljan direkt na odpad.. :lol1: . čoper ga je dobesedno presekal (zadel ga je med sprednje levo kolo in odbijač)...masa mopeda tut dela svoje! :hmm:

Nauk: če bi bil na tisti cesti v tem trenutku SS (s svojo "potovalno" hitrostjo), bi šel v "večna lovišča"... in kriv bi bil seveda pijan šofer (uradno) in ne neprilagojena hitrost! :kva2:

Aja pa glede statistike: če seštejemo žrtve čoperjev, turingov, endurov... še vedno ne pridemo na število SS-jev! ...pa jih je verjetno vseh skupaj bistveno več kot SS-jev.

:hmm: :hmm:

Pa da se posujem s pepelom - sam ne vozim po predpisih (razen v naselju), pa me vseeno SS-ji prehitevajo! . :eek: ..in žal menim, da je rahlo nažgan čoperist, ki vozi s svojim klubom počasi proti domu iz zbora, vseeno manj nevaren od dveh, treh, od kafeta, juica in redbula "treznih" ss-jev ki pri 14000 obr "švigajo" s koleni na asfaltu čez polno črto mimo avtomobilov :yes: :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ceste, ograje, polne črte in vse ostalo je narejeno za hitrosti omejitev. Če bi vsak RES vozil striktno po omejitvah, bi se prometnim nesrečam res lahko reklo nesreče. Kdor torej ne vozi po omejitvah (da ne bo pomote, tudi sam občasno spadam med te (izven naselja)), naj pač prevzame krivdo nase, če se kaj zgodi. Ne pa krivde valiti na vse drugo (ja, češ država je kriva, ker ima tako visoke kazni; ja, cesta je bila polna peska; ja, asfalt je že čisto gladek; ja, ni dvojnih ograj). Država mora poskrbeti za ceste in vse druge dejavnike na njej v skladu z omejitvami.

Ja, vem da je tale post (nažalost) dokaj provokativen za tale forum in da nimam veliko somišljenikov pri tovrstnih vprašanjih, ampak tako je pač moje mnenje.

ja, če z 90 km/h padeš z motorjam in priletiš v nosilec bankine se res ne bo zgodilo nič,....nič drugega kot še ena kronika! kar nas vse preseneča ker je za varnost tako dobro poskrbljeno

-ker so motoristom prijazne ograje

-ker nikjer ni peska

-ker ni lukenj ki bi te lahko "iztirile" pri 90km/h

-ker ni novih zaplat asvalta sredi ovinkov ali starega zlizanega asvalta na katerem bi ti pri 90km/h lahko spodrsnilo

-ker kjer ni motoristom prijaznih ograj in so izpostavljeni nosilci so ti najbolši med najbolšimi, ki se ob trku zvijajo in absorbirajo energijo

-ker je trava in grmovje ob cestah vedno pokošeno in tako omogoča najbolši možni pregled skozi ovinke, da lahko pravočasno odreagiramo in iz 90km/h ustavimo

itd. itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, če z 90 km/h padeš z motorjam in priletiš v nosilec bankine se res ne bo zgodilo nič,....nič drugega kot še ena kronika! kar nas vse preseneča ker je za varnost tako dobro poskrbljeno

-ker so motoristom prijazne ograje

-ker nikjer ni peska

-ker ni lukenj ki bi te lahko "iztirile" pri 90km/h

-ker ni novih zaplat asvalta sredi ovinkov ali starega zlizanega asvalta na katerem bi ti pri 90km/h lahko spodrsnilo

-ker kjer ni motoristom prijaznih ograj in so izpostavljeni nosilci so ti najbolši med najbolšimi, ki se ob trku zvijajo in absorbirajo energijo

-ker je trava in grmovje ob cestah vedno pokošeno in tako omogoča najbolši možni pregled skozi ovinke, da lahko pravočasno odreagiramo in iz 90km/h ustavimo

itd. itd.

Roko na srce, nesreče s smrtnim izidom izven naselja se dogajajo pri dosti večjih hitrostih, pa reči kar hočeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Akcija je dobra! Vsa ČAST ČOPERISTOM! Podpiram! :worship: :worship: :worship: SS bodo pa itak užaljeni, ker ne morejo priznat svoje krivde pri nesrečah, ki je večinoma prevelika hitrost! :headbang: - in od tod pride potem do slabih cest, pa lukenj, pa ograj, pa izsiljevanj...-vse to so le žalostni izgovori za hitrost! :closedeyes: :closedeyes:

Moja izkušnja: sredi februarja smo se opeljali na krajšo turo... 1 km (dlje nismo prišli).. :ninja: :ninja: . kolega čoperista s sinom je izsilil pijan voznik brez registracije in izpita počilo je zgolj pri 40 km/h ...jaz sem se izognil vendar vse videl... za zaviranje ni bilo niti prilike... še danes je na vozičku in berglah ker mu z operacijami počasi flikajo skupaj desno taco.. :cry: :cry: . sinu ni bilo nič! ...Aja zanimivo čoper je ostal vozen in praktično brez resnejših poškodb - jaz sem se z njim odpeljal domov - luči, žmigavci, ogledala, vilice, kolesa, križ, mašina, kestl, izpuhi (vse OK, nič razbito)- vse smo samo malo spolirali, naglihali belanco, pa vozi dalje... AX-u je pa sesulo kompletni sprednji del, mašino (vse se je uscalo), menjalnik (v nobeno prestavo ni več šel), šipo, armaturko - odpeljan direkt na odpad.. :lol1: . čoper ga je dobesedno presekal (zadel ga je med sprednje levo kolo in odbijač)...masa mopeda tut dela svoje! :hmm:

Nauk: če bi bil na tisti cesti v tem trenutku SS (s svojo "potovalno" hitrostjo), bi šel v "večna lovišča"... in kriv bi bil seveda pijan šofer (uradno) in ne neprilagojena hitrost! :kva2:

Aja pa glede statistike: če seštejemo žrtve čoperjev, turingov, endurov... še vedno ne pridemo na število SS-jev! ...pa jih je verjetno vseh skupaj bistveno več kot SS-jev.

:hmm: :hmm:

Pa da se posujem s pepelom - sam ne vozim po predpisih (razen v naselju), pa me vseeno SS-ji prehitevajo! . :eek: ..in žal menim, da je rahlo nažgan čoperist, ki vozi s svojim klubom počasi proti domu iz zbora, vseeno manj nevaren od dveh, treh, od kafeta, juica in redbula "treznih" ss-jev ki pri 14000 obr "švigajo" s koleni na asfaltu čez polno črto mimo avtomobilov :yes: :yes:

akcija je neumna ker...preber PERVY-jev post.

iz 40km/h do nič rabim z svojim SS praktično nič, sploh če se še malo s sklopko in prestavami poigraš, tako da bi se tvoj kolega mogoče celo ustavil ali pa zavr in odvil, če bi se pripeljal s čim drugim, tako pa se po postu sodeč samo zaril v avto.... ali pa da bi bil pozoren na voznika, ki ga lahko potencialno izsili!

pred nekaj meseci so se kolegi odpeljaji na turco, ker je bilo še hladno jih na v enem ovinku prišakal manši del pomrznjenega asvalta, prvi z hard enduro se je ulovil in po svojem pasu odpeljal, drugi na čoperju pa na nasprotni pas v avto! nevem kje ti masa pomaga, mogče pri prečevanju tank-sleperjev!

če se po regionalni peleješ 95 še ne pomeni kršenja predpisov, zato te verjetno prehitevajo! :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roko na srce, nesreče s smrtnim izidom izven naselja se dogajajo pri dosti večjih hitrostih, pa reči kar hočeš.

ja ni bil to moj namen posta, da bi mazal oči da ne gre nikoli (krepko) čez 90, ampak da glede na stanje cest je omejitev 90 hitro lahko preveč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz nisem želel reči, da država popolno skrbi za ceste. Samo to, da je dolžna poskrbeti za ceste v skladu s postavljenimi omejitvami. Ko pa pomislim, da bi nekateri na regionalkah imeli kar Grobniški asfalt, izletne cone in vse ostalo kar spada na DIRKALIŠČE (NE NA CESTO!!), mi je pa kar malo slabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

041-345000 sem pokličete pa dobite nalepko- Andi. Jst jih dobim šteri, 1na avto, ena na motor, ena za kolega pa ena rezerva:D

Popravljeno . Popravil Flatron
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno zdejle je bilo po radiju v novicah nekaj povedanega o tej akciji... in je bilo povzeto, da je pobudnik akcije rekel, da se zaradi nalepk na motorjih avtomobilisti obnašajo drugače do motoristov in jih bolj upoštevajo ter so do njih strpnejši (nekej v tem smislu) :? ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno zdejle je bilo po radiju v novicah nekaj povedanega o tej akciji... in je bilo povzeto, da je pobudnik akcije rekel, da se zaradi nalepk na motorjih avtomobilisti obnašajo drugače do motoristov in jih bolj upoštevajo ter so do njih strpnejši (nekej v tem smislu) :? ...

a so to nalepke al jumbo plakati? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Akcija je dobra! Vsa ČAST ČOPERISTOM! Podpiram! :worship: :worship: :worship: SS bodo pa itak užaljeni, ker ne morejo priznat svoje krivde pri nesrečah, ki je večinoma prevelika hitrost! :headbang: - in od tod pride potem do slabih cest, pa lukenj, pa ograj, pa izsiljevanj...-vse to so le žalostni izgovori za hitrost! :closedeyes: :closedeyes:

Pa da se posujem s pepelom - sam ne vozim po predpisih (razen v naselju), pa me vseeno SS-ji prehitevajo! . :eek: ..in žal menim, da je rahlo nažgan čoperist, ki vozi s svojim klubom počasi proti domu iz zbora, vseeno manj nevaren od dveh, treh, od kafeta, juica in redbula "treznih" ss-jev ki pri 14000 obr "švigajo" s koleni na asfaltu čez polno črto mimo avtomobilov :yes: :yes:

Povej mi, kdo bo v naselju, ko mu pred oči skoči mali, hitrej odreagiral, pijan čoperist, ki mal gleda naokol, pa vse skupaj jemlje lepo lagano, al en na SS motorju, ki se pelje recimo 60... usaj jst mam občutek, da če hitro pelješ si 100% bolj skoncentirarn na cesto in to kaj ti sledi, kot pa če si ga uzameš na easy...

Pa ne govorim tukej o hitrostih 200+, sam tko mal čez, tako kot ponavadi voziš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!