Skoči na vsebino

Jaz vozim po predpisih


gusti

Priporočene objave

Od kje vam statistike da je v Sloveniji največ mrtvih ,pa nesreč, pa nestrpnosti v prometu,pa.....?????

ni.

stric pač malo naklada.

v resnici slovenija po številu mrtvih motoristov ne dosega evropskega povprečja. vsaj tako pravi analiza Eu.

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo berem, konsenza ni.....morija se dogaja dalje. Če pogledamo črni forum, opazimo, da se letos čoperist še ni ubil. kar ni voda na moj mlin. dejstvo: pr 60 se je težje ubit ko pr 140. se pa da tud s 60. dejstvo 2:v Sloveniji umiramo, ker smo nervozni. rahlo komično,lčeprav to ni, je Mazzini stvar pojasnil tukajle pozorni bodite na odstavek slovenska posebnost

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pa se strinjam z idejo čoperistov in mi je zelo všeč. Tudi sam bi rad imel tako nalepko na skuterju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... upam, da se najde sponzor za tiskanje nalepk.

Nove nalepke so že naročene. Če ne najdem sponzorja, sva se s Smodišem dogovorila, da jih plačava iz lastnega žepa po načelu 50:50. Da se ne bo našel še kak debil in začel modrovati o tem, da bi rad tistih 0,5 % od dohodnine. Da bomo imeli čoperisti za pivo. Za tistih 0,5 % se bori MAKSI, ne jaz. In to tisti MAKSI, ki na mojo pobudo niti odgovoril ni. Ker sem se tega spomnil jaz in ne oni?

In ko smo že pri pivu. Zakaj se na cestah pobijajo le tisti, ki baje pijejo le sokove in kavo, tagrdi pijanski zavaljeni čoperisti pa so še vedno vsi živi in zdravi?

Pa še citat iz mojega dopisa, katerega očitno nekateri kritiki sploh niso prebrali: '... Kdor se načeloma z našo idejo strinja in izjavi, da se bo po najboljših močeh trudil upoštevati predpise - jasno je, da to prav vedno tudi ni mogoče - dobi nalepko: ...'

Menda je vsakomur jasno, da npr. šleparja, ki vozi 80, ne bom prehiteval z 90 ali 100. Dal bom gas, da bom čimprej mimo, potem pa bom s tistih 130 ali celo 140 spustil nazaj na 100.

Veste, tudi čoper ima lahko zelo dobre pospeške. Moj jih je tovarniško imel 5,3s od 0 - 100, ko je še imel tovarniških 61 KM. Po posegu v vplinjače pa naj bi sedaj imel preko 70 KM. In potem o 'gasa proti ridam' pametuje nekdo, katerega cela Honda ima manj kubikov kot pri meni le en cilinder! Verjetno je tudi starejši od mene in ima veliko več let motorizma za sabo. In posledično izkušenj. Ali pa je bil le presenečen, kako hitro sem odpeljal. A bi po njegovem na tistih 70, kolikor je tam omejitev, moral pospeševati dve minuti? Če pa se nekdo dvigne na zadnje kolo, pa padate v trans in vpijete 'Bravo'!

Mi je namreč kristalno jasno, da sem bil tisti čoperist z jet čelado in čikom v gobcu jaz! Ni pa napisal, da sem prej pol ure sedel za mizo in pil KAVO. Seveda, to se nekako ne ujema s predstavo, ki jo nekateri imate o 'pijanskih' čoperistih. Pa da se ve, da ne tlačim vseh v en koš: ko sem na tej isti pumpi šel proti mopedu, je en voznik SS motorja pokazal na moje usnjene torbe in z nasmehom rekel: 'Notri je pa polno piksen piva, a ne?' Seveda sem se tudi jaz zasmejal in odgovoril: 'Seveda, kaj si pa mislil drugega.'

In nazadnje še pohvala. Na tej nedeljski vožnji do Portoroža in nazaj sem videl OGROMNO športnih motorjev, ki so vozili tako, da ne bi mogli lepše. Bilo je seveda tudi nekaj divjakov, a bili so v veliki manjšini. Bravo, fantje in dekleta, le tako naprej. Življenje je namreč veliko lepše, če ga opazuješ z motorja kot pa iz žare ali krste.

Zato vam vsem želim, da ga gledate z nasmehom na obrazu, nekateri pa tudi z mušicami med zobmi. Pa malo več strpnosti. Lepo prosim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še citat iz mojega dopisa, katerega očitno nekateri kritiki sploh niso prebrali: '... Kdor se načeloma z našo idejo strinja in izjavi, da se bo po najboljših močeh trudil upoštevati predpise - jasno je, da to prav vedno tudi ni mogoče - dobi nalepko: ...'

Menda je vsakomur jasno, da npr. šleparja, ki vozi 80, ne bom prehiteval z 90 ali 100. Dal bom gas, da bom čimprej mimo, potem pa bom s tistih 130 ali celo 140 spustil nazaj na 100.

eh prijatelj vstrajaj pri svojem in ne idi v smer "vozim po predpisih ali malo preko tam ko je varno" ker to vsi trdimo da delamo, le da so kriteriji kaj je varno in kaj mala neškodljiva kršitev predpisov - različni.

jaz tudi za sebe trdim da vozim varno in "skoraj" po predpisih, pa grem mimo šole 40 na odprti cesti pa tudi 200 če se mi zdi varno. kriteriji so različni. če zagovarjaš vožnjo po predpisih potem PO PREDPISIH. drugače imamo lahko nalepke "Vozim varno po moji oceni, če pa se ne strinjaš z mojo vožnjo - fuck off!"

nekoč sem poznal enega (žel pokojni ampak zaradi infarkta), ki si je trdil da on z avtom najbolj varno vozi ko je pijan ker drugače divja, ko pa je pijan vozi zelo počasi. toliko o osebnih kriterijih. :whistle:

pa še veliko varnih km vsem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me prav zanima koliko voznikov s temi nalepkami bi naredilo občinski test CPP in pa izpitno vožnjo. :hmm:

Drugače pa tako kot je Pervy napisal, vožnja po omejitvah pomeni tudi to, da pri prehitevanju ne prekoračiš dovoljene hitrosti na tistem odseku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tema brez dna. Me zanima, kolko strani bo napisanih in kaj je za koga varna vožnja. sto ljudi sto (čudi) mnenj.

Kaj se pa prehitevanja tiče..... tud to se velikokrat zgodi, če ne kdo vozi 65km/h omejitev 70km/h.... in je un odzadi ves nesrečen in bogi in na moč prehiti ..... pol se pa 70km/h naprej vozi.... (se mi je že zgodilo)To je tud zelo pametna in varna poteza.

Se pa prov vidi, kdo je tukaj hiter in kdo ne. Hitri zmeraj nekaj nergajo zaradi cest (res so slabe) zaščitnih ograj, drugih udeležence v prometu, ki težko opazijo prehitro približujičega motorista, menda bi še kakšne izletne cone itd itd. Tema za nabijanje postov.

Kot je že nevekokrat na tem forumu napisano, dokler se v glavi ne pošlihta bo tako kot je.

PREDVIDEVANJE!!!

Kar se pa CPP-ja tiče, naredu bi ga redko kateri. So testi zdaj kar zahtevni..... samo papir zdrži vse..... cesta pa ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, lih vceri se mi je skor zmesal v avtu k smo sli po stari stajerki do celja. Je en stari v vsakem naselju sel pod 40, izven naselja pa 65. Pol ko sem se ga pa spravil prehitevat je pa na gas stisnu. Se dobr, da mam ornk masino spredi tut v avtu. mamu mu...!!

GLAVNO DA JE VOZIL PO PREDPISIH! (Kar je res.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, lih vceri se mi je skor zmesal v avtu k smo sli po stari stajerki do celja. Je en stari v vsakem naselju sel pod 40, izven naselja pa 65. Pol ko sem se ga pa spravil prehitevat je pa na gas stisnu. Se dobr, da mam ornk masino spredi tut v avtu. mamu mu...!!

Za take paciente je pred leti mel dobro tehniko en kolega. V žepu je vedno nosil en kup matic ali pa lagerjev in ko je takega trotla prehitel, mu jih je pač zalučal v vetrobransko steklo.

Verjetno trotlu ni bilo hecno, ampak ostalim pa strašno. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš eno ali dvoslojnega, potem niti ne...

ne pol maš prst v riti :alien1:

Ej, lih vceri se mi je skor zmesal v avtu k smo sli po stari stajerki do celja. Je en stari v vsakem naselju sel pod 40, izven naselja pa 65. Pol ko sem se ga pa spravil prehitevat je pa na gas stisnu. Se dobr, da mam ornk masino spredi tut v avtu. mamu mu...!!

GLAVNO DA JE VOZIL PO PREDPISIH! (Kar je res.)

a si avto kupil... sem mislil da ga nimaš...

mislim da akcija dosega namen varovanja motoristov... veliko jih namreč tu prazno slamo mlati, namesto da bi se vozili... tako jim lahko kvečjemu kišta pregori.. no pa bo tema mogoče kakega rešila... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a si avto kupil... sem mislil da ga nimaš...

mislim da akcija dosega namen varovanja motoristov... veliko jih namreč tu prazno slamo mlati, namesto da bi se vozili... tako jim lahko kvečjemu kišta pregori.. no pa bo tema mogoče kakega rešila... :worship:

kar se tice avta, sem ze enkrat prej napisal, da JAZ nimam avta. Ce pa gremo kam z druzino, pa jaz peljem avto od punce, saj nocem met prikolice na mojem motorju. Se opravicujem, ce sem narobe napisal.

pa da ne bo post cist :topic: :

Kar se mene tice, nocem nalepke, saj je v sredini (ce sem prav videl ) znak coperistov slovenije, kar pa jaz definitivno nisem. Drugo pa je, da me bojo z nalepko ali brez nje avtomobilist se vedno izsiljevali, motoristi pa se vedno prehitevali... (vedno se najde kak pacient, ki je hitrejsi in "boljsi")

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tak dolgo, ko se zaradi policije v avtom pripasite, talk dolgo ko zaradi kazni in policije mal pazite na predpise, tak dolgo niste nic razumeli.

Jaz nisem nič razumel, sploh :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja fantje kaj se prepirate.Vsi ste MOTORISTI in bi morali skupaj stopit.Morali bi podpirat

eden drugega ne pa da pljuvate drug po drugem.Vsi ste v istem "dreku".Ja bol

bi morali biti strpni drug do drugega si pomagat ne kritizirat.Vsi tudi mi avtomobilisti bi morali biti bol strpni do vas(jaz se vam bom kmalu pridružil kod motorist čoperist).

Ceste so pa itak poden.Morali bi se zavzemati za večjo varnost,bolše ceste ne nazadnje

za izgradnjo kakega poligona da se mal adrenalin izloči.Jaz podpiram to akcijo in se

z njo strinjam.Vem pa tudi ,da je včasi težko spoštovati prom.predpise.

Pri nas v Rog Sl. je cesta ki je registrirana kod državna na njej je pa 500m cona z

omejitvijo hitrosti na 30 km/h halo.Je pa cesta ki je kar pregledna le hiše so čisto v cesti.Omejitev 50 bi razumel to pa ne.

Za konec še to nehajte se kregat stopimo skupaj in bo vsem bolje.

P.S.če spiješ eno al dve pivi(lahko laško)se ni problem vozit no vsaj v avtu ne

motor ma pa sam dve kolesi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se tice avta, sem ze enkrat prej napisal, da JAZ nimam avta. Ce pa gremo kam z druzino, pa jaz peljem avto od punce, saj nocem met prikolice na mojem motorju. Se opravicujem, ce sem narobe napisal.

pa da ne bo post cist :topic: :

Kar se mene tice, nocem nalepke, saj je v sredini (ce sem prav videl ) znak coperistov slovenije, kar pa jaz definitivno nisem. Drugo pa je, da me bojo z nalepko ali brez nje avtomobilist se vedno izsiljevali, motoristi pa se vedno prehitevali... (vedno se najde kak pacient, ki je hitrejsi in "boljsi")

Lp

malo sem te mogel... :grim

ne vem no... mislim da so te nalepke sicer dober namen, a kaj veliko zagotovo ne morejo spremeniti...

pa ko se že omenjajo čoperisti (malo za šalo malo za res), služijo nalepke predvesem njim da mirijo za njimi vozeče, saj včasih nekateri res skoraj povzročajo zastoje.. :P

ločevanje na čoperiste, plastičarje in whatever, pa je pomoje itak prst v rit... čoperisti, ki jih sam poznam, se navadno vozijo ko snete sekire, da se dobesedno iskri od drekpump... :wacko:

tudi sam nisem ravno angelček :evilgrin: , ampak ena nalepka mi ne bo spremenila mozga, če mi ga še marsikaj bolj dramatičnega ni... :grrr mogoče bi blo najboljše vse skupaj kar prodat....

NOT!!!!!! :grrr

dosti pametovanja.. pač vsak sam zase odgovarja in ve kam stvari peljejo.. zato pa po pameti in radi se imejte, ker ko tvegamo, ne tvegamo samo lastnega zdravja in sreče;

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš eno ali dvoslojnega, potem niti ne...

:kva2:

ne pol maš prst v riti :alien1:

:

:lol1:

Ja fantje kaj se prepirate.Vsi ste MOTORISTI in bi morali skupaj stopit.Morali bi podpirat

eden drugega ne pa da pljuvate drug po drugem.Vsi ste v istem "dreku".Ja bol

bi morali biti strpni drug do drugega si pomagat ne kritizirat.Vsi tudi mi avtomobilisti bi morali biti bol strpni do vas(jaz se vam bom kmalu pridružil kod motorist čoperist).

Ceste so pa itak poden.Morali bi se zavzemati za večjo varnost,bolše ceste ne nazadnje

za izgradnjo kakega poligona da se mal adrenalin izloči.Jaz podpiram to akcijo in se

z njo strinjam.Vem pa tudi ,da je včasi težko spoštovati prom.predpise.

.

Za konec še to nehajte se kregat stopimo skupaj in bo vsem bolje.

P.S.če spiješ eno al dve pivi(lahko laško)se ni problem vozit no vsaj v avtu ne

motor ma pa sam dve kolesi.

O:-)

ahaa.. in problem je rešen!!!

Popravljeno . Popravil avro
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja fantje kaj se prepirate.Vsi ste MOTORISTI in bi morali skupaj stopit.Morali bi podpirat

eden drugega ne pa da pljuvate drug po drugem.Vsi ste v istem "dreku"

Zakaj bi morali biti skupaj? Sem slisal da je nekaj moskih pedofilov... in ker sem moski naj drzim z njimi? sorry, ne bom

PS: ja vem, da je extremen primer, ampak vsak razmislja po svoje, ali bi vsi radi bili ovce, ki delajo samo v credi in ne upajo svojih mozganov uporabljat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se da dobiti nalepko:

Jaz vozim po predpisih... ...NOT! :P

nima smisla to komentirat, zato so slovenci poznani, da imajo prave odgovore.

post-12619-1213779177_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nima smisla to komentirat, zato so slovenci poznani, da imajo prave odgovore.

ne, najstnikov res ni smiselno komentirat.

upam, da si presrečen, ker si zmagal v argumetirani debati z mulcem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, najstnikov res ni smiselno komentirat.

upam, da si presrečen, ker si zmagal v argumetirani debati z mulcem :)

ves kaj, prvic nevem da je mulc, kaj ni narobe, ker je moj sin tudi, pa ga tak ucim, da previdno

se obnasa.

zmaga, hvala lepa, ne pisem tuki, da zmagam, ampak, da se kdo zbudi.

v nedeljo sem se pelal spet mimo pokritega motorista, 60 kmh omejitev je bla, kje imamo zmage?

sej se vsepovsod neki zgodi, jaz sem prejsno leto na hrvaski 45 kmh v vasi imel in me je en avtomobilist rezal in me poslal za 2 dni v komo, in sem si extra kupil bmw z abs, sam ga niti nisem mogel uporabit. rezultat eno leto v bolniski.

lep dan se zelim in previdno, srecno voznjo ce ze ne po predpisih !!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hrvaški a?

da ni to tista hrvaška, ki je na tisti fini razpredelnici, ki si jo prejle nalimal osem mest pred porazno slovenijo?

....reglci so važni, reglci :rolleyes: ..pa da ne govorimo s polnimi usti in rečemo prosim in hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem prejsno leto na hrvaski 45 kmh v vasi imel in me je en avtomobilist rezal in me poslal za 2 dni v komo, in sem si extra kupil bmw z abs, sam ga niti nisem mogel uporabit. rezultat eno leto v bolniski.

Kaj se sekiraš stari! Sva pa zato vsak dan kak pir pri X-ih spila, pa tudi ni bilo tako švoh! ;) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hrvaški a?

da ni to tista hrvaška, ki je na tisti fini razpredelnici, ki si jo prejle nalimal osem mest pred porazno slovenijo?

....reglci so važni, reglci :rolleyes: ..pa da ne govorimo s polnimi usti in rečemo prosim in hvala :)

o.k sem razumel, nima smisla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!