Skoči na vsebino

Klub CBF


Trbiz

Priporočene objave

Pri meni sezona traja do 31.12. in prične 1.1., le da je koliko toliko lepo vreme ( beri suha cesta) in temperatura nad 9 stopinj.

No glavnina km se pri meni nabira od maja do konca septembra in nekaj km sem letost naredil brez nobenih proglemov na CBF-ki in upam da bo tako do konca sezone.

Zanima me, katere gume uporabljate na vaših CBF-kah 1000 in kakšne izkušnje imate z gumami.

Sam imam že nekaj kompletov Dunlop Smart roat in sem zadovoljen z njimi, sprednja tam do 12.000, zadnja pa do 8.000 km, odvisno kje se vozim.

Slišim, da pa so na tržišču nove Smart roat 2. Jih je kdo probal?

lp

Marjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel na novo kupljeni cbf1000 Michelin Pilot Road. Z njimi sem naredil 14000 km.

Sprednja bi zdržala še kakšnih 2000 več.

Na začetku letošnje sezone sem jih zamenjal za Pilot Road 3. Slišal sem veliko dobrega o njih in

tudi sam imam zelo dobre občutke.

Po stilu vožnje sem bolj turističen voznik, večino se vozim v dvoje, zato ne morem dati realne ocene,

saj jih verjetno nikoli ne bom polno izkoristil.

Danes imam na števcu 19747 km, motor pa je bil septembra star 3 leta. Takrat sem tudi imel servis na 18000.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zein, živjo!

Ma res se moremo kdaj srečat, po vremenski napovedi letos verjetno bolj teško, ma kdo ve, lahko bo v Novembru sonce.

Ne vem, probal sem tudi Michelin Pilot Road ( ne trojko) pa nisem bil ravno zadovoljen - prehitro so se ustvarili zavitki isto kor z Bridgistonko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

čeprav nisem več član CBF....

moja Hondica je na zimskem spanju že od 11.10.11

letos sem se peljal (oziroma ga dal iz garaže) 77X in prevozil 10k km pa en drobiž.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No, kaj je CBF-jaši, ste vsi spravli vaše ljubice?

Sam še ne.

Prejšno soboto prevozil dobrih 250 km in to v pomenu-prevozi, saj je moraš pazit, saj je lahko v začetku ovinka suh asfalt sred pa moker.

Ma, upam, da tudi ta vikend bo padel kakšen km ( vsaj 200 ).

Uživajte, pa z mislijo kam se drugo letu odpeljat.

Sam upam, da padejo Pireneji in pogledava Atlatik.

lp Marjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Klapa, želim vam - kot vsem motoristom, dosti užitkov v spoznavanju novih ovinkov in krajev,

naj bodo vsi km varni, vi pa srečni in predvsem pa zdravi v letu 2012.

Marjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Klapa, želim vam - kot vsem motoristom, dosti užitkov v spoznavanju novih ovinkov in krajev,

naj bodo vsi km varni, vi pa srečni in predvsem pa zdravi v letu 2012.

Marjo

Hvala lepa, in seveda tudi vam :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Če se pelješ turistično imata nekje identično porabo. Če se pelješ res na izi pije 600-ka manj. Če ga pa privijaš pa 600-ka krepko prekaša 1000-ko.

Meni 1000-ka pije nekje 5,5-6,0 l. To je res maksimalna razlika med čisto počasno vožnjo in ono ko si daš duška.

Ko pa sem se vozil z ženino 600-ko "na nož" pa je šlo med 8,5 in 9 l.

Upam da ti je to v pomoč.

l.p. Jure

p.s. Olja pa hvala bogu ne pije nobena, pa saj ne da če ga pije malo da je kaj narobe. Ampak mislim da je to stvar letnika, serije ipd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako kot pravi juresag, je poraba tudi moje 1000 sa letnik 2010.

Verjetno jaz več popijem, ha, ha.

Je pa tud res za olje, v dveh letih nič, še pogledam ga ne. To so zelo hvaležne in trpežne mašine, Honde pač.

Delam tam nekje cca. 350km na tank, z normalno vožnjo, če je treba prtisnem, drugač pa uživaško.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa menjava olja na matičnih servisih precej draga! Konkretno za tole Hondo pride cca. 120€ ( olje + filter + delo ). Na Yamahi pride taka menjava cca. 70€! Olja cca. 4l...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa menjava olja na matičnih servisih precej draga! Konkretno za tole Hondo pride cca. 120€ ( olje + filter + delo ). Na Yamahi pride taka menjava cca. 70€! Olja cca. 4l...

kvaliteta se plača, pa ne vem, če je glih taka razlika in za kateri model, mislim po kubituri itd... verjamem, da sta kr pr glihi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj je tukaj važna kubatura? 4 litre olja + filter + delo! Cene sem preveril sam. Servis za Hondo v Trzinu in za Yamaho v Grosupljah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kako je v Trzinu ampak če me spomin ne vara sem pri YOGI moto center v Velenju jaz dal manj kot 120 eur.Me pa ne za besedo držat. Pokliči jih in preveri. Jaz sem prej bil pri Čepinu pa sem tu bolj zadovoljen z njimi in njihovimi cenami.

l.p. Jure

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Poraba je hipotetična... in je odvisna od bla bla bla...

V glavnem pri meni ne gre pod 5,5 pa če pazim na vsak oktan :)

Navzgor pa kar lepo pije ce si omislis eno lepo gorsko kačo 8+ ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa menjava olja na matičnih servisih precej draga! Konkretno za tole Hondo pride cca. 120€ ( olje + filter + delo ). Na Yamahi pride taka menjava cca. 70€! Olja cca. 4l...

Pozdravljen,

za HONDO CBF 1000... Mali servis 84,41EUR (21.4.2011-pooblaščeni serviser). Poraba za lansko leto... 12˙976km ... povprečna poraba 5,24l in to 85% v dvoje otovorjen... Enkrat samkrat mi je za pol tanka pila 7,63l (sam in pa zelo hitra vožnja)

lp Urban

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Sicer nevem če to tukaj spada ker je CBR600F ampak mi je pa noro všeč tako oblika kot sama ideja da je malce mehkejši športnik pa me čisto tako zanima če jo je že kdo peljal in kakšna se mu je zdela?

Gre za tole sicer barvno mi ni ušeč:

cbr600f-112main.jpg

Jaz bi raje nekaj takšnega en hitr PS: :OK: :OK:

cbr600f-112black.jpg

Upam da vam ne smetam samo zanimajo me še druga mnenja o tem motorju.

Hvala,

LP M

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljena klapa!

Moram priznat da ne znam vozit, vsaj ko berem o vaši porabi.

Pod 6,2 l moje CBF-ke je nisem spravil ki v 90 % prevaža nas dva ( če sem sam je poraba večja).

Oziroma, na Korziki sem z enim rezervarjem po notranjosti naredil cca. 420 km z 19 l, vožnja je bila v minimum, vse doline z ugasnjenim motorjem, ker nisem dobil benzinske pumpe.

Ko pa sem dobil benzino, sem pot ponovil, saj takih lepih ovinkov enostavno nisva mogla pustit.

Se pa dogaja.

Kakšni plani vas letos navdihujejo?

Se bomo letos kaj dobili?

lp Marjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljena klapa!

Moram priznat da ne znam vozit, vsaj ko berem o vaši porabi.

Pod 6,2 l moje CBF-ke je nisem spravil ki v 90 % prevaža nas dva ( če sem sam je poraba večja).

Oziroma, na Korziki sem z enim rezervarjem po notranjosti naredil cca. 420 km z 19 l, vožnja je bila v minimum, vse doline z ugasnjenim motorjem, ker nisem dobil benzinske pumpe.

Ko pa sem dobil benzino, sem pot ponovil, saj takih lepih ovinkov enostavno nisva mogla pustit.

Se pa dogaja.

Kakšni plani vas letos navdihujejo?

Se bomo letos kaj dobili?

lp Marjo

Tisto z ugasnjenm motorjem, kako pa si to izpeljal po dolini, a si jo potiskal...

Se pa strinjam za srečanje, lahko bi ko se bo dalo tudi iz koroškega konca premaknit naredili kako otvoritveno-panoramsko vožnjo in zaključili ob kakšnem klepetu za začetek sezone.

Kaj pravite cbf riderji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!