Skoči na vsebino

prvi avto...


igralec

Priporočene objave

Nism bral vseh 6 strani ampak moje mnenje je tako. Jst bi si kupu en avto k pije ČIM MANJ, po možnosti kakega dizla, če ostaja kej dnarja pa sigurno kak turbodiesel common rail ipd. Lih danes sm bral v Avtomaniji, da bodo v Peugeot 206 HDi, Ford Fiesta in Citroen C3 dajali iste turbodiesel motorje 1.4 s 71KM in solidnim navorom. Poraba? Od 3,4l/100km do neki pod 6l/100km. Predstavlji si samo kolko denarja ti ostane za motor!!! :roll: :oops: 8) :wink:

Avto ti ne bo NIKOLI dal tolko adrenalina in volje do vožnje kot motor! OK razen če maš pod pokrovom > 300KM.

Moje skromno skromno skromno mnenje. :)

LP duhec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nism bral vseh 6 strani ampak moje mnenje je tako. Jst bi si kupu en avto k pije ČIM MANJ, po možnosti kakega dizla, če ostaja kej dnarja pa sigurno kak turbodiesel common rail ipd. Lih danes sm bral v Avtomaniji, da bodo v Peugeot 206 HDi, Ford Fiesta in Citroen C3 dajali iste turbodiesel motorje 1.4 s 71KM in solidnim navorom. Poraba? Od 3,4l/100km do neki pod 6l/100km. Predstavlji si samo kolko denarja ti ostane za motor!!! :roll: :oops: 8) :wink:

Avto ti ne bo NIKOLI dal tolko adrenalina in volje do vožnje kot motor! OK razen če maš pod pokrovom > 300KM.

Moje skromno skromno skromno mnenje. :)

LP duhec

Seveda da se izplaca diesla kupit, ampak npr. ti ki si jih nastel bodo po mojem mnenju drazji od bencincev prav zarad tega ker so dizli....in ce gres racunat stroski benzin - diesel in cena osnovnih modelov, pogruntas da moras nardit ogrooooomno km, da se razlika obrne v prid diesla!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in ce gres racunat stroski benzin - diesel in cena osnovnih modelov, pogruntas da moras nardit ogrooooomno km, da se razlika obrne v prid diesla!

odvisno........ npr.v AUT se golf tdi izplaca ze bo borih 16.000 km,peugeot 206 hdi ze po 15.000 km (to je cca. eno leto v povprecju).tako da tako ogromno vec kilometrov ni _potrebno_ delati. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in ce gres racunat stroski benzin - diesel in cena osnovnih modelov, pogruntas da moras nardit ogrooooomno km, da se razlika obrne v prid diesla!

odvisno........ npr.v AUT se golf tdi izplaca ze bo borih 16.000 km,peugeot 206 hdi ze po 15.000 km (to je cca. eno leto v povprecju).tako da tako ogromno vec kilometrov ni _potrebno_ delati. :wink:

Nas lahko malo razsvetlis kako si prisel do teh izračunov ? :)

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Peugeot 206 HDi in tanova Yamaha R1 staneta enako.

Sej ne vem zakaj sm to napisu...kr tko. Verjetno za primerjavo, kaj se da dobit za isti denar. Kletko z majhno porabo celo leto alpa "reaktivca" za poletje. ;) Your choice 8)

LP duhec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, samo tolk... Mogoče pa čez 20 let za volanom Lamborghini Diabla... kaj se ve... :lol:

Boš videl, čez 20 let boš mel mal drugačne prioritete v življenju, kot je 300 konjev za ritjo :roll: :wink:

Lojzi, ne pozabi, da bom čez 20 let star šele 36... Pri teh letih so pa nekateri še daleč daleč od tega, da jih sreča pamet... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, samo tolk... Mogoče pa čez 20 let za volanom Lamborghini Diabla... kaj se ve... :lol:

Boš videl, čez 20 let boš mel mal drugačne prioritete v življenju, kot je 300 konjev za ritjo :roll: :wink:

Lojzi, ne pozabi, da bom čez 20 let star šele 36... Pri teh letih so pa nekateri še daleč daleč od tega, da jih sreča pamet... :wink:

ni vse v konjih! ni vse v adrenalinu!

najprej se je treba naucit vse te konje pod kontrolo met!

lahek in navit avto je najhujsa kombinacija in predstavlja nevarnost zate in za vse ostale na cesti!

in, ce se adrenalinu pridruzi se egoizem..in cesta postaja samo tvoja..potem.....razmisli!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ravno o tem pa smo že kr nekaj predebatirali... in me veseli, da je še eden tukaj, ki tako razmišlja.

Zato pa tudi jest pravim - začel bom s Fordom Ka (se mi zdi, da ima 60 konjev), na Lamborghinija pa upam čez 20 let. :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 1. avto bi bil primeren .... kua pa vem ... jst vozm pandilaka ... ni glih najbolj varn, ker je mal majhn, mogoce ce das se spredi scitnik (sam baje se ne sme vc met), se pa da kam z njim tut offroad prlezt. Odsvetovou pa bi nakup kake male snete sekire,po moznosti se nazagane->nevarnost za voznika in okolico :D :D U glavnem varen avto + pamet voznika :!: = varna voznja :D 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in ce gres racunat stroski benzin - diesel in cena osnovnih modelov, pogruntas da moras nardit ogrooooomno km, da se razlika obrne v prid diesla!

odvisno........ npr.v AUT se golf tdi izplaca ze bo borih 16.000 km,peugeot 206 hdi ze po 15.000 km (to je cca. eno leto v povprecju).tako da tako ogromno vec kilometrov ni _potrebno_ delati. :wink:

Nas lahko malo razsvetlis kako si prisel do teh izračunov ? :)

Hvala

cena avtomobila,cena goriva in dosedanja kilometrina,katero delas na leto; razlike dajo preracunano neke zneske,iz katerih je razvidno,kdaj se vozis z dizlom in kdaj z bencincem ceneje.ce stopnjujes kilometrino z tvoje vrednosti proti 0 dobis enkrat rezultat,koliko moras narediti min./max. kilometrov na leto,da se ti izplaca eno ali drugo.

ce hoces se natancnejsi izracun upostevaj se stroske servisov in popravil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

amm pa nekako se mi zdi, no vsaj jest, ko kupuješ kupuješ denar a določeno vsoto, saj toliko kot maš oz za več kot imaš denarja na razpolago in takrat je bolš da gledaš dizel avto pa magari 1 leto starejši kot pa bencinar novejši ker potem ko se voziš se ti full pozna a skoz tankaš al pa lepo 1x ali 2x mesečno.

Primer : Sem si kupil Forda 1.8 16V 110KM(servo, CZ, šibedah, elektrika, feltne, znižan, spojlerji, lep za pogledat) za prvi avto in ga po 2 mesecih prodal ker sem naredil z enim tankom 400KM - 8000SIT in sem bil skoz brez dnarja. Potem kupil Golfa III 1.9D(servo, CZ) in bil noro zadovoljen ker sem se vozu na faks in nazaj pa še denar sem imel za v petek. To je to pa čeprov sem imel 2 leti starejš avto.

:idea: Če ti bo pa kdo financirov bencin pa kup kakega BMWja 320 ali 325. :) :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja definitivno BMW-----sam grejo pa $$$$ za bencin, ampak sej ko se vozis s takim avtom to pozabis..

LP, ROk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja definitivno BMW-----sam grejo pa $$$$ za bencin, ampak sej ko se vozis s takim avtom to pozabis..

LP, ROk

Zakaj pa ravno BMW-ja? Če bi že mel tolk keša si raje kupim Japonca pa mam garancijo (sicer ne več na papirju, ampak tisto ime v prometni), da mi ni treba več hodit na servise in plačevat ogromne vsote denarja za BMW-ja, ki ga po enih 3-eh zgonjenih letih (razn, če veš za nekoga, ki ne nažiga z BMW-jem) in ni več za nevemkakšna nažiganja (zato pa so stari BMW-ji tako poceni, ker te prvo popravilo pride več kot celi avto). Poleg tega kot vozniku začetniku odsvetujem pogon na zadnja kolesa, ker v kakšnih slabih vremenskih razmerah (dež, sneg) zahteva bolj zahtevno vožnjo. Kupi si starega Civica, Almero, Colta ali pa Corolo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer še nimam izpita, a za prvi avto imam ogledana dva kandidata in sicer Renault 5 GT Turbo in Fiat Uno Turbo :D Pozna kdo koga s katerim od teh dveh avtomobilov?

hehe, zdej bo kdo rekel, če ne mislim dočakat leta 2003 :lol:

Jaz sem ga meu, enega od redkih nerazbitih, pa s kvalitetnim motorjem, redno vzdrževanim. Sem ga prodal leta 98, pa ga ma še vedno tisti, ki ga je kupu, in je zadovoljen. :D

Občutki? Ti povem samo to. Ko sem bil na prvi furi, in sem hotu pred sabo prehitet eno katrco, sem zašoltu niži, pa je tolk skoču, da bi ji šou hmal u rit. Ko sem se ga pa navadu...odličen avto, tacga ne bom meu nikol več...lega...pospeški (7.5 do 100)... Vozit si moral s precejšnjo mero občutka, ker se je mnogim naredilo, da so šoltali niži pred ovinkom, do konca pohodili gas in šli zaradi turbo sunka naravnost...

Moraš pa vedit, da je res kar ti pravijo drugi, verjetnost da boš našel dober auto je bliz nule (zadnji so bli letnik 92'). To je pa razlog, zakaj ti ga odsvetujem, z zjebanim ti bo šlo denarja in živcev, na cesti ti ga bo v stran vleklo, itd.

Uno Turbo....skret :wink: :onfire:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noben problem ni prestavit v nizjo in stopit na gas...

Tezava je, ko se zgodi kaj nepredvidljivega. :roll: :?:

Iz iskusenj ti povem, da je lazje obvladati vozilo pri manjsi hitrosti kot pa pri hitrosti s katero se bos ti vozil okoli s svojo/im turbo-something...

Naj omenim se to, da bos potem postal del nasega vsakdana na cestah...ne bi rad, da se kje srecava ravno takrat ko ti bojo konji usli iz vajeti... :? :? Potem zna bit prepozno.

Zapomni si, da ni sramota, ce si kilometre nabiras v manj zmogljivem avtu.

Premisli.

FLAYO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noben problem ni prestavit v nizjo in stopit na gas...

Tezava je, ko se zgodi kaj nepredvidljivega. :roll: :?:

Iz iskusenj ti povem, da je lazje obvladati vozilo pri manjsi hitrosti kot pa pri hitrosti s katero se bos ti vozil okoli s svojo/im turbo-something...

Naj omenim se to, da bos potem postal del nasega vsakdana na cestah...ne bi rad, da se kje srecava ravno takrat ko ti bojo konji usli iz vajeti... :? :? Potem zna bit prepozno.

Zapomni si, da ni sramota, ce si kilometre nabiras v manj zmogljivem avtu.

Premisli.

FLAYO

Po moje ni razumu mojga sporočila, samo ponavad je tako, ko si neki fejst želiš. :wink: :onfire:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HA pa ti veš de 5 turbo ni nobena več cela, pa uno, pa dej se pubec umir kup si varen in udoben avto!!!! :wink:

Moj prvi je biv pičipoki (mater se da fino napisat so črke čist skupi) :oops: :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jest bi pa še za avtomobile uvedu neko uvajalno dobo pa omejitev kod je pri motorjih.

Sej se uglavnem mladi in neizkušeni vozniki zaletavajo in pobijajo.

Ta star kupi zlatemu sineku močno mašino pol pa gasa.

:evil: :evil: Take bi pa iz cete porivu :evil: :evil:(sinkote mislim)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jest bi pa še za avtomobile uvedu neko uvajalno dobo pa omejitev kod je pri motorjih.

Sej se uglavnem mladi in neizkušeni vozniki zaletavajo in pobijajo.

Ta star kupi zlatemu sineku močno mašino pol pa gasa.

:evil: :evil: Take bi pa iz cete porivu :evil: :evil:(sinkote mislim)

je taku. 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jest bi pa še za avtomobile uvedu neko uvajalno dobo pa omejitev kod je pri motorjih.

Sej se uglavnem mladi in neizkušeni vozniki zaletavajo in pobijajo.

Ta star kupi zlatemu sineku močno mašino pol pa gasa.

:evil: :evil: Take bi pa iz cete porivu :evil: :evil:(sinkote mislim)

Mislim, da se vsi strinjamo glede tega. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jest bi pa še za avtomobile uvedu neko uvajalno dobo pa omejitev kod je pri motorjih.

Sej se uglavnem mladi in neizkušeni vozniki zaletavajo in pobijajo.

Ta star kupi zlatemu sineku močno mašino pol pa gasa.

:evil: :evil: Take bi pa iz cete porivu :evil: :evil:(sinkote mislim)

Mislim, da se vsi strinjamo glede tega. :wink:

jp :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jest bi pa še za avtomobile uvedu neko uvajalno dobo pa omejitev kod je pri motorjih.

Sej se uglavnem mladi in neizkušeni vozniki zaletavajo in pobijajo.

Ta star kupi zlatemu sineku močno mašino pol pa gasa.

:evil: :evil: Take bi pa iz cete porivu :evil: :evil:(sinkote mislim)

Mislim, da se vsi strinjamo glede tega. :wink:

jp :!:

Problem pri temu je (pri nekaterih), da ocka nima poooojma kak avto je kupu sinkotu! Naj dam primer da je pred enim tednom kupu frend 18 let star Fiat Uno Turbo, avto leti ko sneta skira, za voznji ma frend ze dober obcutek in ga povsem razumem da ce je pac ocka dal dnar da je vzel turbota! No sej bom hmal porocal kje se je sesu 100% ! No maj fotr ma na mojo sreco (ceprav zdej mislim da nima prav sem tolko brihten da se zavedam kaj misli) malo prevec znanja o motorjih in avtih, strojnistvo, elektronika, v glavnem v sluzbi kjer se dela take stvari! Tko da ko mu omenim Punta GT se samo posmeje in dalje :) pac mi jih mamo zdej polnk*** ker nam solijo pamet ceprav vem da ce kupim pri 18 turbinca verjetno ne on ne jaz ne bova dolgo na cesti! In ker sem se ze davnega leta odlocu da bo padel motor in ne avto je tukaj spet isto....mam izkusnje na 50-125ccm motorju redne (velik motorju vozu dost casa) in nekaj manjse na mocnejsem 600ccm! Seveda mu omenjam Fazerja 600 ampak se spet neki mrdi da je to premooooooocno itd...no bom vidu kako bo z denarjem, v vsakem primeru vem da bo on tudi takoj zacel spet vozit motor ko bo pri hisi ampak imava deljena mnenja! On za enduro jaz za sport-touring! Ceprav resno mislim da nebi vozil z motorjem DIRKALNO, ampak bi ga rad imel za ture in pohajanje okoli je on trdni preprican da bi samo divjal v okolici! No nekaj bi 100% izbrano...we will see! LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok sele ko sem oddal post sem vidu da sem WAY OUT OF THEME :) No naj povem da ima frendov ocka Uno 45 in med njegovim in sinkotovim ne vidi nobene razlike! Nima pojma zakaj se gre!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!