Skoči na vsebino

Pokaži vinjeto in vse o vinjetah za motor


Sanda7

Priporočene objave

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

Mogoče zgolj zarad birokracije? al se res od Sela naprej odpre nov svet? :P

 

 

oznake ob cestah ti vsake 0,5 kilometra povedo kje si :

A1, A2, A3 .... avtocesta

H1, H2, H3 .... hitra cesta 

 

ajnfok, mar ne 

:jezik:

vir: www.dars.si ... povezava:

https://www.dars.si/Dokumenti/Cestnina/Vinjetni_sistem_in_ceste_222.aspx

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj te moti tam? Pomanjkanje oznak, da potrebujes vinjeto ali to, da zahtevajo vinjeto na hitri cesti?

Nisem mojster za AC, sem pa mojster za prepoznavanje jamračev :love1:

Glej jaz sem ga tudi v Istanbulu usral na mostu cez Bospor in naknadno kupoval kartico za AC, potem ko je avtomat piskal in tulil za mano. Samo meni ni problema rect, da sem sam zajebal. Vi pa tu cele dneve jamrate, kako je nekdo drug kriv za vaše, pogosto izmišljene, "probleme"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, maus pravi:

oznake ob cestah ti vsake 0,5 kilometra povedo kje si :

A1, A2, A3 .... avtocesta

H1, H2, H3 .... hitra cesta 

 

ajnfok, mar ne 

:jezik:

vir: www.dars.si ... povezava:

https://www.dars.si/Dokumenti/Cestnina/Vinjetni_sistem_in_ceste_222.aspx

 

birokratski odgovor, vprašal sem zakaj je en odsek kvalificiran pod HC, drugi pa pod AC?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

birokratski odgovor, vprašal sem zakaj je en odsek kvalificiran pod HC, drugi pa pod AC?

 

ne vem, ker ga nism js oznaćevau :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, nejc74 pravi:

Kaj te moti tam? Pomanjkanje oznak, da potrebujes vinjeto ali to, da zahtevajo vinjeto na hitri cesti?

Nisem mojster za AC, sem pa mojster za prepoznavanje jamračev :love1:

Glej jaz sem ga tudi v Istanbulu usral na mostu cez Bospor in naknadno kupoval kartico za AC, potem ko je avtomat piskal in tulil za mano. Samo meni ni problema rect, da sem sam zajebal. Vi pa tu cele dneve jamrate, kako je nekdo drug kriv za vaše, pogosto izmišljene, "probleme"

torej hočeš povedati, da se znajdeš in da si brihten, bognedaj, da bi kdo kdaj priznal, da so določene označbe, bodisi pomaklive, slabo razumljive, ali napačne? ne, to pa ne, pri nas je vse v najlepšem redu :P

lp

Jamrouc :ras:

Pravkar, maus pravi:

ne vem, ker ga nism js oznaćevau :P

 

ti povem jaz, včasih ko je bil še cestninski sistem, je bilo potrebno narediti odsek AC, ker v nasprotnem se ne bi dalo kasirat in vi neb meli maljonov :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

ti povem jaz, včasih ko je bil še cestninski sistem, je bilo potrebno narediti odsek AC, ker v nasprotnem se ne bi dalo kasirat in vi neb meli maljonov :D

 

zdj pa use kasiramo in več dnarja dobimo :jezik:

no ja .. dobi ga država :P

 

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, DAMI34 pravi:

birokratski odgovor, vprašal sem zakaj je en odsek kvalificiran pod HC, drugi pa pod AC?

 

Načeloma naj bi bilo tako, da HC v primerjavi AC nima odstavnega pasu, ampak le izogibališča ... se pa očitno lahko stroka/politika/upravljalec "odločijo" in rečejo: "To je AC in potem je pač to AC"  - nimaš kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Fazer03 pravi:

Načeloma naj bi bilo tako, da HC v primerjavi AC nima odstavnega pasu, ampak le izogibališča ... se pa očitno lahko stroka/politika/upravljalec "odločijo" in rečejo: "To je AC in potem je pač to AC"  - nimaš kaj.

to zanga nau dober odgovor ... :P

hoče argumentirane argumente :lol1:

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, Fazer03 pravi:

Načeloma naj bi bilo tako, da HC v primerjavi AC nima odstavnega pasu, ampak le izogibališča ... se pa očitno lahko stroka/politika/upravljalec "odločijo" in rečejo: "To je AC in potem je pač to AC"  - nimaš kaj.

ker so se tak odločil, je odgovor :P

aja, niti na HC niti na AC od Rebernic do Vrtojbe, ni odstavnega pasu. Mene bolj moti, ker od Vrtojbe do Sela vozim legalno 130, od Sela dalje sem pa v prekršku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne krožim in me k...briga a zadnjič ko smo bili v MB,ki ga poznam kot svoj prst pri normalni vožnji iz pobrežja v bolnico vmes naleteli na tablo da potrebna vinjeta,ker sta pač vmes tista 2km dveh pasov?? Wtf?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, sesir pravi:

Ne krožim in me k...briga a zadnjič ko smo bili v MB,ki ga poznam kot svoj prst pri normalni vožnji iz pobrežja v bolnico vmes naleteli na tablo da potrebna vinjeta,ker sta pač vmes tista 2km dveh pasov?? Wtf?

Je v tem primeru kot v Avstriji ko sel ahko pelješ po avtocesti do prvega petrola?al bi bili kaznovani? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, maus pravi:

če bi biu js organ, bi ti odgovoru:

preberi si sledeče:

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=URED740#

 

:jezik:

piše neki o kategorizaciji cest :P 

sej jaz ti lahko dam tut marsikaj za brat, ampak razlike še vedno ne vidim, je pa res, da od Sela naprej se mi odpre cela AUTOCESTA juhuhuhuh uuuu :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

sej jaz ti lahko dam tut marsikaj za brat, ampak razlike še vedno ne vidim, je pa res, da od Sela naprej se mi odpre cela AUTOCESTA juhuhuhuh uuuu :P

 

eni ne vidjo razlike med motorji ...  eni ne vidjo razlike med gumami .... eni pa ne vidjo razlike med kategorizaciji cest ... ampak .. js mam useen skor vse rt :lol1: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, sesir pravi:

Ne krožim in me k...briga a zadnjič ko smo bili v MB,ki ga poznam kot svoj prst pri normalni vožnji iz pobrežja v bolnico vmes naleteli na tablo da potrebna vinjeta,ker sta pač vmes tista 2km dveh pasov?? Wtf?

 

pred 23 minutami, sesir pravi:

Je v tem primeru kot v Avstriji ko sel ahko pelješ po avtocesti do prvega petrola?al bi bili kaznovani? 

 

pred 4 minutami, maus pravi:

eni ne vidjo razlike med motorji ...  eni ne vidjo razlike med gumami .... eni pa ne vidjo razlike med kategorizaciji cest ... ampak .. js mam useen skor vse rt :lol1: 

?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, maus pravi:

eni ne vidjo razlike med motorji ...  eni ne vidjo razlike med gumami .... eni pa ne vidjo razlike med kategorizaciji cest ... ampak .. js mam useen skor vse rt :lol1: 

js tut mam vse rt, najraj pa pomlad, k mam narančasto vinjeto, ku moj mopetk :P

ps. med kategorizacijo vidim razlike, ne vidim jih pa na cestišču, ker popolnoma enako in enako široko v zgornjem in spodnjem delu vipavske doline :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, sesir said:

Je v tem primeru kot v Avstriji ko sel ahko pelješ po avtocesti do prvega petrola?al bi bili kaznovani? 

Tule na temle forumu trdijo da so Avstrijci zajebani do amena in ti izrocijo kazen na blagajni, medtem ko ti kupujes vinjeto na pumpi na AC. So pa vljudni in ti povejo, da so taka pravila.

@DAMI34 priznam, brihten sem, samo slabo vidim. :jezik: Pa oznake so zajebal prekleti Turki. Skor tok so bedni k DARS. Pa policaj mi ni pustil mosta slikat, češ da se mi na dalec vidi da sem kurdski terorist, še s šmajserjem mi je grozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, nejc74 pravi:

Tule na temle forumu trdijo da so Avstrijci zajebani do amena in ti izrocijo kazen na blagajni, medtem ko ti kupujes vinjeto na pumpi na AC. So pa vljudni in ti povejo, da so taka pravila.

@DAMI34 priznam, brihten sem, samo slabo vidim. :jezik: Pa oznake so zajebal prekleti Turki. Skor tok so bedni k DARS. Pa policaj mi ni pustil mosta slikat, češ da se mi na dalec vidi da sem kurdski terorist, še s šmajserjem mi je grozil.

as meu bmfla ... sj veš, da so že takrat vedl, da jim bo Mrklca nagajala

bomo vidl, kako bodo v Nemčiji ceste označl ... :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, bmfl je bil :blush: Je pa res da je bil pol cez dva tedna poskus drzavnega udara, tako da so ze vedli zakaj me preganjajo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

nisem vsega bral, je preveč.

Vseeno pa me zanima, ali kdo uporablja eno vinjeto za dva ali več motorjev.

Je kakšen enostaven način? Ne gre toliko za denar, kot za princip.

Louis sicer prodaja nosilce, vendar iščem bolj simpatično varianto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, tomash said:

nisem vsega bral, je preveč.

Vseeno pa me zanima, ali kdo uporablja eno vinjeto za dva ali več motorjev.

Je kakšen enostaven način? Ne gre toliko za denar, kot za princip.

Louis sicer prodaja nosilce, vendar iščem bolj simpatično varianto.

Mi je dalo misliti (sicer imam samo en motor).

Prozorna akrilna objemka malo višja od vinjete in malo manjšega obsega kot so vilice, da bi se nataknila okoli vilice, na njo pa napopaš vinjeto. Tako da ko se pelješ mimo kontrole opazi vinjeto, ne pa podlage kamor je napopana?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe al pa na kovček zalepljena, al pa na tank torbici :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

hehe al pa na kovček zalepljena, al pa na tank torbici :D

 

spremlam ... budnim okom :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, maus said:

spremlam ... budnim okom :huh: 

še dobro, da ena kavica povzroči, da to oko na hitro zamiži in nič ne vidi .. ;):P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v vednost ... da nau kdo reku "nisam znao"

Podrobnejše informacije lahko najdete v Navodilih za prodajalce vinjet (EN / HR / DE / IT / HU
 
Vinjeta v nobenem primeru ni prenosljiva med vozili.
Vir: www.dars.si 
 
pred 20 minutami, Tex pravi:

še dobro, da ena kavica povzroči, da to oko na hitro zamiži in nič ne vidi .. ;):P

js nism problem, .. :P ... policija, carina in darsovi nadzorniki, so problem 

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!