Skoči na vsebino

Pokaži vinjeto in vse o vinjetah za motor


Sanda7

Priporočene objave

Jaz osebno jo bom dal na kesl ko mi bo motor Dars kupil, dokler si ga bom pa sam jo bom pa limal na vilce. Ker od daleč se je itak ne vidi kjerkoli je nalimana, in mora v vsakem primeru motor ustavit in pogledat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jaz jo imam tudi vedno na vilcah in nikoli mi niso lomili jajc :whistle: . Ustavit se pa moreš v vsakem primeru tudi,če bi jo imel na šipci... :klicaj:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz jo imam tudi vedno na vilcah in nikoli mi niso lomili jajc :whistle: . Ustavit se pa moreš v vsakem primeru tudi,če bi jo imel na šipci... :klicaj:

To ni res jaz jo imam VEDNO na prednji šipci z desne strani in me niso še NIKOLI vstavili in sem šel že velikokrat mimo kontrol tako na carini v Bregani,na cestninski Bič,ko smo vsi morali z počasno vožnjo čez Petrolovo črpalko na AC pred Višnjo goro itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz osebno jo bom dal na kesl ko mi bo motor Dars kupil, dokler si ga bom pa sam jo bom pa limal na vilce. Ker od daleč se je itak ne vidi kjerkoli je nalimana, in mora v vsakem primeru motor ustavit in pogledat.

Enako, če želi preveriti, da je veljavna se moram v vsakem primeru ustaviti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz jo imam vedno na vilici in nikoli težav...

sem pa ravno včeraj totalno zajebal avtomobilsko vinjeto... hitenje in noč... in ker sem prejšnjo imel v levem spodnjem kotu šipe, kjer jo je ful težko odstranjevat, sem letošnjo nalepil v levi zgornji kot... kul? od ZUNAJ SE JE SPLOH NE VIDI! ...

nalepil sem jo ravno pod zatemnejn zgornji rob šipe... a mislite, da mi jo bodo zamenjal, če pridem jokat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz jo imam vedno na vilici in nikoli težav...

sem pa ravno včeraj totalno zajebal avtomobilsko vinjeto... hitenje in noč... in ker sem prejšnjo imel v levem spodnjem kotu šipe, kjer jo je ful težko odstranjevat, sem letošnjo nalepil v levi zgornji kot... kul? od ZUNAJ SE JE SPLOH NE VIDI! ...

nalepil sem jo ravno pod zatemnejn zgornji rob šipe... a mislite, da mi jo bodo zamenjal, če pridem jokat?

Thja, po pravilih naj nebi smel limat na zatemnjen del šipe, tako da je to tvoja napaka. Zamenjali pa ti je po mojem ne bodo. Je pa res, da smo lani tudi mi imeli narobe nalepljeno vinjetko pa ni bilo nobenih večjih problemov, samo kontrolorji so me ene 2x za trenutek ustavili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bo držalo. Jaz jo vedno nalepim na zgornji del vilic, med križema. In vedno, ko je kontrola, peljem počasi mimo in že od daleč kažem z roko, kj je. Vedno so že od daleč mahali -naprej. Če pa prižvižgaš s 100/uro na kontrolo, pa bodo ustavili, veš da.

To je bil odgovor na DRX16: ''Jaz jo imam tudi vedno na vilcah in nikoli mi niso lomili jajc :whistle: . Ustavit se pa moreš v vsakem primeru tudi,če bi jo imel na šipci... :klicaj:''

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz jo imam na težko dostopnem mestu - in zakaj? (To me je enkrat tudi vprašal policaj?)

Zato, ker so jo (na tanku) prijatelju ukradli (začudil se je tudi policaj )......... Pa moj prjatu tudi.

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz jo imam na težko dostopnem mestu - in zakaj? (To me je enkrat tudi vprašal policaj?)

Zato, ker so jo (na tanku) prijatelju ukradli (začudil se je tudi policaj )......... Pa moj prjatu tudi.

A potem so mu z keslom vred odnesli?Vinjeta je narejena tako da ni prenosljiva.Če jo greš praskati dol jo boš uničil!Ko odstranjuješ staro vinjeto dol se ponavadi razpara na tistih dveh zarezah ki jih ima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mogoče je pa ta prijatelj imel ''prenosljivo'' vinjeto.... Drugače jo raztrgaš, 100%. Oziroma je neuporabna, ko jo dol dobiš..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidva pred mano...

Rekel sem samo, da so mu jo sneli.

Torej - je ostal brez nje.

Ali ni ta zadosten razlog za denarnico in slabo voljo??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vinjeto je možno dobiti dol v celotnem in originalnem stanju, le nekaj časa moraš imeti in potrpežljivost.

Verjetno tvoj prijatu res nima najboljših sosedov al kje se je to zgodilo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sem napisu lahko malo čudno,mislu sem,da če ti jo hoče pogledati se moraš ustaviti v vsakem primeru ne glede kje jo imaš! Čene pa jaz osebno kupim letno in nalimam na vilce. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno jo nalepim na zgornji del vilic. Še nikoli zaradi tega nobenih težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz osebno jo bom dal na kesl ko mi bo motor Dars kupil, dokler si ga bom pa sam jo bom pa limal na vilce. Ker od daleč se je itak ne vidi kjerkoli je nalimana, in mora v vsakem primeru motor ustavit in pogledat.

Točno tako, dol mi visi, če jo uni "jagri" z "rašpitlini" (beri daljnogledi), ki jim jih je kupil Dars, ne vidijo na 100m. Naj me pač ustavijo in jim jo pokažem, pa še odrezek, pa še račun, pa kaj vem kaj še...pa še odrezek od plačane cestnine pri registraciji motorja, pa avta, pa še enga avta, pa jebemti našo drago državo.

Popravljeno . Popravil MARE 65
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz jo nalimam na desni bok ( čeprav na vinjeti piše na desno stran rezervarja ). šel sem mimo nekaj kontrol DARS-a pa me nikol niso ustavl, vidl pa je tud niso.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo razmišljam ..... moj Burgman pa ima rezervoar pospravljen pod sedežem ....

kam naj nalepim vinjeto ??? :?

LP

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo razmišljam ..... moj Burgman pa ima rezervoar pospravljen pod sedežem ....

kam naj nalepim vinjeto ??? :?

LP

Blond

Na desno tran rezervoarja, pod sedež :):kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi jo res, iz principa :) Zraven pa nosila tisti listek, ki ostane od vinjete na katerem pie kam jo je treba nalepiti in pokazala nadzornikom, če bi me ustavili in komplicirali :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni res jaz jo imam VEDNO na prednji šipci z desne strani in me niso še NIKOLI vstavili in sem šel že velikokrat mimo kontrol tako na carini v Bregani,na cestninski Bič,ko smo vsi morali z počasno vožnjo čez Petrolovo črpalko na AC pred Višnjo goro itd.

hecn, a tud na Hrvaškem majo isto vinjeto? al so Bregano na slovensko stran prestavl?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hecn, a tud na Hrvaškem majo isto vinjeto? al so Bregano na slovensko stran prestavl?

Na mejnih prehodih naši policisti tudi kontrolirajo vinjete.

Meni jo je pogledal ko sem šel iz Slovenije in ko sem prihajal. Čeprav mi ni jasno zakaj pri prihodu, ali ni rečeno do prvega izvoza iz

avtocest ne potrebuješ vinjete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudna so pota Gospodova... in čudni so običaji roke pravice v Sloveniji... A ne samo DARS-ovi nadzorniki kontrolirajo, kaj ima policija z vinjetami?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na mejnih prehodih naši policisti tudi kontrolirajo vinjete.

Meni jo je pogledal ko sem šel iz Slovenije in ko sem prihajal. Čeprav mi ni jasno zakaj pri prihodu, ali ni rečeno do prvega izvoza iz

avtocest ne potrebuješ vinjete.

Ja rečeno je bilo,da ob vstopu na AC in kjer je obvezna vinjeta lahko pelješ,do prve črpalke ali prvega prodajalnega mesta,ampak to velja kjer ne greš že skozi cestninsko postajo!

Zakaj pa ti je policist pogledu vinjeto pa nevem kaj imajo oni z tem. Samo kot vsi vemo policija je policija...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uredba o cestninskih cestah in cestnini (Uradni list RS, št. 109/2009 z dne 28. 12. 2009 )

18. člen

(nadzor)

(1) Nadzor nad izvajanjem te uredbe opravljajo cestninski nadzorniki, inšpektorji Prometnega inšpektorata Republike Slovenije in Carinska uprava Republike Slovenije. Nadzor nad uporabo vinjet opravlja tudi policija.

(2) Nadzor nad določanjem cenika cestnine in zaračunavanjem cestnine opravljajo inšpektorji Prometnega inšpektorata Republike Slovenije in inšpektorji Tržnega inšpektorata Republike Slovenije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Žurnal piše:

 

Pri Darsu so za Žurnal24 potrdili, da je barva letnih vinjet, ki bodo v prodaji od 1. decembra, že določena. Prihodnje leto bodo tako vetrobransko steklo krasile vinjete vijolične barve.

 

:slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!