Skoči na vsebino

Pokaži vinjeto in vse o vinjetah za motor


Sanda7

Priporočene objave

Ce bodo nadzorni hoteli vinjeto na motorju videt, te bodo mogli v vsakem primeru ustavit, tko da jst nevidim nic slabga v tem da bi jo imel pod sedezem, pac bo vzelo minutko casa nadzornemu da mu sedez privzdignes :D

Drgac pa se mi zdi super lokacija, zadne vilice.

post-18252-1228924452_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz jo bom dal pod sedež, v bistvu na konec rezervoarja -vidno le od dvigu sedeža.

Pa obstaja kakšen predpis, kje in kako naj bo nalepka nalepljena?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navodilo na zadnji strani kupljene nalepke je bilo, da jo je potrebno nalepiti na ravno in vidno mesto, kot je bilo označeno na skici (puščica na desni bok motorja). V dodatnih navodilih se še najde, da jo je potrebno nalepiti na vidni del motornega kolesa, ki ga ni mogoče odstraniti ali pa je to mogoče le z večjim naporom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navodilo na zadnji strani kupljene nalepke je bilo, da jo je potrebno nalepiti na ravno in vidno mesto, kot je bilo označeno na skici (puščica na desni bok motorja). V dodatnih navodilih se še najde, da jo je potrebno nalepiti na vidni del motornega kolesa, ki ga ni mogoče odstraniti ali pa je to mogoče le z večjim naporom.

Če dvigneš zic je vidno, torej ni blema!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navodilo na zadnji strani kupljene nalepke je bilo, da jo je potrebno nalepiti na ravno in vidno mesto, kot je bilo označeno na skici (puščica na desni bok motorja). V dodatnih navodilih se še najde, da jo je potrebno nalepiti na vidni del motornega kolesa, ki ga ni mogoče odstraniti ali pa je to mogoče le z večjim naporom.

lahko da je ravno tukaj luknja, vidni del, nikjer pa ne piše brez dodatnih posegov v motor (npr. dvig sedeža)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sami pozerji...

Živa resnica. :evilgrin: Pri vsakodnevnem fijakanju od lokala do bifeja in obratno res ne porebuješ vinjete.

Se vidi, da je zimski čas pa nimajo drugega dela in potem tukaj drug drugega "bodrijo" in kurijo o tem, kam jo skriti ...

Potem bo pa nekdo od tu pisočih brihtolov plačal kazen in če bo imel pogum to tudi tu napisal - seveda ob istočasnem pljuvanju po policajih in jokanju nad višino kazni ... kara beda ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živa resnica. :evilgrin: Pri vsakodnevnem fijakanju od lokala do bifeja in obratno res ne porebuješ vinjete.

Se vidi, da je zimski čas pa nimajo drugega dela in potem tukaj drug drugega "bodrijo" in kurijo o tem, kam jo skriti ...

Potem bo pa nekdo od tu pisočih brihtolov plačal kazen in če bo imel pogum to tudi tu napisal - seveda ob istočasnem pljuvanju po policajih in jokanju nad višino kazni ... kara beda ....

če že grem na motor grem zaradi užitka v vožnji, kar pa vožnja po AC sigurno ni :grrr razumem pa tiste ki motor uporabljate namesto avtomobila da pridete od točke A do točke B v najkrajšem času oz. se z njim vozite v službo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tega vidika je AC močno podobna javnim skretom. Smrdi. Ampaq, kadar ne gre drugače, pač greš in opraviš svoje. To pa običajno košta. Razen če nategneš tisto teto in ji poturiš kake ničvredne fucke namesto €urosov. Pol si pa narodni heroj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če dvigneš zic je vidno, torej ni blema!

Po mojem razumevanju pravil leplenja nalepke, ki so sicer IMHO premalo natančno definirana, spodja stran sedeža ni niti vidno mesto, niti težje odstranljiv del motocikla.

Je pa res, da so ga letos na DARSU pobiksali, ker kmelu po uvedbi vinjet dali vedeti, da je vseeno kje je nalepka važno, da jo imaš nekje nalepljeno, v 2009 pa naj bi bolj rigorozno pregledovali ali je vinjeta nalepljena na pravem mestu. Zdaj pa itak vsak nekaj pametuje po svoje. Ni nobenega reda, bi rekli tastari (pa jaz tudi :D)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej če pogledaš je tut na vilcah precej skrita in te more darsovc ustavt da bi vidu kje je nalimana. Kaj šele da more preverjat kje je preluknjana :D Tko da pod sedežem je še lepš vidna. Ustavit se pa moreš tko al tko. Letos kolikor sm rabu avtocesto nism niti vinjete kupu. Za tele relacije tle k ih mam lahko grem iz avtoceste dol brez da bi šu mimo mitnice :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živa resnica. :evilgrin: Pri vsakodnevnem fijakanju od lokala do bifeja in obratno res ne porebuješ vinjete.

Se vidi, da je zimski čas pa nimajo drugega dela in potem tukaj drug drugega "bodrijo" in kurijo o tem, kam jo skriti ...

Potem bo pa nekdo od tu pisočih brihtolov plačal kazen in če bo imel pogum to tudi tu napisal - seveda ob istočasnem pljuvanju po policajih in jokanju nad višino kazni ... kara beda ....

HJa, men je enkrat en policaj reku:kdo koga nadmudri,dober nasvet ki se ga tud držim,če se igram z ognjem še nikol nisem jamral če sem se opekel,to velja za karkol kar počnem v življenju!Pač nisem jamaroti pa me takšni ljudje tud ne zanimajo,treba se je zavedati kakšno ceno lahk plačaš in se s tem sprijazniš v naprej,pa stem ne mislim denarne kazni,to bi moral bajkerji vedet najboljš! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vinjeta za 2009 me še čaka na mizi, ker se še nisem odločil, kam jo bom nalepil. Za 2008 je nisem imel, ker se nisem vozil po avtocestah. Kakšne so izkušnje z odstranjevanjem vinjete z motorja z različnih delov?

- sprednje vilice,

- sprednji windshield

- zadnje vilice

- ...

Gre lahko dol ali se matraš s kakšno raztopino?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne so izkušnje z odstranjevanjem vinjete z motorja z različnih delov?

- sprednje vilice,

- sprednji windshield

- zadnje vilice

- ...

Gre lahko dol ali se matraš s kakšno raztopino?

Običajni fen dela ko šus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poceni podarim (motoristično) vinjeto, veljavno do vključno 31.12.2008 :o :yes:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kako potem, kam ste jih nalimali? Jaz sem jo na zgornji del vilic, -vidno, ko obrneš čisto v levo. slika-036.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima kako ste jo odstranili brez da ste kaj podrsali?

Fen si sposodiš pri ženki, segreješ in z nohtom dol potegneš. Ostanke lepila pa očistiš z acetonom, ki si si ga sposodil pri hčerki. Vsaj jaz sem tako naredil.. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fen in aceton sem uporabil jaz pri odstranjevanju z avtomobilskega vetrobranskega stekla, na motorju pa je šlo dol z laka brez pripomočkov.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!