Skoči na vsebino

Pokaži vinjeto in vse o vinjetah za motor


Sanda7

Priporočene objave

Fen si sposodiš pri ženki, segreješ in z nohtom dol potegneš. Ostanke lepila pa očistiš z acetonom, ki si si ga sposodil pri hčerki. Vsaj jaz sem tako naredil.. :whistle:

Ti maš hčerkooooo?????? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti maš hčerkooooo?????? :naughty:

Nimaš pojma, koliko ''nujno potrebnih'' flašk imajo 14-letnice... Kot bi stopil v drogerijo in lakirnico obenem. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima kako ste jo odstranili brez da ste kaj podrsali?

Mah js sm segrel kolkr je šlo, potegnil dol kolker je šlo, preostanek pa z bencinom pobrisal :whistle: Sicer na avtu ampak ok hehe..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za čistit lepilo z laka je najbolši alkohol-aceton je pomoje že mal preveč agresiven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa, če bi novo nalepil na staro? Bi se normalno videla ali bi stari napisi prebijali? Čez 10 let bi imel potem že kocko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa, če bi novo nalepil na staro? Bi se normalno videla ali bi stari napisi prebijali? Čez 10 let bi imel potem že kocko.

Jaz jo prej malo z WD-40 pošpricam :naughty: , pa ni blema dol snet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se je pa hudič zelen nagravžn zgleda zapeku na geštel :angry: , neče nikakor dol, fenu se ne da, z acetonom si pa ne upam packat gor, zgleda bom mogla počakat, d mi nohti zrastejo :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se je pa hudič zelen nagravžn zgleda zapeku na geštel :angry: , neče nikakor dol, fenu se ne da, z acetonom si pa ne upam packat gor, zgleda bom mogla počakat, d mi nohti zrastejo :headbang:

Če res s fenom nemoreš dovolj segret si pomagaj s topilom in to samo z takim ki ni agresiven na lak Npr:benzin,alkohol,petrolej,nafta,sprej za čiščenje zavornih diskov itd. samo nikakor NE z kakšnim NITRO razredčilom ali ACETONOM boš poškodoval lak,če pa imaš nalepko na metalnem- kromiranem ali pocinkanem delu pa lahko očistiš tudi z nitro ali acetonom!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še bolj smešno kot na prvih straneh "KAM VSE NAM JO JE USPELO NALEPIT", bomo zdaj prebirala "KJE VSE SMO USPELI LAK UNIČITI"...

P.S. pa so vam povedali, da na vilice nalepite

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni pa jo je uspelo spravit dol brez pripomočkov...sem samo uporabljal nohte na prstih in je šla lepo dol :D..tak, da sem imel srečo kot vidim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je hecno gledat kam limamo vinjete. Enduraši - popotniki prilimajo nekam na motor, da je vidno na 100m, da nimajo problemov pri tranzitu in lahko čimbolj neovirano potujejo. Šminkerji jih pa tlačimo v vsak možen skrit kotiček, da komaj še zakonsko ustreza :) Da le ni kompromisa na račun izgleda lepega motorčka :)

Popravljeno . Popravil RenoRaines
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z nohti, z lahkoto in celo v enem kosu. Nobenih ostankov starega lima. Še sam nisem mogel verjet!

Enako. Nalimana je bila pa na tanku, da z lahkoto zraven prideš. Nova bo pa najbrž na nihajki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je hecno gledat kam limamo vinjete. Enduraši - popotniki prilimajo nekam na motor, da je vidno na 100m, da nimajo problemov pri tranzitu in lahko čimbolj neovirano potujejo. Šminkerji jih pa tlačimo v vsak možen skrit kotiček, da komaj še zakonsko ustreza :) Da le ni kompromisa na račun izgleda lepega motorčka :)

Car!

:worship: :OK: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v 2008 je bilo vseeno kam smo nalepili vinjete v avtih in motorjih...

letos pa bo že potrebno po navodilih - to je rezervoar motorja.

koliko vas bo uspoštevalo oz koliko vas bo poskusilo s "srečo" in jih boste namestili drugam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, se en nasvet kako nalepiti "pravilno" vinjeto.

ko jo odstranite iz folije, samega sebe polepite z njo, da se nabere veliko umazanije na lepilu,

potem pa jo šele nalepite na motor ali vetrobransko steklo.

lepilo ne bo tako močno in se bo dala lažje odstraniti.

tisti ki je določil lokacijo vinjet pa zagotovo ni motorist - vinjeto z lepilom nalepiti na tank da se poleti segreje krepko preko 70C na soncu in je vinjeta zapečena na rezervoar !?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v 2008 je bilo vseeno kam smo nalepili vinjete v avtih in motorjih...

letos pa bo že potrebno po navodilih - to je rezervoar motorja.

Pa si ti sploh prebral navodila? Rezervoar je omenjen le kot primer...

koliko vas bo uspoštevalo oz koliko vas bo poskusilo s "srečo" in jih boste namestili drugam?

Jaz jo bom še naprej lepil na vilico, saj v navodilih lepo piše:

Enosledno vozilo

Na motornih kolesih se vinjete namestijo na vidni del motornega kolesa, ki ga ni mogoče odstraniti ali pa je to mogoče le z večjim naporom (npr. rezervoar za gorivo in podobno). Namestiti se morajo na enak način, kot je predpisan za namestitev na vetrobransko steklo. Vedno pazite, da jo nalepite na čisto podlago (preden nalepite vinjeto, je ostanke prahu, olja in voska potrebno odstraniti).

Veljavnost navodil

Pri mojem je bistveno lažje odstraniti tank kot vilice, so pa vilice čisto dovolj vidne.

Če pa ti še kaj ni jasno, pa lahko pokličeš na DARS-ovo brezplačno številko 080 15 03, kjer ti bodo povedali, da so vilice čisto OK za nalepit vinjeto.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!