Skoči na vsebino

(Zagreb)-Plitvice-Split


Matic7

Priporočene objave

Naslednji teden greva z boljšo polovico malce raziskat otoke okoli Splita (Hvar, Brač, Korčula, Vis). Dol namerava it mimo Plitvic, da si ogledava še to čudo, naslednji dan pa do Splita. Dalje bomo videli sproti.

Kolikor sem gledal karto, gre pot tudi skozi Knin in ostala "znana" mesta. A moram vedet kaj posebnega o tej poti? Koliko je še "nevarna"? Kje so kakšne posebnosti ali točke, ki se jih je bolje izogniti ali pa jih je "nujno" videti?

Hvala za pomoč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolk je men jasn je dol že vse čist u redu ......

mrbit boš pa res vidu kkšno zbombardirano bajto še :D

smo se pa že več kt 10 let nazaj vozil skos knin(res da z avto ) brez kakršnih koli problemou ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi šel na Zagreb? Jaz bi šel na Metliko-Gorjanci.Karlovac- Plitvice- Gračac-Knin- Sinj........ :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poslušaj motoristka, če si pameten! Drugače pa standardna šura za Dalmacijo... Pazi v naseljih pa to je to!

Srečno :yea1:

P.S.:Drugič ni treba nove teme odpirat za take malenkosti :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslednji teden greva z boljšo polovico malce raziskat otoke okoli Splita (Hvar, Brač, Korčula, Vis). Dol namerava it mimo Plitvic, da si ogledava še to čudo, naslednji dan pa do Splita. Dalje bomo videli sproti.

Kolikor sem gledal karto, gre pot tudi skozi Knin in ostala "znana" mesta. A moram vedet kaj posebnega o tej poti? Koliko je še "nevarna"? Kje so kakšne posebnosti ali točke, ki se jih je bolje izogniti ali pa jih je "nujno" videti?

Hvala za pomoč!

Jaz bi šel:Nm,Gorjanci,Metlika,Karlovac,Plitvice,Titova korenica,preko Velebita,Benkovac-Obrovac in levo za šibenik,Split.Cesta je kar vredu sem lani peljal po njej celo v primerjavi z AC nimaš nič več kilometrov edino kar moraš pazit po naseljih so zelo radi policaji!!! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi šel:Nm,Gorjanci,Metlika,Karlovac,Plitvice,Titova korenica,preko Velebita,Benkovac-Obrovac in levo za šibenik,Split.Cesta je kar vredu sem lani peljal po njej celo v primerjavi z AC nimaš nič več kilometrov edino kar moraš pazit po naseljih so zelo radi policaji!!! :whistle:

Pravkar nazaj iz dalmacije. Nikakor čez Velebit. V Gračacu desno pa preko Knina. Če se mudi tam desno pa preko Drniša (je malo bliže, več naselji!!, daljše ravnice) drugače pa lepo ob Peručkem jezeru (več ovinkov, širša cesta) do Sinja in naprej do Splita. Celotna trasa dober asfalt, le na delu Gračac-Knin v začetku cca. 15km malo slabše). Preverjeno 20x.

Iz Novega mesta do trajektne luke Split (via Drniš) 370km.

Lp

Popravljeno . Popravil Kroska
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hoečš doživet ma "pustoši" pejd v Obrovcu desno proti Maslenici.

50-60 km vsake tolko vidiš samo kakšno ovco, še avtomobili do redki.

Redka naselja popolnoma zapuščena in porušena.

Pred dvema leto ma je bilo še tako

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za nasvete, brez skrbi, da jih bova poslušala. ravno zato, ker nisem bil ziher kje do Karlovca, je bil ZG v oklepaju. če se kdo še kaj spomni, samo pišite, mi2 bereva in se učiva iz vaših izkušenj :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trajekt Za Brač je fajn iz Makarske za hvar in korčulo je bolš it na trajekt 100 km naprej od splita v drveniku. Na vis lahko sam iz ssplita. . pelje trajekt Petar Hektorović in prihod z zadnjim trajektom(okrog 23.30) je čaroben.

Drvenik-Korčula Hvala Fripsu za ta naslow.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A niso tam čez Knin in Sinj bolj kot ne sami hribi in podobno sranje?

No jaz grem v nedeljo po tej relaciji (se mi zdi veliko boljša izbira kot čez Knin):

Celje - Radeče - Novo Mesto - Metlika - Karlovac - Plitvička jezera - Bruvno - Benkovac - Trogir - Split - Omiš - Makarska

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi samo dodal: po mojem spominu te poti, ki sega že kar nekaj let nazaj, je čez Velebit zelo malo bencinskih črpalk. Na to je treba bit malo pozoren sploh s kakšnim športnikom ali pa dvovaljnim ST motorjem (recimo SV 1000) a ne Vmasina :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hoečš doživet ma "pustoši" pejd v Obrovcu desno proti Maslenici.

50-60 km vsake tolko vidiš samo kakšno ovco, še avtomobili do redki.

Redka naselja popolnoma zapuščena in porušena.

Pred dvema leto ma je bilo še tako

Tale na Borajo je tudi taka... :yea1:

post-2154-1215776551_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A niso tam čez Knin in Sinj bolj kot ne sami hribi in podobno sranje?

No jaz grem v nedeljo po tej relaciji (se mi zdi veliko boljša izbira kot čez Knin):

Celje - Radeče - Novo Mesto - Metlika - Karlovac - Plitvička jezera - Bruvno - Benkovac - Trogir - Split - Omiš - Makarska

pa to ti je najkrajša in najhitrejša povezava do Makarske pelješ se lahko tolk hiter kolk si upaš,če se jaz tukaj vozim pozimi z motorjem pol ni tak slaba cesta,je pa res da je dosti ovinkov ali kakšno kamenje,na vzponih so pa za počasna vozila že zdavnaj naredili posebej vozne pasove.

jaz do sedaj na nobeni cesti na jug nisem imel problemov niti z domačini pa če sem šel čez Bosno ali Liko po Hrvaški strani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslednji teden greva z boljšo polovico malce raziskat otoke okoli Splita (Hvar, Brač, Korčula, Vis). Dol namerava it mimo Plitvic, da si ogledava še to čudo, naslednji dan pa do Splita. Dalje bomo videli sproti.

Kolikor sem gledal karto, gre pot tudi skozi Knin in ostala "znana" mesta. A moram vedet kaj posebnega o tej poti? Koliko je še "nevarna"? Kje so kakšne posebnosti ali točke, ki se jih je bolje izogniti ali pa jih je "nujno" videti?

Hvala za pomoč!

Pot lepa. Če hočeš prvi dan pogledati Plitvice, piči kar po avtocesti do Karlovca in do Plitvic. Obvezno se ustavi v Slunju in si oglej Rastoke. Takoj čez most zavi desno strmo dol na parkplac. Boš videl slapove, mlin, razvodje da te kap. Zgubil boš pol urce, nadaljuješ v Plitvice. Za ogled Plitvic je potrebnih kar nekaj debelih ur. Ne bo vama žal. Drugi dan priporočam zajtrk pred Gračacom na desni strani restoran Kralj Tomislav. Lički sirček, pršutek in kaka jajčka...sopotnica lahko travarico :rolleyes: , ti jo povohaj :evilgrin: (travarico, ne sopotnico :wub: ). Pozdravi jih v mojem imenu. Nadaljuješ proti Kninu in Sinju - Cista Provo - Gornja Brela - Makarska. Sicer je sezona, ampak za spanje, če nimaš urejeno mi javi, da pokličem prijatelje. Makarska je špica. Če boš nadaljeval ob obali najprej na Korčulo, pelji čez Ploče - Rogotin in čez rogotinski most se začenjajo štandi kjer prodajajo mandarine, lunenice,...Na prvem štandu desno preko mosta se lahko zmeniš za spanje. Nadaljuješ za Neum - Pelješac - Ston - Orebič in s trajektom na otok Korčula. Dva dni otoka je potrebno, da vidiš in čutiš lepote. V Veli Luki je zraven lokala Cesarica, frizer Brico. Idi ga pozdravit in poglej slike na zidu. Dobra papica je pri Konobi Ribar od INA pumpe naprej. Prijatelj motorist. Korčulo obkroži, prečudoviti zalivčki. Za Split greš s trajektom iz Vele Luke ali pa okoli za Drvenik in na Hvar. Obdelaš Hvar, se vrneš na Drvanik v Makarsko in na Brač. Ko se boš vračal domov idi preko Bosne (Knin - Drvar Titova Pečina - pred Bihačem levo ob reki Uni restoran Mlin. Pozdravi jih, papica božanska....

Če boš imel probleme s policijo od Karlovca dalje (kar močno dvomim), reči da jih pozdravlja IBA. Vedno pa jih pozdravi z dvigom roke.

Imam občutek, da boš Vis pustil za kdaj drugič.

Fajn rajžo in maži ketno. LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi samo dodal: po mojem spominu te poti, ki sega že kar nekaj let nazaj, je čez Velebit zelo malo bencinskih črpalk. Na to je treba bit malo pozoren sploh s kakšnim športnikom ali pa dvovaljnim ST motorjem (recimo SV 1000) a ne Vmasina :rolleyes:

Imam že narejen plan tankanja (Celje, Karlovac, Obrovac, Split) in sem preveril kje vse stojijo bencinske črpalke :).

No saj če pogledamo cesto ob morju (beri Jadranko) tudi ne slovi ravno po veliko bencinskih črpalkah.

Popravljeno . Popravil VmasIna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No saj če pogledamo cesto ob morju (beri Jadranko) tudi ne slovi ravno po veliko bencinskih črpalkah.

:grrr Tankštel ko solate. Ki te ste zaj to pobrali? Kaj morte tankat vsakih 50 km :o ? 200 km gre vsaka kanta, tankštele pa so na 40 - 50 km maximalno.

Je pa dobro vzet zraven 20 litrski plehnati kanister :evilgrin: ... kaj če bo vojna :lol1: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr Tankštel ko solate. Ki te ste zaj to pobrali? Kaj morte tankat vsakih 50 km :o ? 200 km gre vsaka kanta, tankštele pa so na 40 - 50 km maximalno.

Je pa dobro vzet zraven 20 litrski plehnati kanister :evilgrin: ... kaj če bo vojna :lol1: .

No ja, ne vem če je tako, da jih je ko solate.

Kritični odseki so npr. Senj - Zadar (črpalke vmes imaš samo v Karlobagu in Paklenici), potem Zadar - Trogir, Makarska - Ploče,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, ne vem če je tako, da jih je ko solate.

Kritični odseki so npr. Senj - Zadar (črpalke vmes imaš samo v Karlobagu in Paklenici), potem Zadar - Trogir, Makarska - Ploče,...

Senj - 60 km Karlobag - 60 km Paklenica - 50 km puno okoli Zadra, od Zadra proti Trogiru je vmes Šibenik... Za Makarsko je 30 km proti pločam na desni INA - .....Najdaljša destinacija v eni smeri je max 60 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nedeljo je fajn natankat v Kninu, ko se gre nazaj ker sem enkrat se mal zafrkalval in potem naslednja je bila šele za Plitvicami

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nedeljo je fajn natankat v Kninu, ko se gre nazaj ker sem enkrat se mal zafrkalval in potem naslednja je bila šele za Plitvicami

Če mene kdo vpraša, sploh ne bi šel čez knin domov... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nedeljo je fajn natankat v Kninu, ko se gre nazaj ker sem enkrat se mal zafrkalval in potem naslednja je bila šele za Plitvicami

Ko se priključiš na cesto levo Zadar - desno Plitvice, imaš levo proti Zadru cca 1 km do pumpe - Gračac, V Udbini na bregu po stari cesti je druga, naslednja za Korenico desno, pol pa Plitvice. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sami ste si krivi, da vam tak žerejo mopiji... :yea1:

pa da majo male tanke :lol:

čenenardiš400kmvšusuniničpress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam že narejen plan tankanja (Celje, Karlovac, Obrovac, Split) in sem preveril kje vse stojijo bencinske črpalke :).

No saj če pogledamo cesto ob morju (beri Jadranko) tudi ne slovi ravno po veliko bencinskih črpalkah.

prvo tankam na Obrežju potem Bihaču na OMW sledi Sinj itd....

moj tank drži 13l z rezervo :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!