Skoči na vsebino

(Zagreb)-Plitvice-Split


Matic7

Priporočene objave

pa da majo male tanke :lol:

čenenardiš400kmvšusuniničpress

Naj si motorje kupijo :naughty: jaz sem kar jezen, ko ne morem-nočem prej na pumpo in to je na cca 350km... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ko šljivi "ljepu njihovo", nek je imaju. Če že moram skozi hrvatijo gledam da grem po najkrajši poti in kar najbolj hitro...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ko šljivi "ljepu njihovo", nek je imaju. Če že moram skozi hrvatijo gledam da grem po najkrajši poti in kar najbolj hitro...

Glej Arriba, čisto prijateljsko. Če imaš kaj proti južnim sosedom je to samo tvoj problem s katerim ne rabiš težit na tej strani oziroma na tem forumu. Verjemi, da tukaj prav nobenega ne zanima, kaj si ti misliš o Hrvaški. Mogoče obstaja kje (nevem in me še najmanj zanima) kakšen političen forum kjer lahko svoje veleume razpredaš celemu svetu do onemoglosti. Tukaj si vsi želimo izvedeti ali posredovati različne informacije, bodisi o potovanju, motorjih, lepotah........., v glavnem pomagat kolegom motoristom na poti v tem primeru po naši soseščini.

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej Arriba, čisto prijateljsko. Če imaš kaj proti južnim sosedom je to samo tvoj problem s katerim ne rabiš težit na tej strani oziroma na tem forumu. Verjemi, da tukaj prav nobenega ne zanima, kaj si ti misliš o Hrvaški. Mogoče obstaja kje (nevem in me še najmanj zanima) kakšen političen forum kjer lahko svoje veleume razpredaš celemu svetu do onemoglosti. Tukaj si vsi želimo izvedeti ali posredovati različne informacije, bodisi o potovanju, motorjih, lepotah........., v glavnem pomagat kolegom motoristom na poti v tem primeru po naši soseščini.

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš imel probleme s policijo od Karlovca dalje (kar močno dvomim), reči da jih pozdravlja IBA. Vedno pa jih pozdravi z dvigom roke.

Imam občutek, da boš Vis pustil za kdaj drugič.

Fajn rajžo in maži ketno. LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš imel probleme s policijo od Karlovca dalje (kar močno dvomim), reči da jih pozdravlja IBA. Vedno pa jih pozdravi z dvigom roke.

Imam občutek, da boš Vis pustil za kdaj drugič.

Fajn rajžo in maži ketno. LP.

Če boš rekel da jih pozdravlja IBA še boš dobil 100 evrov in malico ter pijačo od njih.

Misliš z IBA tole - International Bodyguard Association? :D

Drugače, če malo okvirno planirate, kje boste tankali, imate tule seznam INA črpalk, kaj ponujajo in kako so odprte, Petrolov seznam naših in tujih črpalk, pa najdete tukaj.

Popravljeno . Popravil VmasIna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš imel probleme s policijo od Karlovca dalje (kar močno dvomim), reči da jih pozdravlja IBA. Vedno pa jih pozdravi z dvigom roke.

Imam občutek, da boš Vis pustil za kdaj drugič.

Fajn rajžo in maži ketno. LP.

Če boš rekel da jih pozdravlja IBA še boš dobil 100 evrov in malico ter pijačo od njih.

Nisi daleč od resnice :closedeyes: . Je pa tudi odvisno, kako te dečki ocenijo. Jesi ili nisi :whistle: . Če "jesi", ti dajo tudi 100 evrov, če nisi pa ti njim :evilgrin: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej Arriba, čisto prijateljsko. Če imaš kaj proti južnim sosedom je to samo tvoj problem s katerim ne rabiš težit na tej strani oziroma na tem forumu. Verjemi, da tukaj prav nobenega ne zanima, kaj si ti misliš o Hrvaški. Mogoče obstaja kje (nevem in me še najmanj zanima) kakšen političen forum kjer lahko svoje veleume razpredaš celemu svetu do onemoglosti. Tukaj si vsi želimo izvedeti ali posredovati različne informacije, bodisi o potovanju, motorjih, lepotah........., v glavnem pomagat kolegom motoristom na poti v tem primeru po naši soseščini.

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

Glej Rocky čisto prijateljsko. Nehaj funflat in delat iz mene nekega nacionalista če sem pač na tem forumu dal vedet da mi lepote naše soseščine pač niso všeč. Mogoče je pa tudi to za kakšnega kolega motorista na poti koristna informacija, čeprav se tebi ne zdi tako.

Pa lep pozdrav tam nekam pod vinograde....(kjerkoli pač to je)

Arriba B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trajekt Za Brač je fajn iz Makarske za hvar in korčulo je bolš it na trajekt 100 km naprej od splita v drveniku. Na vis lahko sam iz ssplita. . pelje trajekt Petar Hektorović in prihod z zadnjim trajektom(okrog 23.30) je čaroben.

Drvenik-Korčula Hvala Fripsu za ta naslow.

A potem preverjeno vozi trajekt na Korčulo iz Drvenika? Ali prideš v Dominče ali Velo luko? Ker na strani od Jadrolinije te povezave ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A potem preverjeno vozi trajekt na Korčulo iz Drvenika? Ali prideš v Dominče ali Velo luko? Ker na strani od Jadrolinije te povezave ni.

ne prideš u velo luko, in na jadrolinij ni tega trajekta ker vozi drug ladjar, mediteranska plovidba. a nsm prlimal linka? :o ga bom poiskal

popravek, link je v prejšnjem postu, drugače po poglej na strani korcula.net

Ps: jez bom dol od 1.8 do 8.8, pa se lahko mal po otoku ukup vozmo, ce se datumi križajo. . . :D

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne prideš u velo luko, in na jadrolinij ni tega trajekta ker vozi drug ladjar, mediteranska plovidba. a nsm prlimal linka? :o ga bom poiskal

popravek, link je v prejšnjem postu, drugače po poglej na strani korcula.net

Ps: jez bom dol od 1.8 do 8.8, pa se lahko mal po otoku ukup vozmo, ce se datumi križajo. . . :D

Hvala.

Jaz pa od 31.7-7.8 v Veli luki. Ni problema kar SMS pošlji, ko se boš kaj vozikal. Moja št. je v profilu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol nas bo kar nekaj na Korculi, jaz bom od 26.7. - 9.8. tam. Bom pa letos prvic sel tja iz Drvenika s trajektom, ponavadi sem se peljal kar okoli na Peljesac in potem v Orebicu na trajekt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol nas bo kar nekaj na Korculi, jaz bom od 26.7. - 9.8. tam. Bom pa letos prvic sel tja iz Drvenika s trajektom, ponavadi sem se peljal kar okoli na Peljesac in potem v Orebicu na trajekt.

Juhu, tudi Vanga z familijo na Korčuli-Vela Luka-Hotel Adria od 19.7.-2.8. :yea1: :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo si temo sposodim, da ne bom nove odpiral :)

Jaz grem z motorjem nekaj blizu vranskega jezera, pa me zanima par stvari (prvič)

A rabim kaj dodatno zavarovat motor?

A lahko na pumpah plačujem z našo, maestro kartico?

Drugače pa grem metlika-karlovac-krnjak-slunj-rakovica-plitvička jezera-bjelopolje-mutilic-gračac-obrovac-benkovac-polača-biograd na moru

In imam ubistvu enaka vprašanje, kot v prvem postu. Je kaj posebnega na teh cestah? Je bolje, da kaj spremenim. Bencinskih je dosti?

Aja, pa nisem še polnoleten, tako da bo zanimivo, če me bodo sploh čez mejo spustili :)

Popravljeno . Popravil Evil Penguin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo si temo sposodim, da ne bom nove odpiral :)

Jaz grem z motorjem nekaj blizu vranskega jezera, pa me zanima par stvari (prvič)

A rabim kaj dodatno zavarovat motor?

A lahko na pumpah plačujem z našo, maestro kartico?

Drugače pa grem metlika-karlovac-krnjak-slunj-rakovica-plitvička jezera-bjelopolje-mutilic-gračac-obrovac-benkovac-polača-biograd na moru

In imam ubistvu enaka vprašanje, kot v prvem postu. Je kaj posebnega na teh cestah? Je bolje, da kaj spremenim. Bencinskih je dosti?

Aja, pa nisem še polnoleten, tako da bo zanimivo, če me bodo sploh čez mejo spustili :)

Nic ne rabis dodatno zavarovat.

Lahko placujes z nso kartico.

Nic kaj posebnega nina teh cestah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Juhu, tudi Vanga z familijo na Korčuli-Vela Luka-Hotel Adria od 19.7.-2.8. :yea1: :beer2:

Baje da te pridem malo pozdravit, sem slisal :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Aja, pa nisem še polnoleten, tako da bo zanimivo, če me bodo sploh čez mejo spustili :)

Potem rabiš poseben dokument overjen pri notarju. Edino ne vem, kako je, če ne potuješ v spremstvu odrasle osebe, a je to sploh možno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to vem, da če potuješ s starši ni problema, če potuješ s komerkoli drugim, rabiš overjen dokument, ker pa bom sam, me načeloma sploh ne bodo spustili preko. Vendar mi folk pravi, da so šli že preko z motorjem (pod 18) in da niso komplicirali, tako da upam na najboljše. Itak imam do prehoda nekje 50km, če me zavrnejo bo pač malo krajši izlet.

Seveda to velja samo za preljubo Hrvaško, vsepovsod drugod lahko potuješ sam, ko dopolniš 15 let.

Drugače pa hvala za odgovor, vuk76.

Popravljeno . Popravil Evil Penguin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pred leti s 125ko letu do Pule pa mi ni nihče nič rekel/opazil, ker/da sem bil mladoleten.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo si temo sposodim, da ne bom nove odpiral :)

Jaz grem z motorjem nekaj blizu vranskega jezera, pa me zanima par stvari (prvič)

A rabim kaj dodatno zavarovat motor?

A lahko na pumpah plačujem z našo, maestro kartico?

Drugače pa grem metlika-karlovac-krnjak-slunj-rakovica-plitvička jezera-bjelopolje-mutilic-gračac-obrovac-benkovac-polača-biograd na moru

In imam ubistvu enaka vprašanje, kot v prvem postu. Je kaj posebnega na teh cestah? Je bolje, da kaj spremenim. Bencinskih je dosti?

Aja, pa nisem še polnoleten, tako da bo zanimivo, če me bodo sploh čez mejo spustili :)

Jaz ti priporočam bolj Jadransko magistralo.

Delnice - Rjeka - Karlobag - Maslenica - Zadar - Biograd na moru.

Cesta dosti boljša (dober asfalt in lepi pogledi, pa še morje skoz gledaš) kot čez plitvice in čez velebit. Na cesti čez Velebit je vsak ovinek frezan in vožnja ne sproščena (vsaj za mene).

Sicer se po tej poti kakšno uro dlje voziš je pa zato filing dosti boljši. Preverjeno

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ti priporočam bolj Jadransko magistralo.

Delnice - Rjeka - Karlobag - Maslenica - Zadar - Biograd na moru.

Cesta dosti boljša (dober asfalt in lepi pogledi, pa še morje skoz gledaš) kot čez plitvice in čez velebit. Na cesti čez Velebit je vsak ovinek frezan in vožnja ne sproščena (vsaj za mene).

Sicer se po tej poti kakšno uro dlje voziš je pa zato filing dosti boljši. Preverjeno

Lp

Priporočam to cesto Zagreb-Karlovac-Plitvice-Gračac-Obrovac-Šibenik. Res je Velebit od lani zjeb... ampak tudi ostali del ceste je lep. Če greš med tednom je cesta dokaj prazna in okrog Plitvic ni policije in je vožnja res enkratna. Ampak ko prideš preko Velebita je trenutno obvoz za Biograd tako da ko se vzpenjaš iz Obrovca ne skreni desno za Benkovac in Biograd ampak levo za Šibenik. Najbolj važno pa je v krajih Slunj, Korenica, Gračac in Obrovac tam je v 90% policijska kontrola oz. radar. Govorim iz izkušenj ker se po tej cesti vozim v sezoni vsaj 6-7 krat.

l.p. Jure

Popravljeno . Popravil juresag
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej Rocky čisto prijateljsko. Nehaj funflat in delat iz mene nekega nacionalista če sem pač na tem forumu dal vedet da mi lepote naše soseščine pač niso všeč. Mogoče je pa tudi to za kakšnega kolega motorista na poti koristna informacija, čeprav se tebi ne zdi tako.

Pa lep pozdrav tam nekam pod vinograde....(kjerkoli pač to je)

Arriba B)

Arriba, easy and respect. Glej, nikjer ti nisem napisal, da si nacionalist. Čisto preprosto, roko na srce, tvoj post resnično ne sovpada na to stran. Pa tudi ni niti najmanjšega razloga, da bi lahko kdo iz tvojega prejšnega posta razbral kot ti praviš koristno informacijo. Glede česa le? Če ti južni sosedje in njihova država niso všeč je to samo tvoj problem.

Nekateri pa se zelo radi vračamo že desetletja, predvsem prav zaradi lepot in prijaznih ljudi. In zakaj vse skupaj? Preprosto, ker vedno znova odkrijem kaj novega, lepega, nepozabnega.

Še dobronameren namig, ki velja za popotovanja po celem svetu. Nasmeh in lepa beseda odpirata na stržaj še tako zaprta vrata. Verjemi, preizkušeno.

Kar se pa "mojih vinogradov" tiče pa ne bit žaljiv. Mimogrede, sem doma iz najlepšega mesta na svetu, ki ga obdajajo čudoviti vinogradi. :worship: Od tam si tudi ti.

Lep pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!