Skoči na vsebino

Motorist začetnik (pomoč začetniku pri nabavi vsega od motorja do opreme)


VDaGamma

Priporočene objave

kar je pa Borutt napisal, povsem drži :OK:

 

 

moje mnenje pa je, da tisti, ki sprašuje kakšn motor bi imel, naj raje pozabi na motor in si s čim drugim ukvarja.

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

moje mnenje pa je, da tisti, ki sprašuje kakšn motor bi imel, naj raje pozabi na motor in si s čim drugim ukvarja.

 

:krneki:

:eek: 

jst sm tud sprašvala, kakšen motor bi bil primeren zame za prvi motor... res da ne po forumih, ampak med prijatelji motoristi, katerim zaupam. 

Vidiš, ko bi tole prej vedela, bi prišparala precej enga dnarja, pa bi si rajš smuče kupla :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

itak prijatelje se mal vpraša, ampak ... sj z motorizmom se začneš ukvarjat, ko so ti všeč motorji ... in pol se ne morš odločt kaj ti je všeč ... ćoper, enduro, turing, SS, naked  ... neki bi vozu pa ne veš kaj ... malo čudno, a ne

 

na forumu neznane ljudi spraševat kaj bi on meu... no ... brez zamere, se mi pa res zdi malo mimo (to sem že nekajkrat napisal)

 

lej .. to je moje mnenje

 

sj se bo pri men tudi verjetno stil spremenu ... pri 75 letih nameravam SS motorje pustit in na ćoprćka it :jezik:

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsak je svoje sreče kovač :grim

 

prvi motor naj bi bil pri 12 letih, tisti, ki gre 25km/h, nato pa nadgrajevat :OK:  Moja pot je bila takšna, Puch pony expres, nato apn4, ctx90, MZ250etz, vf500, fzr 600, zxr 750,... 

Popravljeno . Popravil builder
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maus, sej imaš nek point, sam recimo da nimaš blage veze o motorjih, samo všeč ti je motorizem, ker si se recimo parkrat peljal na zadnjem zicu. 
Lahko so mi všeč SS motorji, ampak pismu, če mi bo prjatu reku: glej, štartaj na nakedu, da se navadiš, lahek je za upravljanje, dosegla boš do tal, itd, čez par let se pa odloči za naprej, itak da bom poslušala tak nasvet.

No, vsak ga najbrž ne. Eni se zapičijo v določen motor, pa z glavo skozi zid, tud če so par let leseni ko bukev na njih. 

 

Hočem reči le eno: ni vsak začetnik enak. Eni poslušajo nasvete, drugi pa vprašajo le zato, da iščejo protiargumente, zakaj bi pa oni vseeno lahko štartali "na pisti".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je problem pri tistih, ki ne vedo kaj želijo ... ko mi je oče leta 1978 kupu pony expresa in ko sem v 35 letih napredoval na 200+ KM... sem to delal postopoma ....

 

zgodba današnjega časa

zdj pr 35 - 45 ... kok mam rad/a motorje ..... grem kupt .... izpit nardim ...  to pa sploh ni tok lahko ... to sploh ni zame .... men ni noben dober ...

 

js sm se tut parkrat pelju z avionom .. super fajn je letelo (dobesedno) ... pa še vedno nimam želje vozt aviona

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a glej, jbg, men je ati pri 15ih kupil bicikl... in če nisem začela na pony expressu, automatiku, štirki al pa vsaj skuterju, pol naj ne grem delat izpita sploh?

In če prej nimaš možnosti sploh ugotovit, da ti je nekaj všeč, pozabi na to "na stara leta"? V bistvu, pri 30ih lahk kar umrem.. Kar sem do takrat doživela, ok, ostalo pa - zdej si prestara... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj v tem je poanta ... tisti, ki so od malega začeli, približno vedo kaj jim je všeč ...

 

pri tvojih letih bi pa že morala vedeti kaj ti je všeč .... prvi motor je itak zgrešen nakup (ponavadi) ... šele potem ugotoviš kaj ti odgovarja ... problem je, da ti odgovarja nekaj, všeč ti pa ni ... ali obratno ...

 

najprej suhi trening v glavi ... kaj ti je všeč, namen uporabe, finančne zmožnosti, telesne karakteristike voznika (npr. kratke noge, dolg vrat, kosmate roke .... )

 

svetovanje neznancev preko foruma je še vedno nenavadno za resni pristop k tej tematiki ... ti maš srečo, da poznaš nekaj motoristov in od njih dobiš kakšen koristen ali nekoristen nasvet :P

 

štekaš ... :krneki:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj v tem je poanta ... tisti, ki so od malega začeli, približno vedo kaj jim je všeč ...

 

pri tvojih letih bi pa že morala vedeti kaj ti je všeč .... prvi motor je itak zgrešen nakup (ponavadi) ... šele potem ugotoviš kaj ti odgovarja ... problem je, da ti odgovarja nekaj, všeč ti pa ni ... ali obratno ...

 

najprej suhi trening v glavi ... kaj ti je všeč, namen uporabe, finančne zmožnosti, telesne karakteristike voznika (npr. kratke noge, dolg vrat, kosmate roke .... )

 

svetovanje neznancev preko foruma je še vedno nenavadno za resni pristop k tej tematiki ... ti maš srečo, da poznaš nekaj motoristov in od njih dobiš kakšen koristen ali nekoristen nasvet :P

 

štekaš ... :krneki:

No sej zdej sva pa skup pršla v mnenjih. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej zdej sva pa skup pršla v mnenjih. 

wseen sm te zmagu, ker mam več lajkow

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....mah če ti v glavi vse pravilno obratuje, komot za prvi motor vzameš 200+ ponijev al pa kljuseta z 20 kw, sej na konc je sam važn da z lahkoto opraviš tisto kilometrino katero si izbral na začetku dneva.

 

p.s. razen če si Maus ko moraš na vsake 3 kilometre it odtočt pa na kawo it :P

Popravljeno . Popravil gregorjanc
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je zato, k si starejši :ras:

 

 

 

 

p.s. razen če si Maus ko moraš na vsake 3 kilometre it odtočt pa na kawo it :P

vpisana sta ... pa še HD-jeuc k vas lajka :ras:

 

za žensko/deca nuben ne upraša, kakšno/ga bi meu ... al to tut sprašujejo na forumih :?

 

:krneki:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vpisana sta ... pa še HD-jeuc k vas lajka :ras:

 

 

 

Spet sm ga usrou ..... Story of my life  :blush:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je tale "motor b meu" užgal šele med krizo srednjih let, seprav da za pol vas tlele nisem motorist.

Ko sem isku motor sem mel par pogojev:

 

Da mam obe noge na tleh (ni problem k sem velik)

Da me ne sezuje na prvi ridi ko bom dal gas (seprav pod 100 konjev)

Da ma kolkor tolko užitno ciklistiko (čoper odpade ko knof od...)

Da ni pretežek, ne sam za pobirat ampak nasploh

 

Glavni pogoj: Moja je rekla lohk, sam pod pogojem da boš mene tud vozu, seprav da je sopotnik kolkor tolko komot zadaj, (pručke odpadejo)

 

Prvo sem gledu kaj 250-350 kubov, pa so kolegi motoristi rekl da ne. Da ga bom mel 3 mesce pa bom gledu za nekaj močnejga, na novo se bom moral učit vozit, nkamor ne gre, skoz šaltat.... So rekl 500-600 absolutni min, pa vsaj dva cilindra.

Glede na zahteve pametnejše polovice kakšen potovalni motor..

Tko sem pol pršu do izbire V-strom, Transalp, 650GS (novejši k ma dva cilindra), TDM...

 

Od tle naprej je pol sam še stvar tošlna pa osebnih preferenc kva maš raje ko sediš na njem.

 

A sem se nategnu s prvim nakupom? Po moje ne. Res je mal visok težišče (mal me še taozke ride, rečmo na Pavliča iz avstrijske strani jebejo ker je navrh težak), pa servis je na 6k, vozi se pa zame ko pesmca (lagano turistički) glavna stvar pa k sem jo po moje tle nek prebral, če se ne ozreš nazaj ko greš stran ko si ga parkiral pol prodaj. Do zdaj sem se še zmeraj obrnu pa ga pogledu ko sem šu stran.

 

Če tole nakladancijo spravim v en stavek, prvo morš vedet kašne osnovne zahteve in omejitve maš, pol pa lohk začneš mal spraševat kaj bi blo primerno.

Predvidevam pa da je v mladih letih ta proces izbire drgačen, sem že pozabu. Verjetn je bolj na uuuaaaaaaa, tale mi je pa všeč. Sej ni važno če je tak kot bi bil zame dober, tega hočem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravega zase še iščem :OK:, baje, pa vidim, da nisem edini :grim​  (pa sm motorjev imel nadpovprečno velik), to vela za vse, tako začetnike, kot "stare motoriste", razn za Dami34 in maus(stara motorista), onadva mislta, da sta že najdla najboljše :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravega zase še iščem :OK:, baje, pa vidim, da nisem edini :grim​  (pa sm motorjev imel nadpovprečno velik), to vela za vse, tako začetnike, kot "stare motoriste", razn za Dami34 in maus(stara motorista), onadva mislta, da sta že najdla najboljše :kva2:

vedno novi modeli prihajajo :jezik:

 

ampak ja .. trenutno imam res tisto kar si želim in mi paše :P

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem bil sam mlad, sem imel, tako kot večina vrstnikov ki jih poznam, tudi strašne težave. Govorim za povprečnega mulca, ki ni bil ravno sin "avtoprevoznika".

 

Najprej je bil moped. Pestra izbira modelov. Vsi pa znamke Tomos.

Ko sem bil končno dovolj star, da sem naredil izpit, pa sem se znašel pred največjo dilemo v življenju: MZ, Jawa ali ČZ???

 

Pa smo se kljub temu uspeli naučiti voziti. Ali pa mogoče ravno zato...

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj v tem je poanta ... tisti, ki so od malega začeli, približno vedo kaj jim je všeč ...

prvi motor je itak zgrešen nakup (ponavadi) ... šele potem ugotoviš kaj ti odgovarja ... problem je, da ti odgovarja nekaj, všeč ti pa ni ... ali obratno ...

 

 

 

štekaš ... :krneki:

A to si imel ti sam s sabo tolk velke probleme ? pa nis nikol pojamral ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak ja .. trenutno imam res tisto kar si želim in mi paše :P

Za to izjavo boš pa za pivo dal, k prletiš v naš konc :).

 

P.S. nisi edini!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vazn je, da dela, pa da k pade na tla, da ni prevec skode. Ostalo se ze navadis, ce nisi totalna dila. :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to si imel ti sam s sabo tolk velke probleme ? pa nis nikol pojamral ...

 

js ne jamram :jezik: ... no ja včas :jezik:

 

Za to izjavo boš pa za pivo dal, k prletiš v naš konc :).

 

P.S. nisi edini!

 

prou :P

 

A smo ugotovili kakšn je motor za začetnika, ki je včeraj naredil izpit za motor in ne ve, kaj bi vozil ... :krneki:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

A smo ugotovili kakšn je motor za začetnika, ki je včeraj naredil izpit za motor in ne ve, kaj bi vozil ... :krneki:

 

R1 za začetek, pol kaj močnejšga :fredy:  

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!