Skoči na vsebino

Motorist začetnik (pomoč začetniku pri nabavi vsega od motorja do opreme)


VDaGamma

Priporočene objave

 

sj se bo pri men tudi verjetno stil spremenu ... pri 75 letih nameravam SS motorje pustit in na ćoprćka it :jezik:

 

:krneki:

 

Dej pol nasledn let, ko boš prodajal Kawo mi sporoči, mogoče bi me zanimal...  :D

:grim

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej pol nasledn let, ko boš prodajal Kawo mi sporoči, mogoče bi me zanimal...  :D

:grim

vem na kaj ciljaš ... upisan si :krneki:

 

ne bom še prodaju :jezik:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem na kaj ciljaš ... upisan si :krneki:

 

ne bom še prodaju :jezik:

a nis reku, koboš star in nemočn, da boš prodal? :kva2:

Popravljeno . Popravil builder
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmmm ... to bo ćez 30 let .... ZAPOMNTE SI ... kdor misli drugače je wpisan :angry:

 

 

motor za začetnika naj bo začetniški motor ...

 

:krneki:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Majhen z malo porabo in vidnimi barvami  :yea2:

 

Te barve niso ravno vidne, bolj je vidna "začetnica"  :K

Drugače pa ne vem kakšen motor, če je začetnik že "v letih", jaz sem začel, ko sem se komaj splazil na moped in je bilo to registrirano 50 ccm motorno kolo, šele potem je prišel avtomatik pa APN...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravega zase še iščem :OK:, baje, pa vidim, da nisem edini :grim​  (pa sm motorjev imel nadpovprečno velik), to vela za vse, tako začetnike, kot "stare motoriste", razn za Dami34 in maus(stara motorista), onadva mislta, da sta že najdla najboljše :kva2:

 

:OK:

 

 

p.s. moja bo baje delala izpit, motor za začetnika bo 100% moral biti LEP!!!!! :D

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK:

 

 

p.s. moja bo baje delala izpit, motor za začetnika bo 100% moral biti LEP!!!!! :D

to je še najbolj pomemben faktor, ker sej drugo se mu že da odpustit, samo da je pa grd.... to pa ne :P:D :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je še najbolj pomemben faktor, ker sej drugo se mu že da odpustit, samo da je pa grd.... to pa ne :P:D :D

sj pr teb je bil tut ta faktor pod točko1. Pa pr men je tut :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že kar veliko začetic videl s takim modelom. Poceni, ne premočan in uporabe kot modni dodatek (za ženske pomemben faktor).

2012-Harley-Davidson-Sportster-IRON-883-

haha

tut midva sva tako začela, ne premočan, noge morajo sigurno na tla ne pretežak, potem sva gledala tegalele, še meni je bil jebački:

 

kawasaki-vulcan-s-2015-4.jpg

 

 

ampak sedaj sva pa že na temulele :D :

 

New-Street-Triple-Bike-2014-By-Triumph-T

 

tak, da bom še malce počakal, bogve kam bova pršla :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi vse odvisno od tega, ali je začetnik moški ali ženska, starost, višina, teža, ali se bo vozil sam ali bo imel sopotnika, pa tudi kje se bo vozil (samo v službo ali na daljše fure)........predvsem pa kaj on sam pričakuje od  motorja.

Vsekakor ne izbrat takega, kot si imel v avtošoli, samo zato, ker si se nanj navadil in navezal. S tem si odvozil tiste ure pretežno po mestu, z inštruktorjem za hrbtom, nekaj hitre ceste in to je to. 

Mene ja na šolskem, po hitri cesti, z malo primorske sapice skoraj izčupalo z balance. Pa še se je inštruktor drl v slušalke, naj grem 110  :glare: .

Po mestu, tistih 30-50 pa je bil super. 

Vsekakor se nisem odločila za kaj takega, čeprav sem z njim upravljala dobesedno z eno roko. 

Meni je bilo pri odločitvi najpomembneje, da z obema stopaloma trdno stopim na tla in da ni naked izvedba.

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že kar veliko začetic videl s takim modelom. Poceni, ne premočan in uporabe kot modni dodatek (za ženske pomemben faktor).

2012-Harley-Davidson-Sportster-IRON-883-

jp, moja že tko razmišlja, če bi kdaj, pol bi to :grim 

10479733_788108211213363_426220273830616

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@karmen si vozila kawo al yamaho?js se s kawasakijem nisem upal it 90 proti škofijam ker je use plesalo levo desno,vilce so puscale,tacka od menjalnika je bila zvita in na vsake toliko blokirala XD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kawasaki er 6n. Meni je plesal od Bertokov proti Kopru. Ampak sem se nanj kar navadila. Tudi dvakrat padla na cesti. Ampak je bil moj priljubljeni rumenček. 

Kljub vsemu ga ne bi nikoli kupila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sam sem tudi delal izpit na er 6n, pa se mi je zdel čisto v redu motorček. Je pa res da je bil skoraj nov in je imel sam 5000 prevoženih km. Sem bil pa prvi ki ga je spravil na tla (no vsaj inštruktor mi je tako rekel) :) Ko sem šel na izpitno je bil pa že kar dobr porajsan (sam ne od mene :) ).

Razmišljal sem tudi da bi ga kupil ker mi je bil res super motor, sam na avtocesti je kr precej pihal. Pa sem še taprav čas "prišel k pameti" da ga nisem kupil :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah dejte, no te odpihne pr 110 :D

do 150 je prav normalno, pol se pa ze zacne bolj čutit in se je fajn mal blizje tanka dat.

keč je bolj v temu, da si popoln zacetnik in nisi tega vajen tega "pihanja". odpihnlo pa kolkor vem ni se nobenga :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer sem imel 6F, torej z oklepom, ma je letel ko sneta skira in nekega blaznega poplesavanja zarad vetra glih nimam v spominu. Vse v mejah normalnega glede na hitrost - 140, 150,...180.

Sem ga imel prav rad in uzival na njem na polno. Niti enkrat mi ni bilo zal, da sem se odlocil zanj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sam sem tudi delal izpit na er 6n, pa se mi je zdel čisto v redu motorček. Je pa res da je bil skoraj nov in je imel sam 5000 prevoženih km. Sem bil pa prvi ki ga je spravil na tla (no vsaj inštruktor mi je tako rekel) :) Ko sem šel na izpitno je bil pa že kar dobr porajsan (sam ne od mene :) ).

Razmišljal sem tudi da bi ga kupil ker mi je bil res super motor, sam na avtocesti je kr precej pihal. Pa sem še taprav čas "prišel k pameti" da ga nisem kupil :)

Strinjam se!

Moj pa je bil podrsan okoli in okoli. Glede na to, da jih je bilo v avtošoli več enakih, sem tega na daleč prepoznala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah dejte, no te odpihne pr 110 :D

do 150 je prav normalno, pol se pa ze zacne bolj čutit in se je fajn mal blizje tanka dat.

keč je bolj v temu, da si popoln zacetnik in nisi tega vajen tega "pihanja". odpihnlo pa kolkor vem ni se nobenga :D

Se čist strinjam, da nisi vajen ko se prvič gor spraviš in ti piha že pri 90 :). In normalno se da vozt, men tud ni kej preveč poplesaval. Sam bi pa še zmer rekel da bolj piha na er6 kot pa na hornetki, ki jo imam zdej.

No ja al sem se pa začel mal drugač vozit pa se ne občuti tolk. Allaround je tale er6 čist simpatičen motorček :)

Popravljeno . Popravil deyo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah navadu si se. sicer pa to da opletajo mopedi je verjetno bolj posledica da so veliko na tleh. drgaci gre naked glih tako kot puscica, sam od 180 gor je pa res že kar vetrovno. sploh ce ni nobene sipce za se vsaj mal skrit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če smo že pri nagecih, od 130 dalje se začne kar konkreten upor v prsa, ki te rine nazaj, tako da šipce še kako prav pridejo po kaki avtocesti. Drugače pa se kar strinjam, da so mopedi v avtošolah zmahani, nennastavljeno vzmetenje in ša kake napake bi se našle, tako da niso merodajni, kaj vzeti kot prvi motor.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!