Skoči na vsebino

400 ccm madness


Priporočene objave

v moji kleti že nekaj let počiva kawa mach 400 2t letnik 74 je že mal bogi

a to je tak ??'

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to je tak ??'

jap točno tak, samo da moj nima original rore pa predna luč je druga. špic filtri pa odprti rori dajo čist drugo štimungo moram ti pa povedat da zadeva pije okoli 9l bencina tako da vožnja s tem motorjem ni niti malo poceni, meni je potegnu poštevcu okoli 180km/h. s tem motorjem sem se vozil pet let naredil pa okoli 30 000 km.

bili so to lepi časi, moj prvi japonski motor, bil četrti lastnik, motor je bil kupljen na Reki na hrvaškem, večino časa je bil locira in vožen v ljubljani.worship.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej ga zrihtaj pa ju drugo leto postaviva skupaj... bo zanimiva kombinacija štime... he,he... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

evo danes naredil 210 km ... ni slabo za dva stara hropca ki imata skupaj72 let.... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo to je moj mopi kawa400 mach slike so iz leta 90 tako da je že malo zgodovina, motor je bil v celoti obnovljen ker sem ga kupil v zelo slabem stanju v obnovo sem vložil veliko truda pa tudi denarja to je to

post-21982-125761499723_thumb.jpg

post-21982-125761501485_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo to je moj mopi kawa400 mach slike so iz leta 90 tako da je že malo zgodovina, motor je bil v celoti obnovljen ker sem ga kupil v zelo slabem stanju v obnovo sem vložil veliko truda pa tudi denarja to je to

maš vsaj enega dobrega prijatelja za s sabo vzet če te žena nažene... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

verjetno teh motorjev v slo. ni ravno veliko , lahko pa napišem da je en 500tak 2t lociran nekje v kosezah v lj. sem srečal lastnika letos poleti v šiški, motor je spedenan v nulo vse original sem bil čist očaran nad motorjem, pa še en 250tak 2t se nahaja nekje v lj. sem ga videl na celovški

lepo te je blo spoznat v živo ! pa kawo pobožaj....:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bom šel pa jutri na en krof na trojane.... pravijo ,da je dobro če mopi vsaj enkrat tedensko vžgeš... jaz pa sem se peljal v sredo...tako da je že čas.. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

a se bo jutri kdo vozil ??? če me sreča , mi lahko da za kavo... ke mam glih za bencin še....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

veliko zdravja vsem okol 40... ne,ne okol 400 !!!!! pa sreče in varnih kilometrov ter dost denarja za benz v 2010 !!!!!!! :yea1::OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veliko zdravja vsem okol 40... ne,ne okol 400 !!!!! pa sreče in varnih kilometrov ter dost denarja za benz v 2010 !!!!!!! trance_43_wavetowel2.giftrance_40_thumbup.gif

hvala za lepe želje, tudi tebi zdravje in srečo ter vse ostalo, pa da se še kaj srečamo na cesti

trance_43_wavetowel2.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za lepe želje, tudi tebi zdravje in srečo ter vse ostalo, pa da se še kaj srečamo na cesti

:yea1:

jutri od 11.30 do 12h na ridah.... :yea1: mal se hecam ... zaenkrat mam plan segret samo do vnanjih goric ..:lol1::OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Lep pozdrav

Zdaj ko imam izpit za a2 in sem prodal svojo yamaho r125 kupujem nekaj močnejšega. In ker ni kakšne kawasaki ninje 250 (letnik 08,09) ki bi mi ustrezala sem malo pogledal za ostalimi kawasakiji. V oko mi je padel kawasaki zxr 400. Je sicer že res zelo star motor in upam da bom tu zvedel kaj več o njem. V glavnem motor naj bi imel 65 konjev kar pomeni da ga z izpitom a2 ne smem vozit. Zdaj pa me zanima če mogoče je kdo imel ta motor da pove koliko kw ima dejansko napisanih v prometnem dovoljenju. Ker recimo KTM ima tudi manj kw v prometnem napisanih kot jih ima dejansko. Zanima me še kakšni so recimo stroški z kawasakijem zxr 400. Ali je to dosti pokvarljivo? Kakšna je približno poraba? Motor je pa 4 valjni zato ima tud glas kot 600 kubičen motor me pa malo skrbi glede stroškov ker se motor suče visoko v vrtljaje. Pa na koncu še ali se splača nakup takšnega motorja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Po daljšem razmisleku sem se odločil da se lotim obnove mojega kaweljčka. Ima kdo idejo kje v slo. bi lahko nabavil bate za mojega 2t kawasakija kh 400-triple, pa še en problem, potrebujem formulo za izračun volumna oziroma oblike rezonančnega izpuha za 2t motor, zanima me tudi kakšna pločevina je primerna za izdelavo izpuha, za morebitne informacije se zahvaljujem :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Po daljšem razmisleku sem se odločil da se lotim obnove mojega kaweljčka. Ima kdo idejo kje v slo. bi lahko nabavil bate za mojega 2t kawasakija kh 400-triple, pa še en problem, potrebujem formulo za izračun volumna oziroma oblike rezonančnega izpuha za 2t motor, zanima me tudi kakšna pločevina je primerna za izdelavo izpuha, za morebitne informacije se zahvaljujem :yea1:

čestitam na zadetku 6+1 :OK: .. pa to boš delal brušenje in nove ležaje ter nove bate - kompletno generalko ??? mogoče bi bilo za pogledat na starodobniku ... pa ebay je včasih ugoden - je pa malo pri srcu stiskajoč , če je stvar v škatli pravih mer :hmm: ... vseeno bi jaz vprašal pri generalnem - DKS - toliko da imaš informativne cene... če pa nebi hoteli par % popusta zrihtat pa se še zmeraj lahko obrneš na kakega izdelovalca batov - mahle ali kaj podobnega... bomo na vezi :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čestitam na zadetku 6+1 :OK: .. pa to boš delal brušenje in nove ležaje ter nove bate - kompletno generalko ??? mogoče bi bilo za pogledat na starodobniku ... pa ebay je včasih ugoden - je pa malo pri srcu stiskajoč , če je stvar v škatli pravih mer :hmm: ... vseeno bi jaz vprašal pri generalnem - DKS - toliko da imaš informativne cene... če pa nebi hoteli par % popusta zrihtat pa se še zmeraj lahko obrneš na kakega izdelovalca batov - mahle ali kaj podobnega... bomo na vezi :grim

Ja sem že veliko gledal na slo. internetnih straneh samo nič pametnega na e.baju je pa kar pestra ponudba, največ delov ima Kanada in Amerika pa tud Anglija samo cene so kar zasoljene glede na to da gre za star mopi, drugač sem cilindre že dol potegnu, bate pregledal samo se mi zdi da je zadeva zrela za generalko, sesalni in izpušni kanali so že spolirani, bate nabavit pa na brušenje, glavna gred je ok. ravno tako menjalnik - sklopka, pri obnovi mi bojo pomagali tudi prijatelji kar se tiče dela, obnova bo potekala bolj počasi, kokr bojo finance dopuščale važno da se je začela zadeva premikat :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sem že veliko gledal na slo. internetnih straneh samo nič pametnega na e.baju je pa kar pestra ponudba, največ delov ima Kanada in Amerika pa tud Anglija samo cene so kar zasoljene glede na to da gre za star mopi, drugač sem cilindre že dol potegnu, bate pregledal samo se mi zdi da je zadeva zrela za generalko, sesalni in izpušni kanali so že spolirani, bate nabavit pa na brušenje, glavna gred je ok. ravno tako menjalnik - sklopka, pri obnovi mi bojo pomagali tudi prijatelji kar se tiče dela, obnova bo potekala bolj počasi, kokr bojo finance dopuščale važno da se je začela zadeva premikat :yea1:

a potem mam jaz še dosti časa za regler nabavit ?? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Moja 400.

Žal je lahko tistemu, ki takšnega motorja še ni peljal :)

118291340c0e6d2e3ad77d2770f1389ebc33ac4e.jpg

11829191f642af5cb746873bee7749f0016ae3a5.jpg

11829227774099f2f9dec7717f96002db778a46f.jpg

Kako se pelje? Prestavite na na 4:38 do 4:44 tegale posnetka, to je to. Pa 5:28 do 5:40, srednji moder motor.

V videu pa sta tudi še motorja suzuki gsx-r400, yamaha fzr-400, pa honda cbr600f...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še malo ilustracije o starosti motorja. Posnetek je iz istega leta, kot je bila honda proizvedena!

Dooolgo nazaj, ampak v boljših cajtih ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

1grqcp.jpg

Tak motor (NC 30!) je kupil prejšnji lastnik (bila danes na pivu) za 330.000 SIT. Prek posrednika sem ga kupil jaz za 800eur

pa vložil nekje 1.000eur not. Danes sem bil zgrožen, ker zadnji sedež (šenkal mi ga je danes) NE paše gor, ker je to popolnoma drug in drugačen motor.

Se pa vrti do 15, od 6 naprej živ, do 11 len, pol pa adijo:)

Že izračunano (prenosi, obrati, meritev)...- končna hitrost 220+ km/h. 0-100 pod ~4s.

1. 90, 2. 130, 3.160, 4.185, 5.205, 6.220+ so nekje prestave iz glave, 6.pride do rdečega, čez je področje, kjer občasno

mašina 'klenka', če je fajn ohlajena pa odvrti gladko. Ride grejo cele gladko z drugo.

Ti motorji (pa tudi drugi 400cc japonci) peljejo eastern creek v avstraliji- dodelani in slick gume 1.45, to je okrog

8 sekund počasneje od 1000cc ss s 3X manj moči, to je 1:39 preslikano na grobnik, na strani kjer je zgornja slika pa je tudi obširen oglasnik rabljenih, kjer ni nobenega pod 5000eur. Rvf 400 pa so precej nad to ceno.

Svojega če ga do konca dodelam pod 2-2.500 ne dam ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos 4.500km brez ene okvare ali defekta, poraba 6.5l konstant ob športni vožnji.

600 je za isti tempo porabil 7.5, 750 flat carbs 12, 125 2t pa do 9 litrov.

Vsi rezervni deli se dobijo v UK, poceni novi ali rabljeni, ker je ta scena tam zelo razširjena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiv motor res. Meni osebno so tele starejše mašine velik bol zanimive od novejših motorjev..ampak je tko, da pri nas naječ velja čim novejši motor z original opremo. Klasiki (tukaj ne mislim res starih in redkih oldtimerjev) pa tud predelave v splošni motot srenji bol malo veljajo. Kar se pokaže predvsem ko jih prodajaš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, pri nas je bolj pomemben letnik izdelave, tako star motor se pa itak ne splača prodajat, ker ne dobiš 'nič'.

Me pa recimo prav nič ne moti da podobnih motorjev ni veliko, ker jih ljudje ne poznajo, kakor jih jaz nisem, tudi ko sem

kupoval 600 in 750. Malo sem poznal edino zxr400, ki pa se je dober prodajal za isti denar kot takrat 600.

Seveda ga nisem vzel. Je pa seveda potrebno imeti več smisla za motor, šraufanje- če ga imaš je ob precej nižji registraciji, cenejših gumah, manjši porabi lahko dober motor, sicer brez presežka moči a še zmeraj živahen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!